Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolnak rosszra az...

Miért gondolnak rosszra az emberek a magyar gárda hallatán?

Figyelt kérdés
Szóljatok hozzá bajtársak!!!!
2009. nov. 27. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
67%

a gárda tudtommal nem fegyveres szervezet.

a cigányokra igazabb ez, emlékezzünk csak siófokra.

2009. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
100%
mert hiszékenyek és nem a saját szemükkel látnak, nem a saját fülükkel hallanak
2009. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
67%

"Fárasztó ez az "ott segítettek a gáton" duma. Én is ott voltam önkéntesként, nem kellett hozzá semmilyen egyenruha.

Nálunk a faluban is van egy szélsőséges szervezet, akik gyorsan a megalqapulásukkor elmentek szemetet szedni és azóta is arra verik a nyálukat, hogy milyen közösségiek, mert járnak szemetet szedni de azt leszámítva sok éve csak szítják a széthúzást a faluban és hozzák be a nagypolitikát..."



Te meg arra vered a nyálad,hogy sz@rsz a közösségi élet közepébe!Miben szítják a széthúzást?abban,hogy kifejezik az összetartozásukat,és önzetlenül segítenek egymáson?ha a cigányoknál ez erény akkor a magyar miért gondolja azt ,hogy ez magyarkodás?Képzeld én is ott voltam a gáton és rajtam sem volt egyenruha de nevetséges,hogy már a segítségeket is felrójátok mintha bűnt követtek volna el ezzel.

2009. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem segítenek egymásnak az emberek, mikor a szemük láttára nappal bántalmazzák a másikat és közönyösen elhaladnak mellette?"


Mert az emberi érzéseket kiirtotta a liberális gondolkodásmód.

A liberális gondolkodásmód szerint mindenki foglalkozzon saját magával és szarja le a többit.


Így fordulhat az elő hogy a nyílt utcán,emberek közt cigány banda nyugodtan közrefoghat valakit és kifoszthat,agyonverhet miközben az elhaladó emberek hétköznapiasan halálnyugodt arccal elsétálnak a dolog mellett gondolván magukban hogy "minek foglalkozzak vele,nem engem vernek,semmi közöm ehhez".


Vagy pedig jómultkor,a Posta előtt összeesett egy idős néni és elájult.5 percig nyugodtan elhaladtak mellette az emberek,1-2 ránézett azt elfordult(gondolván ez úgysem vele történik,nincs köze hozzá).Azt haveromnak kellett odamenni és hívni a mentőket.

2009. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
33%

14:20 és azt honnan is tudd, hogy 5 percig ott volt? Ti is néztétek és vártátok, hogy más menjen oda segíteni?

Amúgy én nem tudom, ti hol éltek, Budapesten ha valaki csak megbicsaklik máris valaki megkérdezi, hogy mi a gondja, ha egy néni leáll a mozgólépcső mellett tuti, hogy fél percen belül valaki segíteni fog neki anélkül, hogy kérnél, a tömegközlekedésen is elég sokan át szokták adni a helyüket és egyiküknek sincs szüksége ehhez gárdatagságra.


Az a baj, hogy a gárdisták valamiféle űbermenschnek képzelik magukat attól, hogy ők "ott voltak a gátakon", pedig ebben semmi rendkívüli nincs, ahogy a helyi szervezetre (nem gárdisták amúgy) is pont ez vonakotik, egyszer elmentek szemetet szedni és azt hiszik, hogy ez már feljogosítja őket mindenre, mert ők a nép jótevői, pedig nem is.

2009. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
64%
Igazad van a liberalizmus előtt ilyen nem volt. Akkor az emberek együtt égették el a boszorkányokat, a közösség összefogott és együtt lincselte a négereket Alabamában és Tiszaeszlávon sem volt megosztottság az emberek között. Azok voltak a szépidők, bárkit meg lehetett ölni a faluban utána mindenki kussolt, hogy nehogy kiderüljön a dolog és még a bort is együtt rejtegették az emberek, nehogy adózni kelljen utána (nem csak a kommunizmusban!!!). Bárcsak most is ott élnénk, amikor a faluközösség emberéleteket tett tönkre, csak mert valaki kis fogyatékossággal született, vagy mert nem volt hajlandó az értelmetlen szokásoknak hódolni. De szép is volt az.
2009. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 A kérdező kommentje:
engem órákig hagytak a földön mire oda hívta egy kis ovis az apukáját és ők hívták a mentőt
2009. nov. 27. 14:26
 28/74 A kérdező kommentje:
ha minden összefogásnak csak a rossz oldalát nézed akkor persz h szarul hangzik de ha odaírod h emellet mi volt benne a jó teljesen másképp lehet felfogni
2009. nov. 27. 14:29
 29/74 anonim ***** válasza:
74%

A szolidaritás, a segítőkészség és az empátia lényegében független a politikai gondolkodástól. Sokkal inkább a neveltetés és az egyéni jellem határozza meg, mennyire él a közösségért valaki.


Én baloldali meggyőződésű vagyok, ellene vagyok minden erőszaknak, megbélyegzésnek, és bármikor szüksége van rám valakinek a házból, vagy az ismeretségi körből, azonnal segítek. Rendszeresen adok vért. Ha olyan embert látok, aki megérdemli (idős, beteg, munkaképtelen és láthatóan nélkülöz), nincs szívem elfordítani a fejem, és nem adni neki valamennyit. Az idősekkel szemben előzékeny és segítőkész vagyok.


Na, nem fényezni akarom magam (úgyis anonim a véleménynyilvánítás), csupán az a lényeg, hogy nem kell ahhoz bakancs, egyenruha meg Árpád-sávos zászló, hogy észrevegyük egymást. Előttem kizárólag az EMBER számít, legyen az cigány, gárdista, külföldi, vagy csak egy szürke magyar polgár a mindennapokból (mint jómagam).

2009. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
71%
Ismeritek a gárdát egyáltalán,hogy soroljátok mit akarnak?mit fognak csinálni?miért rosszak?mert én úgy látom csak kapásból eldöntöttétek,hogy gonosz rasszista náci csürhe.pont amit a jelenlegi hatalom fúj éjjel nappal,sokan írják betiltott gárda mert ezt mondják folyamatosan a híradóba miközben NINCS betiltva mert újjáalakult mint mozgalom!de mindegy is nektek,csak a magatokét fújjátok,miközben az ország egyre mélyebben van a trutyiban.
2009. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!