Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A halálbüntetéssel kapcsolatba...

A halálbüntetéssel kapcsolatban mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok érv szól mellette, nyilván ellene is. De hát azokban az országokban, ahol van, teljesen jól működik, és nincs vele problémája a lakosságnak.

2013. márc. 11. 18:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/120 A kérdező kommentje:
Ja, példálózol itt 1-2 "kemény" bűnözővel, aki megtört, azt elfelejted megemlíteni, hogy jóval több azoknak a száma, akik kijönnek, és tovább gyilkolnak. Egyébként pont az ilyen "emberi" jogok miatt nem szenved senki sem a börtönben a 4 fal között. Padlófűtés, sportolási lehetőség, könyvtár, tanulás. Ez jellemző az egész nyugatra. Te említetted az emberi jogokat. A halálbüntetés kegyetlen, emberi jogokba ütközik, de az nem, hogy szenvedjen a 4 fal között? (Még ha soha nem is fog)? Nem képmutatás ez egy kicsit?
2013. márc. 11. 20:03
 22/120 tetro ***** válasza:
82%

"nem szenved senki sem a börtönben a 4 fal között."

"A halálbüntetés kegyetlen, emberi jogokba ütközik, de az nem, hogy szenvedjen a 4 fal között? "

húúhaa. zavar van a rendszerben :D

2013. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/120 A kérdező kommentje:
Amióta tudnak DNS-t vizsgálni, és modernebb a technika, sokkal de sokkal kevesebb azoknak a száma, akiket ártatlanul végeznek ki. Tulajdonképpen a civilizáltabb országokban már nincs is ilyen. Ez nagyon gyenge érv. Az pedig, hogy egy gyilkost ne tartsunk el luxuskörülmények között a börtönben, azok miatt a bizonyos "emberi jogok" miatt, teljesen elfogadható. Ne tartsunk el egy olyan embert súlyos adóforintokból, akit nem érdekelnek a törvények, és bárkinek elveszi az életét gondolkodás nélkül.
2013. márc. 11. 20:07
 24/120 A kérdező kommentje:

Tetro

Az, hogy nem tudsz szöveget értelmezni, had ne legyen az én hibám. Ez a válaszom arra irányult, hogy aki ellene van a halálbüntetésnek, az mindig azzal jön, hogy szenvedjen a 4 fal között a gyilkos. Én csak rámutattam, hogy nem fog, mivel luxusbörtönök vannak. Ő szerinte szenvedjen a 4 fal között, itt nem számítanak az emberi jogok, de a halálbüntetés már nem játszik, mivel az emberi jogokba ütközik. Na, dereng már valami? :)

2013. márc. 11. 20:09
 25/120 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Ha valaki ne adj Isten, a te családtagod öli meg, majd magyarázd akkor is, hogy "ne bántsuk..."


Valószínűleg a vérét kívánnám, persze, megértem, hogy ez egy teljesen normális emberi reakció. De éppen ezért nem lehet a bíró érintett az ügyben, neki ELFOGULATLAN ítéletet kell hoznia.


Ugyanakkor KOMOLYAN megkérdezem, mikor lehet valakire 100%-os bizonyossággal mondani, hogy ő volt az elkövető???

Ha ő tagadja, de másik három ember állítja, hogy igen, akkor azt elfogadjuk?

És ha négyen?

Vagy tízen?

Akkor is elfogadjuk, ha ezek haragban állnak egymással?

És akkor is, ha a tanúk "színesbőrűek"?


Egyáltalán ki az, aki tökéletes biztonsággal tud dönteni ilyen esetekben? Az ügyész is nyilván felépíti logikusan, összefüggően a vádat, és az ügyvéd is ugyanígy a védelmet. Mindkettő fog bizonyítékokat találni, amelyek alátámasztják a saját érveiket.

A bírónak ebben az esetben DÖNTENIE KELL. Mi az, ami 100%-os biztonsággal meggyőzi arról, hogy melyik a helyes döntés?


Tudom, kívülről könnyű egy MÁSIK ember életéről dönteni, de ezt a felelősséget utána hordozni kell, még akkor is, ha évekkel később bebizonyosodik, hogy rosszul döntött a bíró.


Az ártatlanul kivégzett embernek NEM LEHET visszaadni az életét.

2013. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/120 anonim ***** válasza:
94%

ma 20:03


Kicsit össze vagy zavarodva.Fussál neki mé egyszer:D

2013. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/120 tetro ***** válasza:
nesze a gyenge érv: [link]
2013. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/120 A kérdező kommentje:
Ne már, pár embert kivégezte ártatlanul a nem tudom hány százezerből eddig? Ez ám a nyomós érv :)
2013. márc. 11. 20:11
 29/120 A kérdező kommentje:
Nagyon sok ember nőtt úgy fel, hogy nem ült börtönben, nem keveredett bele semmi gyilkossági ügybe. Úgy csináltok, mintha biztos, hogy ártatlanul fogják kivégezni valaki szerettét, ha hirtelen lenne halálbüntetés :D
2013. márc. 11. 20:15
 30/120 anonim ***** válasza:
100%

Ne már, pár embert kivégezte ártatlanul a nem tudom hány százezerből eddig? Ez ám a nyomós érv :)



A százezer közül lehet te lennél a következő.Arról nem is beszélve hogy itt most mutatnak 10 embert de az valójában lehet hogy a 10 szerese vagy a 100 szorsa,nyílván nem fogják bevallani hogy hülyék voltunk,párat azért bmutatnk hogy llyen is van,de a valós létszámot soh nem fogod megtudni.

2013. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!