Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A halálbüntetéssel kapcsolatba...

A halálbüntetéssel kapcsolatban mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok érv szól mellette, nyilván ellene is. De hát azokban az országokban, ahol van, teljesen jól működik, és nincs vele problémája a lakosságnak.

2013. márc. 11. 18:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/120 anonim ***** válasza:
28%

ma 18:56


Igen lehet hogy 10 év múlva,de a nyomozók is emberek akik hibázhatnak pl.Vagy mondjuk valaki rád akar verni egy gyilkosságot.

Amúgy nem értem neked nem teljesen mindegy hogy valaki élete végéig a börtönbe rohad vagy kivégzik?Az neked jobb érzés?

Hidd el a kivégzés soknak megváltás,mert életed végéig a börtönbe rohadni sokkal nagypobb büntetés,és ezek úgy is megteszik saját maguk.

2013. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/120 A kérdező kommentje:
Hát nem mindegy, mert egyfajta biztonság, hogy már nem él, nem tud megszökni akár, vagy folytatni a gyilkosságokat. Mellesleg egy rab élete végéig rengeteg pénzt. Néha az a bizarr helyzet áll fent, hogy ha például megölnek egy kisgyereket, akkor a család tartja el a gyilkost.
2013. márc. 11. 19:03
 13/120 A kérdező kommentje:
pénz*
2013. márc. 11. 19:04
 14/120 anonim ***** válasza:
91%
Nem tud megszökni,akik olyan súlyos büncselekményt követtek el,esélye sncsan mert még Magyarországon is nagyon komolyan védik akik olyan súlyú büncselekményt követtek el.Egyébként elárulom hogy a nyugati országokban egyedül az USA hajt végre kivégzést.Pár afrikai ország és Kína.Ahol eddig volt,pl Litvániába ott is nem régen törölték el.szóval ne lovagolj ezen és nyugodj meg hogy nem lesz halálbüntetés,sőt szinte mindenhol efogják törölni,mivel a mai demokráciával és emberi jogokkal esélytelen hogy vissza állítsák.Ne akarj halálbüntetést mert még te is lehetsz bajban önhibádon kívül.
2013. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/120 Shai-Hulud ***** válasza:
89%

"Ma már nagyon odafigyelnek a nyomozásra, éppen ezért nagyon-nagyon kevés az ártatlanul kivégzettek száma."

Ha csak egyetlen egy embert végeznek ki ártatlanul, az is sok, és szerintem megengedhetetlen.


Aki olyan nagyon halálbüntetés párti, az talán gondolja végig, vajon ugyanez lenne a véleménye akkor is, ha ő ülne a siralomházban a kivégzésére várva egy el nem követett bűn miatt - csak éppen a szemtanú úgy vélte, hogy őt látta.

2013. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/120 anonim ***** válasza:
12%
Teljes mértékben támogatom.
2013. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/120 anonim ***** válasza:
68%
A halálnál biztosabb dolgot még nem találtak fel.
2013. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/120 A kérdező kommentje:

15

Nem mondod? :O Tényleg csak az USA hajt végre nyugaton kivégzéseket? :OOO Ez most komoly? :OOOO -.-

Igen, tudom, mert az Eu tiltja. És ne akarjátok már megmagyarázni az emberi jogokat. Ha valaki ne adj Isten, a te családtagod öli meg, majd magyarázd akkor is, hogy "ne bántsuk, megilletnek őt bizonyos emberi jogok". Az a baj, ezekben a nagy demokráciákban, hogy a gyilkosnak több joga van, mint az áldozatnak.

2013. márc. 11. 19:44
 19/120 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ne adj Isten, a te családtagod öli meg, majd magyarázd akkor is, hogy "ne bántsuk, megilletnek őt bizonyos emberi jogok"



Én annak jobban örülnék ha élete végéig meg rohadna sitten és mindn egyes nap egy kínszenvedés lenne neki,az egyik ismerősöm fegyőr és látott már elég kemény bűnözöket megtőrni és befalcólni pár év alatt.Pedig kőkemény bűnözők voltak.Az a tudat higy a 4 fal között fogsz megrohadni jóval keményebb bűnteés mint hogy kivégezzék,az túl kegyes lenne.

A kérdést feltehetjük fordítva is.Mivan ha az egyik családtagodat ártatlanul kivégzik?És mond azt hogy jó pár évig nem végzik ki mer hiába jópár év ha téves szálon nyomoztak a nyomozók,mivel emberekből vannak ezért ott a hibalhetőség,arról nem is beszélve ha valaki rád aka verni egy gyilkosságot pl,vagy éppen valaki hamísan tanuzk.

Akkor is ilyen idiota OOOOOO betüket irogatnál?

2013. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/120 tetro ***** válasza:

A halálbüntetés mellett egyetlen megcáfolhatatlan érv szól, a vérszomj. Csak is a bosszúvágy igazolhatja azt, hogy miért kellene valakit kivégezni. Sajnálom, de ez nekem mint keresztény erkölcsökkel rendelkezőnek kevés.

Bizonyított, hogy azok az államokban, ahol visszavezették a halálbüntetést, ott a súlyos bűncselekmények száma nem csökkent. Ergo nincs visszatartó ereje, szóval ez az érv nem áll meg.

Számtalan bizonyított eset van az USAban ahol utólag kiderült, hogy ártatlan embert végeztek ki. Számomra inkább elfogadható az, hogy egy szerettem gyilkosa élete végéig a börtönben ül, mint mondjuk hogy egy szerettemet ártatlanul megvádolják és kivégzik. Persze el tudom képzelni, hogy van akiben olyan erős a bosszúvágy, hogy elfogadható számára hogy ártatlanokat is kivégeznek, hogy az ő vérszomja kielégüljön.

2013. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!