Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A halálbüntetéssel kapcsolatba...

A halálbüntetéssel kapcsolatban mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok érv szól mellette, nyilván ellene is. De hát azokban az országokban, ahol van, teljesen jól működik, és nincs vele problémája a lakosságnak.

2013. márc. 11. 18:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
97%
Tegyük fel gyilkossággal meg gyanúsítanak és halálra ítélnek miközben nem is te voltál az elkövető.De minden arra utalna hogy te voltál,közben még sem.De már készítenék a kötelet neked.Mit szólnál?
2013. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
47%

De hát azokban az országokban, ahol van, teljesen jól működik, és nincs vele problémája a lakosságnak.



Igen jók működik,de arról nincs jelentés hogy vajon hány ártetlen embert ítéltek halálra...mert ne mondja nekem senki hogy párszor nem csuszott hibe és nem a valódi gyilkost végezték ki.Én nem támogatom még akkor sem ha sokak azt érdemelnék,mert pl nem akarnék ártalanul meghalni..

2013. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
39%
*ártatlan
2013. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 A kérdező kommentje:
Először is azt, hogy ha valakit x év x hó x napján, mondjuk hétfőn halálra ítélnek, akkor kedden nem fogják még kivégezni. Nagyon sok időt, éveket töltenek el a börtönben, míg végrehajtják az ítéletet, pont azért, hogy találnak-e még valamit az üggyel kapcsolatban. De ugyanebben az esetben ha tényleges életfogytiglant kapnék, az sem lenne sokkal jobb.
2013. márc. 11. 18:48
 5/120 anonim ***** válasza:
84%
szerintem a legmegfelelőbb megoldás a tényleges életfogytiglan önfenntartó börtönökben, úgy mindenkinek jobb lesz
2013. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 anonim ***** válasza:
39%

De ugyanebben az esetben ha tényleges életfogytiglant kapnék, az sem lenne sokkal jobb.


Ha nem bírod elviselni akkor meg teszed magadnak ennyi.Lehet életfogytigot kapnék pl ártatlanul,de még mindig lenne esélyem hogy kijussaj akár 5-10 év múlva,mert esetleg fejlődött a tekinka.Nézd meg rengeteg olyan ügy van amit 20-30 évvel ezelött nem tudtak kinyomozni,de hála a teknika fejlődésének 30 év múlva derült ki az igaszság.

2013. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/120 anonim ***** válasza:

*ki jussak

*teknika

2013. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 A kérdező kommentje:
Aileen Wuornost 1992-ben ítélték halálra, de az ítéletet csak 2002-ben hajtották végre. 10 év volt, nem 1-2 hét. Ma már nagyon odafigyelnek a nyomozásra, éppen ezért nagyon-nagyon kevés az ártatlanul kivégzettek száma. De éppen emiatt is várnak éveket arra, hogy végre hajtsák az ítéletet.
2013. márc. 11. 18:56
 9/120 anonim ***** válasza:
61%
Szélsőséges esetekben én szerintem egyetértenék az alkalmazásával. Még ha éltfogytot is kap, az is idő-, pénz-, és energiabefektetés, pláne ha semmi remény nincs a rehabilitációjára (mert mondjuk egy félőrült kannibálról beszélünk).
2013. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 anonim ***** válasza:
92%
én is azt vallom, hogy tényleges életfogyt egy teljesen konforttalan börtönben. ez nem kelet, de nem is érdemelnek olyan emberek elviselhető körülményeket. másik részben pedig a nyomozások hatékonyságát kéne javítani. inkább adnék egy olyan embernek kártérítést ha ártatlanul ült, de kiderült, mint hogy olyan börtön fenntartására költsünk, ahol konkrétan majdnem olyan jó élni, mintha kinn lennének.
2013. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!