Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkásokat szidalmazók...

A közmunkásokat szidalmazók hol élnek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 18:34
 81/94 anonim ***** válasza:
0%

# 81

Oké a kedvedért egyik nap bemegyek és utána nézek. De egyébkén nem is értem hogy egy magáncég által üzemeltetett idősekotthonához mi köze az orkoknak? Elvileg közmukára csak árkotkaparni mehetsz meg füvet vágni. Akkro lassan kezdek félni mert egy amerikai multinál dolgozom. Oda is jönnek majd a 4 általánot végzett orokok a közt munkálni? Mondjuk melóhelyemen nincs árokpart ahol heverészhetnek, akkor mégis biztonságban vagyok? :D

2012. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
0%

# 82

A közmunkáért kapott könyöradomány az nem becsületesen megkeresett pénz. Az csak egy segély, sőt nem is segély, a segély az amikor a semmiért adnak pénzt, itt meg azért adnak hoyg mégtöbebt elkölthessenek arra hoyg leygen mit csinálnod, aztán azért hogy azt am unkát valaki rendesen is megcsinálja, plusz helyre hozza a károkat amit műveltél.

2012. okt. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 A kérdező kommentje:

"Oké a kedvedért egyik nap bemegyek és utána nézek. De egyébkén nem is értem hogy egy magáncég által üzemeltetett idősekotthonához mi köze az orkoknak?"


Semmi. De ha meg akarsz cáfolni bemásolhatod azt a szövegrészt ahol azt írom, hogy orkoknak van köze az idősek otthonához.


"Elvileg közmukára csak árkotkaparni mehetsz meg füvet vágni."


Azt a paragrafust is bemásolhatod a munka törvénykönyvéből amely ezt tartalmazza, mert sajnos én még nem bukkantam rá.


"Akkro lassan kezdek félni mert egy amerikai multinál dolgozom."


Akkor neked nem sok becsületes munkával megkeresett pénzed van.


"Oda is jönnek majd a 4 általánot végzett orokok a közt munkálni?"


Elvileg még az is megeshet, bemásolnék valamit:


"9. Magáncégek kölcsönözhetnek közmunkásokat. Ekkor nem a minimálbért kell kifizetni, hanem az ún. közfoglalkoztatási bért, ami valószínűleg kevesebb lesz a minimálbérnél."


Nos hogy a teszkó fog -e közmunkásokat kölcsönözni hozzád hasonló árúfeltöltőnek arról fogalmam sincs, de nem zárható ki ez sem.



"Mondjuk melóhelyemen nincs árokpart ahol heverészhetnek, akkor mégis biztonságban vagyok? :D"


Mért ne lennél biztonságban? A közmunkások nem eszik meg az árufeltöltőket.

2012. okt. 28. 23:46
 84/94 anonim ***** válasza:
17%

# 85

A Tesco nem amerikai multi, de hát 4 általánossal nem is lehet elvárni hogy ezt tudd :D

2012. okt. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 A kérdező kommentje:

"A közmunkáért kapott könyöradomány az nem becsületesen megkeresett pénz."


Hanem mi? Mi közmunkások nem kúrunk át vásárlókat csapnivaló árúval mint ti a teszkónál. Tehát ez becsületes munkával megkeresett pénz.


"Az csak egy segély, sőt nem is segély, a segély az amikor a semmiért adnak pénzt, itt meg azért adnak hoyg mégtöbebt elkölthessenek arra hoyg leygen mit csinálnod, aztán azért hogy azt am unkát valaki rendesen is megcsinálja, plusz helyre hozza a károkat amit műveltél."


Döntsd már el, hogy a munkabér ez segély vagy nem segély, mert lassan már te sem tudod mit akarsz mondani valójában. A kellemetlen része az ennek a történetnek, hogy épp mi közmunkások vagyunk azok akiknek az általad okozott károkat helyre kell hozni. Sajnos nekünk kell a közterületről a hozzád hasonlók által részegen összetört üvegeket eltakarítani. Nekünk kell az általad felborogatott kukákat helyreállítani és a szétszórt szemetedet is összeszedni.

2012. okt. 28. 23:54
 86/94 A kérdező kommentje:

"A Tesco nem amerikai multi, de hát 4 általánossal nem is lehet elvárni hogy ezt tudd :D"


A teszkót mindössze példának írtam, ahogyan te is néhány dolgot példának írtál, anélkül hogy tisztában lennél vele. De hát két általánossal nem várom el tőled, hogy megértsd, hiszen lerí rólad, hogy még írni sem tudsz elfogadható szinten.

2012. okt. 28. 23:56
 87/94 A kérdező kommentje:
Én most, ha megbocsátasz elmegyek aludni, ugyanis nekem holnap is becsületesen el kell végeznem a munkám és ehhez pihenésre van szükségem. Te pedig lopj kevesebbet a teszkótól, nehogy lecseréljenek egy közmunkásra. :D
2012. okt. 29. 00:01
 88/94 Sándor G ***** válasza:

A tescoban nagyon jó árban lehet venni Rákóczi szalámit,és

füstölt trapistát, 30-40%al olcsóbban, ráadásul finom friss is, a pékárú rozskenyér, magvas zsemle, pedig eláll napokig, és igen laktatos, mégis olcsóbb a maszek pékség vagy boltnál.

A műszaki cikkeket tv.t mobiltelefont, meg kell azonban gondolni, inkább vegyél máshonnét akár jó állapotút használtat, jobban jársz.

2012. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 Sándor G ***** válasza:
100%

Ki az a ba.om aki azt mondta nem fizetünk adót,igenis

mi közmunkások fizetjük a legtöbb adót, a br.bérhez képest, indokolatlanul.

Mert ebből már nem lesz nyugdíjunk, de még egy cipőt vagy egy jó téli kesztyűt se tudunk venni, a gyereknek sem.

a 71800Ft. k-va jól hangzik, mikor az Ogy.ben bejelenti Cs.falvai et.vagy valamelyik államtitkár, de mikor levonnak

majd 25ez.ft.ot az elég durva, tűrhetetlen.

Állambá egyik kezével adja, másik kezével azonnal elveszi azt.

2012. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
47%

"mi közmunkások fizetjük a legtöbb adót, a br.bérhez képest"


Mivan?


Mert szerinted ha 50 ezerből levonnak 30%-ot az arányaiban több, mintha 150 ezerből vonnának le 30%-ot?

Ugye a matematika soha nem volt erősséged?

2012. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!