Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkásokat szidalmazók...

A közmunkásokat szidalmazók hol élnek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 18:34
 51/94 anonim ***** válasza:
86%

"Megfelelő végzettségekkel kapkodnak a jó szakemberek után. 1-2-3 hónap alatt el lehet helyezkedni. "


Igen azért van az ismeretségi körben több mint egy éve munkanélküli tanár, közgazdász, szakmunkás végzettségű álláskereső. Árufeltöltői állásra sincs lehetőségük, mert 1 helyre min. 3-500 -an jelentkeznek.

2012. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 A kérdező kommentje:

"Ja, pont Te beszélsz, aki idetrollkodik egy ilyen hülye kérdést, aztán regisztrál még egy felhasználóként, hogy alátámassza a hülyeségét."


Konkrétan a kérdés mely része minősül szerinted trollkodásnak? Valamint érdekelne melyik másik felhasználó az enyém? Talán Koplikato accountja? :)

2012. okt. 28. 21:03
 53/94 A kérdező kommentje:

"Hát ha szerinted a tervezés csak rajzolgatás, akkor biztosan igazad van. Bár én úgy tudom, rajzolgatni a gyermekek szoktak, egy mérnöki rajz mögött már műszaki tartalom és TUDÁS lakozik. Sokszor én is megemeltem a kalapom azelőtt a tervek előtt, amit a gépész kollégák készítettek. Ez az általad rajzolgatásnak nevezett mű külön nyelvezetet kíván. Bár szívesen eléd tennék egy gépalkatrész műszaki rajzát, hogy értelmezd, vagy hogy a kaptafámnál maradjak: szívesen eléd tennék egy grafikus menetrendábrát, vagy egy grafikus venylést, hisz ezek csak rajzolgatott krix-kraxok, nyilván azonnal átlátnád, és felelősségteljes döntést tudnál hozni."


Nem tudom, csak nekem tűnt e fel, hogy meg sem kérdezted a végzettségem. Hát bizony tényleg jobban jártál volna, ha a saját kaptafádnál maradsz. Linkelheted azt az alkatrészrajzot, pont gépész vagyok. :D

2012. okt. 28. 21:06
 54/94 A kérdező kommentje:

"Megfelelő végzettségekkel kapkodnak a jó szakemberek után. 1-2-3 hónap alatt el lehet helyezkedni. "


El lehet helyezkedni, és nem is ezt cáfolom. Bár az a tény, hogy egy, két vagy öt ember el tud helyezkedni, egyáltalán nem jelenti azt, hogy ha mindenki egyszerre át szeretne menni a közmunkaprogramból a termelői szférába akkor is mindenkinek jutna egy állás. Mindössze annyit kérdeztem miért kell szidni a közmunkásokat? Én igazán sajnálom azokat akiknek ténylegesen nem sikerül elhelyezkedniük, nekem ez eddig mindig ment, igaz hogy csak negyven éves vagyok, gépész végzettséggel, négy kategóriás gépkezelőivel hivatásos személy, teher jogosítvánnyal, orvosi kettes csoporttal és PÁV III. -al. Én magamnak kerestem közmunkás állást és léptem ki a vállalkozók alkalmazottainak köréből, gondolom sokaknak magyaráznom sem kell miért. És elismerem, hogy az idősebbeket, vagy szakmával nem rendelkezőket, mint ahogy előttem is írták sokkal nehezebben veszik fel. És eszembe nem jutna bárkit szidni csak azért, mert a kormány jól kicseszett vele. Ugyanolyan hasznos munkát végez közmunkásként, mint bárki más, sőt sok esetben hasznosabbat is. Én például az elsősegélynyújtást is végzem a közmunkában, (vízügy) ahol az emberek kaszákkal és szablyákkal dolgoznak, nem ritkák a vágott sebek, szinte minden hétre jut egy kötözésem. És ha hiszitek ha nem, míg vállalkozóéknál dolgoztam, sem időm, sem energiám nem volt ilyesmiket megtanulni, még ha katonaként kaptam is Eüs kiképzést, ha akkoriban valaki azt mondta volna nekem, hogy egyszer a civil életben is ezt fogom csinálni és embereken fogok segíteni, esküszöm nem hittem volna el.

2012. okt. 28. 21:21
 55/94 A kérdező kommentje:
Mellékesen jegyzem meg a fizetésem nekem is csak az alap 47 ezer, és ennek ellenére csinálom az elsősegélyt is zokszó nélkül és nem irritál ha véres lesz a kezem, vagy épp hányadékba kell nyúlnom. Ezért semmilyen pluszt nem kapok, de természetesen az én kva anyámat, mert közmunkás vagyok!
2012. okt. 28. 21:27
 56/94 A kérdező kommentje:

"Mindemellett ha gépész létedre nem találsz munkát a munkaerőpiacon, akkor az téged minősít... (Persze tudod messziről jött ember azt mond amit akar :) )"


Egyrészt nem állítottam olyat, hogy nem találok munkát, másrészt a messziről jött ember valóban azt mond, és már megkértelek, hogy tartsuk már egymást tiszteletben. Most akkor te mért várod el másoktól, hogy elhiggyék amiket leírsz, ha te elsőként vonod kétségbe mások írását?

2012. okt. 28. 21:32
 57/94 A kérdező kommentje:

"Inkább tanulnál valami értelmeset, mondjuk amivel munkát is kapsz. Ezzel a tanfolyammal mit érsz el? Ha árokkaparás helyett lazsáláskor valamelyik semmirekellő félrenyeli a tablást akkor újra tudod éleszteni? Az aztán tényleg sokat lendít a helyzeteden."


Te az előző olvasási problémákkal küzdő vagy, vagy pedig egy újabb? Már egyszer leírtam, hogy nem vagyok hajlandó több bizonyítványt begyűjtögetni és azt is leírtam, hogy kapok munkát. Nem tudom milyen tanfolyamról beszélsz, de ha az elsősegélynyújtásról akkor arról is leírtam, hogy a kiképzést a honvédségnél kaptam és nem kérdezték akarom -e. Igen ha árokkaparás helyetti lazsáláskor valamelyik hozzád hasonló semmirekellő félrenyeli a "tablást" (látom nem csak olvasni nem tanultál meg) akkor újra tudom éleszteni. Egyébként engem nem zavarna ha megdöglesz, de én úgy tanultam, hogy még a hozzád hasonlókon is segíteni kell, akkor is ha ehhez semmi kedvem, és amilyen hülye vagyok, még tartom is ehhez magam.

2012. okt. 28. 21:42
 58/94 anonim ***** válasza:
74%

"Igen azért van az ismeretségi körben több mint egy éve munkanélküli tanár, közgazdász, szakmunkás végzettségű álláskereső. Árufeltöltői állásra sincs lehetőségük, mert 1 helyre min. 3-500 -an jelentkeznek."


Jó szakemberekről és/vagy keresett szakmákról volt szó.

2012. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:

"Jó szakemberekről és/vagy keresett szakmákról volt szó."


Keresett szakmák csak átmenetileg léteznek. Hiába neveznéd meg keresett szakmaként a génsebészt ha, háromszázezer munkanélküli és közmunkás most mind génsebésznek menne, tudod mennyire lenne ez keresett szakma? Komolyan nem értitek meg, hogy teljesen mindegy az ember mire képzi magát, ha több a munkahely mint a betöltetlen állás? Ha most mindenki elkezdene génsebésznek tanulni, akkor mindössze annyi történne, hogy tíz év múlva rengeteg génsebész végzettségű közmunkás lenne az országban.

2012. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 anonim ***** válasza:

Javítok:


"ha több a munkanélküli mint a betöltetlen állás?"

2012. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!