Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkásokat szidalmazók...

A közmunkásokat szidalmazók hol élnek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 18:34
 31/94 anonim ***** válasza:
95%

Akkor menjél,aztán dolgozál a becsületes munkahelyeden,amig még van.

Lövik a pizsit,holnap meló.

2012. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 Komplikato ***** válasza:
30%

"Ha nekem két gyerekem lenne akkor nem közmunkába mennék dákót rázogatni, hanem vállalnék igazi munkát. Aki akar az talál munkát."


Ha így van mondj egy állást vagy inkább készülj rá, hogy tudok küldeni kb. 1 MILLIÓ embert. Legalább ne hazudj non stop.

2012. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 anonim ***** válasza:
81%

"Nem, én az vagyok aki szerint jóval többet érdemelne a mérnöknél. hiszen jóval nehezebb munkát végez."


Óóóó, valóban sokkal nehezebb munkát végez.

Hiszen valljuk be, milyen felelősségteljes munka kapirgálni az árokparton. Belegondolni is szörnyű és milyen fájdalmas, milyen emberi és gazdasági károkat okozhat, ha rosszul végzi munkáját: esetleg kikapirgál pár értékes fűszálat is a gyomok közül.


Ezzel szemben mint a másik kérdésnél is említettem, 250 ember operatív irányítása, munkáltatása, és az értük való büntetőjogi és erkölcsi felelősségvállalás szinte semmi. Hiszen milyen laza egy meló amikor 9 óra után egy szabad percben jut eszedbe hogy még ki sem jutottál pisilni pedig 4 órája oda indultál.


Valóban igazad van. Én most helyben kiutalnék minden közmunkásnak 2-2 glóriát, és helyben avassuk szentté őket.


Nagyon el vagy rugaszkodva a valóságtól, és akkor még enyhén fogalmaztam.


(Jah, megjegyzem attól nem lesz igazad, hogy kitörölteted az emberek válaszait, maximum megerősíted őket abban, hogy nincs igazad...)

2012. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 anonim ***** válasza:
32%

Ne mást hibáztass azért, mert neked csak az árokkaparás maradt.

Előtted a lehetőség, tanulj, fejlődj és több lehetőség nyílik meg előtted.

2012. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 anonim ***** válasza:
86%

Ma 20:02

Igazad van!A kettő valóban nem ugyan az,és nem is lehet összehasonlítani!

Én személy szerint csak azt nem értem,hogy attól,hogy valaki ilyen munkát végez,miért kell vérremenően megalázni,szidni???

Aláírom tényleg van olyan,aki gereblyét támaszt stb...

De hidd el van másik oldal is.

Nem minden ember egyforma,és ahogy már írtam apukám közmunkás.

Nagyon sokáig egy bányában dolgozott.

Aztán kirugták létszámcsökkentés miatt.

Utána is bejelntett munkahelyen dolgozott,csak 1-2 év után ezek a cégek is becsődöltek.

Mindent megpróbált,tényleg,még egy tanfolyamot is elvégzett hátha akkor sikerül valami.

Mikor a munkanélkülin mondták neki,hogy van ez a közmunkaprogram,ő azt mondta soha,mert előre tudta,hogy csak a megaláztatás fog várni rá.

De a szügség nagy úr.Enni kell,fűteni kell,a számlákat is kell fizetni.

Szóval így lett közmunkás.

Rettenetesen szégyenli,bár elöttünk nem mutatja.

Én pedig nem tudok neki segíteni,csak azzal,hogy bújom az álláshirdetéseket,ha valami van rögtön érdeklődik is,de mikor megkérdezik tőle,hogy -Uram!Hány éves?-na akkor van a gond.

2012. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 anonim ***** válasza:
83%

"Ne mást hibáztass azért, mert neked csak az árokkaparás maradt.

Előtted a lehetőség, tanulj, fejlődj és több lehetőség nyílik meg előtted."


Jóember! Többdiplomás, idegennyelvizsgás emberek vannak munkanélkül, és közmunkán is. Bár lehet, hogy ők nem árkot tisztogatnak, de úgyanilyen rabszolgabért kapnak.

2012. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 A kérdező kommentje:

"Óóóó, valóban sokkal nehezebb munkát végez.

Hiszen valljuk be, milyen felelősségteljes munka kapirgálni az árokparton. Belegondolni is szörnyű és milyen fájdalmas, milyen emberi és gazdasági károkat okozhat, ha rosszul végzi munkáját: esetleg kikapirgál pár értékes fűszálat is a gyomok közül."


Tehát szerinted vakarni a pecsed és rajzolgatni sokkal megerőltetőbb, mint 40 fokban az árokban "kapirgálni"?


"Ezzel szemben mint a másik kérdésnél is említettem, 250 ember operatív irányítása, munkáltatása, és az értük való büntetőjogi és erkölcsi felelősségvállalás szinte semmi. Hiszen milyen laza egy meló amikor 9 óra után egy szabad percben jut eszedbe hogy még ki sem jutottál pisilni pedig 4 órája oda indultál."


Komolyan meg ne szakadj már, mert még sajnálni kezdelek és létrehozom az egész nap nem pisilők szakszervezetét, melynek tiszteletbeli tagjává avatlak.


"Valóban igazad van. Én most helyben kiutalnék minden közmunkásnak 2-2 glóriát, és helyben avassuk szentté őket."


Beérik azzal is ha a kormány visszaadja nekik azt a 156 ezer forintot amit az idén ellopott tőlük.


"Nagyon el vagy rugaszkodva a valóságtól, és akkor még enyhén fogalmaztam."


Én, haver? Akkor rólad mit mondjunk? :)


"(Jah, megjegyzem attól nem lesz igazad, hogy kitörölteted az emberek válaszait, maximum megerősíted őket abban, hogy nincs igazad...)"


Kizárólag gyalázkodó kommentet jelentettem, ha visszaolvasod magad te is láthatod, hogy az emberi hangvételű hozzászólásaid mind itt maradtak. Bár még ezek közül sem mondható mind teljesen emberinek, de ezt betudjuk mérhetetlen műveltségednek és mérnöki diplomádnak. :D

Attól pedig, hogy te úgy véled nincs igazam, még nem lesz neked az.

2012. okt. 28. 20:25
 38/94 A kérdező kommentje:

"Ne mást hibáztass azért, mert neked csak az árokkaparás maradt.

Előtted a lehetőség, tanulj, fejlődj és több lehetőség nyílik meg előtted."


Most komolyan! Én már hová tanuljak? Attól, hogy még több bizonyítványt gyűjtögetek be, újra fognak nyílni a már bezárt gyárak, vagy a kormány elkezdi a közmunkások lecserélését, hagyományos foglalkoztatási viszonyban dolgozókra? Nem veszed észre mekkora ökörségeket írsz? Attól ha én tanulok, újra indulnak a már tönkre vágott vállalkozások, vagy kevesebb lesz az adó, és be tudom indítani a sajátom? Ugye ezt még te magad sem gondolod komolyan?

2012. okt. 28. 20:30
 39/94 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek!Ez már nagyon kezd eldurvúlni.

Evidens ,hogy nem lehet mindenki egy azon véleményen,de lehet kultúráltan is vitatkozni,nem kell lealacsonyodni a mocskolódásig.

Én is megtettem tudom,de ez nem vezet sehová.

Aki nem közmunkából él,az örüljön és kívánom,hogy ne is legyen ilyen megaláztatásnak kitéve.

Alapjaiban véve szar az egész rendszer,de a kömunkások javára legyen írva,hogy nem ők találták ki ezt.

Jó rég elcseszett kormányunk a feleős a kialakúlt helyzetért.

Ezért ne egymást szapuljuk.

2012. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/94 A kérdező kommentje:

"Mikor a munkanélkülin mondták neki,hogy van ez a közmunkaprogram,ő azt mondta soha,mert előre tudta,hogy csak a megaláztatás fog várni rá. "


Szerencsére ez sem mindenütt így van. Nálunk egyáltalán nincs megaláztatás és a munkabér mellett megkapjuk az egyéb juttatásokat, munkaruha, védőfelszerelések, téli tüzelő korlátlan mennyiségben. Ez általában szabad fakitermelést jelent az ártérből. Ehhez pedig kelleni szokott a természetvédők engedélye is, hiszen az ártér természetevédelmi területen fekszik, de azt a cég elintézi, így egyáltalán nem panaszkodunk, nem is mondhatjuk, hogy rosszul keresünk, hiszen egy teljes évi tüzelő sokaknál több is mint kétszázezer forint.

2012. okt. 28. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!