Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkásokat szidalmazók...

A közmunkásokat szidalmazók hol élnek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 18:34
 61/94 anonim ***** válasza:
Szintén csak egy példát írok. Tételezzük fel, hogy húsz éve még a pék hiányszakma volt, de behelyettesítheted bármely más neked tetsző szakmával is. Akkor biztos lehetsz benne, hogy ma már több ezer munkanélküli péket találsz.
2012. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
33%

#59


Ezt senki nem vitatta, de ettől még igaz hogy aki most mondjuk elmegy közgazdász szakra annak sok oka nincs sírásra ha nem kap munkát mert hiába szerez egy papírt, évente több ezren kapnak ilyet állás meg alig. Ellenben lakatosból, kőművesből, asztalosból meg alig van mert az a néhány is inkább külföldre megy. De erre véletlenül sem megoldás a közmunka. Egy diplomás minimálbért eltapsolnak arra hogy ezek az alulképzett, meg többségében semmirekellők megkaphassák a gereblye támasztásért a 47 ezret. Aztán hogy ezeket eltartsák mi nyögjük az 1000 milliárdos megszorításokat. Ha ezt a pénzt munkahelyteremtésre meg a képzésrendszer ésszerűsítésére költenék, lehetne csökkenteni a munkanélküliséget. Megszüntetni nem lehet mert van egy csomó ember aki nem is akar dolgozni. Közmunkások többsége sem kényszerből közmunkás, csak ha már nem küldik ap utriba a segélyt akkor kifekszenek naponta 8 órát a napra és azért megkapják dupláját. Ez semmilyen problémát nem old meg, sőt csak újabbakat generál.

2012. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 A kérdező kommentje:
Épp ezért írtam én is, hogy nem fogok bizonyítványokat gyűjtögetni, mert akkor egy életen át cserélgethetném őket. Nincs olyan szakma, vagy csak nagyon kevés, mely egy életen át biztosítana megélhetést. Ez az egyik oka annak, hogy én a közmunkában találtam meg a számításom, a másik pedig a munkaadók, az alkalmazottakkal szembeni hozzáállása. Én saját magamtól döntöttem úgy, hogy ha ennyire s.ggfej tud lenni egyik másik, akkor csinálják meg maguk a munkát. Úgy döntöttem nyugdíjazom magam és a közmunkaprogramban élem világom, a vállalkozók meg éljenek meg ahogy tudnak.
2012. okt. 28. 22:29
 64/94 anonim ***** válasza:
33%

#63

ŰAkkor ezzel is elszámítottad magad, mert a közmunka program jelen formájában fentarthatatlan. Túl sok pénzt fizetnek ki a semmiért. Ha neked meg a többi gereblyetámasztónak szerencsétek van talán a ormány ciklus végéig kifutja a pénzünk és tudtok rajtunk élősködni, de hidd el ha választás előtt választani kell hogy 250 ezer közmunkásnak tegyenek a kedvére vagy 4 millió nyuggernak akkor nem titeket fognak választani és mehettek vissza a putriba és lophattok meg rabolhattok ahogy eddig.

2012. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 A kérdező kommentje:

"Megszüntetni nem lehet mert van egy csomó ember aki nem is akar dolgozni. Közmunkások többsége sem kényszerből közmunkás, csak ha már nem küldik ap utriba a segélyt akkor kifekszenek naponta 8 órát a napra és azért megkapják dupláját."


Tökéletesen igazad van, mint írtam én sem kényszerből lettem közmunkás, magam választottam és nem is bántam meg. Azóta egy lényegesen nyugodtabb, emberibb és jobb életet élek, melyet nem cserélnék el semmi másra.

2012. okt. 28. 22:34
 66/94 A kérdező kommentje:

"ŰAkkor ezzel is elszámítottad magad, mert a közmunka program jelen formájában fentarthatatlan. Túl sok pénzt fizetnek ki a semmiért. Ha neked meg a többi gereblyetámasztónak szerencsétek van talán a ormány ciklus végéig kifutja a pénzünk és tudtok rajtunk élősködni, de hidd el ha választás előtt választani kell hogy 250 ezer közmunkásnak tegyenek a kedvére vagy 4 millió nyuggernak akkor nem titeket fognak választani és mehettek vissza a putriba és lophattok meg rabolhattok ahogy eddig"


Te is elszámítottad megad, ugyanis a közmunkaprogram sohasem fog teljesen megszűnni míg nem lesz elegendő egyéb munkahely az országban. Ha a kormány csökkenti a közfoglalkoztatottak számát akkor vissza fognak menni a putriba lopni és rabolni azok akiknek ez jobban tetszik, viszont akik nagyon akarnak azok fognak maguknak ezután is közmunkát találni, hiszen lesz éppen elég aki visszavonuljon a putriba és akinek a közmunka kevésbé tetszik.

2012. okt. 28. 22:39
 67/94 A kérdező kommentje:

Nézd, tételezzük fel, hogy neked igazad lesz és visszamegyek a termelői szférába. Tudod mi fog változni ezáltal? Mindössze annyi, hogy kevésbé fogom magam a társadalom hasznos tagjának érezni, hiszen akkor már nem a közösségért az emberek biztonságáért vagy nyugalmáért dolgozom, hanem mindössze csak egy cég vagy egy vállalkozó gazdagításáért. Ez valóban egy nemes cél. :D

Viszont rögtön megkeresem legalább a háromszorosát annak amit most. Tehát velem tényleg jól ki lenne cseszve. :D


Ez volt az én oldalam, szemszögem, és most lássuk a tiéd. A te életedben mi fog változni, ha a közmunkaprogramot teljesen beszüntetik vagy mondjuk 10% ra szorítják vissza? Egyedül az adód fog emelkedni, hiszen akkor ezekre az állásokra olyan embereket kell majd alkalmazni akiknek kötelező lesz legalább a minimálbért kifizetni, és mivel sok helyen közép vagy felsőfokú végzettségűeket is tudtak idáig 47 ezer forintért dolgoztatni, viszont ha ez megszűnik már kötelesek lesznek a diplomásoknak járó minimálbért fizetni, most döntsd el magad, melyikünk járt rosszabbul. :D

2012. okt. 28. 22:57
 68/94 A kérdező kommentje:
Nem tudom érted -e de én le fogom kakkantani a megnövekedett adóterheket, hiszen még úgy is jóval többet keresek mint most. Egyedül a te reálbéred fog csökkenni kettőnk közül. Szóval kardoskodhatsz te a közfoglalkoztatás csökkentésért vagy akár beszüntetésért is, de egy valami biztos, én csak jól fogok kijönni belőle. :)
2012. okt. 28. 23:01
 69/94 anonim ***** válasza:
0%

# 68

Miért emelkedne az adóm? Ha nem vesznek fel 20 embert arra a munkára amit 1 ember is el tud végezni, akkor több pénz marad a kasszában. Ha csökkentik a közmunak díjat az az 1 ember is kevesebbért csinálja meg a munkát mint most egy ember. A közmunka szimpla ráfizetés. Egy átgondalatlan amatőr baklövés, aminek mindannyian meg fogjuk inni a levét még a semmirekellő férgek is mint amilyen te vagy.

2012. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
0%

#69

Ha megszünik az árokkaparás, vagy ésszerű keretek közé terelik akkor te mész a putriba a többi orkkal. Azon én semmit nem szívok meg. Ti ott döglötök éhen, ameddig a dolgozó emberek dolgoznak azért hogy becsületesen megéljenek. Az adókból meg lehet költeni értelmes dolgokra nem az ilyen alja férgek kocsmázására.

2012. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!