Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkásokat szidalmazók...

A közmunkásokat szidalmazók hol élnek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 18:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 A kérdező kommentje:
Őket nem ugyanazok a közmunkások ápolják, nem ugyanazok a közmunkások termelik számukra az élelmiszereket, vagy az ő házaikat nem ugyanazok a közmunkások óvják az ár és belvíztől akiket itt pocskondiáznak?
2012. okt. 28. 18:35
 2/94 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ugyanott, mint Te, csak tisztában vannak a 'közmunkás' szó jelentésével.
2012. okt. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 rémuralom ***** válasza:
71%

Nem. Évek óta nem voltam kórházban, amit eszem, annak jelentős része nem Magyarországon készült, és olyan részén élek az országnak, ahol belvíz soha nincs, árvíz meg esélytelen, mert nincs a közelben folyó, amely kiönthetne.

Úgyhogy nem, nekem semmilyen hasznot nem hajtanak a közmunkások. Az állam meg olyan pénzből fizeti őket, amit sokkal hasznosabban is el lehetne költeni. Persze ez nem a közmunkások hibája, nem is velük van bajom. Hanem az állam "segítő" kezével.

2012. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
14%

Fogalmam sincs hol élnek, arra viszont kíváncsi lennék, hogy ha megszűnne az összes közmunkás foglalkozatása akkor ők mit szólnának hozzá, ha mikor kórházba kerülnek nem ápolná őket senki, vagy önkiszolgáló "Ápold Magad" kórházak alakulnának, vagy duplájára emelnék a TB -jük, mivel rendes bérért kellene ápolókat foglalkoztatni. És akkor is szeretném látni az arcukat, mikor az árvíz elmossa a lakásuk, mert senki sem tartja karban a gátakat, vagy a belvíz, mert senki sem tartja rendben a csatornákat. Ugyanakkor szeretném látni az arcukat akkor is, mikor duplájára emelik az adóterheik, mert ezekre az állásokra valóságos munkabérért kell dolgozókat felvenni.


Komolyan szeretném látni az arcukat, hiszen valószínűleg tanulságos lenne. :)

2012. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
87%
eltünt a másik közmunkás kérdés ugye?
2012. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 A kérdező kommentje:

"Szerintem ugyanott, mint Te, csak tisztában vannak a 'közmunkás' szó jelentésével."


Ha tisztában vannak vele, akkor miért szidják őket? Ezek az emberek 47 ezer forintért nehezebb munkát végeznek, mint azok akik szidják őket, mondjuk 200 ezerért.

2012. okt. 28. 18:47
 7/94 A kérdező kommentje:

"eltünt a másik közmunkás kérdés ugye?"


Mért tűnt volna el? Én látok négyet is.

2012. okt. 28. 18:48
 8/94 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg eltűnt a kérdés. Nem baj akkor bemásolom ide az abba a kérédbe szánt válaszomat. :)



A közvélemény minden közfoglalkoztatottat lepusztult, alkesznek hisz akik az utcán szednek szemetet pedig ez nem így van.

Ez a vélekedés a kormányzatnak arra jó volt, hogy „megideológizálja” a támogatások drasztikus „megnyirbálását”.

Többdiplomás idegennyelvizsgás tanárokat és közgazdászokat is kivezényelnek közmunkaprogramra.


A kormány lecsökkentette a munkanélküli támogatás összegét 9+3 hónapról összesen 3 hónapra, úgy, hogy azért nem tette mellé a beígért 1 MILLIÓ MUNKAHELYET.


Lecsökkenteni egy támogatást, -hogy

közben nem tesz mellé alternatív lehetőséget egyszerűen NEMZETPUSZTÍTÁS!!!


A korábbi munkanélküli támogatást is a puszta vegetációra költötték az emberek. Százezreket sodortak ezáltal kilátástalan helyzetbe. Ezen embereknek a mindennapi élelmiszerek beszerzése is kritikussá vált.

Az is csak legenda, hogy minden jelentkező kap automatikusan közmunkát.

Aki meg irigyli a közmunkásokat annak azt lehet tanácsolni, hogy csak 8 órában legyenek kint +35, vagy mínusz 20 fokban, közterületen a járókelők megvetésének, lenézésének közepette!!!

Lehet utánuk csinálni a kis „semmiséget”.


„3. A közmunkát az állam nem megélhetésből találta ki, hanem arra, hogy ösztönözzön arra, hogy rendes munkát találj, de addig is megdolgozz a segélyért.”



Ma Mo. -on legalább 1-1,5 millió munkanélküli van erre van kb. 5-6000 álláshirdetés aminek a 80% -a kamu. Akkor miért kell azt állítani, hogy százezerszámra vannak üres munkahelyek amit a lumpen munkakerülők nem akarnak betölteni? Miért kellet negyedére csökkenteni a munkanélküli támogatást, mikor nem tették mellé a beígért 1 MILLIÓ MUNKAHELYET.

És a kormányzat intézkedései miatt azért szűnnek is meg álláshelyek.


Ha legutolsó kisvállalkozástól megkövetelik a 60 000 minimálbér kifizetést akkor az „államnak” nincs joga törvénysértően eljárni!

„4. A közmunka nem adózik.”


Ez meg egy hatalmas HAZUGSÁG!

2012. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 A kérdező kommentje:

"Nem. Évek óta nem voltam kórházban, amit eszem, annak jelentős része nem Magyarországon készült, és olyan részén élek az országnak, ahol belvíz soha nincs, árvíz meg esélytelen, mert nincs a közelben folyó, amely kiönthetne.

Úgyhogy nem, nekem semmilyen hasznot nem hajtanak a közmunkások."


Nézd, én meg nem járok kórházba, nem járok rendőrségre, nekem ezek semmilyen hasznot sem hajtanak és szerintem az ezek fenntartására fordított összegeket a kormány hasznosabb dolgokra is fordíthatná, például a közmunkások bérének emelésére. És mivel én nem veszem igénybe az említett szolgáltatásokat és számomra azok semmi hasznot nem hajtanak a te logikád követve kötelező ócsárolnom a rendőröket és az orvosokat?

2012. okt. 28. 19:08
 10/94 anonim ***** válasza:
68%

"Őket nem ugyanazok a közmunkások ápolják, nem ugyanazok a közmunkások termelik számukra az élelmiszereket, vagy az ő házaikat nem ugyanazok a közmunkások óvják az ár és belvíztől akiket itt pocskondiáznak?"


Nem. Nálunk a közmunkások 3 hete egy 200m-es árkot takarítanak, ami se nem koszos, se nem mély. Te kevered a közmunkát a közalkalmazottaktól (ápolók, orvosok, rendőrök, a katasztrófavédelemben dolgozók - ők nem kozmunkások).

2012. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!