Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a könnyű drogok...

Támogatnád a könnyű drogok legalizációját?

Figyelt kérdés
Könnyű drogok alatt legfőképp a marihuánát és a hasist értem.
2009. júl. 25. 12:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:

Na és még egy kis számolás:)))

Az alkohol illetve a cigeratte jövedéki adója azt a célt szolgálja, hogy az okozott egészségügyi illetve társadalmi kárait kompenzálja. Tehát minden megvásárolt kevert pénzt jelent a májam gyógyítására. Na most a fű egészségügyi hatásait (vérnyomás csökkenés, tüdő problémák, elhízás következményei) a társadalom biztosítás enyhíti, emelett ugye a fogyasztó az egyik oldalon tolja a pénzt a szervezettbűnözésbe, aminek az üldözését adóforintokból finanszírozzák a másik oldalon. Arról nem beszélve, hogy ugye a rendőröknek sokkal egyszerűbb füvest fogni mint betörőt, és a füves fogás ugyanúgy javítja a statisztikáit, növeli a csillagok számát a vállán, tehát rengeteg erőforrást von el a valódi bűnüldözéstől (így pl. a kábítószerrel nagy mennyiségben kereskedő szervezettbűnözés elleni harcot is gyengíti). Szerintem ez a fűüldözés pont az ellenkező hatást éri el, mint amire hivatott.

2010. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:

Jó, akkor számoljunk! 1 g fű előállítása kb 200 ft-ba kerül, a piaci ár jelenleg 2000-2500 ft között mozog. És ha ezt adóval terhelnénk, akkor kerülne 6000-8000 forintba legálisan, feketén meg ugyanennyibe, tehát a vásárlás maradna ugyanez, az állam semmit nem látna belőle, csak éppen nem lehetne fellépni ellene.

A fű egészségügyi hatásait nem kellene enyhíteni, ha nem lennének füvesek. És nekem ne csúsztasson itt senki az alkohollal, mert ott arányaiban jóval kevesebb ember esetében vannak egészségügyi hatások az össz alkoholt ivókhoz képest, mint a szétszívottak az össz füveshez képest.

2010. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:

Bocs, elvesztettem a fonalat, mitől lenne 6-8 ezer? Kimaradt egy logikai lépés azt hiszem.


Arról meg elég komoly statisztikák vannak, hogy a magyar lakosság milyen durva alkoholproblémákkal küzd ( [link] [link]

Például egy beteg emberről is kapásból azt gondolja az orvos, hogy alkoholista, ld itt: praxis.blog.hu/2010/05/11/alkoholistanak_neveztek_edesapamat.


Ellenben a marijuana által okozott betegségekről viszonylag keveset hallunk, kivéve ugye a tüdőrákot, ami bob marley halálát is okozta, de az még mindig inkább dohányos, mint füves betegség.

2010. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
2010. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:

"Bocs, elvesztettem a fonalat, mitől lenne 6-8 ezer? Kimaradt egy logikai lépés azt hiszem."


Felétek, ha emelik az áfát, akkor nem emelkednek az árak? Ha emelik az üzemanyag árát, akkor nem emelkednek az élelmiszerárak, amiket benzinpénzből szállítanak a kereskedők? Ha most 2000 forint haszonnal dolgozik egy díler, és ezt a 2000 forint hasznot meg akarja tartani, akkor legalább 6000-ért kell adnia. Kicsit utána kéne nézned az adórendszernek.

2010. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
Dehát ha legális lenne, nem dílerek árulnák, plusz nem kéne idehozni hollandiából, nem kéne megfizetned az árral azokat költségeket amiket a lefoglalt elkobzott anyagok adnak hozzá, nem menne keresztül rengeteg haszonhajhász cégen. Plusz ha a holland modellt vesszük alapul, ott állami monopólium a termelés, tehát az államnak kerülne 200 Ft-ba/gramm, amit rátesznek, azt meg szépen be lehetne csatornázni az egészségügybe.
2010. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
0%

Dehát ha legális lenne, nem dílerek árulnák

Hát kik? A piaci kofák?


plusz nem kéne idehozni hollandiából

Miért, most ide kell? Amikor az indexen arról videózgatnak, hogy kell panelban termelni?


nem menne keresztül rengeteg haszonhajhász cégen

háhá


Plusz ha a holland modellt vesszük alapul

Lassan fel kéne fogni a szétszívott agyatokkal, hogy Hollandia egész más világ.

2010. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:

Tudod erre sok különböző modell van, de a lényeg mindegyiknél ugyanaz. Szigorú ellenőrzés mellett lehet licenszt szerezni, megadott lélekszámra megadott mennyiségű árusítóhelyek, mint ahogy pl a kaszinóknál most is így van. Ez a világon mindenhol így működik, Canadában, Californiában, és nem csak Hollandiában. Természetesen egyetértek azzal, hogy Magyarország nem Hollandia, ezért kellene sokkal de sokkal nagyobb gondot fordítani az edukációra.


Épp ma jött ki a kutatás eredménye, hogy Magyarország világszinten is élen jár a gyógyszerre ivásban, a 16 és 18 közöttiek 18%-a iszik gyógyszerre, kifejezetten azzal a céllal, hogy bódult legyen. Ehhez képest marijuana fogyasztásban Európai átlag alatt vagyunk. Na most arról hadd ne kezdjünk vitatkozni, hogy melyik a veszélyesebb.


Az meg, amilyen stílusban leszólsz, szerintem nem engem minősít. Érdekes megnézni, hogy a pro érvelők mennyivel szofisztikáltabb érveket ismernek, mint a kontra érvelők. Nálatok csak a zsigeri utálat, meg a "drogos marhák" hozzáállás szolgál érvként, nincs semmiféle alapja annak, ahogy vitatkoztok, természetesen tisztelet a kivételnek.

2010. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
0%

Na az egy baromi komoly érv, hogy sokan isznak gyógyszerre, tehát engedélyezzünk drogokat :D Én inkább úgy veszem észre, hogy nektek nincs egy valamirevaló érvetek a legalizálás mellett. Kanadát és Kaliforniát k-val írják magyarul.

1. Zacher megmondta a múltkori füvesgyűlés kapcsán, hogy igenis kialakulhat függőség.

2. Adóbevétel alig lenne, mert feketén olcsóbb lenne, mint ahogy az áfa nélküli számla is olcsóbb a vízvezeték-szerelőnél. A kereskedők meg adóznának egy jelképes mennyiség után, a többit eladnák "nem hivatalosan".

3. Az alkohollal összevetni ostobaság, egy pohár bort az ízéért iszik az ember.

4. A kábszerfogyasztás relativizálásával jóval több lenne a kemény drogos.

5. Ez alapján az anabolikus szteroidokat is legalizálni kéne, az meg szintén egy emberiségbarát dolog lenne.

2010. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:

1. Természetesen alakulhat ki pszihológiai függőség, mely szélsőséges esetekben olyan fizikai tünetekben is megmutatkozhat, mint tenyérizzadás. Hosszú távú fogyasztása lustít, és rontja a rövid távú memóriát (szerintem az alkohol és a nyugatót külön külön is sokkal durvább hatásokkal járna)

2. Lenne adóbevétel, a szerencsejátékból is van bőven, pedig mennyien pókereznek otthon, illetve külföldi site-okon, és rengetegen fogadnak is. PErsze, emelett maradna feketepiac (mint ahogy az alkoholnak, és a cigarettának is van feketepiaca) de sokkal több anyagi, és erőforrás maradna az üldözésére.

3. igen egy pohár bort az ízéért, mégis egész Európában magyarország jár élen az alkoholfogyasztásban, a lakosságnak súlyos alkoholproblémái vannak, az alkohol társadalmi és egészségügyi hatásai is sokkal súlyosabbak mint a fűé. Gondolom jártál már vidéki kocsmában délelőtt. Gondolom te is látod, ahogy reggelente veszik a kevertet a borban. Úgy gondolom, hogy minden értelemben sokkal súlyosabb devianciát okot, ha az egyiket tiltsuk, akkor tiltsuk a másikat is, ezzel hajlandó vagyok egyetérteni.

4. Kapudrog elméletre vonatkozó kérdést már egy korábbi válaszban kifejtettem.

5. Ott azért megint kicsit más a szitu, mert az egészségi hatásaik is borzalmasak, illetve agressziót is okoznak, de ezek hatásait nem ismerem részletesen.


Mindegy is, hagyjuk az egészet. Tényleg nyugodtan eltarthattok az adótokból, bőven van mit tanulnom, lenne mivel töltenem az időt, amíg nem kéne dolgoznom, meg albérletet fizetnem a börtönben. Na jó ez vicc. Akkor is azt gondolom, hogy abszurd az a törvény, amelynek értelmében a barátaim jelentős részét le lehetne tartóztatni, pedig 1-2 léhűtőn kívül mindannyian magas pozíciókban dolgozó felelősségteljes emberek, akik sok adót fizetnek.

2010. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!