Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a könnyű drogok...

Támogatnád a könnyű drogok legalizációját?

Figyelt kérdés
Könnyű drogok alatt legfőképp a marihuánát és a hasist értem.
2009. júl. 25. 12:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Holéandiában megtették, ellenkező hatűst értek el, sietknek visszacsinálni. Akkor itt minet? Hogy még több hülye legyen az országban?
2009. júl. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
52%

Én maximálisan egyet értek Konrád Györggyel, amikor felteszi a kérdést, hogy van-e bűnös sértett nélkül? [link]


egyébként pedig a legfontosabb az ártalom csökkentés, és az oktatás lenne a drogokkal kapcsolatban! nemrég gombáztam hollandiában, a leírásán mindenfélék szerepeltek: pl hogy ha nem gombáztál még, mindenképpen csinálj előtte rendet, mert abban a tudat állapotban komoly zavartságot tud okozni a rendetlenség, hogy ez a leggyengébb fajta, vizuális elemei csak csukott szemmel vannak, de kinyitja a tudatot, és élénl asszosziációt, álom szerű utazást eredményez csukott szemmel, nyitott szemmel inkább nevetgélős, filozofálós. leírták azt is, hogyha rosszul vagy, akkor csinálj valamit, ami nagyon is valóságos, pl fejts rejtvényt, de ha nem javul a a közérzeted, akkor vegyél be legalább 1000 mg c-vitamint, és gondolj arra, hogy ez nem a valóság, és max 2 óra múlva elmúlik a hatása. ha nagyon megijedtél hívd a következő számot, és segíteni fognak.


szerintem sokkal kevésbé ártalmas az egyénre, és a társadalomra nézve is, ha az emberek tudják, hog mit csinálnak, mik a veszélyei, hogyan lehet őket kivédeni stb. mint az, amikor tinédzserek bűnözők lakására járnak fel vásárolni, ahol nincs törvény, ahol prostituáltak és fegyverek, meg persze nehéz drogok is előfordulhatnak, ha nincsenek tájékoztatva arról, hogy mit okoz, ha serkentőket (speed) nyugtatókkal (fű) kevernek.


ráadásul tényleg hatalmas különbség, hogy ha büntetik, akkor az állam tartja el az elkövetőt, ahelyett, hogy a beszedett adóból kezelné a függőket stb.


tehát igen. legalizálnám.

ha meg nem lehet, akkor én is azt mondom, hogy tiltsák be a többit is (cigi+alkohol+nyugtatók, stb). nem értem ezt a megkülönböztetést.

2010. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
63%
NEM
2010. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
55%
Hogy mégtöbb hülyegyerek legyen az országba?? NEM és NEM
2010. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
60%
Támogatnám. Hadd döntse el a magánszemély, hogy mit akar, had csinálhassa ami élvezetet jelent neki. Ha belehal, akkor így járt, az ő döntése volt. Röhej, hogy a fű rászokási szinte mérföldekkel a koffein alatt van, a nikotiné meg majdnem egy szinten van a heroinéval, mégis sátáni növénynek tekinti a füvet a társadalom...
2010. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
jahh, csak Magyarországon nem, mert a magyar ember nem alkalmas az ilyenre...
2010. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
55%
Nem támogatnám,mert a könnyű drogok a belépő akeményebb drogok felé.Azonkívül a tiltott gyümölcs mindig vonzóbb. Ha legalizálnák a fentebbi két szert, akkor már senkit nem érdekelne,hanem a crack meg a többi szar kellene mindenkinek,mert az a menő.
2010. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
66%
Ugyan minek?Először is egyetértek az előttem szólókkal: nincs könnyű drog!!Tessék már felfogni!!Van ismerősöm aki full narkósokkal foglalkozik és a legnagyobb részük nem a "nehézzel" indított.Csak egy szívás.Meg a többi.És mind azt hiszi hogy le tud állni amikor akar pedig nem tud és nem is akar mert nem azért szívja mert nincs más dolga.Én nem azon filóznék, hogy legalizáljuk-e hanem hogy miért van szüksége erre a szarra egy embernek?E nélkül miért nem megy?Mi a probléma tisztán?Miért nem érzi jól magát cucc nélkül és miért nem képes ellene tenni valami értelmeset?Tipikus világmegváltó kérdésnek hangzanak de nem azok.Én is mélyről jöttem és tiszta fej nélkül nem lenne rendben az életem pedig néha én is szívesen feladtam volna.Elhiszem hogy vannak problémák az életben az enyémben se mindig süt a nap na de azért van egy határ.Az ilyeneknek nem fű kéne hanem kezelés már bocs.Már a szimpla cigi is elég bajt okoz miért kell tovább amortizálni az agyat mert ugye a hatás ott bontakozik ki és nyomot hagy maga után.És sokaknál sajnos már nem lesz elég a napi pár gramm és többet akarnak. Ekkor jönnek a problémák.Nincs rá szükség.Inkább az emberekkel kéne foglalkozni megtanítani arra őket, hogy figyeljenek egymásra ,beszélgessenek egymással, ne űzzenek sportot mások szekálásából.És akkor nem lesz szükséged kiegészítőkre.Ha valakinek van célja ha nem is nagy ,és biztos magában, tiszteli a testét az egészségét amiből csak egy van az igyekszik vigyázni rá.Épp elégszer voltam beteg ahhoz hogy rájöjjek:ha egészség van akkor minden van.Mert megvan a lehetőség.De "elszédülve" ugyan mire mész?
2010. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
Nem...
2010. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
NEM
2010. máj. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!