Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a könnyű drogok...

Támogatnád a könnyű drogok legalizációját?

Figyelt kérdés
Könnyű drogok alatt legfőképp a marihuánát és a hasist értem.
2009. júl. 25. 12:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:

"Kedves előttem szóló!Tökéletesen összefoglaltad!A kérdésre a válaszom IGEN!"


Ez a tegnapi 22.14-nek ment,csak közben is írtak.:)

2010. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
Drogos marhák! Azt sem tudjátok mi a jó! Nem akarom elhinni hogy egy finom bor elkortyolgatása helyett jobban esik egy szaros füvescigi! Aki meg nem ezen a véleményen van azt csak sajnálni tudom! Remélem egyszer egy vx rovarölővel lepermetezett cigit füstöltök el!
2010. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:

OFF:


2009-07-25 14:25!


Láttál te már heroin függőt?


Kedves ma 16:30!


Én is szeretek borozgatni, de nagy ritkán egy füves cigarettát sem vetek meg. Ha nem szeretném a bort, én nem mondanám azt, hogy bárcsak innál fagyállóból készült vörösbort. Te is tudod, hogy fényévnyi különbség lehet

"füvesek" között is.



ON: A legalizációt én sem támogatnám.

2010. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
Nem. Véletlenül sem.
2010. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
nem
2010. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:

Nem, egy íze kedvéért elkortyolgatott bornál egy jó vacsorához nincs is jobb. De a részegségnél jobban esik a füves cigi. Remélem ezt az árnyalatni aprócska kis különbséget érzed :)


Egyébként nekem az is nagyon fura, hogy le drogos marházol. Mint azt korábban már elmondtam, adófizető, dolgozó, diplomás, kiegyensúlyozott életet élő állampolgár vagyok, és még egy nyomorult gyorshajtásom se volt soha. A legalizálásra vonatkozó kérdésre továbbra is az a válaszom, hogy lehet letartóztatni, és eltarthattok a ti adótokból csak azért, mert károsítom a saját tüdőm.

2010. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
Minek? Én így is hozzájutok. Valamennyi korlátozásra viszont szükség van, én pl. nem örülnék annak, ha már a 13-14 éves gyerekek is könnyen hozzájuthatnának, azért még a fejlődő szervezetre nem jellemző az a mondás, hogy "az alkohol károsabb, mint a fű" - mondjuk ez érdekes, de nézz utána, ez tényleg így van.
2010. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
Nem NEM SOHA!
2010. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:

"Tééényleg? A szesztilalom szervezett bűnözéshez vezet? Bezzeg a drogtilalom! Ott aztán nincs szervezett bűnözés. A drogtilalommal toljuk a pénzt a fegyverbe, meg a prostitúcióba ahelyett, hogy a befolyt adókból edukálnánk, és gyógyítanánk a betegeket."


Gondolom azt leszögezhetjük, hogy az alkoholra hatványozottan nagyobb a kereslet, mint bármilyen drogra. Tehát nincs akkora bűnözés emiatt, mint amekkora lenne a szesz miatt. A marketingterved is elég érdekes. Szerintem meg a prostitúcióból és a fegyverekből tolják a pénzt a drogbizniszbe. Akkor legyen legális az a kettő is? Az adót meg ócska húzás emlegetni, ha 5-ször ekkora árat kéne fizetnetek egy grammért, akkor lenne óbégatás. Vagy az adót ki fizetné meg a kereskedőnek?

2010. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:

1 g fű előállítása kb 200 ft-ba kerül, a piaci ár jelenleg 2000-2500 ft között mozog. az 1800-2300 ft az nettó nyereség a fekete piacnak. Ugyanez a nyereség az államot is illethetné adó formájában.


Na és pont a 13-14 évesek védelme az, ami miatt a legfontosabb lenne legalizálni és a fekete piacot kőkeményen büntetni. Én 13-14 évesen megfordultam olyan lakásokban fű vásárlás okán, ahol heroin is volt, sőt egyszer fegyvert is fogtam ott a kezemben. Mivel már a gyerekek is tudják, hogy a fűvel nincs különösebb gond, simán besétálhatnak abba a csapdába, hogy akkor minden más is csak viccből illegális, egyszerűen megszokják, hogy a tövény az csak úgy van, nyugodtan meg lehet szegni. Nekem nagyon nagy szerencsém van, hogy a szüleim vigyáztak rám annó, és olyan értékrendben neveltek, ami miatt nem tudtam elcsúszni. De sok gyerek csak ártatlanul fűért indul oda, és végül speedbe, herkába is belecsúszik ami már komoly gáz. Ha legális lenne, nyilván nem adnának 18 alattiakanak, de ha mégis hozzájutnának valahogy, akkor sem feltétlenül úgy, hogy bűnözők lakásában találkoznak szörnyű arcokkal. És igen, találkoztam ilyen lakásban prostituáltakkal is, akik a megrendelőiknek benyomták a herkát vénába, és táncoltak nekik. Szerintem nem kellene engedni, hogy ingatag befolyásolható fiatalok ilyen közegbe kerüljenek.

2010. máj. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!