Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád vagy elleneznéd...

Támogatnád vagy elleneznéd hogy a melegek házasodhassanak és örökbefogadhassanak gyereket?

Figyelt kérdés

Én nem akarok konkrétan állástfoglalni ebben a kérdésben.

De kíváncsi vagyok mi az emberek véleménye róla.

Mik a gondolataik a dologról.

És hogy támogatnák vagy elleneznék a dolgot.


Bár én úgy vélem hogy az emberek többségét nem érdekli a dolog,mivel nem érintettek a kérdésben.

Én is csak azért kérdezem mert egy ismerősöm érintett a dologban.És szeretné az úgymond "párjával" törvényesíteni a kapcsolatát és majd később örökbefogadni gyereket.


2009. júl. 23. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
88%

Nekem úgy tűnik, lassan már homoszexuálisnak lenni muszáj... Semmi bajom a melegekkel, de semmi közöm sincs hozzá, hogy ők melegek. Én se kiabálom az utcán, hogy hetero vagyok, szerintem ők se tegyék. A szexualitás mindenkinek a legbelsőbb magánügye. De az őket támogató hozzászólóknak érezhetően habzik a szája... Miért?

Lehet, hogy a meleg párok ugyanúgy nevelnék a gyereket, mint a hetero párok. Lehet. De az is lehet, hogy nem. Nem szabadna a gyereken kísérletezni. Az örökbefogadásnál a GYEREK érdekét kell(ene) nézni, nem azt, hogy ez vagy az a meleg pár jaj, mennyire szeretne gyereket.

2009. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
48%

Nem hiszem, hogy habzik a szám, egyszerűen utálom az előítéleteket.

Mivel senkit se nevelnek homoszexuálisnak, mégis léteznek, ezért nem áll meg, hogy a homoszexuálisok a létezésükkel tennék homoszexuálissá az általuk nevelt gyereket, hiszen őket akkor mi tette homoszexuálissá?

Illetve az még egy plusz pont, hogy egy előítéletes közegben tuti, hogy ultra jó szülő lenne egy homoszexuális pár, hogy szó ne érje a ház elejét, azaz nem hogy rossz, hanem nagyon is jó lenne annak a gyereknek ott felnőni...

Azt meg főleg nem akarnák, hogy VALAMILYEN legyen, mert ők aztán pontosan tudják, hogy milyen az, amikor a hajlamaiddal ellentétes viselkedést vár el tőled pl. a család vagy a társadalom...


Illetve az, hogy a homoszexuálisok között van pár exhibicionista barom, még nem jogosíthat fel senkit arra, hogy minden homoszexuálist velük azonosítson.

Bármelyikünk által ismert és tisztelt emberek között is vannak közülük, hiszen pl. a férfi népesség nyolc-tíz százaléka meleg.

Ha megtudnád egy általad rengeteg jó tulajdonság alapján tisztelt és szeretett emberről, hogy meleg, akkor nem tisztelnéd tovább őt a jó tulajdonságaiért, mert megtudtad a szexuális orientációját? Ebben nincs semmi logika!

Az, hogy valakinek nem olyan a szexuális orientációja, mint nekem, még nem okozhatja azt, hogy emiatt kétségbe vonjam az emberségét, a szeretetre való képességét, a gyereknevelési képességeit, mert ez utóbbiak nem következnek abból, hogy hogyan élvezi a szexet.

Illetve, ha meg tudnád egy emberről - mindegy, hogy nő vagy férfi - hogy homoszexuális, akkor ha nevelne egy gyereket, mert mondjuk később vállalta fel csak önmagát, akkor elvennéd tőle a gyereket? Vagy azért el tudnád képzelni, hogy jó szülő?

A szülők az egymás felé mutatott gyengédségükkel a gyerek előtt nem a szexualitásra, hanem a szeretet és gyengédség kimutatására nevelik a gyereküket, mindegy milyen neműek.

2009. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
51%
Minden képpen ellenezném az örökbefogadást! Nem is értem, hogy juthet ez bárki eszébe, hogy gyerekeket meleg párok neveljenek! Milyen példát látnak? Ez nem normális dolog! Amúgy tőlem elférnek, de nem felvonulva meg az utcán nem oda illően viselkedve!Az én gyerekem ne lásson ilyet! Ehhez jogom van tán!
2009. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
65%

"És sosem hallotatok még olyanról, hogy a (hetero) szülők megölik a gyerekeiket? Csak mert mindennapos a dolog. "


Miért, egy homokos párban nincs indulat vagy mi? "ki van írva " az agyukból hogy nem ölhetnek.Ez mi ha nem előítélet.Egy homokos pár tagja is ugyanúgy ölhet felindulásból.De te persze kikéred magadnak az előítéletet.

Meg mondok neked még valamit a természetességről:egyes muzulmán országokban lefejezik a melegeket, ott az a természetes.Vagy régen a NAGY TERMÉSZETESSÉGBEN egyszerűen kipurcantak volna óvszer nélkül a b*zik.Meg mi az hogy túlnépesedünk? A Föld igen, de Mo-n b*szki minden évben egy városnyi emberrel fogy a népesség.

Tudtommal demokrácia van.Tudjátok mit jelent? A TÖBBSÉG uralma.Akire-amire a legtöbben szavaznak, az "nyer".

Ha egy kisebbség akarja rákényszeríteni az akaratát a többségre, az diktatúra.

Ha nem tetszik csak az örökzöldet tudom idézni: el lehet menni.Mondjuk Hollandiába.És a magyarok ilyen "bigottok" és prűdek.Ez van, ezt kell szeretni, minél jobban erőltetik ezt a liberális életszemléletet, annál jobban fogja utálni mindenki.

2009. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
76%
19:18! Nagyon egyetértek! A lepontozásoket viszont nem értem! Én úgy nézem többen elleneznék az örökbefogadást, a házasság meg kit érdekel! Vagy már ilyen sok a meleg!!!
2009. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 A kérdező kommentje:

"Mivel senkit se nevelnek homoszexuálisnak, mégis léteznek, ezért nem áll meg, hogy a homoszexuálisok a létezésükkel tennék homoszexuálissá az általuk nevelt gyereket, hiszen őket akkor mi tette homoszexuálissá?"


Ez igaz őket senki sem nevelte azzá.

Náluk a ferde hajlam az estek többségében egy gyermekkori trauma vagy valamely más a nemi érés időszakában történő külső pszichológiai hatás miatt alakult ki.És terelte rossz irányba a nemi identitásukat.

Másik nagy részük pedig genetikai rendellenesség miatt lett azzá.És ők sem tehetnek erről.


De ha egy meleg pár nevel egy normális kisgyermeket akkor a kisgyermek fejlődése közben azt fogja látni hogy ez a normális(ami körül veszi őt).Nem fogja látni a fiúk és a lányok közötti különbséget hisz otthon nincs nemi különbség.A gyerek nemi éréseben(ami nem csak testi!,hanem lelki,szellemi)zavar történik ez miatt.Rettenetes mértékben megnő a valószínűsége annak hogy ő is ferde hajlamú lesz.És ez a jelenség ha nagy számban elterjed a társadalomban akkor katasztrófát is okozhat.

2009. júl. 23. 21:33
 67/79 anonim ***** válasza:
86%
Tehát kötelezzük az egyedülálló szülőket, hogy vegyenek maguk mellé egy ellenkező nemű párt, mert különben b.uzi lesz a gyerekük?
2009. júl. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 A kérdező kommentje:

Egyébként olyan egyedülálló szülő igen kevés van aki mondjuk 10-14 évig egyedül neveli a gyerekét.(Meg kell említeni hogy vannak olyanok is akik ugyan azt mondják hogy egyedülállóként nevelik a gyereküket,de nem igaz mert van élettársuk.Az "egyedül nevelésre" legtöbb esetben csak a különböző szociális támogatások elérése miatt hivatkoznak,de közben van párjuk csak nem hivatalosan)-Nekem rengeteg ilyen ismerősöm van.


Mert ugyan a házasságok majdnem fele válással végződik,de statisztikai adat hogy az elvált felek 80%-a 2 éven belül talál magának egy másik ellenkező nemű társat.(élettársat)

Mert a társkeresés az egy emberi alapösztön.


Amúgy meg ha nem hiszed hogy a gyermek egészséges lelki,szellemi fejlődéséhez és az eközben kialakuló egészséges nemi identitásának kialakulásához normális családmodellre van szükség,akkor menj el az egyik Egyetem Pszichológia szakára hallgatónak,vagy szerezz be pár pszichológiáról szóló könyvet.És értesülsz róla.

De ha nagyon szeretnéd akkor ajánlhatok pár könyvet ami konkrétan a gyermekfejlődéstan pszichológiai részével foglalkozik.


De ha beülsz egy kicsit az ELTE szociológia szakának előadásaira,akkor az előadások során értesülhetsz arról is hogy az egyedülálló szülők által felnevelt gyermekek sokkalta de nagyobb arányban lesznek melegek illetve ferde hajlamúak sőt gyakoribbak náluk a későbbi kialakuló pszichoszomatikus problémák is.Mint a teljes családban felnőtt társaiknál.

Ez tény kedves liberális gondolkodású polgártársam!

2009. júl. 24. 02:50
 69/79 anonim ***** válasza:
66%

Szeretnék majd egy vizsgálatot a bántalmazó heteró közegben felnőtt gyerekek testi és lelki problémáiról is.

Azokéról, akiket rendszeresen vertek, akiket apu terrorizált, megerőszekolt, ahol apu megverte, megalázta, megölte anyut.

Ahol a szülők nem váltak el, csak minden nap tapintani lehetett a feszültséget, ahol a kulcsörgésre összerezzen a gyerek.Ahol elhúzódik, ha apu felényúl.

Ahol nincs jó szó, ahol pokol minden együtt töltött nap.

ÉLJEN A CSALÁD!

2009. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
57%

A demokrácia valóban a többség hatalmán alapul.Kár, hogy a látókörötök csak idáig terjed.

A demokrácia a többség hatalma, ahol TISZTELETBEN TARTJÁK A KISEBBSÉGEK JOGAIT.Ahol az emberek nem egyenlőek, és nincsenek egyenlő jogaik, az NEM DEMOKRÁCIA.

Jól leírja a ti "demokráciátokat" az a válaszadó, aki még átgondolja, nem kéne e elvenni a homoszexuális szülőtől a SAJÁT gyerekét.

2009. júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!