Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád vagy elleneznéd...

Támogatnád vagy elleneznéd hogy a melegek házasodhassanak és örökbefogadhassanak gyereket?

Figyelt kérdés

Én nem akarok konkrétan állástfoglalni ebben a kérdésben.

De kíváncsi vagyok mi az emberek véleménye róla.

Mik a gondolataik a dologról.

És hogy támogatnák vagy elleneznék a dolgot.


Bár én úgy vélem hogy az emberek többségét nem érdekli a dolog,mivel nem érintettek a kérdésben.

Én is csak azért kérdezem mert egy ismerősöm érintett a dologban.És szeretné az úgymond "párjával" törvényesíteni a kapcsolatát és majd később örökbefogadni gyereket.


2009. júl. 23. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
80%

13:38-ra reagálva


"... Az árvaházakban óriási tömeg van, a világ túlnépesedik és ti támogatjátok ezeknek az árvaházi kölyköknek a szenvedését és a világ túlnépesedést. Köszi, annak a többszáz gyereknek a nevében is, akik itthon egy valóban "normális" közegbe, családba kerülhetnének, ha az emberiség intelligenciaszintje és tájékozottsága kicsit magasabb lenne..."


1. Magyarországon NINCS árvaház!!! Van állami gondozás és nevelőintézetek, ahol az államilag gondozott (többnyire NEM árva!) gyerekek családi házakban élnek a nevelőcsaládokkal...

Elég kevés gyerek ÁRVA, a többség ideiglenesen van állami gondozásba véve, mert a szülei nem tudják biztosítani számukra a minimális feltételeket sem, vagy veszélyeztetett az életük otthon...


2. Nincsenek "óriási tömegben" az állami gondozottak!!!

Akik a gondozás ideje alatt örökbeadhatóvá válnak (ennek törvényes feltételei vannak), azokat szinte azonnal örökbe adják! A többi gyerek "nem örökbeadható" státuszban él állami gondozásban...


3. Azok az állami gondozott gyerekek, akik bíróságilag "örökbeadhatóvá" válnak, szinte azonnal örökbefogadni szándékozó házaspárokhoz kerülnek.

Nagyon sokan várakoznak évek óta örökbefogadható gyerekekre... Hetero HÁZASPÁROK!!!


4. Amúgy egyik állami gondozott gyerek sem szenved...

4-8 fős családias elhelyezésben, nevelőcsaládoknál vannak elhelyezve, saját ruhát vásárolhatnak maguknak, zsebpénzt kapnak, saját személyes holmijaik vannak, szabadidős programokat és nyaralást szerveznek a számukra... Természetesen a valódi családot semmi nem pótolhatja, ezért a Gyámhivatal dolgozói és a nevelőszülei folyamatosan próbálják a saját családjával való kapcsolatát biztosítani, illetve gyorsítani az "örökbefogadhatóságot" és saját családhoz juttatni a gyerekeket...


Bocsi, de egyáltalán nem arról van szó, hogyha most mi itt nem szavazzuk meg a bu.zik örökbefogadását, akkor többezer ártatlan kisgyerek sínylődik majd az "árvaházakban", mert lám nem hagyjuk megmenteni őket...


Az a kevés örökbefogadható gyerek jobbnál jobb hetero HÁZASPÁR között válogathat, és a Gyámhivatal (a gyereket képviselve) a lehető legjobb körülmények közé tudja elhelyezni őket!


Azért kell évekig várakozni örökbefogadható gyerekre, mert sokkal kevesebb a gyerek, mint a várakozó házaspár!!!

2009. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
81%

A házasság eleve értelmezhetetlen. Az együttélést lehetne törvényesíteni.

Szülő inkább az legyen, aki szül is, benne van a nevében! Maga miatt senki ne fogadjon örökbe akármilyen szexuális. Egy gyerek gyámja ma is lehet homoszexuális, ha mondjuk a bátyja, vagy vmi más indokolja. Akár van kapcsolata, akár nincs.

Hogy két férfi (vagy nő) házasságosdit játsszék, arra én nem áldoznám fel a gyerekemet. Halálom után sem. Jobban örülnék, ha férfi és nő nevelné fel, ha én már nem tudom.

Elég baj neki, hogy nem a sajátjai nevelik, minek tovább bántani? Más ügy, ha családtag a gyámja, aki történetesen homoszexuális, ez nem hiszem, hogy akkora baj lenne. Ha nincsen olyan család a rokonságban, aki nevelné. Az örökbefogadást csak a gyermek oldaláról lehet értelmezni.

Inkább az a kérdés, hogy a homoszexuális nevelhesse-e saját gyerekét? Ha a másik szülő megfelel, én inkább bíznám őrá. Csak könnyebb a gyereknek. Legalább ezért ne csúfolják!

Azokat sajnáltam, csórókat, akiknek az apja(210 cm) nővé operáltatta magát, és leszbikus párként él a gyerekek anyjával. Mit kaptak azok a kamaszok a suliban? Hiszen minket "átlag" szülőket is nehezen fogadnak el kamaszaink!

2009. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
46%

Mivel az előbb jól lerántottak 22%-ra, újból lehetőséget adok rá. :)

A homoszexuálisok, akik hetero családban nőttek fel, miért lettek azok? Milyen példát láttak? Vagy őket annyira kell utálni, hogy nem is emberek, mert a jó hetero példa ellenére nem lettek azok?


Vagy még mindig senkinek se esik le, hogy nem azért lett ő hetero vagy homo, mert annak nevelték?

Vagy szerintetek pl. homokos férfiakat az apjuk és anyjuk direkt rózsaszínbe öltöztette és azt kérdezgette tőlük, hogy van-e már barátod?

Öcsém, ilyen egy bezárkózó, önmagát dicsőítő bigott bandát!

Ami persze csak addig tart, amíg pl. beteg nem lesz és választhat egy jó és egy kevésbé jó sebész között, és pechjére a jobbikról köztudott, hogy b.uzi. Akkor majd hirtelen félrenéz és a jobbikhoz akar kerülni...

2009. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
32%

Nem azért ne nőjön fel a gyerek homo családban, hogy nehogy homokos legyen, hanem ha van lehetőség, hogy hetero családba kerüljön, adjuk meg neki. És van!

Két férfi mellet hogy foga az anyja szoknyájába fúrni a fejét? Két nő mellett hogy fog a férfiakkal " férfi" lenni? Vagy apa kis tündére? Ha lehet apja és anyja, miért fosztanánk meg ettől? Hiszen úgyis hátránnyal indul, ha örökbe adható! Akkora hátránnyal, hogy azt nem kell fokozni.Ha lehet, legyen anyja és legyen apja is. Remélhetőleg ha már örökbe fogad, szerető család próbál lenni. Nem könnyű úgy sem. Több teher nem kell már oda!


És még egyszer:Tényleg meddőséget okoz a homoszexualitás?


u.i:


Én láttam már anyát különben, aki szoknyába öltöztette a fiát, és babát vett neki. Nem használt a gyereknek. De ez mindegy itt.

2009. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
81%

Én elváltam, 12, 16 éves különnemű gyerekekkel, és NAGYON megszenvedték az apa hiányát. A férfi hiányát! Pedig látták, csak nem volt velük. Van nagyapjuk.

Láttam gyerekeket nagymama és dédmama által felnevelve, NAGYON meglátszott, hogy nincs velük férfi. Bepótolhatatlanul. Pedig szerették és fogták őket a nők, mégis. láttam kislányt, fiút csak az apjukkal felnőni, NAGYON megszenvedték a nő hiányát. Pedig volt nagyi, és bejárónő. Rányomta a bélyeget mindegyik általam említett gyerek életére. Jó, feldolgozzák, de nem lett könnyebb nekik.Kényéből ilyen helyzetet senki ne teremtsen!

2009. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
80%

Itt sokan egy olyan ideált tömjéneznek, ami sose volt.

Mit gondoltok, a XX. század első harmadának végéig hányan éltek teljes családban?

Nők haltak bele sorban a szülésbe, járványok tizedelték a világot, apák hulltak el harcokban és háborúkban.

Nem elváltak! Rosszabb. Meghaltak.

A gyerekek nagyon nagy százaléka nőtt fel "csonka" családokban.

"Megszenvedni a hiányt"...

Stabil szeretetteljes légkörben se kaphatunk meg mindent, amit szeretnénk.

Attól, hogy van akit limuzinnal hord sofőr az elitiskolába, én még nem szenvedem meg a hiányát annak, csak mert én gyalog megyek...

Nincs olyan, hogy normális, csak különböző helyzetek vannak és ha a légkör egy gyerek körül szeretetteljes, akkor a saját adott helyzetében fog felnőni és lesz a hajlamainak megfelelően okos vagy buta, ügyes vagy ügyetlen, jószívű vagy gátlástalan és hetero vagy homo.


Az meg, hogy van egy meleg felvonulás, amin részt vesz a melegek 5-10%-a, még nem ok rá, hogy a többi 90%-ot is megvessem...

Az emberek 10%-a orbitális bunkó és ez igaz a melegekre is, de a legalja alapján általánosítani... Butaság.

2009. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem veszted fejed, mikor zavar van,

s fejvesztve téged gáncsol vak, süket,

ha kétkednek benned, s bízol magadban,

de érted az ő kétkedésüket,

ha várni tudsz és várni sose fáradsz,

és hazugok közt se hazug a szád,

ha gyűlölnek, s gyűlölségtől nem áradsz,

s mégsem papolsz, mint bölcs-kegyes galád,


ha álmodol - s nem zsarnokod az álmod,

gondolkodol - s becsülöd a valót,

ha a Sikert, Kudarcot bátran állod,

s úgy nézed őket, mint két rongy csalót,

ha elbírod, hogy igazad örökre

maszlag gyanánt használják a gazok,

s életműved, mi ott van összetörve,

silány anyagból építsék azok,


ha mind, amit csak nyertél, egy halomban,

van merszed egy kártyára tenni föl,

s ha vesztesz és elkezded újra,nyomban,

nem is beszélsz a veszteség felől,

ha paskolod izmod, inad a célhoz,

és szíved is, mely nem a hajdani,

mégis kitartasz, bár mi sem acéloz,

csak Akaratod int: "Kitartani",


ha szólsz a néphez, s tisztesség a vérted,

királyokkal jársz, s józan az eszed,

ha ellenség, de jóbarát se sérthet,

s mindenki számol egy kicsit veled,

ha a komor perc hatvan pillanatja

egy távfutás neked s te futsz vígan,

tiéd a Föld és minden, ami rajta,

és - ami több - ember leszel, fiam.


Az a hülye költő elfelejtette odaírni a végére, hogy heteroszexuális ember leszel...

2009. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
85%

ma 15:11

De, hogy jön ide megint, a verekedés? A meleg pedig homoszexuális. Miért egyértelmű, hogy a heterók verekednek és miért egyértelmű, hogy a homokosok nem? Miért kell ilyen témáknál felhozni a verekedést? Teljesen eltérünk a tárgytól kéremszépen!

2009. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
68%
Hűha... bigott baromság azt mondani, hogy egy gyereknek hím- és nőnemű szülőpár mellett a legjobb felnőni?! Te jó ég! Tessék mondani, tisztelt nem bigott, nem barom, de marhára liberális polgártársaim, szabad még heteroszexuálisnak lenni?
2009. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
81%

Szabad.

...

És muszáj?

2009. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!