Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád vagy elleneznéd...

Támogatnád vagy elleneznéd hogy a melegek házasodhassanak és örökbefogadhassanak gyereket?

Figyelt kérdés

Én nem akarok konkrétan állástfoglalni ebben a kérdésben.

De kíváncsi vagyok mi az emberek véleménye róla.

Mik a gondolataik a dologról.

És hogy támogatnák vagy elleneznék a dolgot.


Bár én úgy vélem hogy az emberek többségét nem érdekli a dolog,mivel nem érintettek a kérdésben.

Én is csak azért kérdezem mert egy ismerősöm érintett a dologban.És szeretné az úgymond "párjával" törvényesíteni a kapcsolatát és majd később örökbefogadni gyereket.


2009. júl. 23. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen ellenezném! Azt h gyereket fogadhassanak örökbe őrültség, mit látna a gyerek? Hogy normális bu.zinak lenni, amikor nem az!!!? Személy szerint engem felháborít, ha valaki ferde hajlamú legalább másokat ne rontson meg vele!
2009. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
57%

Nem gondolom, hogy egy gyerek rosszabb körülmények között nőne fel egy meleg pár otthonában, mint pl. egy elhanyagoló anya és egy bántalmazó, esetenként alkoholista apa mellett. A homoszexualitás nem tanult viselkedési forma, így elég gyenge lábakon áll azok érvelése, akik viszolyognak attól, hogy esetleg a gyerek ezt a mintát látja, így ő is így fog élni később. Van, aki homoszexuális hajlammal rendelkezik, van, aki nem. Aki nem rendelkezik ilyennel, az soha az életben nem lesz homo. Sőt: egy nem mindennapi csládban felnőtt gyerek toleránsabb lesz minden szempontból.

Én a maga rsézéről egyáltalán nem bánnám, ha minél több gyerek nőne fel toleráns és elfogadó környezetben, és hogy egy közismert mondatot idézzek: kiosztanék két nagy pofont azoknak, akik nem vesznek meg egy piros ruhát a fiúgyereküknek, mert azt gondolják, hogy ettől homo lesz.


A problémák sosem attól fognak megoldódni, hogy nem veszünk róluk tudomást. Márpedig a melegek házassásának engedélyezésének problematikája magyar viszonylatban tipikusan a "homokba dugom a fejem, és megpróbálok nem tudomást venni az egészről, mert velőig prűd és maradi felfogású vagyok"-viselkedés felé mutat. Melegek mindig is voltak, volt, aki titokban csinálta, volt, aki elnyomta magában a késztetést, de attól még léteztek. Az ókori görögök pl. sokkal magasabb rendűnek tartották az azonos neműek szerelmét, mint a hetero kapcsolatokat. Vajon miért?

Szóval hiába minden tiltás, a melegek ezután is melegek maradnak, ennyi. Nomost, ha a tiltás láthatólag nem használ, mégis nem lenne értelmes dolog végre megszabadulni ettől az álszent viselkedéstől, ami a magyarok nagy százalékát jellemzi?

Tartok tőle azonban, hogy a többség itt még mindig úgy gondolja, hogy a középkori modell a helyes, és hogy ki kell irtani, de legalábbis el kell lehetetleníteni mindenkit, aki nem úgy gondolkodik, mint mi. Nos, nekik csak gratulálni tudok.

2009. júl. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
63%

Természetesen ellenzem.


Más:

Mindenki azzal jön, hogy inkább homokos (nem meleg, mert a meleg azt jelenti, hogy magas hőmérsékletű) család, mint bántalmazó. Nos. Lehet, hogy titeket bántalmaztak, engem nem! És inkább egy heteró család, mint egy homokos.

2009. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
62%

Eszembe jutott egy minap történt szitu. A férjemmel és a kislányommal játszottam. A férjem véletlenül erősebben megszoritotta a kezem a nagy családi birkózás közepette, mire én jó hangosan felkiáltottam, hogy ez fájt. A 14 hónapos kislányom eszméletlen orditásba kezdett és bújt hozzám, az apját meg látni sem akarta, gondolom azt hitte bántott. Akkor elgondolkoztam, hogy naponta vajon hány kisgyerek fakad sirva hasonló, valós problémák miatt, mert a szülők verik egymást, ne adj isten a gyereket.

Én azt mondom inkább nőjjön fel egy szerető meleg pár mellett, mint ilyen családmodellben.


És miért ne törvényesithetnék a kapcsolatukat? Végülis ők is emberek, nagy valószinüséggel, nem tehetnek róla, hogy ilyennel születtek. Demokráciában élünk. Vagy mi? Tipikus este ez arra, hogy ha valaki nem olyan mint én, nem olyanok a nézetei, akkor azon nyomban kiközösitjük.


És mindenki a pasikról beszél. Ne felejtsük el, hogy létezik mesterséges megtermékenyités a nőknél. Akkor mi van? A mai világban minden lehetséges.

2009. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! (természetesen ha van még véleményed nyugodtan írd le!)


Úgylátom hogy még sem teljesen idegen az emberektől ez a kérdés.

És ennek örülök is.

Viszont ahogy elnézem,nagyon megoszlanak a vélemények.


Bár fentebb azt írtam hogy nem foglalok állást.De most mégis megteszem.

Én TÁMOGATNÁM hogy a melegek törvényesítsék a kapcsolatukat,tehát hogy HÁZASODHASSANAK.

De csakis POLGÁRI HÁZASSÁGKÖTÉS lehet! Az egyházi házasságkötést viszont nem engedélyezném.Mert maguk a keresztény egyházak és a Biblia sem támogatja a melegkapcsolatot.Az állam pedig nem kötelezheti,kényszerítheti az egyházakat hogy fogadják el a melegjogokat,hisz az már kimerítené a politikai diktatúra fogalmát.


Az ÖRÖKBEFOGADÁST viszont ellenezném vagy SZABÁLYOZNÁM.

Úgy hogy csak 14 éves kor feletti gyereket fogadhassanak örökbe.

Ugyanis arról rengetek pszichológiai tanulmány született hogy a kisgyerek akkor fejlődik "normálisan",mint testileg,szellemileg,lelkileg ha egy normális családmodellt lát a szeme előtt amiben felnő.

Látja hogy van egy apja aki mellett biztonságban érzi magát,akire felnézhet,érzi benne az erőt.

És van egy Anyja aki a szeretetet és gondoskodást nyújtja.

Ez a kép rögzül benne mikor fejlődik,ezt fogja normálisnak vélni és később majd ezt fogja "leutánozni".

És ez így is van rendjén hisz csak egy normális család tud gyereket "előállítani",így tud fennmaradni a társadalom.

Ha viszont még egy nemileg éretlen(tehát 14 éven alatti)gyermeket 2 férfi"pár" vagy 2 nő"pár" nevel.Annak a gyermeknek az lesz a normális amit maga körül lát,ez rögzül belé valószínűleg ezt fogja később leutánozni.Legalábbis a leggyakoribb esetben.

Ennek a következménye pedig az lenne hogy elfajul a társadalom.

Viszont a 14 év felettiek esetében engedélyezhető lenne.

Hisz a 14 éven felüliekben már kialakult teljesen a nemi identitás nemcsak testi,hanem lelki értelemben.Agyilag fel képes már fogni hogy őt melegek nevelik és az nem a "normális"családmodell,amit később neki majd le kellene utánozni,nem így rögzül az agyában.


Tehát a melegek polgári házasságkötését támogatnám.

A melegek gyerek örökbefogadását pedig szigorúan szabályoznám.(csak 14 éves kor feletti gyereket fogadhatnának örökbe!)

2009. júl. 23. 15:30
 46/79 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!

Annak a logikának amit a legutóbb használsz, éppen a homoszexuálisok léte mond ellent, hiszen őket heterok nevelték fel!

Vagy a homoszexualitás genetikus, de a heteroszexualitás tanult?

2009. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
52%

Magyarázol itt egy betonfalnak. Ezeknek az embereknek a többsége vallási alapon már eldöntötte, hogy a meleg pároknak aberált, sorozatgyilkos, pedofil, meleg gyerekük lehet csak. Ők ebben hisznek.


A tudományos, orvosi, pszichológusi kutatások és papírok viszont, amiket olyan szívesen emleget a kérdező, egyértelműen kijelentik, hogy a meleg párok nevelt gyerekei ugyanolyan arányban lesznek melegek, mint a hetero párok nevelt gyerekei.

2009. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
57%

Majd ha zsidó homokosok cigánygyerekből nevelnek fel értelmes felnőttet házasodhatnak.



A jó büdös életbe se engedném a ratyikat házasodni,gerekt vállalni.



AKI LEPONTOZ:keressen rá a san fransisco-i ratyiparádéra.Az utcán verték ki,szopták le egymást TÖBB EZREN

2009. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
57%
Nem támogatnám. Ha a gyerek követni fogja az új családi eszményképet, akkor tőle sem kell utódokat várni.
2009. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, én teljesen egyetértek veled. Azért is, mert én gyakorlatban látom azt, hogy 14 év alatti gyerekek LEUTÁNOZZÁK az otthon látottakat, mivel anyukám pedagógus, és néha én is segítek neki a gyerekek között. Most konkrétan nem a meleg családmodell, hanem más példát tudnék hozni, de kőkeményen viszik az iskolába a társaik közé, és ez tény, nem kutatás, hanem tapasztalat.


Aki azt mondja, hogy a melegeket is hetero párok nevelték fel, azok megfeledkeznek egy biológiai tananyagról, méghozzá a reflexről, van tanult, feltételes, a pavlovi reflex, és van a feltétlen reflex, mint pl. mikor a férfi focista összehúzza magát, ha a labda pont ott találja el, ahol a férfiaknak a legjobban fáj. No, akiket hetero párok nevelnek fel és mégis melegek lesznek, azoknál ez feltétlen reflexhez hasonlít, de pavlovi reflexszé válhat azoknál, akiket már egészen pici kortól meleg pár nevel.


Ne felejtsétek, hogy még Terry Black is szerzett maga mellé egy nőt, és ki is mondta, hogy azért, hogy a gyereknek legyen egy női anya minta is. Ezek szerint ő is ismeri (vagy tapasztalta, látta) a gyermeki agy működését.


A házasság is igen, csak polgári, mert az egyházakat nem szabad megerőszakolni, ahol ez ellentmondásba ütközik.


Aki azt mondja, hogy tele vannak az árvaházak, és nekik nem akarunk segíteni, az meg nyugodtan menjen el egy árvaházba vagy gyámügyre, és kérdezze meg az örökbefogadás menetét, és hogy jelenleg mennyien állnak sorba gyerekért, meg fog lepődni, már mindegyik gyerek elkelhetett volna simán, de legalább a fele, ha nem lennének szigorú feltételek és előzetes vizsgálódások...

2009. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!