Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád vagy elleneznéd...

Támogatnád vagy elleneznéd hogy a melegek házasodhassanak és örökbefogadhassanak gyereket?

Figyelt kérdés

Én nem akarok konkrétan állástfoglalni ebben a kérdésben.

De kíváncsi vagyok mi az emberek véleménye róla.

Mik a gondolataik a dologról.

És hogy támogatnák vagy elleneznék a dolgot.


Bár én úgy vélem hogy az emberek többségét nem érdekli a dolog,mivel nem érintettek a kérdésben.

Én is csak azért kérdezem mert egy ismerősöm érintett a dologban.És szeretné az úgymond "párjával" törvényesíteni a kapcsolatát és majd később örökbefogadni gyereket.


2009. júl. 23. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
70%

Igen is, meg nem is:

- Az élettársi kapcsolatot igen. Az is hivatalos.

- A házasságot legfeljebb polgárilag (egyházakat ne akarjuk rákényszeríteni - pl. a Bibliára alapuló egyházaknál ez ellenkezne a Biblia tanaival).

- Csecsemőket, döntésképtelen gyerekeket nem engednék nekik, tény, hogy a melegség nem tanult dolog, de anyu pedagógus, és általa tudom, hogy a gyerek az otthonról hozott mintát lemásolja a társai között. Tény, hogy a szeretet a legfontosabb, de egy kicsi gyereknek, aki még nem mindent úgy fog fel, ahogy egy felnőtt, fontos az is, hogy mit lát és hall otthon. És a meleg párok se fogják visszafogni az ölelést vagy a csókot a gyerek előtt. Anyu egyik kis 9 éves diákja azzal szórakozik, hogy mutogatja magát (igen, lehúzza a kis nadrágját) a társai előtt, mint kiderült, a szüleinek a hálószoba-titok nem egészen titok a gyerek előtt. Szóval a gyerek akár élő egyenesben is látja a szülei akcióit. Vannak dolgok, amiknek a mélyebb megismeréséhez bizonyos kort el kell érni, ilyen a meleg dolog is.

- Nagyobbakat, akik már tudnak erről-arról, és kevésbé befolyásolja őket a családmodell nemi kérdése, rendben, mert nekik nem az lesz a fontos, hogy van 2 apum vagy 2 anyum, hanem hogy van egy otthonom. (én 12-14 éves kornál húznám meg a határt)

2009. júl. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
59%
házasságot igen,örökbefogadást nem tudom.talán...
2009. júl. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
60%
Soha nem hagynám hogy gyereket nevelhessenek, az abnormális családpélda miatt.
2009. júl. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
62%
Ellenezném. Egy kisgyerek ne azt lássa már, hogy egy család apuból és apuból áll. Úgy rendelte a természet, hogy anyu apu gyerek. Nem is lehet másképp, elvégre az elsődleges cél a fajfenntartás. Amire a melegek ugye képtelenek. Tőlem legyen boldog a melegek, de ne próbálják elhitetetni, hogy ez hű de f.asza, ezt a természet rendje, mert nem az. Egy kisgyereket meg főleg nem kéne ilyenekkel megzavarni.
2009. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
54%

Támogatnám mindkettőt, mert NEM abnormális.

A homoszexualitás másféle szexuális orientáltság.

Előttem már sokan leírták, ha igaz lenne, hogy a családmodell meghatározza a nemi identitást, nem lennének melegek.

Inkább egy meleg család, mint egy heteró, de bántalmazó, elhanyagoló közeg.

2009. júl. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
72%

Ellenezném. Miért csak azt nézi mindenki, hogy a gyermek nemi identitása milyen lesz? Egy gyereknek kell férfi és női modell. Vagyis jó lenne. Miért zárjuk el eleve ettől?

Sehol máshol nem a szülő érdekét nézik, csak a gyerekét. akkor itt miért néznénk a felnőttet? Nem csakl a nemi identitáshoz kell a nő-férfi pár a gyereknek a családba, hanem a villágképhez elsősorban. Duális világban élünk, az a legjobb, ha a felnőttek - a legfontosabb vonatkoztatás - is ezt modellezi. Én az S. O. S. falukban sem engedném, hogy csak nők, vagy csak férfiak neveljék.

Jó, van hogy az élet úgy hozza. De miért teremtsük eleve ezt a hiányos helyzetet? Ha kéne oda gyerek, odaszületne, nem?

Az égen is egy Nap van, és egy Hold.

Ilyesmit csk kétnapos naprendszerben tudnék elképzelni esetleg. De éjszaka is egy van meg nappal is. Száraz is egy meg nedves is. Hogy jön ebbe a képbe két férfi zéró nő, vagy fordítva. Magatehetetlen gyermeket bekényszeríteni ilyen helyzetbe kegyetlenség. Majd ha felnőtt lesz, s úgy dönt, akkor fogadhasson apjának két férfit. Míg nem tud védekezni, nem tehetjük ki ilyennek szerintem. Nem mindig a gyerek érdekét kell nézni?

A házasság meg ellent mond a definíciónak. Törvényes együttélést tudok elképzelni.

2009. júl. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó: van éjszaka meg nappal és van heteró család gyerekkel, meg homoszexuális család gyerekkel, meg van ilyen, vagy olyan csonka család.

És van olyan, hogy valaki, aki meleg(mondjuk férfi) és mégis családja van és gyerekeket nevel.Ilyenkor mi van, hiszen hamis szerepet játszik a gyerekek pedig mindig megszimatolják az orrocskájukkal, ha valami nem igazi.

2009. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim válasza:
71%

Én támogatnám. Sokan leírták már, és én is úgy gondolom, hogy egy gyerek nőjön fel szeretetteljes környezetben, legyen az hetero vagy meleg szülőkkel, a lényeg hogy szeressék. Butaságnak tartom azt, hogy ilyen példákat hoznak fel, hogy akkor mi lesz az anyák napjával meg hasonlók. Lesz apák napja. És egyébként is? Miért mindenki csak a férfi-férfi szülőket látja egy meleg párban. 2 nő is ugyanúgy homoszexuális szülőnek számít, ott meg nincs apák napja. És? Attól még szeretik azt a gyereket. És ha 2 apukája van, az még nem jelenti azt, hogy az a gyerek teljesen nőmentes környezetben nőne fel, ahol semmilyen női példát nem lát, hiszen általában az embereknek van anyukája, lánytestvére, unakahuga/nővére, lányismerősei, aki megtestesítheti számára a női szerepet. Attól még, hogy egy gyerek melegek között nő fel, nem lesz ő is meleg, mert ezt a példát látja, mert ez nem egy tanult dolog, maximum toleránsabb lesz a melegekkel szemben, ami sztem egyáltalán nem egy rossz dolog. A másik meg, hogy sztem ha egy gyerek napjainkban kerülne egy meleg párhoz, akkor szeretném remélni, hogy mire nagyobb lesz, addigra a társadalom már elfogadóbbá válik a melegekkel szemben és nem diszkriminálnák az óvodában/iskolában a szülei miatt. És még egy utolsó gondolat. A meleg férfiaknak sok tekintetben rosszabb, mint a leszbikus nőknek, hiszen a nőknek még mindig nagyobb lehetőségük van egy kisbabára, ha találnak vkit, aki vállalja a biológiai apuka szerepet, és a női párból valaki szül egy babát. Viszont egy meleg párnak erre esélye sincs, és számukra, ha gyereket szeretnének, akkor az egyetlen esélyük az örökbefogadás lenne.

Gondolom sokan nem fognak egyetérteni a véleményemmel, de én így gondolom.

További szép napot mindenkinek!

2009. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
65%
mindkettőt ELLENZEM, az örökbefogadástól pedig egyszerűen rosszul lennék, annyira természetellenes!
2009. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
63%
Felőlem házasodjanak nyugodtan, de a gyerek örökbefogadását megtiltanám nekik. A homoszexualitásnak alapvetően genetikai oka van, de a gyereknek meghatározó, hogy otthon milyen családmodellt lát. Nem tudom elképzelni, milyen alapon kényszerítik a homoszexuális pároknak örökbe adott gyerekeket arra, hogy ilyen környezetben nőjenek fel. (A felnőtt homoszexuális eldönti, hogy egy egyneművel akar együtt élni, pont. De az örökbe adott kisgyerek?)
2009. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!