Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lennének aránytalanok a...

Miért lennének aránytalanok a jövedelmek? Itt nem a gazdagokra gondolok akik pl vállalkozók, hanem csak sima alkalmazottakra.

Figyelt kérdés

Persze a legrosszabbul keresőknek is olyan bért kellene kapni amiből minimális szinten meg lehet élni.

A jövedelmet a kereslet/kínálat határozza meg. (kivéve az orvosok esetében de az már állami szféra és annak a hibája, ez szóljon a versenyszféráról)



"Aránytalan a jövedelem? Egy mérnök, informatikus keressen annyit mint egy gyári munkás? Az az oka a fizetésüknek, hogy sokkal nehezebb őket pótolni mint azt aki napi 12 órát a szalag mellet áll. Persze az ő munkájuk is fontos, de könyebben pótolhatók. HA többet akarnak keresni akkor odamennek a főnökhöz és mondják neki, hogy vangy többet kapnak vagy elmennek. Meg lehet nézni, hogy akkor mi fog történni. Egy gyárban lehet azt mondja a főnök, hogy ok menj, pár nap alatt találnak helyette mást. Viszont egy informatikai cégnél nem így megy. Erre a közelmúltban láttam példát. Egy ilyen cégnél nem voltak az alkalmazottak megelégedve a fizetéssel (500E), ugyanis máshol ahol ugyancsak hiány van többet adtak volna. 2-3 ember elment a cégtől. A cég máris fizetésemelést adott és a fizetésnél magasabb bónuszt osztott ki az alkalmazottjai között. Mindezt azért, mert nem akarta, hogy elmenjenek. Nehezen tudta volna pótolni őket. Így is már több mint egy éve állást hirdetnek ami nincs betöltve. AZ ő 15 fős fejlesztő csoportjuk termeli a cég legnagyobb bevételét. (Közel 100 fős cég, de nem csak itthon van telephely hanem Amerikában is.)Közel 10 milliárd/év. És ez egy magyar cég. Persze külföldi projektekkel. Akkor miként fizessék meg őket? Adjanak 100E-t? És mint mondtam nehéz őket pótolni. Így is sok informatikus megy el, mert kint 1.5-2M kapnak.

Ugyanígy nehéz a mérnököket


Tehát a fizetést erősen befolyásolja a kereslet/kínálat aránya. Mérnökből, informatikusból kevés van és a cégeknek versenyezni kell értük. EZt a fizetéssel+bónuszokkal és a munkakörlényekkel érik el. (pl egy friss diplomás informatikus átlag fizetése 300E. Ez pár év alatt (4-5) növekedhet 1-200E-rel) De ezeket a szakokat nagyon nehéz elvégezni. Mérnökből a felvettek kb 5-10% végzi el.



De egy gyár vagy bolt alacsonyan tudja tartani a fizetéseket mert nincs hiány. (persze van kivétel pl cnc. Kezdő fizetés 200E. Itt is látszik, hogy amiből hiány van megfizetik)

Ha valaki elmegy gyorsan tudják pótolni, gyors kitaníttassál (mit hogy csináljon). "


2011. dec. 29. 11:29
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:

"És viselkedésben mennyire vagy nem állati? :\ A kutyáknál van az erősebb baszik érvényben, nálunk már rég nem kellene."


A gyengének is van joga élni.De nem lesz egyenlő az erőssel.Milyen alapon lenne?


"A probléma amit ti nem értetek az az, hogy nem születik mindenki tehetségesnek, és ezért neki sosem lehet rendes élete?"


Ez Magyarország gondja,máshol megoldották.De ahol megoldották ott sem kerül a képzettség nélküli utcaseprő mint egy informatikus.


" Vagy mert olyan helyre született ahol nincsenek lehetőségek? Az utcaseprőre visszatérve pedig, neki ki fizeti meg azt, hogy fáj a dereka minden nap? Vagy, hogy a hidegben fázik egész nap?"


Annyi kap mint egy orvos látod megvan az egyenlősdi.Mindkettőnek egyformán szar.Változtatni kell ezen.De azért az orvosnak több elismerés jár nem?


"Stb... És hidd el, tudom hogy működik a munkaerő piac, nem kell bemutatni, én éppen arról beszélek, hogy ez így nem nyerő. De hát mind1, tudjátok ti ezt, csak nehéz bevallani, hogy a modern ember egy zsarnok szar."


Nem nyerő ,de az egyenlőség azért túlzás....Mindenki megérdemli a tisztes élethez a jogot ,de a tehetséges ember akkor többet ér a tehetségtelennél.

2011. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
Egyébként tévedés ne essék, nem tőletek és a hozzátok hasonlóaktól sajnálom én a javakat. Lessétek meg : Capitalism : A Love Story címü filmet
2011. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

"Az állatok ilyet tesznek ?Lemaradtam valamiről?

Pl. Egyes Sas fajták a mások által elejtett zsákmányt ellopják, stb... tehát igen !"


De nem mindegyik....


"A svájci bankok nem gazdagok? :F LOL igen jól élnek az emberek svájcban papa."


Ne ferdíts.Gazdagok de nem gazdasági nagyhatalom attól még Svájc.


" Ellenben szegény afrikaik, kik hiába vannak telis tele gyémántal, piri pénzért kibányásszák, meg eladják. Mert muszáj."


Mivel a fehér ember veszi a gyémántot ,ezért ha ő nem ment volna oda le szarnák a gyémántot mi ott van.A feketéknek a meleg klíma miatt velünk ellentétben nem kellett fejlődniük a túlélés érdekében elég volt az ősemberhez közeli szint is.Az üzletemberek mocskosul visszaélnek vele ,de ez nem állati emberi hideg kegyetlenség.


"Mind1, egy a lényeg, szabad a rablás a mai világ"


Azért ez túlzás.

2011. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:

"Egyébként tévedés ne essék, nem tőletek és a hozzátok hasonlóaktól sajnálom én a javakat. Lessétek meg : Capitalism : A Love Story címü filmet"


láttam köszi ,de nem győzött meg.

2011. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
Tyühh akkor nagyobb a baj, mint gondoltam, na mind1, jó éjt nektek, nekem korán kell kelni...
2011. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

"Kíváncsi leszek ki húzza tovább, te kaja nélkül, vagy én orvos nélkül? "


De melyikhez kell többet tanulni.

A kerslet/kínálat határozza meg a fizetést.


Ha hiány lenne gyári munkásból akkor annak lenne nagyobb fizetése. De mivel könyebb berakni egy embert egy gyárba mint valakit orvosnak így nincs nagy hiány.

2011. dec. 29. 19:36
 47/59 anonim ***** válasza:
0%

Te minden nap teszel fel itt ilyen provokáló kérdést, ugye? Nincs jobb hobbid?

Nem olvastam végig az összes választ, csak néhányat. De van amivel egyetértek. Pl. ne légy már olyan nagyra magaddal, mert igenis mindenki pótolható.

Én konkrétan tudom, mert egy multinál dolgozom, és elég durva dolgok történtek ott. Az egyik részlegét eladták, ahol teljes úrjaszervezések folytak. A jó szakemberek nagy részét átcsábították kétszeres fizetésér. Az eredeti cég nem ajánlott rá a fizetésre, menjenek. Hát, aki meg maradt, hadd ne mondjam. Évekig káosz volt, de az amerikai felsővezetést nem érdekelte, oldják meg. A maradék, aki értett valamit a dolgokhoz meg felmondott ilyen körülmények közt. Ismétlem, elengedték a hozzáértő dolgozókat, mert jobban megérte nekik újakat betaníttatni, még akkor is, ha emiatt a kis adminisztrátorok (min pl. én is) évekig szívtak és túlóráztak.

Mellesleg, ha megnézel egy gyárat, mondjuk van 100 mérnök, meg 3000 melós. Melósból több van ugyan, de kevesebb tudás kell hozzá, nyilván könnyebben pótolható. De ha mindenki elmegy mérnöknek, akkor te leszel könnyen pótolható, hapsikám.

Egyébként az jogos, hogy aki évekig tanult, az keressen többet, mint a melós. De a melósnak is meg kéne tudni élni a fizetéséből. Tehát nem tartom jogosnak, hogy a melós nettó 65 ezer ftért dolgozik, míg a felsővezetés meg 1,5 milláért. Ilyen mértékű különbségeket senki nem tart jogosnak, csak az, aki a 1,5 millát kapja. Nettó 500e Ft fizetés felett én bevezetném a 100 %-os SZJA-t.

Egyébként meg egyszer hopp, máskor kopp. Van egy ismerősöm, kontoller volt egy pesti cégnél, a cég tönkrement. A srác 1,5 évig volt munkanélküli, mert sehova nem vették fel. Igaz, megmondta, hogy 1 milla alatt szóba sem áll senkivel. A neje GYED-éből meg a családi pótlékból éltek. Hát, tudod, az ilyen embert én le tudnám köpni a nagy önérzetével.

2011. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

"Nem olvastam végig az összes választ, csak néhányat. De van amivel egyetértek. Pl. ne légy már olyan nagyra magaddal, mert igenis mindenki pótolható."


Ez igaz ,csak egy mérnököt nehezebben lehet pótolni mint egy munkást.Ezért a mérnök jobb alkupozícióban van mint a munkás...



"Mellesleg, ha megnézel egy gyárat, mondjuk van 100 mérnök, meg 3000 melós.


Melósból több van ugyan, de kevesebb tudás kell hozzá, nyilván könnyebben pótolható. De ha mindenki elmegy mérnöknek, akkor te leszel könnyen pótolható, hapsikám."


De egyetemre azért nem jut be mindenki és ha bejut akkor sem mindenki végzi el,reálos szakokon ez hatványozottan igaz.Egy mérnöki diplomát nem azért szereznek kevesen mert ritka rossz meló [pl. mint a fizikatanár, sok tanulás amiből fizikus is lehetsz ami jobban fizet ] hanem mert kevesen tudják elvégezni.Mérnökből egy darabig nem lesz túlkínálat.Amúgy igazad lenne ,ha fordított lenne az arány a fizetés is fordulna.


"Egyébként az jogos, hogy aki évekig tanult, az keressen többet, mint a melós. De a melósnak is meg kéne tudni élni a fizetéséből. Tehát nem tartom jogosnak, hogy a melós nettó 65 ezer ftért dolgozik, míg a felsővezetés meg 1,5 milláért."


Az 1,5 milla egy nagy cégnél nem vészes.De a munkásnak tény hogy több járna.de ezt főnökből nem az államból kell kiverni.


"Ilyen mértékű különbségeket senki nem tart jogosnak, csak az, aki a 1,5 millát kapja."


Nem biztos hogy neki az nem jár ,de a munkást jobban meg kéne fizetni.


"Nettó 500e Ft fizetés felett én bevezetném a 100 %-os SZJA-t."


Azért ez egy kicsit túlzás ,ennyit egy jobb pozícióban lévő alkalmazott is kap Ha ezt bevezetnék a kormány szerintem nem győzné a hackertámadásokat elhárítani...

Nem rossz ötlet én alkalmazotti fizetést 1 millióig korlátoznám[a politikusoknak jó a félmilcsi]atulaj meg ha tisztességes hanem annyit akaszt le amit nem szégyell...



"Egyébként meg egyszer hopp, máskor kopp. Van egy ismerősöm, kontoller volt egy pesti cégnél, a cég tönkrement."

Van ilyen..


"A srác 1,5 évig volt munkanélküli, mert sehova nem vették fel. Igaz, megmondta, hogy 1 milla alatt szóba sem áll senkivel."


Ht igen ilyen arrogáns kis gyökerek senkinek nem kellenek.Egy jó szakember miután bizonyított utána szokott a pénzről alkudozni.


"A neje GYED-éből meg a családi pótlékból éltek. Hát, tudod, az ilyen embert én le tudnám köpni a nagy önérzetével."


Köpjél egyet a nevemben is...Itt senki nem mondta hogy minden diplomás millás kezdő fizetéssel induljon a többinek elég a 60k is,hanem hogy az egyenlő fizetés a kettőnek nem lenne jó dolog.

2011. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
50%
A fizetések még mindig jobbak most, mint a szoci uralom alatt.
2011. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:
Mind a ketten infósok vagytok, 60%-kal. Nem lehet, hogy egy személy vagytok csak tudathasadással?
2011. dec. 29. 23:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!