Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lennének aránytalanok a...

Miért lennének aránytalanok a jövedelmek? Itt nem a gazdagokra gondolok akik pl vállalkozók, hanem csak sima alkalmazottakra.

Figyelt kérdés

Persze a legrosszabbul keresőknek is olyan bért kellene kapni amiből minimális szinten meg lehet élni.

A jövedelmet a kereslet/kínálat határozza meg. (kivéve az orvosok esetében de az már állami szféra és annak a hibája, ez szóljon a versenyszféráról)



"Aránytalan a jövedelem? Egy mérnök, informatikus keressen annyit mint egy gyári munkás? Az az oka a fizetésüknek, hogy sokkal nehezebb őket pótolni mint azt aki napi 12 órát a szalag mellet áll. Persze az ő munkájuk is fontos, de könyebben pótolhatók. HA többet akarnak keresni akkor odamennek a főnökhöz és mondják neki, hogy vangy többet kapnak vagy elmennek. Meg lehet nézni, hogy akkor mi fog történni. Egy gyárban lehet azt mondja a főnök, hogy ok menj, pár nap alatt találnak helyette mást. Viszont egy informatikai cégnél nem így megy. Erre a közelmúltban láttam példát. Egy ilyen cégnél nem voltak az alkalmazottak megelégedve a fizetéssel (500E), ugyanis máshol ahol ugyancsak hiány van többet adtak volna. 2-3 ember elment a cégtől. A cég máris fizetésemelést adott és a fizetésnél magasabb bónuszt osztott ki az alkalmazottjai között. Mindezt azért, mert nem akarta, hogy elmenjenek. Nehezen tudta volna pótolni őket. Így is már több mint egy éve állást hirdetnek ami nincs betöltve. AZ ő 15 fős fejlesztő csoportjuk termeli a cég legnagyobb bevételét. (Közel 100 fős cég, de nem csak itthon van telephely hanem Amerikában is.)Közel 10 milliárd/év. És ez egy magyar cég. Persze külföldi projektekkel. Akkor miként fizessék meg őket? Adjanak 100E-t? És mint mondtam nehéz őket pótolni. Így is sok informatikus megy el, mert kint 1.5-2M kapnak.

Ugyanígy nehéz a mérnököket


Tehát a fizetést erősen befolyásolja a kereslet/kínálat aránya. Mérnökből, informatikusból kevés van és a cégeknek versenyezni kell értük. EZt a fizetéssel+bónuszokkal és a munkakörlényekkel érik el. (pl egy friss diplomás informatikus átlag fizetése 300E. Ez pár év alatt (4-5) növekedhet 1-200E-rel) De ezeket a szakokat nagyon nehéz elvégezni. Mérnökből a felvettek kb 5-10% végzi el.



De egy gyár vagy bolt alacsonyan tudja tartani a fizetéseket mert nincs hiány. (persze van kivétel pl cnc. Kezdő fizetés 200E. Itt is látszik, hogy amiből hiány van megfizetik)

Ha valaki elmegy gyorsan tudják pótolni, gyors kitaníttassál (mit hogy csináljon). "


2011. dec. 29. 11:29
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%

"Értelmezés 0, grat. Az orvos életeket ment, a paraszt meg kaját ad az orvosnak. Kíváncsi leszek ki húzza tovább, te kaja nélkül, vagy én orvos nélkül?"


Akkor az orvos termel magának .Majd beletanul mert kénytelen lesz rá,Ellenben paraszt barátunkból nem lesz agysebész.


"Én arról beszéltem, hogy mindenki ugyan azt érdemli, aki dolgozik, de felfogásod az nincs, nem baj, én befejeztem, a kutyámnak se mondom, hogy ne szarja össze az udvart, úgyse érti meg."


Szóval mindegy mit csak dolgozzon?Azért egy utcaseprű munkáját egy orvoséval ne tekintsük egyenrangúnak.Mert az orvos fel tudja nyalni a padlót ,de fordítva nem hinném hogy működne.


"Legközelebb amikor mész a pékhez tedd fel magadnak a kérdést, nem ér meg a munkája annyit, mint a tiéd?"


Hasznosnak hasznos ,de könnyebb pótolni mint pl. egy programozót .Ez a mocskos kapitalizmus kereslet-kínálat szabálya.


"Vagy jó lesz amikor elönt a szar, mert nem lesz ki eltakarítsa?"


A szart bárki eltudja takarítani amíg mozog ,de az én munkámat nem hiszem hogy bárki az utcáról elvégezné.

2011. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:

"Egyébként csak hogy tudd, informatikus vagyok"


Akkor kolléga üdvözlöm köreinkben...


"én is, még sem hiszem el magamról, hogy én vagyok az értelmiségi felsőbb rendű tanúlt ember, ki többet érdemel a puszta kétkezi munkásnál, idióta arrogáns állat."


Nem én mondom hanem a csúnya valóság.Az utcaseprő munkáját én is eltudnám


Jut eszembe, téged mi különböztet meg az állatoktól? Az hogy nem szarsz magad alá?

2011. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
Az hogy állatok módjára kihasználunk másokat? NEm nem okés, és ezt te is tudod. Látod, most ismerted el, hogy ez így nem oké, tudod te hogy miről beszélek én... Én értem, hogy nincs alternatíva, ezért kellene már kitalálni egyet. Egyébként az, hogy a pénz a tőkéshez vándorol puszta tény, gondolkodj el rajta, ki tud pénzt csinálni? akinek már van. A tőkés, a befektető. Szerinted az elmúlt 50évben nem svájcba áramlott a pénz nagy része? Dehogynem. Mostanában nem kínába tart az a sok bankó? Dehogynem.
2011. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elküldte....



"Egyébként csak hogy tudd, informatikus vagyok én is,"


Mennyit fizetett a diplomáért kolléga ,ha a Star Trek-et hiteles jövőképnek tekinti?



"még sem hiszem el magamról, hogy én vagyok az értelmiségi felsőbb rendű tanúlt ember, ki többet érdemel a puszta kétkezi munkásnál, idióta arrogáns állat."


A csúnya kapitalizmus mondja ezt.Hogy az utcaseprő munkáját én is eltudom végezni de ő nem az enyémet.és én sem nézem le a kétkezi munkást ,de azért azt monodm hogy rá nagyobb a kereslet mint rá a boldog békeidőkben.


"Jut eszembe, téged mi különböztet meg az állatoktól? Az hogy nem szarsz magad alá?"


Ja,meg tudom hogy nem élek örökké,nagyobb az agyam teljesítménye valamint mesterséges környezetet tudunk létrehozni.....stb.Az ember több mint állat.

2011. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:

"A képzettségért ő mit tett? Tanult abból a pénzből, amit más adózott addig, mert ő dolgozott? A képességeket miért kellene bármivel is jutalmazni ilyen formán, hiszen erről ő nem tehet. A probléma az, hogy túl mai a gondolkodása itt mindenkinek, a probléma viszont az, hogy nem véletlen az, hogy pl. a star trekben sem a kapitalizmust látod. Mert nem az a jövő, mindenki tudja hogy nem lehet az emberiség jövője."


Bár a sorozat jó, de akkor várj még 400 évet ha úgy akarsz élni.


Ha nem fizetnék meg jobban semmi indoka nem lenne arra, hogy tanuljon érte.

2011. dec. 29. 19:20
 36/59 anonim ***** válasza:
És viselkedésben mennyire vagy nem állati? :\ A kutyáknál van az erősebb baszik érvényben, nálunk már rég nem kellene. A probléma amit ti nem értetek az az, hogy nem születik mindenki tehetségesnek, és ezért neki sosem lehet rendes élete? Vagy mert olyan helyre született ahol nincsenek lehetőségek? Az utcaseprőre visszatérve pedig, neki ki fizeti meg azt, hogy fáj a dereka minden nap? Vagy, hogy a hidegben fázik egész nap? Stb... És hidd el, tudom hogy működik a munkaerő piac, nem kell bemutatni, én éppen arról beszélek, hogy ez így nem nyerő. De hát mind1, tudjátok ti ezt, csak nehéz bevallani, hogy a modern ember egy zsarnok szar.
2011. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%

"Az hogy állatok módjára kihasználunk másokat?"


Az állatok ilyet tesznek ?Lemaradtam valamiről?



"NEm nem okés, és ezt te is tudod. Látod, most ismerted el, hogy ez így nem oké, tudod te hogy miről beszélek én... "


Nem tökéletes tolerálható kielégítő a többség számára ahol demokrácia és kapitalizmus van.Igény van egy jobb rendszerre de senki még a közelében sem járt,tehát korai még a kapitalizmust temetni.


"Én értem, hogy nincs alternatíva, ezért kellene már kitalálni egyet. Egyébként az, hogy a pénz a tőkéshez vándorol puszta tény, gondolkodj el rajta, ki tud pénzt csinálni? akinek már van."


Lehet szerezni..Hitellel munkával ,vagy akár a lottón de sokféleképpen lehet pénzt szerezni,és meggazdagodni.



"A tőkés, a befektető. Szerinted az elmúlt 50évben nem svájcba áramlott a pénz nagy része?"


Csak tárolták ott nem Svájc pénz

e volt az.

"Dehogynem. Mostanában nem kínába tart az a sok bankó? Dehogynem."


A pénzek egy része.De Kínának az 1 kölykös gyerekmodell és a nőhiány erőteljes demográfiai összeomlást fog eredményezni.És Kína ami sok pici occó kínainak köszönheti a hatalmát ha nem lesznek már olyan sokan Kína gazdasági ereje erőteljesen megrendül.Látod cserélődik a pénzügy potenciál.,talán egy nap mi is sorra kerülhetünk.

2011. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
Egyébként a star trek egy tudományosan igen megalapozott sorozat, persze tudom, hogy csak a sci fi, nemkell ám teljesen hülyének nézni.
2011. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

"Megbecsülés 0, ez az ami fizetség jár a normálisabb munkáért, ez kellene ami járjon, nem pedig több pénz. Tanult? Naés? Az olyan nagy munka? Olyan nagy energiát igényel? Nem. Nem igényel túl sok energiát lógni állambácsi csöcsén pár évet, hidd el nekem."


Mi vagyunk a korlátoltak, mert úgy gondoljuk, hogy akinek jobb képességei vannak az jobban éljen. Mond egy informatikusnak, hogy keressen annyit mint egy utcaseprő. Mind pofán röhögne. HA pedig annyit keresnének, akkor senki nem menne annak. De eze szeritn te soha nem akartál továbbtanulni. Hogy kapjon állást egy mérnök, informatikus ha nem tanul tovább?

2011. dec. 29. 19:25
 40/59 anonim ***** válasza:

"Az hogy állatok módjára kihasználunk másokat?"


Az állatok ilyet tesznek ?Lemaradtam valamiről?

Pl. Egyes Sas fajták a mások által elejtett zsákmányt ellopják, stb... tehát igen ! Meglehetősen sok a hasonlóság! Persze vannak állatok akik tudják hogy lehet fentarthatóan élni, de ezekkel nem igen mutatunk túl sok hasonlóságot. A svájci bankok nem gazdagok? :F LOL igen jól élnek az emberek svájcban papa. Ellenben szegény afrikaik, kik hiába vannak telis tele gyémántal, piri pénzért kibányásszák, meg eladják. Mert muszáj. Mind1, egy a lényeg, szabad a rablás a mai világ

2011. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!