Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lennének aránytalanok a...

Miért lennének aránytalanok a jövedelmek? Itt nem a gazdagokra gondolok akik pl vállalkozók, hanem csak sima alkalmazottakra.

Figyelt kérdés

Persze a legrosszabbul keresőknek is olyan bért kellene kapni amiből minimális szinten meg lehet élni.

A jövedelmet a kereslet/kínálat határozza meg. (kivéve az orvosok esetében de az már állami szféra és annak a hibája, ez szóljon a versenyszféráról)



"Aránytalan a jövedelem? Egy mérnök, informatikus keressen annyit mint egy gyári munkás? Az az oka a fizetésüknek, hogy sokkal nehezebb őket pótolni mint azt aki napi 12 órát a szalag mellet áll. Persze az ő munkájuk is fontos, de könyebben pótolhatók. HA többet akarnak keresni akkor odamennek a főnökhöz és mondják neki, hogy vangy többet kapnak vagy elmennek. Meg lehet nézni, hogy akkor mi fog történni. Egy gyárban lehet azt mondja a főnök, hogy ok menj, pár nap alatt találnak helyette mást. Viszont egy informatikai cégnél nem így megy. Erre a közelmúltban láttam példát. Egy ilyen cégnél nem voltak az alkalmazottak megelégedve a fizetéssel (500E), ugyanis máshol ahol ugyancsak hiány van többet adtak volna. 2-3 ember elment a cégtől. A cég máris fizetésemelést adott és a fizetésnél magasabb bónuszt osztott ki az alkalmazottjai között. Mindezt azért, mert nem akarta, hogy elmenjenek. Nehezen tudta volna pótolni őket. Így is már több mint egy éve állást hirdetnek ami nincs betöltve. AZ ő 15 fős fejlesztő csoportjuk termeli a cég legnagyobb bevételét. (Közel 100 fős cég, de nem csak itthon van telephely hanem Amerikában is.)Közel 10 milliárd/év. És ez egy magyar cég. Persze külföldi projektekkel. Akkor miként fizessék meg őket? Adjanak 100E-t? És mint mondtam nehéz őket pótolni. Így is sok informatikus megy el, mert kint 1.5-2M kapnak.

Ugyanígy nehéz a mérnököket


Tehát a fizetést erősen befolyásolja a kereslet/kínálat aránya. Mérnökből, informatikusból kevés van és a cégeknek versenyezni kell értük. EZt a fizetéssel+bónuszokkal és a munkakörlényekkel érik el. (pl egy friss diplomás informatikus átlag fizetése 300E. Ez pár év alatt (4-5) növekedhet 1-200E-rel) De ezeket a szakokat nagyon nehéz elvégezni. Mérnökből a felvettek kb 5-10% végzi el.



De egy gyár vagy bolt alacsonyan tudja tartani a fizetéseket mert nincs hiány. (persze van kivétel pl cnc. Kezdő fizetés 200E. Itt is látszik, hogy amiből hiány van megfizetik)

Ha valaki elmegy gyorsan tudják pótolni, gyors kitaníttassál (mit hogy csináljon). "


2011. dec. 29. 11:29
1 2 3 4 5 6
 21/59 asmosys ***** válasza:
100%

16:07



Józsika mikor az igényeit kalkulálja, vegye figyelembe a befektetett munkát, időt, képzetséget, képességet.

Ha egy az ezerből akkor keveset fog keresni. Ha valamiben kivételes és értékes a munkaerő piacán, akkor jól fog keresni.

Pusztán az igények kiszolgálására a lottót találták fel, nem a munkát. :)

2011. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
0%
Ahh te olyan buta vagy ember... A képzettségért ő mit tett? Tanult abból a pénzből, amit más adózott addig, mert ő dolgozott? A képességeket miért kellene bármivel is jutalmazni ilyen formán, hiszen erről ő nem tehet. A probléma az, hogy túl mai a gondolkodása itt mindenkinek, a probléma viszont az, hogy nem véletlen az, hogy pl. a star trekben sem a kapitalizmust látod. Mert nem az a jövő, mindenki tudja hogy nem lehet az emberiség jövője.
2011. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 asmosys ***** válasza:

17:40



Képzettségért mit tett? Pl tanult. Látszik nehezedre esik megérteni ez mit jelent, nem lett volna hátrány próbálni. :) Ha éppen nem Star Trek megy a tv-ben.

Képességről nem tehet? De érte igen. Próbálj dolgozni egy analfabétával. Milyen munkát képes elvégezni? Ki fogja megfizetni?

2011. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

"Ahh te olyan buta vagy ember... A képzettségért ő mit tett? Tanult abból a pénzből, amit más adózott addig, mert ő dolgozott? A képességeket miért kellene bármivel is jutalmazni ilyen formán, hiszen erről ő nem tehet."


Oké akkor lesz Magyarországnak 3,8 millió utcaseprője,mert ha nem kap több pénzt elismerést hatalmat ,akkor ki akarna magasabb kvalitáshoz jutni?

Mindenki elsepregetne és leszarná a világot .



"A probléma az, hogy túl mai a gondolkodása itt mindenkinek, a probléma viszont az, hogy nem véletlen az, hogy pl. a star trekben sem a kapitalizmust látod. Mert nem az a jövő, mindenki tudja hogy nem lehet az emberiség jövője."


Na ja....


Kommunizmus:


1 Hogy éred el aki osztja a javakat ne csórjon el belőle egy picikét sem,vagy nem vesztegetik meg hogy többet kapjon x mint y?Vagy ha otthagyjuk és mindenki csak annyit vehet ami jár nekik mi garantálja,hogy nem vesz el többet mint ami jár?Robotokat nem ér felhozni mert őket is emberek programozzák be.


2.Ki tartaná fent a munkát?Ha nincs hatalma a polgárok felett mi garantálja hogy bárki is dolgozik?[Oké a rbot biznisszel ez megoldható,de hogyan vennéd rá az alkotót hogy ne éljen vissza a garmdával és ne legyen nagyobb vagyona az embereknek]


3.

Ki vezeti a kutatást ha létrehozunk robotokat?Mivel ő uralja a robotokat ,ha bepöccen akkor ő lesz a világ ura.Ha nem akkor a 2. probléma lép életbe.


4 Mielőtt valamilyen okos munkáspártista kioktatna hogy az osztálykülönbségeket akarná megszüntetni annak üzenem hogy nincsenek már osztályok.Jogilag mindenki egyenlő elbánásban részesítik az embereket.Gyakorlatilag nem mindig ,de ez az emberi gyarlóság számlájára írandó.


U.I:

Egy sorozattal érvelni szánalmas.Amúgy ellenpéldaként felhoznám a Star Wars triológiát.


1-3 részben köztársaság van és a gazdasági szerkezet az biza elég kemény vadkapitalizmus

4-6-ig a Palpatine császár uralkodik diktátorként.

A végén a császár halálával visszatér a demokrácia és a kapitalizmus.


Tehát ezek szerint meg a kapitalizmus a jövő útja.

Érdekes.

2011. dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
0%
Tyühh mennyi korlátolt ember istenem... Te szeretnél minusz fokokban utcát sepregetni, hajolgatni, stb...? Megbecsülés 0, ez az ami fizetség jár a normálisabb munkáért, ez kellene ami járjon, nem pedig több pénz. Tanult? Naés? Az olyan nagy munka? Olyan nagy energiát igényel? Nem. Nem igényel túl sok energiát lógni állambácsi csöcsén pár évet, hidd el nekem. De mind1, már rájöttem, szélmalomharc itt megértetni emberekkel, hogyan is kellene működnie egy világnak ahol nincsenek problémák (legalábbis ilyen nagymértéküek), mert sajnos ahogy mondottam, korlátoltak vagytok.
2011. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
0%
Arról nem is beszélve, hogy most iszod a lévet a kapitalizmus hülyeségeinek, nem tünik fel valami? Hogy mindenki arról beszél, hogy ez a rendszer saját magát pusztítja? Szerinted ha az a trend, hogy a tőke oda áramol, ahol van, akkor nem lesz előbb-utóbb élhetetlen világ azoknak, akik nem a felső 1%-ba tartoznak? Szerinted az rendben van, hogy 80% megtermeli a javakat a másik 20nak? Szerinted ez így okés?
2011. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
81%

Tehát az utcaseprőknek kéne lenni a" tápláléklánc tetején"?


Jogos az orvos minimálbért sem érdemel !Életeket ment áhh az ki nem szarja le.Informatikusok?Ugyan ,nekik csak azt köszönheted hogy a neten kiabálhatod a baromságaidat.Mérnökök ők a legrosszabbak.Csak miattuk lakhatsz a lakásban és nem 3 botra feszített kabátodra.

Ó ezek hát tanult emberek !Hogy mik vannak!

De az utcaseprő a király!


Mellesleg ha annyira könnyű tanultnak és gazdagnak lenni ,te miért nem vagy az?Parasztbecsületből?


Mi vagyunk a retardáltak hát teljesen biztos...Esetleg egy érv arra hogy tévedtünk?

2011. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
0%
Értelmezés 0, grat. Az orvos életeket ment, a paraszt meg kaját ad az orvosnak. Kíváncsi leszek ki húzza tovább, te kaja nélkül, vagy én orvos nélkül? Én arról beszéltem, hogy mindenki ugyan azt érdemli, aki dolgozik, de felfogásod az nincs, nem baj, én befejeztem, a kutyámnak se mondom, hogy ne szarja össze az udvart, úgyse érti meg. Legközelebb amikor mész a pékhez tedd fel magadnak a kérdést, nem ér meg a munkája annyit, mint a tiéd? Vagy jó lesz amikor elönt a szar, mert nem lesz ki eltakarítsa?
2011. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként csak hogy tudd, informatikus vagyok én is, még sem hiszem el magamról, hogy én vagyok az értelmiségi felsőbb rendű tanúlt ember, ki többet érdemel a puszta kétkezi munkásnál, idióta arrogáns állat. Jut eszembe, téged mi különböztet meg az állatoktól? Az hogy nem szarsz magad alá?
2011. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
25%

+Arról nem is beszélve, hogy most iszod a lévet a kapitalizmus hülyeségeinek, nem tünik fel valami? Hogy mindenki arról beszél, hogy ez a rendszer saját magát pusztítja?"


Nem pusztítja még ,annak is eljön az ideje.De mondanál alternatívát helyette [kommunizmus,szocializmus kizárva a szocializmust nem lehetett fenttartani]


"Szerinted ha az a trend, hogy a tőke oda áramol, ahol van, akkor nem lesz előbb-utóbb élhetetlen világ azoknak, akik nem a felső 1%-ba tartoznak?"


Ez elég demagóg.Bizonyítanád ezt vagy csak beböfögted?


Szerinted az rendben van, hogy 80% megtermeli a javakat a másik 20nak?"



Úhh 20% Csak mindössze a világ leggazdagabb 20%-ába tartozunk....Ezen változtatnunk kell!!!Mellesleg amíg a világ világ az átlag feletti intelligenciájú emberek egy része mindig kifogja kihasználja a butábbat amíg világ a világ.Ezen semmilyen rendszer nem fog változtatni.


Szerinted ez így okés?

2011. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!