Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ha az ember kimegy...

Miért baj ha az ember kimegy külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Mindenki kezd rájönni, hogy az itteni fizetése, az árakkal ellentétben köszönőviszonyban sincsenek a nyugatiakkal.

Én 3 gyereket akarok majd, de Magyarországon még a 2.-on is gondolkodnék.


2010. dec. 28. 12:55
 81/91 Hetényi ***** válasza:

16:35

Igen, tiszteletre nagy szükség lenne!

Köszönöm a minősítést, bár azt hiszem bizonyos részeire még ezután is büszke leszek.

Mellesleg én senkit sem minősítettem és azt sem feltételeztem, hogy segédmunkásként képzelem el a kérdezőt. A tények azonban tények: 23-25 éves korig erőteljes állami támogatással éljük az életünket, azután friss diplomával a zsebünkben lázadozunk az alacsony bérek miatt. Itt azért nem ártana, ha eszünkbe jutna, hogy életünk első harmadát (bármilyen is volt) a többi (már adófizető) polgár finanszírozta.

Gondolom, most rögvest jön a válasz: dolgoztam tanulás közben, szüleim fizettek mindent, stb.

Remélem ezt senki sem gondolja komolyan!!!

A tanáraid akik megtanítottak erre-arra szintén többet érdemelnének!!! Vagy Te friss diplomásként többre értékeled magad?

Gondolkozz, mielőtt ítélkezel!!!

2011. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:

Ha Magyarország nem ajánl versenyképes fizetéseket, modern fejlettséget, emberibb gondolkodásmódot, lakható környékeket; akkor én nekem semmi kedvem itt lakni.


A magyar történelemben már a XVI. században is felvillan ez a mai széthúzó állapot. A magyar állam a saját sírját ássa. A külföldi cégeket támogatja, nem a saját gazdáit. Hatalmas a korrupció, szar az egészségügy, oktatás, utak... Én megyek innen, mielőtt én is beleesek ebbe a sírba.


Ennyi. Nem kell pátyolgatni a kis félénk Magyarországot, magyarokat; számomra nem jelent semmit.

2011. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 Hetényi ***** válasza:
Isten Veled!
2011. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 Hetényi ***** válasza:

13:44-Kérdező

A nyugati bérek nyugati nyugdíjakat is jelentenének, de nem olvastam egy hozzászólást sem, ahol nyugdíjasaink panaszkodnának.

Ők már sokkal rosszabbat is megéltek, ezért nem háborognak olyan szinten, mint a friss adózók. Jó lenne, ha minden magyar ötször annyit keresne mint most, de erre semmi esélyünk az elkövetkező ezer évben.

Mégis azt mondom, először itthon kell megpróbálni mindent, persze ha nem megy semmiképpen sem, akkor a lehetőségek tárházát (ideértve a külföldi munkavállalást is) ki kell meríteni.

Azért alaposan járjátok körbe mielőtt belemásztok egy amerikai orvos karrierbe, vagy egy angol gyermekfelügyelő állásba, vagy egy spanyol narancsszüretelői státustba!

Gondoljatok át mindent (családtagok, barátok, ismerősök, stb.), mert a felégetett kapcsolatok újjáépítése sok esetben nem, vagy csak részben sikerül.

2011. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 Hetényi ***** válasza:

Nem baj.

Menjetek csak minnél többen!

Viktorék előbb-utóbb ott is utolérnek és megnyúznak mindenkit.

2011. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:

Az ország helyzete függ nagyban a vezetőktől is. A vezetőket kik választják meg?!

Milyen a stílusuk? Megdöbbentő!

És akkor még az a rengeteg ügy, hogy az adófizetők pénzét, ezek hogyan herdálják el?!

Ezen kell háborogni, nem azon, hogy a pénzen esetleg egy diákot, vagy egy beteget segítünk.

Igen, az Szózat arra az időre volt érvényes, amikor még élt az emberekben a becsület. Most már egy más világot élünk, talán a Szózatot is át kellene írni!

2011. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, kitől vársz több dohányt (gondolom hibátlan, kifogástalan, sokatérő munkádért), ha azt gondolod, hogy odaát ugyanezért a teljesítményért magasabb életszinvonalat tudsz biztosítani magadnak, hát rajta."

Mond már ezt az orvosoknak, tanároknak.

JA, hogy itthon szar a fizetésük.

Szerinted miért mennek el az orvosok tömegével?

Mert lusták?

Nem. Azért mart itt vicc amit fizetnek.

Nekem a szakmámban igenis jobb életkörülményeket lehet teremteni. Ugyanúgy mint az orvosoknak.

Mikor ugyanannyit fizetek, de 3X többet kapok, akkor szerinted nem lehet jobb életkörülményt megteremteni.

Akkor csak véletlen, hogy nem mi vagyunk a felméréseken megélhetési szint tetején. Valahol a középmezőnyben vagyunk.

2011. jan. 15. 09:30
 88/91 A kérdező kommentje:

"Itt azért nem ártana, ha eszünkbe jutna, hogy életünk első harmadát (bármilyen is volt) a többi (már adófizető) polgár finanszírozta. "

Azért azt ne felejtsük el, hogy amennyit a szüleink befizetnek, azokból simán kijönnek.

2011. jan. 15. 09:33
 89/91 Hetényi ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Úgy látom, fogalmad sincs az oktatás költségeiről.

Javaslom érdeklődj az illetékes tárcáknál és ha sikerrel jártál és még nem rogytál meg a számok hallatán, akkor térjünk vissza a témához!

2011. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 A kérdező kommentje:
Nem tudom a számokat, de hidd el 40-45 év alatt az ember kifizeti azt adó formájában.
2011. jan. 16. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!