Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ha az ember kimegy...

Miért baj ha az ember kimegy külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Mindenki kezd rájönni, hogy az itteni fizetése, az árakkal ellentétben köszönőviszonyban sincsenek a nyugatiakkal.

Én 3 gyereket akarok majd, de Magyarországon még a 2.-on is gondolkodnék.


2010. dec. 28. 12:55
 11/91 anonim ***** válasza:
61%

nem baj

csak ne higgye senki h ott kolbászból van a kerítés

2010. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 A kérdező kommentje:

Mire itt is normális fizetéseket tudnának adni az van vagy 25 év. (de csak normális vezetéssel)

Addigra az ember leéli az életének több mint felét. És majd csak az után jobb életszínvonalat megengedni.

2010. dec. 28. 13:43
 13/91 A kérdező kommentje:

"csak ne higgye senki h ott kolbászból van a kerítés"

Senki sem hiszi, de ez a tipikus magyar mentalitás.

Nálunk szar akkor a másiknál is annak kell lenni.

Nekem voltak/vannak rokonaim külföldön, több munkakörben. Még a legalacsonyabb jövedelmű is többet keres kint mint a legjobban kereső itthon.

2010. dec. 28. 13:46
 14/91 anonim ***** válasza:
46%

"kolbászból van a kerítés"


relatívan igen, a magyar nyomor akkora erős kontrasztot teremt, hogy annak tűnik.


szó szerint természetesen nem, de valójában igen.

2010. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
40%

"Az egész mentalitással baj van. A magyar mindig ilyen volt.


Irigy, pesszimista, siránkozó, motiválatlan."



Ez pedig egyszerű rassszizmus.

2010. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
75%

"-Az egész mentalitással baj van. A magyar mindig ilyen volt.

Irigy, pesszimista, siránkozó, motiválatlan.

-Ez pedig egyszerű rassszizmus."


Nem mondtam hogy utálom őket faji alapon, nem mondtam hogy nem emberek, nem mondtam hogy alacsonyabb rendűek.


Ezek egyszerű személyiségvonások, amelyek az egész szűken vett nemzetre kiterjeszthetők.


Most odaírom még: paranoia, olvasási nehézségek (erről van tudományos statisztika is)

2010. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
72%

És még azért sem fogok elmenni innen, mert pont ezt várják el tőlem azok, akik vezetőnek hazudva magukat, öltönyben és nyakkendőben a bársonyszékükben ülnek és röhögnek a tenyerükbe.


Nem fogom nekik megadni azt az örömöt, hogy megfutamodok és feladom a harcot ellenük.

2010. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 A kérdező kommentje:

""Az egész mentalitással baj van. A magyar mindig ilyen volt.


Irigy, pesszimista, siránkozó, motiválatlan."



Ez pedig egyszerű rassszizmus."

Ugyanolyan mintha te azt mondod, hogy a cigányok lopnak. Sokukra igaz, de van kivétel. (elé kicsi része, de van. Én is ismerek)

2010. dec. 28. 14:03
 19/91 anonim ***** válasza:
78%

Ha a Jancsi azt mondja a Julira, hogy irigy meg mindig rosszkedvű, nem hajlandó segíteni, akkor a Jancsi rasszista?


-.- butaságot mondott az 59%

2010. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
61%

"Ezek egyszerű személyiségvonások, amelyek az egész szűken vett nemzetre kiterjeszthetők."


Akkor én is tudom mondani, hogy a cigányok büdösek, szemétládák, nyomorultak, lelkiszegények, kötözködők, aljasok, lopnak, csalnak, hazudnak, másokat megnyomorítanak, félelemben tartanak.


És nem azért mondom, mert ezért alacsonyabbrendűnek tartom őket, hanem csak azért, mert "ezek az egyszerű személyiségvonások az egész szűken vett nemzetükre kiterjeszthetőek".

2010. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!