Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ha az ember kimegy...

Miért baj ha az ember kimegy külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Mindenki kezd rájönni, hogy az itteni fizetése, az árakkal ellentétben köszönőviszonyban sincsenek a nyugatiakkal.

Én 3 gyereket akarok majd, de Magyarországon még a 2.-on is gondolkodnék.


2010. dec. 28. 12:55
 61/91 anonim ***** válasza:
Azok az orvosok akik most az USA-ban telepednének le, kiváltságos helyzetben vannak, külön kategória nyílt nekik, nem kell annyit bajlódni a letelepedéssel :)
2010. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
90%

Egyre több büszke emigráns magyar van a világban, de hát ez megy itt már évszázadok óta.

A török kortól kezdve, a rákóczi szabadságharc után, a kiegyezés korában, az I. világháború után, a II. világháború, 56' után, a rendszerváltás utáni a legújabb magyar kivándorlási hullám.

Így megy ez.

2010. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
57%
azért baj, mert te fizeted öreganyád nyugdíját. Ha kimész, a nyugdíját hitelből fogják fizetni (a negyedét így is abból fizetik). Persze, szép az, "kimegyek, aztán két-három év után hazajövök, veszek lakást, stb...", csak nem így van. Én voltam már külföldön, és ha nem rugdossák haza az embert, vagy valami nem húzza vissza (esetemben nőnemű ember), akkor ott is fogsz maradni...
2011. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 A kérdező kommentje:

"azért baj, mert te fizeted öreganyád nyugdíját. Ha kimész, a nyugdíját hitelből fogják fizetni (a negyedét így is abból fizetik). "

Ezzel az a baj, ha nem rak félre az ember akkor pedig az ő nyugdíját már nem lesz nagyon aki fizesse.

2011. jan. 13. 15:04
 65/91 anonim ***** válasza:
56%

Én külföldön vagyok, de már mennék haza.

Több a pénz de többet is kell kiadni. Tény, hogy több marad valamivel, mint amit otthon félre tudnál tenni.

Itt más a negatív. Az emberek olyan lélektelenek. Nincs mögöttük semmi mély gondolat, semmi mély érzés. Csak úgy vannak a nagyvilágban. Nem tudom magamévá tenni ezt a fajta életérzést.

2011. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
63%

15:46-os vagyok,

én sehol nem kaptam azt a visszajelzést, hogy baj lenne, ha kimegy az ember külföldre.

Nem baj. Rájön, hogy nem is olyan rossz otthon :)

2011. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 A kérdező kommentje:

"Az emberek olyan lélektelenek."

Ja hogy magyarországon kívül az emberek lélektelenek.

2011. jan. 13. 15:49
 68/91 anonim ***** válasza:
63%

Mindenhol jó, de legjobb otthon!

Van esetleg valakinek jó ötlete, arra vonatkozólag, hogyan tudnánk otthon megélni?

Majd lennének, akik optimistán össze is fognának, hogy megvalósítsák azt?

Ha igen, akkor indulok haza!

Nem szétszóródnunk kellene, mert úgy gyengül az erőnk. Inkább össze kellene fognunk.

2011. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
38%
Mer a külfődet gazdagíccsa.
2011. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
68%

"Nem kötődöm az országhoz, irigyek, bunkók, kötekedők, ingyenélők sokan; ne is lássam többé ezt a malacedényt!"


Ennek ellenére te fogsz legjobban ríni, hogy visszajöhess. :D

Én az ilyenekkel aláíratnék egy szerződést, hogy élete végéig kint marad, különben börtön. xD

2011. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!