Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz nyer mi lesz a...

Ha a Fidesz nyer mi lesz a melegekkel?

Figyelt kérdés
Remélem ez a tragédia nem ismétlődik meg

2022. jan. 5. 16:32
 171/219 anonim ***** válasza:
56%

"Nekem szummázva az a gondom az álláspontoddal hogy hallani sem akarsz róla hogy ez a probléma nem önmagában áll fent hanem egy nagyobb egész kis része."


Tedd meg kérlek, hogy megnevezed "A" nagy problémát!



"És engem nevezel gyávának"


Ha magadra veszed, akkor nyilván okkal teszed, de nem téged személy szerint neveztelek sem gyávának, sem töketlennek. A hozzáállásod viszont azz tükrözi, hogy ez csak az érintetteknek probléma, amibe nem kell beleavatkozni. Ez viszont struccpolitika, a társadalmi felelősség tagadása.


Én értem, hogy te is elítéled, de nem világos, miért tartod hiaztinek, ha valaki szót emel a probléma kaocsán.


"És nem szeretem mikor kileng az inga a másik irányba."


Én sem. Viszont itt erről nincs is szó. Esetemben legalábbis nincs.



"Nem találtam bizonyítékot jelenségre."


Az elég baj...



"Vannak rossz emberek akik mindenért képesek belekötni a másikba, de nem igaz hogy széles társadalmi réteg lenne ilyen."


A széles társadalmi réteg "csak" közömbös a szűkebb társadalmi réteg magatartására, egy másik szűkebb társadalmi réteg rovására.

Ráadásul nagyon konkrétan a melegekkel kapcsolatos probléma azért eltérő kissé a többi kisebbségétől, mert törvényileg alacsonyítják le őket atáltal, hogy nem törvényesíthető a kapcsolatuk, továbbá tudtommal az általam oly annyira kedvelt(...) egyház sem a hajléktalanokat, sem a cigányságot, sem a nőket sem a tököm tudja kiket nem bélyegez meg bűnösként.



"A maradék pedig megnevelés álltal fog változni, de leginkább kihalni fognak."


Amíg egy társadalomban vannak szélsőségek, ez nem fog kihalni.


"De nem a neten való hisztéria keltés a megoldás, ezzel municiót adtok adsz azoknak akik eddig is ebben élték ki magukat."


Senki nem kelt hisztériát. De ha ezen a fórumon jön szembe a fszság, akkor itt fogok rá reagálni.

2022. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/219 anonim ***** válasza:

"Tedd meg kérlek, hogy megnevezed "A" nagy problémát!"


Megneveztem. Szegénység, iskolázatlanság. Mert beszélhetsz te a Gyöngyösi cigányságnak elfogadásról meg szolidaritásról, vagy az időseknek nem olvassák ezeket, az van hogy akikhez ténylegesen eljut amiket firkálsz azok eddig sem bántották a melegeket.


"Ha magadra veszed, akkor nyilván okkal teszed, de nem téged személy szerint neveztelek sem gyávának, sem töketlennek. A hozzáállásod viszont azz tükrözi, hogy ez csak az érintetteknek probléma, amibe nem kell beleavatkozni. Ez viszont struccpolitika, a társadalmi felelősség tagadása."


Én is ilyen voltam régen, ugyanezen a véleményen de fentebbi "A nagy probléma" megértése miatt rájöttem hogy ezzel semmit nem lehet elérni, csak feszültséget generálsz a kollektív bűnösség mantrázásával.


"Én értem, hogy te is elítéled, de nem világos, miért tartod hiaztinek, ha valaki szót emel a probléma kaocsán."


Pontosan ezért, mert csak szót emelsz, teszet az agyadat osztod az igét olyanoknak akik semmit nem ártottak.


" Én sem. Viszont itt erről nincs is szó. Esetemben legalábbis nincs."


Hát..


"Az elég baj..."


Tudom, hogy te örülsz neki amikor találsz rá bizonyítékot ami alátámasztja a mesédet.


"A széles társadalmi réteg "csak" közömbös a szűkebb társadalmi réteg magatartására, egy másik szűkebb társadalmi réteg rovására.


Ráadásul nagyon konkrétan a melegekkel kapcsolatos probléma azért eltérő kissé a többi kisebbségétől, mert törvényileg alacsonyítják le őket atáltal, hogy nem törvényesíthető a kapcsolatuk, továbbá tudtommal az általam oly annyira kedvelt(...) egyház sem a hajléktalanokat, sem a cigányságot, sem a nőket sem a tököm tudja kiket nem bélyegez meg bűnösként."


Kit érdekel mit csinál vagy mond az egyház? Én nem tudtam. Te miért tudod, miért számít ez? Az egyház is azonnal elveszíti a hatalmát amint elkezdenek nem foglalkozni vele. Te utálod őket. Te fenntartod a problémát, te ezzel a vergdéssel és folyamatos ismétléssel fenntartod azt közeget ahol egy b*zi nem érzi jól magát, és az ilyenek mossák át az agyát mint amilyen te is vagy.


Amíg egy társadalomban vannak szélsőségek, ez nem fog kihalni.


Te magad vagy az egyik szélsőség, és fenntartod a problémát de vered a melled hogy te csak jót akarsz mert fasza gyerek vagy.


"Senki nem kelt hisztériát. De ha ezen a fórumon jön szembe a fszság, akkor itt fogok rá reagálni."


Lételemed ezt tenni, tegyed. Nekem nem fáj.

2022. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/219 anonim ***** válasza:

"Megneveztem. Szegénység, iskolázatlanság."


Reméltem, hogy nem ezt fogod válaszolni.


"Mert beszélhetsz te a Gyöngyösi cigányságnak elfogadásról meg szolidaritásról, vagy az időseknek nem olvassák ezeket, az van hogy akikhez ténylegesen eljut amiket firkálsz azok eddig sem bántották a melegeket."


a megjegyzés utolsó részét pechedre épp az az elmebajnok cáfolja, amelyik napokig bizonygatta itt, hogy ez egy abnormális állapot és a melegeket hibáztatta a másságukért.

Ami pedig a mondandód elejét illeti: csak nekem tűnt fel, hogy végletekben tudsz csak gondolkodni? Mekkora esélyt látsz arra, hogy a szélsőjobbos szervezetek tele vannak gyöngyösi cigányokkal? A kérdésemet talán nem kell megindokolnom. Ha mégis, szólj! Ki mondta neked, hogy ezen a felületen meg kell váltani a világot? De ahogy mondtam: ha a fszság itt jön szembe, akkor itt reagálok rá.



"Én is ilyen voltam régen, ugyanezen a véleményen de fentebbi "A nagy probléma" megértése miatt rájöttem hogy ezzel semmit nem lehet elérni, csak feszültséget generálsz a kollektív bűnösség mantrázásával."


Vagyis régebben te is láttad a problémát, de aztán megnyugtattad magad, hogy a probléma ettől sokkal nagyobb és mivel abban meg tehetetlen vagy...no comment... Fentebb a cáfolatom, miért hibás az elméleted.



"Pontosan ezért, mert csak szót emelsz, teszet az agyadat osztod az igét olyanoknak akik semmit nem ártottak."


Bocs, de maradjunk ennél a felületnél: miért is elegyedtünk mi szóba egymással? Hogy is kerültél te ide? Kicsit álságos ez a szöveg ennek tükrében.



"Hát.."


Hát. Amit te az inga kilengésének tartasz, az valójában krvára a középvonal. Van az a véglet, amikor pajzsként használunk problémákat, van, amikor a helyükön kezeljük őket és van, amikor leszarjuk. Én a középső vagyok. Te a harmadik. És nagy meggyőződéssel bizonygatod, hogy én az első vagyok.



"Tudom, hogy te örülsz neki amikor találsz rá bizonyítékot ami alátámasztja a mesédet."


Ezt ki mondta neked?



"Kit érdekel mit csinál vagy mond az egyház?"


Például a társadalomnak azt a részét, amelyik hitből, vagy újkori divatból templomba kezdett járni. Van egy kormányunk, amelyik az elmúlt harminc évben megvilágosodott és eljutottunk a csuhásoktól a szentfazék világnézetig.


"Én nem tudtam. Te miért tudod, miért számít ez?"


Ha ezt a kérdést őszinte értetlenséggel teszed fel, akkor tényleg baj van.

"Az egyház is azonnal elveszíti a hatalmát amint elkezdenek nem foglalkozni vele." És ennek olyan baromi nagy a valószínűsége, hogy bekövetkezik, ugye? Ne játsszuk az álnaivat, nem áll jól!


"Te utálod őket. Te fenntartod a problémát, te ezzel a vergdéssel és folyamatos ismétléssel fenntartod azt közeget ahol egy b*zi nem érzi jól magát, és az ilyenek mossák át az agyát mint amilyen te is vagy."



te, te, te, te...

Bocs, a téma kérdését, mely alatt ez a mélyenszántó párbeszéd folyik, nem én tettem fel. Sőt, a párbeszéd sem úgy kezdődött a kérdés alatt, hogy jöttem én, elmondtam az álláspontomat, majd megjöttek a homofób idióták. Nézd vissza és javíts ki, ha rosszul emlékszem. Tehát légy olyan jó és ne told rám a felelősséget!



"Te magad vagy az egyik szélsőség, és fenntartod a problémát de vered a melled hogy te csak jót akarsz mert fasza gyerek vagy."

Tehát szerinted is van probléma. Végre egy őszinte mondat!

A többire fentebb reagáltam már.



"Lételemed ezt tenni, tegyed." Lételemem kiállni az igazságtalanság és a kirekesztés és a butaság ellen.

2022. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/219 anonim ***** válasza:

"a megjegyzés utolsó részét pechedre épp az az elmebajnok cáfolja, amelyik napokig bizonygatta itt, hogy ez egy abnormális állapot és a melegeket hibáztatta a másságukért.


Ami pedig a mondandód elejét illeti: csak nekem tűnt fel, hogy végletekben tudsz csak gondolkodni? Mekkora esélyt látsz arra, hogy a szélsőjobbos szervezetek tele vannak gyöngyösi cigányokkal? A kérdésemet talán nem kell megindokolnom. Ha mégis, szólj! Ki mondta neked, hogy ezen a felületen meg kell váltani a világot? De ahogy mondtam: ha a f@szság itt jön szembe, akkor itt reagálok rá."


Te gondolkozol végletekben, keresel magadnak egy ellenséget és nem ereszted mint kutya a rongyot. Az általad szélsőjobbos szervezeket sem csinálnak semmit a melegekkel. Elmondják róluk a véleményüket, de több eszük van annál minthogy bármilyen provokációnak felüljenek. Nem nincsenek köztük gyöngyösi cigányok:D De nem is állítottam ilyet. Bár ők ilyen szempontból "jófejek" mert "csak" időseket és védekezésre képtelen embereket szeretnek kifosztani és befenyíteni, leszarják hogy b*_zi e vagy nem. Akkor ez neked egy ilyen szellemi maszturbálás gondolom. Ne hagyd abba. Sok f@szság fog még érni:) Tudod tényleg álságos vagyok én is, rád várnak hogy megmentsd őket. Nélküled nem fog menni, sok sikert hozzá. Én az egyéni b*-*zimentés híve vagyok és nem csak beszélek róla.

2022. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/219 anonim ***** válasza:

"Te gondolkozol végletekben"


Ez finoman szólva is hazugság, de ha volnál szíves részletesen megindokolni az állításodat...


"keresel magadnak egy ellenséget és nem ereszted mint kutya a rongyot."


Akkor te vagy tényleg nem értettél meg semmit, vagy szándékosan játszod meg magad. Semmilyen ellenséget nem keresek. Sem magamnak, sem másnak. Sokadjára állítasz valótlant.


" Az általad szélsőjobbos szervezeket sem csinálnak semmit a melegekkel."


Ó, persze, hogy nem. Szegény ártatlan szélsőjobbos szervezetek. Ők csak elmondják a véleményüket. Aminek köszönhetően a radikális idióta felhatalmazva érzi magát arra, hogy ennél tovább is merészkedjen. De a szélsőjobbos szervezet mossa kezeit, hiszen nem ő tette. Hagyjuk...



"Elmondják róluk a véleményüket, de több eszük van annál minthogy bármilyen provokációnak felüljenek."


Felüljenek...már hogy a szélsőjobbos szervezetek üljenek fel provokációnak? Ez egyre viccesebb...Véletlenül sem ők a provokátorok...


"Nem nincsenek köztük gyöngyösi cigányok:D De nem is állítottam ilyet."


Nem is mondtam, hogy állítottál. De rájuk hivatkoztál, amikor egyetemlegesítetted a problémát. Márpedig a szélsőség, a homofóbia, a törvényi ellehetetlenítés mechanizmusában nem a gyöngyösi cigányok a fő mozgatórugók.


"Akkor ez neked egy ilyen szellemi maszturbálás gondolom."


Rosszul gondolod, de a tévedéseid téged eddig sem zavartak különösebben.


"Én az egyéni b*-*zimentés híve vagyok és nem csak beszélek róla."


Egy ellentmondás és egy hibás feltevés. Ez az utolsó mondatod mérlege.

2022. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/219 anonim ***** válasza:

"a melegekkel kapcsolatos probléma azért eltérő kissé a többi kisebbségétől, mert ... tudtommal az ... egyház sem a hajléktalanokat, sem a cigányságot, sem a nőket sem a tököm tudja kiket nem bélyegez meg bűnösként"

És ugyanúgy a melegeket sem: ők is csak akkor bűnösök (de akkor igen - mint bárki más!), ha bűnt követnek el. És ami a lényeg: nem az embert, hanem a bűnt ítéli el - legalábbis a Katolikus Egyház.

2022. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/219 anonim ***** válasza:
56%

A Szentírás a homoszexuális kapcsolatokat „mint súlyos eltévelyedéseket ítéli el (...) (vö. Róm 1,24–27; 1Kor 6,10; 1Tim 1,10).



És itt a pont a mondat végén.

2022. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/219 anonim ***** válasza:
29%
Most kövezzetek meg, de szerintem ez a kérdés azért nem ér meg majdnem kétszáz hozzászólást...
2022. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/219 anonim ***** válasza:

"A Szentírás a homoszexuális kapcsolatokat „mint súlyos eltévelyedéseket ítéli el (...) (vö. Róm 1,24–27; 1Kor 6,10; 1Tim 1,10)."

A tettet ítéli el, nem az embert.

Ahogy a heteroszexuális kapcsolatokat is elítéli házasságon kívül. A tettet. Nem az embert.

2022. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/219 anonim ***** válasza:
A tettet az ember követi el, nem?
2022. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!