Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz nyer mi lesz a...

Ha a Fidesz nyer mi lesz a melegekkel?

Figyelt kérdés
Remélem ez a tragédia nem ismétlődik meg

2022. jan. 5. 16:32
 181/219 anonim ***** válasza:
60%

#177

Erről mondja több egyház (pl. Református Egyház és az Evangélikus Egyház) is, hogy ez nem teljesen igaz. A fordítás a XVI. században hibásan került közzétételre, így továbbra is hittek a hazug előítéletnek az emberek.


Nem véletlen az sem, hogy éppen a Katolikus Egyház bélyegez meg mindenkit, miközben az Egyház papjai és az apácák nem élhetnek házasságba, nem élhetnek hivatalosan szexuális életet, de hirdetik a házasság szentségét és elkezdik hergelni a lakosságot a melegek ellen.


Ezt nekem és az egyébként heteroszexuális bátyámnak és húgomnak egy református pap, majd nem sokkal később egy evangélikus lelkész állította. Nem véletlen, hogy a reformátusok visszafogottabban, míg az evangélikusok elfogadóbban beszélnek erről. Ehhez párosul az, hogy a Római Katolikus Egyház nyugalmazott pápája, XVI. Benedek is némileg visszafogottabb volt e témában, míg utóda, Ferenc pápa már világossá tette, hogy "a homoszexuálisokat csak azért nem lehet elítélni, megbélyegezni, mert homoszexuálisok" szóval erről az elméletről csak ennyit.

2022. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/219 anonim ***** válasza:
78%
177 és 179 és mi van akkor ha én ateista vagyok és nem érdekel, hogy mit mondd a Biblia?
2022. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/219 anonim ***** válasza:
100%
A világ nem belőled áll.
2022. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/219 anonim ***** válasza:
53%

Én vallásos családból származom, bár nem ateista vagyok, hanem inkább agnosztikus, részben amiatt mert látom, hogy a vallás vagy egyes országokban egyház és különböző jobbos pártok hogyan csorbítja a nők és az LMBTQI emberek jogait..


Nagyjából 26 éves korom óta nem járok templomba, most vagyok 30. Egyébként kisvárosban volt szerencsém látni, hogy 90-es évekbe mennyien jártak templomba, mennyi elsőáldozó és bérmálkozó volt, aztán hogy apadt le, plusz úgy is lemérhettem ezt, hogy általános és középiskolában is az osztályon belül, csak én és egy jehova vagy pünkösdista osztálytársam voltuk a vallásos kemény mag... szóval az országunk Magyarország nem keresztény és nem vallásos ország... max kirakat vagy vasárnapi keresztény...

2022. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/219 anonim ***** válasza:

"a Katolikus Egyház ... papjai és az apácák nem élhetnek házasságba"

Önként választják a papságot, illetve a szerzetességet, senki sem kényszeríti őket rá.

Mint ahogyan másokat sem: nem csak a papok és a szerzetesek nem élnek házasságban, hanem sokan mások sem.


"Ezt nekem és az egyébként heteroszexuális bátyámnak és húgomnak egy református pap, majd nem sokkal később egy evangélikus lelkész állította."

Ha a katolikusok dolgaira vagy kíváncsi, miért reformátusoktól és evangélikusoktól próbálsz tájékozódni a 21. század 3. évtizedében, internettel a kezedben? :)


"a Római Katolikus Egyház nyugalmazott pápája, XVI. Benedek is némileg visszafogottabb volt e témában, míg utóda, Ferenc pápa már világossá tette, hogy "a homoszexuálisokat csak azért nem lehet elítélni, megbélyegezni, mert homoszexuálisok" szóval erről az elméletről csak ennyit."

Igen, erről beszélek én is: az embereket (köztük a homoszexuálisokat is meg a heteroszexuálisokat is - sőt, most akár felsorolhatnám az LMBTQIXYZSstb. minden variációját, vagyis mondom: az embereket) nem ítéli el az egyház. Csak a (mindenféle!) bűnöket - amiket viszont szexuális beállítottságtól függetlenül minden elkövető esetében elítél.

2022. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/219 anonim ***** válasza:

"177 és 179 és mi van akkor ha én ateista vagyok és nem érdekel, hogy mit mondd a Biblia?"

Nem vagy vele egyedül...

2022. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/219 anonim ***** válasza:

"Nagyjából 26 éves korom óta nem járok templomba, most vagyok 30."

És miben csorbítja a jogaidat az egyház? Semmiben. Azt csinálsz, amit csak akarsz, nem állítanak elő, ha nem mész templomba, stb.


"90-es évekbe mennyien jártak templomba, mennyi elsőáldozó és bérmálkozó volt, aztán hogy apadt le"

Azt is láthattad, hogy folyamatosan csökken az össznépesség is...

2022. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/219 anonim ***** válasza:
56%
Pl abban, Lengyelországban különösen, hogy jó pár csuhás már amellett kampányol, hogy teljesen tiltsák be az abortuszt, és jó pár politikus támogatja ezt... egyelőre csak azt tiltották be, hogy ha bármilyen súlyos beteg a magzat vagy a születendő gyermek, nem lehet elvetetni, de már egy nőt amiatt is előállították, mert esemény utáni tablettát vett és utána nőgyógyászhoz ment, hogy megnézze, hogy nem-e terhes az esemény utáni tabletta után...
2022. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/219 anonim ***** válasza:

#185

"LMBTQIXYZS"

Ezzel a baromsággal a Fideszhez köthető egyes újságírók valamint a Mi Hazánk szokott próbálkozni.

De akkor tisztázzuk ezt a helyzetet.

Valójában ez LMBT / max. LMBTQ mozgalom. A betűk feltörésébe nem megyek bele. Nagyon tévesen ideveszik az interszexuálisokat, akik egyáltalán nem választják azt, hogy kiskamaszként egyszerre jelenjenek meg testén a születési nemének megfelelő és az azzal ellentétes nemi jellegek, ami csak bizonyos hormon-jellegű kezelésekkel gátolható meg, ami nem egyenlő a transzneműeknek a műtétet megelőző kezelésével. Szintén nem ide sorolandóak a szexellenesek (aszexuálisok) vagy az un. (nemigazán létező) pánszexuálisok sem.


#187

Azt se feledd el, hogy bizony nagyon sok olyan ember, aki a rendszerellenesség miatt vallotta magát vallásosnak, nagyon sokan elkezdtek elmaradozni a templomból...

2022. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/219 anonim ***** válasza:

Ahogy a Katolikus Egyház látja az abortuszt:

[link]

De senkinek a jogait nem csorbítja, hiszen senkinek sem kötelező katolikusnak lennie.

2022. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!