Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz nyer mi lesz a...

Ha a Fidesz nyer mi lesz a melegekkel?

Figyelt kérdés
Remélem ez a tragédia nem ismétlődik meg

2022. jan. 5. 16:32
 161/219 anonim ***** válasza:

Tudod te azt állítod, hogy hiszti, én azt állítom, hogy egyes emberek nem azonosan reagálnak olyanra, ha bántalmazzák őt szóban vagy fizikailag, mondjuk ha ezt fokozatosan gyakorolják valakin, mondjuk egy alapvetően olyan konzervatív előítéletes kelet-magyarországi kisvárosi környezetben, mint ahol én is felnőttem. Bár a családom jelentetett egyfajta biztonságot, de sokáig én sem mertem velük beszélni, pontosan az apám lengyel származása és római katolikus vallásunk miatt, én lehetletlennek éreztem kamaszként erről beszélni.


Pl mikor papunkkal beszéltem erről, ő adott egy könyvet amiben leírták, hogy a melegek boldogtalanok, depressziósak, öngyilkosok lesznek, minusz 20 évvel kevesebb az átlag életkoruk.


Nos én max sört iszok, füvezni régen füveztem, borozni szoktam, de azt is főzéshez szeretem.

Amiatt se drogoznék, mert egyik bátyám szerhasználó volt vagy még az, de láttam, hogy mit váltott ki belőle... egy bántalmazó vadállattá vált tőle, különösen apánk halála után, az inkább nyomott hagyott bennem. Vannak FLASHBACK emlékképek tök váratlan helyzetben.

2022. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/219 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó gyógyulj meg.
2022. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/219 anonim ***** válasza:
83%

Miből? A szeretetből? Nincs velem semmi baj, a melegségemet se érzem problémának, kb olyan mint a legidősebb bátyám balkezessége. Mint leírtam már, van 2 szakmám, 1 alapdiplomám, és mesterdiplomám. Látod én nézegetem néha a volt szakiskolás, általános iskolás, szakközépiskolás osztálytársaim képeit, fele ennyire se izgalmas az életük mint nekem.....


Egyébként menj el pszichológushoz, olyan klinikai szakpszichológushoz és kérdezd meg tőle, hogy a betegség-e a melegség... szerintem téged fog leültetni és kérdezgetni... lehet még némi látenciát is fog benned találni....

2022. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/219 anonim ***** válasza:

"Aki hangosan sír, azért teszi, mert nem veszik észre, vagy nem veszik komolyan a helyzetét. Figyelemfelhívás, segítségkérés."


Nekem leginkább az olyan emberekkel van problémám mint amilyenek a hozzád hasonlóak. Akiket igazából egyáltalán nem érint ez, mégis egymásnak ugraszt embereket és feszültéget generál. Ezenkívül semmi bajom nincsen a melegekkel sem cakumpakk. Mivel ők sem mind egyformák. Azok közül is csak akik a közösségi médiában nyomulnak az ellentéteket kiváltó vergődésükkel ahelyett hogy boldogan élnék az életüket.


"De most akkor mi a jó? Ha csendben van, megkapja, hogy miért nem szól. Ha szól, megkapja, hogy eltúlozza."


Tőlem nem kap semmit, nem érdekel a szexualitása. A miért nem szól azt a hozzád hasonlóak hergelik ki belőlük, amikor többség pont leszarná ki mit gondol róluk.


"Ha körülnézel, mindenki sír. Sír a keresztény, hogy üldözik. Sír a zsidó, hogy üldözik. Sír a kövér, hogy bántják, sír a nő, hogy elnyomják. Egyenként mindegyik egy kis szelete a társadalomnak. Mi meg azon lamentálunk, hogy kinek nagyobb a baja, persze mindegyiket egyformán szarjuk le, mert nem vesszük komolyan. Az érintetteknek viszont az ő problémájuk a legnagyobb."


Ez a te olvasatod hogy szerintem le kéne szarni. Ha találkozul vele személyesen vagy dagadt Zsidó feleséged van és ezt nem átall valaki az arcodba mondani akkor tök normális hogy kinyitod a szádat, vagy adsz egy taslit. Csak ezt az önjelölt jóemberkedést kellene befejezni.


"Nem is mondta senki. Azt mondtam, hogy a melegeket érő atrocitás a nemi irányultságuk miatt éri őket."


Ha nem igaz, akkor semmivel nem különb a helyzetük vagy rosszabb mint a többi valamilyen hátrányt szenvedett rétegnek.


"Neked. Nekik pedig a legnagyobb, életüket megkeserítő trauma. Erről beszéltem az előbb."


Értem, csak lassacskán kötelező hogy nekem is az legyen.


"Ahogy teszi ezt zsidó, keresztény, muszlim (jé, főleg a vallások...) nők, melegek, kövérek, szegények, stb."


Azoknak sem kellene. Hanem az egyes embereknek a sajátéletével kellene foglalkoznia, a saját háza táján sepregetnie.


"De hadd kérdezzek: a többi elnyomott közösséggel szemben is érzed ezt az ellenszenvet?"


Leírtam hogy miért érzek ellenszenvet, és a többi közösség hasonló viselkedése miatt rájuk nézve is ugyanazért.


"Bocs, te akarnál olyan lenni, amilyen nem vagy, csak azért, mert mások azt várják el tőled? Ne vicceljünk már!"


Nem viccelek. Szándékosan érted félre amit mondok. Lehet valaki egyedi és különleges akár hetero akár homoszexuális, csak ennek semmi köze ahhoz. Legalábbis nem kellene hogy legyen. Én sem vagyok különleges és te sem azért mert heteroszexuálisak vagyunk. Számomra ez miatt egy meleg sem.


" azt felejted csak el, hogy ehhez nagy mértékben kell a többségi társadalom hozzáállása és problémakezelése is. Ezek a sérelmek általában nem alaptalanok."


Az alapok megvannak igen. Magától megoldódik ha hagyjuk. A mai fiatalok egyáltalán nem mondhatni hogy homofóbok lennének és ez az újabb generációval egyre inkább javul. És szerintem nem azért mert a politikában jelen van sajnos hanem annak ellenére. Mivel a rohanó világban egyre többen szarják ezt le.

2022. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/219 anonim ***** válasza:

"Nekem leginkább az olyan emberekkel van problémám mint amilyenek a hozzád hasonlóak."


Ez kezd egyre érdekesebb lenni...


"Akiket igazából egyáltalán nem érint ez".


Hogy a ptsába ne érintene, ha a családban van homoszexuális?

Szerinted az őt érő trauma, atrocitások a család életére nincsenek kihatással?



" mégis egymásnak ugraszt embereket és feszültéget generál."


Bocs, ha nyers leszek, de ez egy pofátlan hazugság, a felelősség lerázása.


"Ez a te olvasatod hogy szerintem le kéne szarni."


Megint ferdítesz. Az az általámos jelenség, hogy az érintetteken kívül ezt mindenki leszarja.


"Csak ezt az önjelölt jóemberkedést kellene befejezni"


Vagyis most ráutaló magatartással azt sugallod, hogy az étintetteket hagyjuk magukra a problémáikkal, ergo dugjuk homokba a fejünket és csináljunk úgy, mintha nem lenne itt semmi látnivaló. Tökös hozzáállás, nem mondom. De bocs, nem kérek ebből.



"Ha nem igaz, akkor semmivel nem különb a helyzetük vagy rosszabb mint a többi valamilyen hátrányt szenvedett rétegnek."



Mondta bárki, hogy különb a helyzetük? Sokadjára állítasz olyat, ami el sem hangzott.


De attól, hogy jóskapistának egy lába hiányzik, bélának meg egy karja is, mindketten segítségre és elfogadásra szorulnak. Ezt pofáztam az előbb is.



" Értem, csak lassacskán kötelező hogy nekem is az legyen."


Mivel ilyet senki nem mondott, ez nem több, mint hiszti. Hm... Dejavu...


Miért van az, hogy a kisebbségről elmondod, hogy csak azokkal van bajod, akik sírnak, sugallod, hovy általánosítják a problémát, erre az első alkalommal áldozatként tünteted felagad a többségi társadalom nevében? Ha te nem vagy olyan, oké, légy büszke rá, de akkor miért veszed magadra?


Ugyanezért a mechanizmusért másokkal szemben szót emeltél. Hogy van ez?


Mindjárt folytatom.

2022. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/219 anonim ***** válasza:

"Hogy a ptsába ne érintene, ha a családban van homoszexuális?


Szerinted az őt érő trauma, atrocitások a család életére nincsenek kihatással?"


Itt ki bántja a családtagjaidat?


"Bocs, ha nyers leszek, de ez egy pofátlan hazugság, a felelősség lerázása."


Velem lehetsz nyers, nem fogok egy másik fórumon hisztizni hogy durván beszéltek velem és nagyon meg vagyok bántva. A felelősségedet te rázod le magadról.


"Megint ferdítesz. Az az általámos jelenség, hogy az érintetteken kívül ezt mindenki leszarja."


Szerinted ki másnak kellene ezzel foglalkoznia ha nem az érintetteknek?


"Vagyis most ráutaló magatartással azt sugallod, hogy az étintetteket hagyjuk magukra a problémáikkal, ergo dugjuk homokba a fejünket és csináljunk úgy, mintha nem lenne itt semmi látnivaló. Tökös hozzáállás, nem mondom. De bocs, nem kérek ebből."


Nem. Nem kell hagynod. Ha érintett vagy. Adott szituációban. Védd meg. Állj ki érte aki fontos neked személy szerint.


"Mondta bárki, hogy különb a helyzetük? Sokadjára állítasz olyat, ami el sem hangzott."


Ha nem különb akkor miért ez a téma állandóan? Miért van kiemelt helyen?

Nincsen? A politikusok ezt használják fel hogy like-ot szerezzenek az olyanoktól mint te.


"De attól, hogy jóskapistának egy lába hiányzik, bélának meg egy karja is, mindketten segítségre és elfogadásra szorulnak. Ezt pofáztam az előbb is."


De nem ez jön át. Nem az hogy szegénység, iskolázattlanság. Ezeknek az enyhítése oldana meg gyorsabban minden problémát. És csak erről kellene beszélni. Ezek olyan súlyos problémák hogy a megszüntetésük hatalmas fejlődést érne mindenki életében aki miatt bármiben hátrányt szenved vagy abuzálva van.


"Miért van az, hogy a kisebbségről elmondod, hogy csak azokkal van bajod, akik sírnak, sugallod, hovy általánosítják a problémát, erre az első alkalommal áldozatként tünteted felagad a többségi társadalom nevében? Ha te nem vagy olyan, oké, légy büszke rá, de akkor miért veszed magadra?"


Hát, ez egy ilyen fuck off logic, nem tudok mit ellene felhozni, talán az oldja fel a paradoxont ha lezárásként mindketten megfogadjuk hogy nem térítünk másokat hanem a saját dolgunkkal foglalkozunk és próbálunk valamit hasznosat tenni. Talán mindenkinek magának kell felvinni a saját keresztjét a saját Golgotájára.

2022. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/219 anonim ***** válasza:
57%

""Ahogy a gyk-t olvasgatom, sokkal gyakoribb a nem melegek köreiben..."

Van valami diszkrét bája annak, hogy hivatalos adatot vársz, de az itt olvasottakra etalonként tekintesz."

Az a mondat nem arról szól, hogy etalonként tekintek rá, hanem arról, hogy ha nem mutatsz hivatalos adatot, akkor kénytelenek leszünk ilyesmikből, vagyis saját tapasztalatokból kiindulni.


"Ez nem egy mennyiségi verseny. Nem az a lényeg, hogy adott évben hány heteroszexuális és hány homoszexuális lesz öngyilkos."

Nem, tényleg nem a mennyiség számít. Az arányok viszont igenis számítanak. Ha ugyanolyan arányban lesznek öngyilkosok a nem melegek is, mint a melegek, akkor nincs itt semmi látnivaló.


"Az a kiemelendő, hogy a homoszexuálisok legtöbb esetben azért választják az öngyilkosságot, mert ez a ... társadalom elhiteti velük, hogy ők kevesebbek."

A nem melegek is ugyanazért lesznek öngyilkosok: mert a társadalom elhiteti velük, hogy ők kevesebbek. Nekik sincs igazuk, mint ahogy a meleg öngyilkosoknak sem, mert mindenki élete egyformán értékes.

2022. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/219 anonim ***** válasza:

"Itt ki bántja a családtagjaidat?"


Nem érted a lényeget. De mielőtt válaszolok, egy kérdés: van gyereked?


"Velem lehetsz nyers, nem fogok egy másik fórumon hisztizni hogy durván beszéltek velem és nagyon meg vagyok bántva. A felelősségedet te rázod le magadról."


Pontosan milyen felelősséget rázok le magamról a te olvasatodban?

Én el tudom neked mondani, hogy te milyen felelősséget rázol le.



"Szerinted ki másnak kellene ezzel foglalkoznia ha nem az érintetteknek?"

Mint a mellékelt ábra mutatja, krva kevés, ha csak az érintettek foglalkoznak vele, mert kollektíve szarják le őket. Ez a tipikus struccpolitika. "nem vagyok érintett, nem foglalkozom vele, akkor nincs. Majd ők megoldják. Majd. Valakik."



"Nem. Nem kell hagynod. Ha érintett vagy. Adott szituációban. Védd meg. Állj ki érte aki fontos neked személy szerint."


Nincs "adott szituáció". Jelenség van, amivel jelenség szintjén kell foglalkozni.



"Ha nem különb akkor miért ez a téma állandóan? Miért van kiemelt helyen?" Nem kiemeltebb, mint bármelyik, valamilyen kisebbséget semmibe vevő jelenség problémája. Viszont attól, hogy téged nem érint, sokakat igen. Miattuk kell vele foglalkozni.


"Nincsen? A politikusok ezt használják fel hogy like-ot szerezzenek az olyanoktól mint te."


Leszarom a politikusokat.



"De nem ez jön át. Nem az hogy szegénység, iskolázattlanság. Ezeknek az enyhítése oldana meg gyorsabban minden problémát."


Ne tekintsünk erre aduászként! Sok problémát ez nem old meg. A diszkrimináció problémáját biztosan nem. A másság elfogadásának a problémáját biztosan nem.


"És csak erről kellene beszélni. Ezek olyan súlyos problémák hogy a megszüntetésük hatalmas fejlődést érne mindenki életében aki miatt bármiben hátrányt szenved vagy abuzálva van."


Ezek IS súlyos problémák. De nem kizárólagosak.

2022. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/219 anonim ***** válasza:
60%

Az a mondat nem arról szól, hogy etalonként tekintek rá, hanem arról, hogy ha nem mutatsz hivatalos adatot, akkor kénytelenek leszünk ilyesmikből, vagyis saját tapasztalatokból kiindulni.


Továbbra sem érted a lényeget. Idézem a korábbi mondatod: "Hol van arról hivatalos adat, hogy mennyire gyakori az ő köreikben meg a nem melegek köreiben? Ahogy a gyk-t olvasgatom, sokkal gyakoribb a nem melegek köreiben..."


Te azon rugózol, hogy mennyire gyakori az öngyilkosság a melegek körében és mennyire gyakori a nem melegek körében. Még egyszer mondom: NEM EZ A LÉNYEG! Az a lényeg, hogy a melegek körében elkövetett öngyilkosságok indítéka szoros összefüggésben áll a másságukkal.


A nem melegek körében az öngyilkossági ok igen szerteágazó. Elvesztett munkahely, elvesztett egzisztencia, gyógyíthatatlan(vagy annak hitt betegség), depresszió, szerelmi bánat, csak hogy a legyakoribbakat említsem. Nem tudok olyan esetről, ahol valaki azért ment a vonat alá, mert heteroszexuális és emiatt akár tettleges, akár verbális abúzusnak volt kitéve.



"Nem, tényleg nem a mennyiség számít. Az arányok viszont igenis számítanak. Ha ugyanolyan arányban lesznek öngyilkosok a nem melegek is, mint a melegek, akkor nincs itt semmi látnivaló."


Nem, rohadtul irrelevánsak az arányok. Fentebb a válaszom, hogy miért.



"A nem melegek is ugyanazért lesznek öngyilkosok: mert a társadalom elhiteti velük, hogy ők kevesebbek."


Tévedés. Fentebb a válaszom.

2022. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/219 anonim ***** válasza:
90%

Nekem szummázva az a gondom az álláspontoddal hogy hallani sem akarsz róla hogy ez a probléma nem önmagában áll fent hanem egy nagyobb egész kis része.


És engem nevezel gyávának és töketlennek, amikor én is elítélem ugyanúgy a megkülönböztetést mint te, csak én nem a hisztiben látom a megoldást. És nem szeretem mikor kileng az inga a másik irányba. Nem találtam bizonyítékot jelenségre. Vannak rossz emberek akik mindenért képesek belekötni a másikba, de nem igaz hogy széles társadalmi réteg lenne ilyen. A maradék pedig megnevelés álltal fog változni, de leginkább kihalni fognak. De nem a neten való hisztéria keltés a megoldás, ezzel municiót adtok adsz azoknak akik eddig is ebben élték ki magukat.

2022. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!