Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz nyer mi lesz a...

Ha a Fidesz nyer mi lesz a melegekkel?

Figyelt kérdés
Remélem ez a tragédia nem ismétlődik meg

2022. jan. 5. 16:32
 191/219 anonim ***** válasza:
Mégis törvényileg betiltotta a lengyel parlament ezt az opciót és hiába mondod a rendőröknek, hogy te ateista lettél és lobogtatod a papírt, sőt az orvos is mondhatja ezt, ettől még elviszik a rendőrök ....
2022. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/219 anonim ***** válasza:
53%

"törvényileg betiltotta a lengyel parlament"

Tehát a parlament tiltotta meg az ateistáknak, nem az egyház...

2022. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/219 anonim ***** válasza:
Az egyház is teret engedett az abortusz elllenes eléggé kormányközeli civil szervezetekhez...pl aláírást gyűjthettek ott is...
2022. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/219 anonim ***** válasza:

#188

Magyarországon a Dobi-kormány idején vagyis 1948. december 10-től 1950. december 16-ig népjóléti miniszterként, majd 1950. december 16-tól 1953. április 18-ig egészségügy miniszterként szolgált. Az ő idejében hazánkban is abortusz tilalom volt. Ekkoriban büntették az abortuszt elvégző orvosokat valamint az abortusz elvégzését kérő nőket is. Ezt lényegében az 1956-os forradalom hatására eltörölték vagy egyre kevésbé vették figyelembe. Lényegében az 1950 és 1956 között születetteket éppen ezért nevezik itthon nagyon sokan "Ratkó-gyerekeknek", míg 1970-es években születetteket pedig "Ratkó-unokáknak", viszont a következő korosztály (1990-2009) már erősen visszaeső tendenciát mutatott, ami 2014-től újra elkezdett emelkedni.

2022. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/219 anonim ***** válasza:

"Az egyház is teret engedett az abortusz elllenes ... szervezetekhez"

Szerintem ebben nincs semmi furcsa.

2022. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/219 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként kisvárosban volt szerencsém látni, hogy 90-es évekbe mennyien jártak templomba, mennyi elsőáldozó és bérmálkozó volt, aztán hogy apadt le, plusz úgy is lemérhettem ezt, hogy általános és középiskolában is az osztályon belül, csak én és egy jehova vagy pünkösdista osztálytársam voltuk a vallásos kemény mag.."



A legtöbb téveszmét pont ezek szülik. Nem látsz ki a szatyorból, de kinyilatkoztatsz, hogy a szatyron kívüli világ ugyanolyan..

2022. jan. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/219 anonim ***** válasza:
56%

"A legtöbb téveszmét pont ezek szülik. Nem látsz ki a szatyorból, de kinyilatkoztatsz, hogy a szatyron kívüli világ ugyanolyan.."


Olyan szépek tényleg ezek a mai fiatalok, de én mindenütt ezt tapasztaltam, hogy a fiatalok többsége nem éli a vallásosok áhitatát.. Menj el Budapestre jó pár szórakozóhelyre, kérdezd meg az ott bulizó fiatalokat szombat este,hogy holnap mennek templomba? Szerintem nevetve rád öntik a piájukat, majd tovább állnak...

2022. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/219 anonim ***** válasza:
100%

Ez még mindig a mikrokörnyezet...

Amiből még mindig csacskaság nagy általános igazságokat hangohtatni. Pláne úgy, hogy krvára nem releváns a téma vonatkozásában.

2022. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/219 anonim ***** válasza:
0%
Miért te mikro környezetedben, csak vallásos vízet iszogató vasárnap templomba járó emberek vannak, ugyan beszélsz te csacsiságokat...
2022. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/219 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként melegként és félig lengyelként és ex-vallásosként így látom a dolgot, de lehet amiatt mert 3 generációs nagycsaládba születtem bele, ahol nagyszüleimmel, szüleimmel, és 3 bátyámmal éltünk.


Eléggé elkeserítő, hogy bár papol a kormány az Isten, Haza, család, de gyakorlatban a kormánypárti politikusaink pl Jachton fiatal lányokat dugnak, miközben oda haza az asszony ki tudja, hogy tudhatott erről...


Hazáról meg példát vehetnének, mondjuk Litvániáról, aki nem engedi a Kínai trójai faló diplomáciát be az országba...ezzel szemben mi a magyar diákoknak épített diákváros helyére egy kínai magán egyetem terveznénk...



Családról annyit, a Fidesz semmit nem tett a családon belüli erőszak megállításáért, plusz az sem jó, hogy a családokat úgy teszi érdekelté a gyerekvállalásban, hogy hozzájuk vág CSOK-okat meg egyebeket, ez nem fogja garantálni, hogy 2-3 gyerek után nem válnak el és akkor kifizeti vissza a hiteleket és milyen száj íze lesz a gyereknek, ha megtudja, hogy csakis a CSOK-ért vállaltak őket?

2022. jan. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!