Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Utáljátok a Fideszt? szerintet...

Utáljátok a Fideszt? szerintetek sikerül leváltani őket 22-ben?

Figyelt kérdés

2021. szept. 18. 20:21
 81/98 A kérdező kommentje:
Ajánlom még a Fideszesünknek, a Forint értékét is, mennyit ért régen a forint és mennyit is ér most a fidesz alatt?!🤔 lehet itt Gyurcsányozni, Kádározni, de azért az megkérdőjelezhetetlen hogy abban az időkben teljesen jobb volt az értéke mint a mostaniban...
2021. szept. 29. 09:18
 82/98 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,közgaszdász vagyok.2009-ben a jegybanki alapkamat olyan 10% volt,most 1,5%.Javaslom tanulmányozásra a jegybanki alapkamat hatását a gazdaságra és a forintra..A nagyon erős forint akkor hihetetlen károkat tett a magyar exportnak.Másik oldalról a mostani sem jó..Egy 300-325 tartomány az ideális.Viszont szerintem olyanba ne szólj bele amivel kapcsolatban nem rendelkezel releváns gazdasági tudással.Szívesen elvitatkozom veled a mikro,makro gazdasági mutatókról,de ha nincs gazdasági diplomád,akkor fogalmad sincs a folyamatokról.A Zavecz az ellenzék házimérője..Kb..annyira hiteles mint a Nézőpont..S a Zavecz szerint is még nincs kampány de fej felett vannak..A Fideszt segíti,hogy eddig a kampányban mindig erősődőtt illetve a nemzetiségi képviselői helyre mindig számíthat.

Igazából az előválasztás eredményétől sok függhet..Ha Marki Zay nyeri majd akkor izgulhat a Fidesz..Ha Karácsony akkor egy sima többséget meg tud szerezni.Ha Dobrev,akkor boritékolható az újabb 2/3.

Egy gyakorikérdés szavazás meg azért nem releváns mert a felső középosztály nem szokott gyakorizni,ahogy a vállalkozói réteg sem,s a Fidesz itt felülreprezentált.Ahogyva falvakba sem gyakoriznak s ott is sokan vannak.Itt Sopronban pl.majdnem mindenki jobboldali.

Szóval én azt mondom nyugtával dicsérjük a napot.Az ellenzék az önkormányzati választasok után túl nagyképű lett,s ez okozhatja a vesztét.

A szavazóköröket megnézve ha ma lennének a választások 117 hellyel ugyan csak sima többséggel de a Fidesz nyerne.Ahhoz hogy az ellenzék nyerjen 4-5%-al kéne már most vezetniük.

2021. szept. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 A kérdező kommentje:
Nem fognak nyerni, arra már most mérget vehetsz...
2021. szept. 29. 10:29
 84/98 A kérdező kommentje:
Diploma? nem kell ahhoz gazdasági diploma, hogy lássák az emberek hol tart a forint... csak az ilyen elvakult barom fideszesek hajtogatják ezt mint pl te is...
2021. szept. 29. 10:33
 85/98 A kérdező kommentje:
Attól hogy még neked habzsi dözsi van, nem kell elszállni pajti...
2021. szept. 29. 10:34
 86/98 anonim ***** válasza:
Reméljük sikerül, a saját, számukra lejtő pályán történelmi vereséget szenvednek majd el. Őrbán szégyenében elbűjdosna Szibériába Putyin hawerjához az lenne csak az eredmény !
2021. szept. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,itt a hiteles:


[link]


9.5%volt..Mot 1.65%.


2008-ben a csődközeli helyzetben lévő ország még az IMF-től is csak rövid lejáratú hitelt kapott azt is 21%-ra!Máshonnan a Gyurcsány -kormány nem is tudott felvenni,mert nem adtak az országnak..Érdemes utána olvasni..A most felvett orosz-kinai hitelek.kamatai 2.4%...

A BKV jegy ára 2002-ben 175 Ft,2010-ben 350 Ft,2021-ben 350 Ft.

A bérlet ára 2002-ben 4500 Ft volt,2010-ben 9500 Ft.2021-ben 9500 Ft.

Elvettek egy évi gyest,elvettek egyhavi nyugdíjat.Az alapélelmiszerek áfáját 15%-ról 25%-ra növelték..Ez most többségében 5%.A vendéglátás áfájá 25%-ra emelték.Most 5%.

Az autópályákat PPP PROJEKT keretében épitettek aminek köszönhetöen meg 3500 milliárdot ki kell fizetnünk 2032-ig.

A gázárakat 8 év alatt 12x ,a villanyárakat 8 év alatt 16x emelték..Most 8 éve változstlan.A piacom most 120Ft/kwh környékén van az áramár..Mi 38Ft-ot fizetünk..A Gázár màr 450 Ft között mozog a piacon,mi 102Ft/m3 fizetünk.Ez az EU statból lekérhető.

A minimálbér 2002-ben 50.000 Ft volt..2010-ben 73.500 Ft..23.500 Ft-ot emeltek..2022-ben most 200.000 lesz a minimálbér..De már most is 168.000..Eltörölte a kormány az örökösödési adót,a legtöbb önkormányzati szolgáltatásnál az illetéket.A hitelkamatol 2009-ben 27-30%-on voltak..A lakáshiteleké meg forint alapon is 12% volt jelzáloggal..Ez most 2.3% jelzáloggal,a sima folyószámlahitel kamatok meg 7-9%.Az SZJA kulcsot 38%-ról levitték 15%-ra .A munkáltatót terhelő adókat 50%-al csökkentették.

A diákoknak a diákhitel kamata 2009-ben 12.5% volt..Most van egy 0%-os meg egy 1.8%-os..2008-ban egy népszavazás akadályozta meg hogy fizetős legyen az oktatás..Most is ingyenes.Egy egyetemi költsegtérítés díja 2009-ben 260.000 volt,most 310.000 ..Érdemes megnézni reálértéken mennyivel jobb most.

A gyerekeknek az iskolába ingyen napi 3x étkezés jár,ingyen tankönyv.

A családi kedvezmények összege 2009-ben a családival 3 gyereknél 38.000Ft volt..Most 138.000 Ft.

Szóval lehet a kormányra rosszat is mondani,hogy van amit jobban csinálhatott volna,de azt minden baloldali gazdasági szakember is elismeri,hogy messze jobban vezette az országot a mostani kormány mint az Mszp-szdsz..Akkor 8 év alatt 9.9%-al növekedett összesen a GDP..most 10 év után lassan 50% felett van..Csak az éves növekedés idén 7% feletti..Ilyen 30 éve nem volt a magyar gazdaságnál..Olyan meg eddig soha hogy egy pandémiás gazdasági válságból pár hónap alatt kimegy az ország..

2009-ben 12% volt a munkanélküliseg.Most 3%..

3.5 millió ember dolgozott akkor,most 4.7 millió..

S ebből csak 180.000 fő a közmunkások száma.Mindegyik adat leellenőrizhető az EU stat oldalán.

2021. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ha szerinted nem kell gazdasági diploma a forint árfolyama miatt akkor kifejtenéd nekem mint közgaszdásznak hogy milyen gazdasági hatása van a jegybanki alapkamatnak?Mert az alapkamatnam van hatása a forintra..Ha holnap 12% lenne az alapkamat akkor az euró olyan 230Ft-on állna meg ..Jah bedöntve ezzel azonnal a lakossági hitelezés,befektetést és a teljed magyar exportot..Mert amikor az export magyar cég 1000 euróért elad külföldön egy terméket nem mindegy hogy 230k vagy 350k értéket kap utána.Szóval kérlek szállj le a magas lóról.Nem gond ha nincs releváns diplomád.De legalább hülyeséget ne mondj.Tényeket tényekkel cáfolj.
2021. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:
84-es.Én sem sértegettwlek.Kérlek te se..Ha megkérhetem ezt a stílust otthon a panelba csináld a kedves anyukával.Az egy dolog hogy a családod is zsebből megvenném..De ha vettem a fáradságot hogy leereszkedtem a te szintedre akkor leszel szíves normálisan viselkedni..:-)
2021. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:

Én szerintem befejeztem ezt a "vitát".Nem vagyunk sajnos 1 értelmi szinten.Nem vagy képes normálisan érvelni..Vannak baloldali barátaim akikkel el lehet érvelni de te sajna nem csak tanulatlan vagy hanem buta is.

A választás pedig nincs lejátszva:-)Nagyon sokan Fideszesek most leszavaztunk az előválasztáson Dobrevre..Remélem nyer:-)Akkor az újabb 2/3 is esélyes.Majd nézd vissza ezt a kiirasod jövőre amikor a Fidesz az újab győzelmet aratja..Másszál ki a panelból..Utazz nyugat-Magyarországra..Alig fogsz találni ellenzékit..:-)

2021. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!