Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mely elméletet fogadják el...

Mely elméletet fogadják el jobban a világon a románok eredetére vonatkozóan, a dák-római kontinuitás elvét, vagy a bevándorlás elvét?

Figyelt kérdés
Vannak arra forrás, hogy mely országok tekintenek tényként egyikre vagy a másikra?
2019. jún. 16. 10:17
 51/93 anonim ***** válasza:

#49

Mert amikor ők követeltek jogokat maguknak mit kaptak? Golyót sokszor. Ezek után mit várhatunk tőlük. Az csoda, hogy a külföldre szakadt magyarok a mai napig korlátozás nélkül használhatják a nyelvet és semmilyen kényszerítés nincs arra, hogy asszimilálódjanak. Így laza 100 évvel trianon után sem.

2019. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
A nyelv eredetét akkor is meg kell valahogy magyaráznod, mivel nem indo-európai nyelvet beszélünk, ezért elég nehéz magyarázni az államalapítást az őshonos népekkel.
2019. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:

#52

"Nyelvújítás" Kell ennél több magyarázat. A magyar nyelv jelenlegi formájában túl logikus és túlságosan hasonlít a germán nyelvekre szóösszetételekben többjelentésű szavak terén, hogy ez egy ősi nyelv legyen. Biztos volt egy ősi alap nyelv valamelyik itt élő vagy ide vándorolt nép nyelve ami valamilyen szinten elterjedt az itt megalakult királyságban, de nyilván a kereszténységgel jött a latin, majd a mindenféle uralkodócsalád is hozta ide a nyelvét kultúráját, továbbá az itt élő meg ide bevándorló népek sem felejtették el a határátlépésnél a saját anyanyelvüket.

2019. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 A kérdező kommentje:

53


Amiről te beszélsz az még nagyon science fiction mint maga a dák-római kontinuitás :)

Tehát nem elég, hogy a dák-római kontinuitás dajkameséjét te ténykét állítod be, hanem még a történelmi tényeket is cáfolod ami a magyarságra vonatkozik és egy teljesen új dajkamesét hozol létre.


Ennyire nem lehet utálni a magyarokat, még ha szlovák vagy román vagy is. Ez már embertelen szint :)

2019. jún. 16. 19:32
 55/93 anonim ***** válasza:
Minden országban lezajlott nyelvújítás, nem kell úgy csinálni, mintha ez valami magyar sajátosság lenne. Az angolok már az 1600-as évek nyelvét sem értik meg. Mi azért elég jól megértjük a 11. századi tihanyi alapítólevelet is. Ja tudom, az is hamisítvány vagy latin szavakra ráfogták, hogy magyar szavak. A nyelvújítás előtt is beszéltek nagyon sokan magyarul, például Bessenyei is magyarul írt vagy éppen Balassi Bálint, Zrínyi Miklós.
2019. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:

#54

Milyen történelmi tényeket? A nyelvújítás az egy történelmi tény, ahogy azok az értekezések is a 19. század elejéről amik arról szólnak hogy egy nemzeti mozgalom bedurrantásához saját nyelv kell amit magukénak éreznek az emberek, meg közös származástudat. Aztán gyorsan meg is adták ezt.

2019. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
Lényegében egyébként semmit nem változott a magyar nyelv, simán el tudjuk olvasni Zrínyi munkáit az 1600-as évekből vagy ahogy mondtam, a tihanyi alapítólevélben lévő magyar szöveget. A nyelvújításkor csak korrigálás, egyszerűsítés, új szavak bevezetése történt, de nem radikális változások. Az Ómagyar Mária siralom is csak azért nehezen olvasható, mert az akkor latin betűkészlettel akarták leírni az összes magyar hangot, ami lehetetlen volt. A nyelv logikája semmit nem változott és köze nincs a germánhoz.
2019. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:

Igen, kellett egy nyelv, ahogy a franciáknál a francia vagy az angoloknál az angol...elárulom a "franciáknál" a lakosság 40%-a beszélte a franciát az 1800-as évek elején, csak szépen asszimiláltak minden kelta, baszk és germán népet. Az angoloknál ugyanez, ott sem beszélték sokan a nyelvet, maximum 30%.

Semmivel nem lógott ki a sorból a magyar állam sem, csak itt nem sikerült asszimilálni a kisebbségeket.

2019. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 A kérdező kommentje:

Ahogy mondta az 55-ös talán a magyar nyelvben volt szükség a legkevesebb újításra, mivel középkori írásokat is megértjük. Lásd Halotti Beszéd. Nagy lol vagy, hogy pont a magyarokkal kezdtél ki a nyelvújítás miatt, holott a románok több tízezer szót egyszerűen átültettek a francia meg olasz szótárakból a saját nyelvükbe mivel nagyon szlávosnak hangzott és ők ugye latin nép, ezért valahogy latinossá kellett tenni a nyelvüket. Cirill betűkkel írtak te jó ember, és te a magyarokat kritizálod?


Semmi történelme nem volt, semmi kultúrája nem volt a környező népeknek, a magyar civilizálta, kultúrálta a kelet-európai népeket. Magyarország Európa 3-ik nagyhatalma volt a középkorban ahol virágzott a közélet és kultúra minden területe. Első nyomtatott könyv itt jelent meg. És még sok mindent fel lehetne sorolni, de kétséges, hogy felfognád ezért nem megyek bele.

2019. jún. 16. 19:45
 60/93 anonim ***** válasza:
Zrínyi is megmondta: "horvát vagyok, tehát magyar." Abban az államban a magyar volt az egyetlen identitástudattal rendelkező etnikum (politikai nemzet), nem nagyon volt szükség bedurrantani semmit. A szlovák meg a román nacionalizmust kellett keményen bedurrantani, kreálni hozzá kitalált államokat és hősöket, a cseh/lengyel nyelvből vagy éppen az említett francia/olasz nyelvből gyúrni nekik egy saját nyelvet és készen is vannak. A szlovák meg a román nyelvet senki nem beszélte a 19. század előtt, nem létezett írásbeliség sem.
2019. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!