Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy ha Izrael helyén ma Palesztina lenne, az sokkal jobb lenne?

Figyelt kérdés

Palesztina egy 4-5 milliós ország lenne, gyenge központi hatalommal.

Ugyanúgy a terroristák játékszere lenne, mint Jemen, Libanon, vagy Szíria, de ez miért lenne mégis jobb?

Libanon meg Irak is akkora terroristakeltetők, hogy ott szerintem 100 év múlva sem lesz jobb a helyzet.


Arról nem is beszélve, hogy az Arab-tavasz után Palesztina is összeomlott volna, mint Szíria.



2016. febr. 14. 09:49
 61/119 anonim ***** válasza:
44%

ma 12:40


1) "Nem állitottam hogy személyesen beszéltem vele"

AAKOR VISZONT mégis CSAK PROPAGANDA.

Az volna ettõl a foszertõl akkor is, ha személyesen beszéltél volna vele. A srác ugyanis naív volt, mint a legtöbb izraeli zsidó. Ezért, miután arabok meggyilkolták nõvérének 13 éves kislányát, azt gondolta, amit én is, mert én is zsidó, thát naív vagyok, a franc enné meg, hogy értelmes beszélgetéssel gyógítható a paranoia.

Persze, az is lehet, hogy kishúga halála ( öngyilkos merénylet ) kissé megzakkantotta. Az is lehet, hogy nem is kicsit.

Ezért aztán csatlakozott egy 'békeaktivista' csoporthoz, amirõl nyilván nem vette észre, hogy Izrael ellenes propaganda-banda. Ott aztán jól átmosták az agyát, ehhez értenek, hisz profi volt nácikat alkalmaznak. Így azután utóbb azt mondja, amit azok mondatni akarnak vele. MIndez az erõszak, akár angos vi nyoma nélkül, pusztán pszichológiával.

Csakhát kissé öreg vagyok ahhoz, hogy velem ilyesmit meg lehessen etetni.

Mondom ezt úgy, hogy, bocsi, de így nemsokkal a Shabbat bejövetele elõtt nincs idõm félórás videót végignézni, még úgy se, hogy feliratról fekliratra ugratok, az se sokkal kevesebb.


2) Izrael vegyifegyvert használt Gázában, amire te azt mondtad hazugság.

a) elsõ alkalommal nem azt mondatm, hogy hazugság, hanem azt, hogy nem igaz. Mivel ne tudtam, hogy tudod-e, hogy nem igaz.

Azóta azonban közöltem, hogy nem igaz, thát most már tudnod kell, ennek ellenére meismétled a valótlan állítást, tehat

b) most már azt állítom, hogy HAZUDSZ.

Ahogy HAZUGSÁG az is, hogy "kiderült". Nem derült ki semmi. Mégegyszer leírtad, továbbra is bizonyíték nélkül, ami nem csoda, mert - ismétlem - IZRAEL SOHA, SEHOL NEM HASZNÁLT VEGYIFEGYVERT, se civilek, se mások ellen.

Tehát nem is lehet bizonyírték.


3) Bizonyítottam, hogy Izrael MINDENT MEGTETT az civil veszteségek lehetõ legkisebbre szorítás érdkében és azt is, hogy a fegyveresekhaz képest a civil halottak, sebesültek száma lényegesen kisebb, mint bármely más fegyveres konfliktus esetében.

Azt is, hogy IZRAEL SOHA, SEHOL NEM HASZNÁLT VEGYIFEGYVERT, sem SEMMILYEN más TÖMEGPUSZTÍTÓ fegyvert ( azzal, hogy ilyen állítás SEHOL az interneten nem található ).

Tehát bocsánatkéréssel TE tartozol.

2016. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/119 anonim ***** válasza:
4%

Yoszi Peled fia beteg, szuletesetol fogva (tenyleg, nem ugy, ahogy itt gyakran szolnak egymasnak, hogy "elgurult a gyogyszered").

Az USA-ban el egy intezetben. Az intezet nyilt. Propalesztin propagandistak keszitettek vele egy videot.

Gyakori fogasa a palesztin propagandanak lelkibeteg emberek felhasznalasa. Nem csak zsidokat, hanem palesztinokat is felhasznalnak - csak maskepp. Pld egy beteg palesztin kezebe finomn megmunkalt jatekfegyvert adnak, es azzal felfegyverezve kuldik izraeli katonak fele. Azok nem tudjak, hogy aki kozeledik az lelkibeteg, azt sem, hogy a fegyver nem igazi, es amikor az ember tobbszori felszolitasra sem all meg (nem erti a helyzetet, hisz nem egeszseges), akkor a katonak vegul lonek.

"Az izraeliek egy jatekfegyverrel jatszo artatlan palesztint lottek le!!!!!!!!!!!!"


Hasonlot gyerekekkel is megcsinalnak a hos "szabadsagharcosok".

2016. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/119 anonim ***** válasza:
74%

"Ahogy HAZUGSÁG az is, hogy "kiderült". Nem derült ki semmi. Mégegyszer leírtad, továbbra is bizonyíték nélkül, ami nem csoda, mert - ismétlem - IZRAEL SOHA, SEHOL NEM HASZNÁLT VEGYIFEGYVERT, se civilek, se mások ellen.

Tehát nem is lehet bizonyírték. "



nneddudgi szánalmas vagy. Belinkeltem a vidót amiben látható hogy Izrael fegyifegyvert használ, továbbá sok különböző hirforrás is leadta és Izrael is elismerte.

Ha elkerülte volna a figyelmedet itt van újra:


[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=bR3274z9qjc

https://www.youtube.com/watch?v=hDXKXN57fhw



Az össze többi állitásod valóságtartalma is ugyanaz mint ebben az esetben, vagyis nulla. Két dolog lehet. Nem akarod elfogadni az igazságot vagy pedig tudod de tagadod és hazudozol.


Azok a zsidók akikben mardt még emberség és lelkiismeret azok beismerik ezeket a szörnyü tetteket, a többi meg hazudozik és nevetséges indokokat hoz fel.

2016. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/119 anonim ***** válasza:
4%
Szeretném felhívni arra az egy tényre a figyelmedet, hogy a népirtás nem területi hanem származási alapú, te folyton azt mondod az folyik ellenük, mégis csak a Gázai-övezetben hallnak meg.
2016. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/119 anonim ***** válasza:
74%
Ciszjordániában ugyanúgy gyilkolják a palesztinokat és folyamatosan építik az Izraeli telepeket. A Gázai övezet kisebb, előbb onnan akarják elüldözni a palesztinokat. Attól még hogy Ciszjordániát nem bombázták le az utóbbi időben még nem változtat a népirtás tényén.
2016. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/119 anonim ***** válasza:
4%
Akkor hajrá hívd annak és gyűlöld mindenért a zsidókat, az úgyis mindig egyszerűbb. Én maradok az aszimmetrikus hadviselés elnevezésnél és hiszek a Zöld Hercegnek.
2016. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/119 anonim ***** válasza:
40%

ma 12:38


1) "Belinkeltem a vidót amiben látható hogy Izrael fegyifegyvert használ, továbbá sok különböző hirforrás is leadta és Izrael is elismerte."


Nos, jó. Elismerem: nem hazug vagy, hanem TUDATLAN.

A linkjeid ugyanis "FOSZFORBOMBA" használatáról szólnak, NEM VEGYIFEGYVERRÕL.

A FOSZFORBOMBA ugyanis NEM tartozik a VEGYIFEGYVERek közé SEM TÖMEGPUSZTÍTÓ fegyverek közé.


Ismétlem: VEGYFEGYVERT Izrael SOHA SEHOL nem használt, SEM SEMMILYEN TÖMEGPUSZTÍTÓ fegyvert.


A "foszforbombáról" pedig Izrael azt mondta, hogy csak füstkeltésre és világításra használta, amit a NEMZETKÖZI JOG NEM TILT és ezt minden illetékes ( Amneszti International, Human Right Watch, ENSz ) tudomásul vette, elfogadta.


"Az össze többi állitásod valóságtartalma is ugyanaz mint ebben az esetben, vagyis nulla."


Az össze többi állitásomat bizonyítottm, DOKUMENTÁLTAM ITT: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7.. nneddudgi 02-18 15:23


Abból, hogy lusta vagy rákattintani, vagy, hogy nem érted az angol szöveget nem az következik, hogyállításaim nem igazak.


Fröcsögés, mocskolódás helyett képezd tovább magadat! Vegyifegyverbõl is, angolból is.

+++

ma 19:17

"ugyanúgy gyilkolják a palesztinokat"


Erre is válaszoltam az elõbbiben, dokumentálva.


A mai helyzetrõl pedig: szeptember óta több száz gyilkossági kiséröetet követtek el arabok izraeli zsidó járókelõkkel szemben, sajnos legtöbbször sikerrel.

Ezt most nem dokumentálom, de ha kétségbevonod, megteszem és persze ugyanúgy mgnyomom a "Moderátor figyelmébe" gombot, mint most elõbbi felelõtlenül fröcsögõ, mocskolódó, személyeskedõ ma 12:38 válaszodra.

2016. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/119 anonim ***** válasza:
95%

"A "foszforbombáról" pedig Izrael azt mondta, hogy csak füstkeltésre és világításra használta, amit a NEMZETKÖZI JOG NEM TILT "


De bizony a foszforbomba vegyifegyver és tiltott a civilek elleni használata ugyanis súlyos égés sérüléseket, halált okoz. Ha eltalál csontig leégeti a húst. Ennek használata egy sűrün lakott városban rengeteg ember halálát vagy sebesülését okozza. Persze Izraelt nem érdeklik a nemzetközi egyezmények.



Ajánlom figyelmedbe ezt a videót. Itt láthatod hogy Izraeli katonák hogyan bánnak a palesztinokkal, hogyan kinozzák a palesztin gyerekeket stb. Megszólalnak izraeli és palesztin gyerekek is. Nagyon tanulságos.


https://www.youtube.com/watch?v=92QDSsAEbn0

2016. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/119 anonim ***** válasza:
29%

Én pedig ezt ajánlom neked, az ember aki ott nőtt fel.

[link]

"D. Tóth András, Moszab Hasszán Juszeffel, a legradikálisabb palesztin szervezetnek, a Hamasz vezetőjének fiával beszélgetett. "

[link]

2016. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/119 anonim ***** válasza:
4%

Azért az a youtube videó elég nevetséges és manipulatív.

Rengeteg részlet csak be lett vágva, úgyhogy kiemelt egy kis részletet és nem ismertetik az előzményt vagy nem fordítanak le minden mondatot.

A 3:10-es rendőri intézkedés pedig nagyon jól mutatja, hogy addig amíg megpróbálsz a intézkedés ellen tenni addig keményen lépnek fel ellened. Ez minden hol így van. Látható, hogy a nőt elrántották onnan, majd arrébb ment és senki nem üldözte és verte tovább, a gyereket is felvette a rendőr, egyedül azzal a férfival küzdöttek aki ellen akart szegült a letartóztatásnak. Itt szeretném megint felhívni rá a figyelmedet, hogy a letartóztatás okáról semmit nem tudunk.

A gyerekre, akit falhoz parancsolnak pedig annyit, hogyha nem lenne mind a mai napig arra példa, hogy az utcán egy tizenéves gyerek leszúr egy embert, mert az zsidó, akkor nem így bánnának velük. Az óvodai részről pedig annyit, hogy a Hamasz is hasonlóan bánik a gyerekekkel, sőt őket olyan korba már fegyver használni tanítják. Most az, hogy tankok mögé bújnak, hát ez van megtehetik. A Hamasz is megtehetné, hogy lakatlan területről lőnék rakétákkal Izraelt, mégse teszik.

Az, hogy most kik a gyávák azért szubjektív egykoron a Jóm kippúri háború idején még az arabok voltak előnybe, több és fejletebb harckocsival, nagyobb létszámmal rendelkezdtek minden fegyvernemből, csak a vezetőik nem voltak elég bátrak és ezért nem tudtak végső csapást mérni az összeomlás szélén álló Izraeli Védelmi Erőkre. Ezzel szembe még mai is nemzeti ünnep Egyiptomba a háború kitörésének napja.

Az pedig már tényleg nevetséges, hogy egy vallási dolgot vetnek a szemükre. Tudtommal a vallási szabályok betartása még nem bűn. Most egy arabot se vetünk meg azért, mert elzarándokol Mekkába, nem iszik alkoholt vagy betartja a Ramadán. Mondjuk az muszlimok meg naponta ötször imátkoznak és akkor minden élet megáll. Mégse vetjük ezeket a szemükre, mert csak azt cselekszik amit a vallásuk szerint kell.

Azért érdekes módon nincs említést az izraeli-palesztin közös informatikai vállalatról, a növekvő gazdaságról Ciszjordániába, hogy ott már több mint 50 gyárba dolgoznak együtt az zsidók és palesztinok, már létre hozták a Palesztin Befektetési Alapot, ami a kis- és középvállalkozásokat támogatja, hogy létrehoztak olyan kulturális központot, ahol egymást tanítják a nyelvükre, szokásikra, kultúráikra. Azért tartom manipulatívnak a videót, mert azokról nem szól akik a megbékélést és a közös együttélést támogatják, pedig ilyen személyekből mindkét oldalon bőven akad.

2016. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!