Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy ha Izrael helyén ma Palesztina lenne, az sokkal jobb lenne?

Figyelt kérdés

Palesztina egy 4-5 milliós ország lenne, gyenge központi hatalommal.

Ugyanúgy a terroristák játékszere lenne, mint Jemen, Libanon, vagy Szíria, de ez miért lenne mégis jobb?

Libanon meg Irak is akkora terroristakeltetők, hogy ott szerintem 100 év múlva sem lesz jobb a helyzet.


Arról nem is beszélve, hogy az Arab-tavasz után Palesztina is összeomlott volna, mint Szíria.



2016. febr. 14. 09:49
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/119 anonim ***** válasza:
52%

Mint tegnapelőtt 14:42, tegnap 22:33 válasz is bizonyítja, hogy azért hiszik azt egyesek, hogy ha Izrael helyén ma Palesztina lenne, az sokkal jobb lenne, mert

ELÕÍTÉLETEIK meggátolják õket az ismeretszerzesben és a tisztánlátásban.



" "Hogy "palesztin nép" valójában nem létezik és hogy 1964 elõtt még azok se nevezték magukat palesztinoknak, aki és leszármazottaik ma igen. "

Hazugság, és a lényegen egyébként sem változtat. Többmilló palesztin él menekült táborokban akiket Izrael üldözött el."


1) "Hazugság"


Akkor mutass 1964 eõtt olyan szöveget, ahol "palesztinokról" van szó.

Egyébként az Encyclopedia Britannica szerint fatah az 1950-es évek vége felé alakult, viszont a magyarországi hírekben még az 1960-as évek elején sem hallottam, vagy olvastam azt a szót, hogy "palesztin".


2) "Többmilló ... akiket Izrael üldözött el."

Ez külön HAZUGSÁG. Kis része volt ugyan az izraeli propagandának, de a nagy tömeg azért ment el, mert az ARAB vezetõk már akkor iintifádát akartak, az egyszrû arabok meg nem akartak harcolni. szzerintem nekik volt igazuk.

Emiatt ment el sok ember. Persze, voltak, akik beálltak az Izrael elleni agressziót elkövetõ 6 hadsereg valamelyikébe, õk persze azért mentek el. Viszont egyáltalán nem lett volna kötelezõ egy jogszerûen létrejött állam ellen harcolni.


"A saját veszteségeik lehet hogy érdeklik"


Az arabokéi is. Olvasd el sokszor, nagyon figyelmesen golda Meir megjegyzéseit.


" "Izrael csak 2014 ben több palesztint ..."

Nem igaz. "

De bizony igaz"


De bizony NEM igaz. iZRAEL sohasem gyilkolni megy, ahogy egyáltlán még sohasem kezdett háborút, sem bármilyen összetûzést, de mégcsak NEM IS PROVOKÁLT soha.

Írhatnám, hogy nem egész annyit, hogy 15 év alatti 369 ( 15 felett Gázában a hamasz HIVATALOSAN katonakötelesnek tekinti ), de ez természetesen a lényegen nem változtatna.

LÉNYEGES viszont, hogy a 2000-nél valamivel több halott közül 936 (44%) NÉV SZERINT AZONOSÍTOTT TERRORISTA, és, mint már többször írtam,

a hamasz számos akciót ISKOLÁK KÖZELÉBEN, vagy épp az ISKOLÁBÓL hajtott végre.

Ahogy a korábbi konfliktusokban is.


"Szánalmas ahogy próbálod védeni és kimagyarázni."


Az száanalmas, ahogy próbálod belekimagyarázni, amikor Te is tudod, hogy semmi, hisz, ha lett volna valami, megírtad volna, hogy melyik klippen hány perc, hány másodperckor látható, hogy ölnek, vagy törnek, vagy ilyesmi.

De Te is tudod, hogy MESE.


" "Mohammed a yõzelme után valamennyiüket LEMÉSZÁROLTATTA."

Hazugság."


Másodszor írod sok helyütt olvasható, KÖZISMERT TÉNYRÕL, hogy hazugság.

A késõbbiekben ilyen esetben is jelezni fogom, azzal, hogy "provokatí, csak veszekedni akar"


"1400 éves időszakból egy muftit tudsz felmutatni aki találkozott Hitlerrel"

Ha egyszzer hitler nem élt 1400 évig ... pfffffff

Nem akkor kezdte, hanem 20 évvel korábban.


"ennek semmi köze a zsidókhoz."


Soisem olvasod el, amire reagálsz?

Ezt mondta: "Az arabok Németország természetes barátai, mert ugyanazok voltak a ellenségeik ... nevezetesen az angol, a ZSIDÓK és a kommunisták"


"Európában akkor miért nem tudtak a zsidók hozzáértéséről?"


Hogy ne tudtak volna?! Nagyrészt ez váltotta ki az antiszemitizmust, persze a vallási indítékon, a "kollektív bûnösség" elvén kjívül.


"Ma is Törökország fogadta be a legtöbb menekültet"


És küldi õket tovább Európába.

Azért, ha szerinted az iszlám annyira felsõbbrendû, megmagyarázhatnád, hogy a dúsgazdag iszlám országok, mint Szaud Arábia, az öböl-országok miért nem hívják és fogadják be a menekülteket?


"Senki nem bánt velük ilyen jól."


Biztos igazad van. Érthetetlen, hogy azok a hülye középkori zsidók meg nem vették észre és a Szentföldön az 1690-es években csak kb 2000 zsidó élt.


"A Koránban az szerepel hogy igazságosan és kedvesen kell bánni a más vallásuakkal."


Lehet.

Kivált, ha a harcolás jelenti az igazságos és kedves bánásmódot. Mert az, hogy

"harcoljatok"

több, mint egy tucatszor szerepel a Koránban, nézz utána.


"a Talmudban az szerepel hogy a nem zsidókat meg lehet ölni mert azok hitványak."


A Talmudban ilyesmi NINCS. A luzsmudban, vagyis a csirkefogó luzsénszky hamisítványában és más hamisítványokban lehet. Ezen kár hohmecolnod, mert TUDOM.


"videóban zsidók nyilatkoznak ..."


Bárki felvehet kaftánt, széles karimájú kalapot, ragaszthat szakált, pajeszt. Akár még "kilincsorrot" is. :)


Mondtam már, hogy hülye propagandavideókra nincs idõm.


Ha volna, tuti, mondatról mondatra tudnám cáfolni, mint az eddigieket. Mondom CÁFOLNI, tehát bizonyítani, hogy nem igaz, nem egyszerûen tagaadni, ahogy te szoktad.


Tehát mint tegnapelőtt 14:42, tegnap 22:33 válasz is bizonyítja, hogy azért hiszik azt egyesek, hogy ha Izrael helyén ma Palesztina lenne, az sokkal jobb lenne, mert

ELÕÍTÉLETEIK meggátolják õket az ismeretszerzesben és a tisztánlátásban.

2016. márc. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/119 anonim ***** válasza:
54%

Én a részemről befejeztem veled, 38%-os, a vitatkozást.

Teljesen felesleges neked akármit magyarázni, hiteles forrásokat hozni, le se sz@rod az egészed, csak nyomod a tömény Izrael ellenes palesztin propagandát, tökmindegy, mekkora hazugság is az. Szerintem ezeket a baromságokat már te sem gondolod komolyan, csak valami ócska palesztin-párti troll vagy.

Nem szükséges válaszolnod erre a kommentre, mert nem vagyok rá kíváncsi.

2016. márc. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/119 anonim ***** válasza:
52%

"Egyébként az Encyclopedia Britannica szerint fatah az 1950-es évek vége felé alakult, viszont a magyarországi hírekben még az 1960-as évek elején sem hallottam, vagy olvastam azt a szót, hogy "palesztin"."


Teljesen mindegy hogy te palesztinoknak tartod-e őket vagy sem. Ők már régóta ott éltek a zsidók nagyrésze pedig betelepült.



"Ez külön HAZUGSÁG. Kis része volt ugyan az izraeli propagandának, de a nagy tömeg azért ment el, mert az ARAB vezetõk már akkor iintifádát akartak, az egyszrû arabok meg nem akartak harcolni. szzerintem nekik volt igazuk."


Ezt szerinted elhiszi valaki is? :) Otthagyják a házukat a földjüket és a vagyonukat és beköltöznek egy sátorba egy zsúfolt menekülttáborban? Komolyan azt várod hogy ilyen hazugságot bárki is bevenne? :) A zsidók üldözték el őket, ezt mindenki tudja.



"De bizony NEM igaz. iZRAEL sohasem gyilkolni megy, ahogy egyáltlán még sohasem kezdett háborút, sem bármilyen összetûzést, de mégcsak NEM IS PROVOKÁLT soha."



Izrael szisztematikusan gyilkolja a palesztinokat. Ezt láttuk 2009-ben, 2012-ben majd legutóbb 2014-ben.



"LÉNYEGES viszont, hogy a 2000-nél valamivel több halott közül 936 (44%) NÉV SZERINT AZONOSÍTOTT TERRORISTA,"


Először is ők nem terroristák hanem a hazájukat védő palesztinok. A többi halott pedig civil, amiből 500 gyerek, tehát egyértelműen Izrael a terrorista.



"Az száanalmas, ahogy próbálod belekimagyarázni, amikor Te is tudod, hogy semmi, hisz, ha lett volna valami, megírtad volna, hogy melyik klippen hány perc, hány másodperckor látható, hogy ölnek, vagy törnek, vagy ilyesmi."


A videók önmagukért beszélnek. Szánalmas vagy ahogy próbálod védeni őket. Egy normális ember legalább annyit mondana hogy hát igen egy gyereket kővel agyonverni nem szép dolog (ez egyértelműen látszik is a videón) de nálad semmi. Minden esetben a palesztin gyerek a hibás vagy nem történik semmi különös vagy palesztinok öltöztek be izraeli katonának :) és hasonló nevetséges magyarázkodások.



"Másodszor írod sok helyütt olvasható, KÖZISMERT TÉNYRÕL, hogy hazugság."


Legfeljebb történelmet nem ismerő zsidók állítanak ilyet. Ja és a Tórát sem ismeri aki ilyet állít. Ahogy mondtam ebben a kérdésben kifejtettem részletesen hogy Mohamed Próféta szerepel a Tórában:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..



"1400 éves időszakból egy muftit tudsz felmutatni aki találkozott Hitlerrel"

Ha egyszzer hitler nem élt 1400 évig ... pffffff

Nem akkor kezdte, hanem 20 évvel korábban."


1400 év történelméből semmit nem tudsz felmutatni.



"Soisem olvasod el, amire reagálsz?

Ezt mondta: "Az arabok Németország természetes barátai, mert ugyanazok voltak a ellenségeik ... nevezetesen az angol, a ZSIDÓK és a kommunisták"


Mivel a 20. század elején a zsidó telepesek már elkezdték a palesztinok elleni támadást. Ennyire egyszerű a válasz.



"Európában akkor miért nem tudtak a zsidók hozzáértéséről?"

Hogy ne tudtak volna?! Nagyrészt ez váltotta ki az antiszemitizmust, persze a vallási indítékon, a "kollektív bûnösség" elvén kjívül."



Ha az európaiak tudtak a zsidók hozzáértéséről :) és ez váltotta ki az antiszemitizmust, az oszmánokból miért nem váltott ki antiszemitizmust. A zsidók miért kértek menedéket az Oszmán-Birodalomtól? Ha ott olyan rossz volt nekik ahogy állítod miért éltek ott évszázadokon át, vagy más iszlám területen? Érdekes módon amig a muszlimoké volt Jeruzsálem békében éltek zsidók keresztények és muszlimok. Sőt a muszlimok engedték vissza a városba a zsidókat. És mi történik mióta a zsidóké a város? Elüldözik a muszlimokat.



"És küldi õket tovább Európába.

Azért, ha szerinted az iszlám annyira felsõbbrendû, megmagyarázhatnád, hogy a dúsgazdag iszlám országok, mint Szaud Arábia, az öböl-országok miért nem hívják és fogadják be a menekülteket? "


Mivel 3 millió ember ellátása sokba kerül, így Törökország kénytelen továbbengedni egy részüket. A dúsgazdag öböl menti államok vezetőinek pedig nagyrészt köze nincs az iszlámhoz. Főleg nem a szaudiaknak. Mindet az USA ültette a vezetői székbe. Igy nem is csoda hogy nem segítenek.



"Kivált, ha a harcolás jelenti az igazságos és kedves bánásmódot. Mert az, hogy

"harcoljatok"

több, mint egy tucatszor szerepel a Koránban, nézz utána."


És az is szerepel mellett hogy önvédelem esetén, nézz utána.



"A Talmudban ilyesmi NINCS. A luzsmudban, vagyis a csirkefogó luzsénszky hamisítványában és más hamisítványokban lehet. Ezen kár hohmecolnod, mert TUDOM."


Lehet, de akkor is sok izraeli ezt a változatot követi. Ez látszik a tetteikből és a nyilatkozataikból.



"Bárki felvehet kaftánt, széles karimájú kalapot, ragaszthat szakált, pajeszt. Akár még "kilincsorrot" is."



Biztos egy palesztin volt aki zsidónak öltözött igaz? De akkor azt akarod mondani hogy aki izrael politikája ellen felszólal az nem is zsidó?



"Ha volna, tuti, mondatról mondatra tudnám cáfolni, mint az eddigieket. Mondom CÁFOLNI, tehát bizonyítani, hogy nem igaz, nem egyszerûen tagaadni, ahogy te szoktad."


Te semmit nem cáfoltál, csak mellébeszélsz vagy tagadsz és nevetséges dolgokkal probálod kimagyarázni. Én történelmi tényeket mondok amit bárki leellenőrizhet továbbá bizonyíték erejű képeket videókat. Különböző források mind ugynazt mondják. Sőt már nemzetközi és izraeli civil szerveztek és átlag zsidó emberek is. Mind elítélik Izrael tetteit. Ha már a zsidók is elítélik saját kormányuk és katonáik tetteit ott már komoly gondok vannak, nem gondolod?

2016. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/119 anonim ***** válasza:
25%
#93:Szerintem add fel.Végigkísérve ezt a vitátad "nneddudgi"-val és másokkal,egyre mélyebbre merülsz és egyre hiteltelenebb a szádból,hogy nem gyűlölöd a zsidókat.Az meg,hogy Izrael húzódjon vissza az 1967-es határok mögé,mint már írtam azért érdekes felvetés,mert azokat a határokat az arabok(akik közé a "palesztinok" is tartoznak)"rúgták fel".
2016. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/119 anonim ***** válasza:
35%

Ha CSAK a 08:56-os hozzaszolasodat neznem, mar akkor is vilagos, hogy egyszeruen propaganda szovegeket mantrazol.


nneddudgi pedig az ARNYEKAT SEM mondta annak, amit a szajaba akarsz adni.

2016. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/119 anonim ***** válasza:
54%

"nneddudgi pedig az ARNYEKAT SEM mondta annak, amit a szajaba akarsz adni."



Nem akarok a szájába adni semmit. Jó is hogy leírta ezeket, így mindenki láthatja hogy ő mit is képvisel.

2016. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/119 anonim ***** válasza:
42%

03-04 07:20 -nak van igaza, semmi értelme a vitának. Azért arra a zagyvaságra, ami a 03-04 20:36 -ban linkelt topikon, pontosabban annak második oldalán 03-03 21:09 -ban található, ott reagáltam. A lényegt ide is átmásolom:


Ezekbõl a válaszokból az alábbi következtetések valamelyike vonható le:


1) A válaszoló közönséges troll, aki egyáltalán nem foglalkozik sem annak az értelmével, valóságtartalmával, amit olvas, sem annak az értelmével, valóságtartalmával, amit ír. Csak ír, mindegy, hogy mit, célja KIZÁRÓLAG a VESZEKEDÉS ( ez a legvalószínûbb )

2) A válaszoló funkcionális analfabéta, így az olvasott szöveg értelme rejtve marad elõtte.

3) Nem magyar az anyanyelve, ezért olykor nyelvi nehézségei vannak, amiket észzre sem vesz. ( Lehet, hogy pl török, akkor ezért linkel olyan klippeket, melyek címe, magyarázata török. )


4) Helyesbítek: legvalószínûbb mindhárom együtt. :)


A kérdésrõl mégegyszer szögezzük le:


03-04 20:36 válasz is bizonyítja, hogy azért hiszik azt egyesek, hogy ha Izrael helyén ma Palesztina lenne, az sokkal jobb lenne, mert

ELÕÍTÉLETEIK meggátolják õket az ismeretszerzesben és a tisztánlátásban.

2016. márc. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/119 anonim ***** válasza:
62%
nneddudgi a te válaszaidból látható hogy a gyűlöleted az ami meggátol téged a tisztánlátásban. Már ott tartasz hogy te akarod megmondani, ki zsidó és ki nem. Ez a felfogás semmi jóra nem vezet. Ezt láthattuk a történelemből. Meg azt is hogy az Izraelhez hasonlóan a gyűlöletre és elnyomásra épülő államok nem életképesek. Ahogy a videóban is elhangozott a civil szervezet vezetőjétől, azok is Izrael ellen fognak fordulni akik egyébként szimpatizáltak velük mert látják Izrael embertelen tetteit, és utána a saját polgáraik is ellenük fordulnak.
2016. márc. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/119 avik ***** válasza:
45%

Egyelőre a palesztinok azok,akik gyilkolnak.

[link]

[link]

[link]


Ha mást nem, de a képeket és a dátumokat értened kell.

2016. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/119 anonim ***** válasza:
34%

"Ha mást nem, de a képeket és a dátumokat értened kell."


Belinkelsz héber nyelvű oldalakat és azt várod hogy elhiggyük? :)

2016. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!