Igazat mondott a BBC riporterének Putyin azzal kapcsolatban hogy hol van Oroszországnak a helye a világban és hogy a nyugati világ kihasználja a befolyását más államokkal szemben?
Amúgy a szeparatizmus kapcsán írtam, amit írtam, a 90-es évek azok arról szóltak Oroszországnak, hogy Szibériában, Közép-Ázsiában, meg a Kaukázusban küzdjön a szeparatizmussal, volt, ahol elegendő volt az elnöki rendelet, máshol meg a hadsereget kellett bevetni, harckocsikkal, és a légierővel.
Akkoriban Jelcin volt az elnök, őalatta bárki szabadon lophatta az állami vagyont.
Sőt még Lukasenkó is bepróbálkozott, hogy ő Fehéroroszországtól átigazoljon Oroszország elnökének.
És nem akarom elpoénkodni a helyzetet, de a Fallout játék fejlesztői is utána néztek az akkori nemzetközi politikának, hogy próbálják felvezetni a történelmet a játék alaphelyzetéhez.
A nevezett játékban a Szovjetunió összeomlott, Oroszország lett a helyére, és az USA fő riválisa, majd nyílt ellensége Kína lett, miközben Oroszország nagyon visszaesett a harmadik helyre.
In the Origins of Fallout, R. Scott Campbell noted that, "The nuclear Armageddon in the back-story was between the US and China. After shipping several people asked me why China and not the old standby, the Soviet Union. I made the choice when I remembered experiences with Oleg, a Moscow developer I worked with months before when I was assistant-producing a typing game. Once, in the middle of a phone conversation, I heard some muffled bangs, and the phone went quiet. When I asked him what the noise was, he replied, 'Oh, it was just the Russian mob firing their guns in the street.' I thought he was joking – he wasn't. After that, I had a really hard time believing that the once mighty USSR would be in a position to threaten the world any time soon. So I turned to the next major communist country that typifies 'the East': China."
2007-ben meg Tatárföld próbált meg kilépni Oroszországból.
És aközben meg a csecsenföldi háború továbbra is ment.
Ilyenkor hogyan tudták Ukrajnát elnyomni ?
1992 - 2014 között volt jobb Ukrajnában, mint 2014 után.
2008-ban nem Orbán dobta be Ukrajna csatlakoztatását, hanem maga a NATO, a bukaresti csúcstalálkozón.
Továbbá akkor nem Orbán volt a kormányfőnk, hanem Gyurcsány.
Ukrajna csatlakozását támogatta: az USA, Kanada, Lengyelország, Románia, Csehország, és a 3 Balti ország
Ellenezték: Németország, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Hollandia, és Belgium
A NATO-ban nem az dönt, hogy Mennyien támogatják, ill. ellenzik, hanem már a vétózás önmagában nulláz mindent.
Most nem nagyon érek rá, csak hirtelen..
#199: "Az 1991. márciusi népszavazáson meg az Ukrán SzSzK választópolgárainak a 70 %-a az Oroszországgal maradás mellett szavazott"
Már akkor írtam, hogy az ukrajnai függetlenségi népszavazás, 1991 december 1-jén az előzők után következett, és nem tartom igaznak, hogy az 1991 márciusi népszavazás egyszerűen azt jelentette volna, miszerint az az Oroszországgal maradást/elszakadást jelentette volna. Azt azért te is sejthetted, hogy valószínűtlen ilyen nagy mértékű változás beállása néhány hónap alatt.
Sem akkor, sem most sem értem, hogy mire akarsz kilyukadni ezekkel a homályos célzásokkal. Szerinted már akkor is az összes ukrán szavazó agyát átmosta a CIA egy csodafegyverrel? Felteszem, ilyen nem történt. Vagy ezügyben is ismersz egy USA konteót, amit én nem? - akkor legalább részletezted volna.
#199: "ez az egész beszélgetés zajlik, tök nyilvánvaló, hogy csak azoknak a történéseknek a felemlegetése megy, ami csak a nyíltan elfogult prekoncepcióidat támasztja alá."
Nem nyilvánvaló, és ilyet a részemről nem tapasztalhattál soha. A tényeket el kell fogadnom, még akkor is, ha nekem azok nem komfortosak.
A tény az, hogy az utolsó szavazáson, augusztusban Ukrajna polgárai elsöprő többséggel támogatták a függetlenséget (90,32%). Akármi is történt néhány hónappal korábban, ez a végeredmény azt mutatja, hogy Ukrajna lelkesen le akart válni az oroszoktól. Azt a kérdést felteheted, hogy márciusban miért nem, ha augusztusban igen, de ez a furcsaság önmagában nem cáfolja a leszakadni akarást.
Ez a furcsaság nyilván azt jelenti tehát (legalábbis ez logikus, nem?), hogy eszerint mégsem teljesen ugyanazt kellett megszavazni márciusban, mint augusztusban.
Újra! Legalább kifejtetted volna, hogy mi a te hipotézised a furcsaság magyarázatára? De nem tetted... Mit kezdjek ezzel?
Alant "Kocsevnik81" magyarázatot ad ennek a furcsaságnak az okára:
"Most nem nagyon érek rá, csak hirtelen.."
bizonyára kergetik a nővérkék hogy beadják a gyógyszerét és ágyba dugják, csak épp elbújt egy rövidebb kommentre :D
# Pombe
Amint írtam, a keményvonalasok önhatalmúlag letartóztatták Gorbacsovot, a Vörös térre, a Kreml elé harckocsikat vezényeltek, mind a Kremlbe, mind a tömegbe akartak lövetni, ezzel az akciójukkal véglegesen eldöntötték a kérdést, hogy itt nem lesz semmilyen Össz-Oroszország.
Regények írkálása helyett nagyon egyszerűsítve így le lehet tudni a témát.
Ez érthető, vagy nem ?
@199
Ja, még gyorsan...
Azzal a vitapartneremmel, amelyikkel úgy-ahogy lehetett valódi vitát folytatni, mindig jeleztem, hogy Magyarországot egyértelműen oroszbarátnak gyanúsnak bélyegzik meg az EU-ban.
Most is ugye lélekszakadva rohant Orbán a frissen megválasztott oroszbarát kormánynak rögtön gratulálni Grúziába (ahol választási csalást emlegetnek - mintha ismétlődne a Narancsos forradalom Ukrajnából). Több ezres tüntető tömeg fújolta és fütyülte ki Orbánt megérkezésekor, és oroszbarátsággal vádolta a dühös tömeg.
Ergo, nagyon nem lehet kijelenteni biztosan, hogy a hazánkban megszólaló történészek, szakértők valóban elfogulatlanok, hiszen akkor az EU-nak nem térhetne el a véleménye, vagy a másik lehetőség, hogy egyedül (persze az oroszokkal karöltve) mi magyarok vagyunk tisztességesek az EU történészei és szakértői között.
Hiába mutattam rá a vitapartneremnek, hogy egyértelműen az oroszoknál hamisítják a történelmet, ergo, ha Magyarország is az orosz véleményekkel ért egyet, kell számolni annak az esélyével, hogy sajnos a kormány ugyanúgy kitermeli a maga lefizetett történészeit és szakértőit.
Ugyanakkor tudjuk, hogy vannak olyan történészek és szakértők nálunk is, akik viszont az EU véleményét fújják. Kinek lehet igaza???
Erre a megosztottságra mutattam neki példát többek között Sz. Bíró Zoltán esetében is (2006-tól a Magyar Ruszisztikai Egyesület elnöke. 2007– 2010 között Magyar–Orosz Történész Vegyes Bizottság titkára volt.)
A tőle megszokott alapos elemzés során jut arra, hogy Orbán mintha elveszítette volna a szabadságát, és egyre nyíltabban távolodik az EU-tól, NATO-tól:
https://www.youtube.com/watch?v=6M10J9fKJmA
Csak úgy széljegyzetben...
"bizonyára kergetik a nővérkék hogy beadják a gyógyszerét és ágyba dugják, csak épp elbújt egy rövidebb kommentre :D"
Vadkecskével már benn vagytok a gardróbba??? Nyikorognak az eresztékek. Külön vagy egymásét... izé... ? :D
"Amint írtam, a keményvonalasok önhatalmúlag letartóztatták Gorbacsovot"
Hogy lenne elég??? Olvasd már el... Mondom a két szavazás tartalma nem volt ugyanaz!
"bizonyára kergetik a nővérkék hogy beadják a gyógyszerét és ágyba dugják, csak épp elbújt egy rövidebb kommentre :D"
Te még betanított papagájnak is gyatra vagy. Tényleg csak ennyi futja a szellemi teljesítményedből állandóan? Melletted még vadkecske is géniusz... :D
Ha ti ketten erre a vetélkedőre jelentkeznétek, akkor a kb. 150 kérdésből magasan lekörözne téged vadkecske a 2 db. helyes válaszával...
De azt persze tudod, hogy melyik elmebajra nincs orvosság. Mióta is ígérik neked? Láttad már a világot nem függőleges rácsokkal osztottan? :DDD
"Ja, még gyorsan..."
sikerült leráznia őket, egy darabig :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!