Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki áll a muszlimoknak tulajdon...

Ki áll a muszlimoknak tulajdonított európai támadások mögött?

Figyelt kérdés

A napokban egy párizsi templomot rongáltak meg. Az elkövetők az alábbi üzeneteket írták a templom falára:


"Engedelmeskedjetek, hitetlenek, Allahnak, imádkozzatok naponta ötször, Jézus egy fattyú, csak egy isten van, Allah”



"Mária, ez a sorsod, ezt a f.sz vallást mi muszlimok nem tudjuk elfogadni”



Kizárt hogy muszlimok voltak az elkövetőek. Az iszlám prófétaként tartja számon Jézust és minden muszlim tiszteli. Egy muszlim sosem mondana olyat hogy Jézus fattyú. Máriát szintén tisztelik a muszlimok. A Korán egyik fejezete Mária nevét viseli.


Nem akarok mutogatni, de a zsidók tartják fattyúnak Jézust illetve beszélnek tiszteletlenül Máriáról. Továbbá a zsidók érdeke az iszlámellenesség terjesztése.



júl. 21. 14:16
 51/104 anonim ***** válasza:

"42. és 43. kommentben nem válaszoltad meg, hogy ha más mondana ilyet akkor mi az indítéka és mit nyer ezen"

Pont ezt tettem. A többire meg már a 45. kommentben válaszoltam.

júl. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/104 A kérdező kommentje:
Komolyan nem látom. Ki, milyen indítékkal és céllal tette?
júl. 21. 20:36
 53/104 anonim ***** válasza:
Oké, mostmár tuti hogy direkt csak játszod az értetlent... akkor ennyit rólad!
júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 anonim ***** válasza:

Szerintem az a muszlim írta ki a templom falára, aki itt mindenkit hazugnak nevez és ugyan próbál mindenre megválaszolni, de egyre dühösebben beszél a hazug keteszténEekről.


Szerintem ö volt az!

júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 A kérdező kommentje:

Azt hiszem már csak félrebeszél az előző két kommentelő.

Sajnos aki írta hogy rabbi, nem szólt már hozzá, pedig érdekelt volna.

júl. 21. 23:03
 56/104 anonim ***** válasza:
Mit kaphatnak érdekes választ egy rabbitól? Csak a judaizmus érdekli. Istenről már nem beszélnek a nem papok, hanem rabbi tanitók.
júl. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy gondolom elég világosan leírtam, hogy melyik csoportot, és miért tartom felelősnek, érdekes, ezt valahogy skippelte a szemed.

A véleményemet kiegészítem azzal, hogy sem a zsidóknak, sem a keresztényeknek, sem a muszlimoknak nem érdeke a kultúrharc. A zsidóknak depláne nem, mert ez gyengíti Európa egységes fellépését fontos kérdésekben, ami pediglen mindig először a kisebbségeket csapódik. Továbbá erősíti bizonyos “őslakos” csoportokat, akik hagyományosan nem sok jót hoztak a zsidóknak (sem). Gondolom nem kell részleteznem, kikre gondolok…

Nem mellesleg már most megindult egy exodus Európából, köszönhetően a belviszályok miatti bizonytalanságnak. A fiatalok húznak el, ami még jobban felgyorsítja a közösségek elöregedését. Most kérdem én, szerinted ez jó az európai zsidóknak?

2 csoport van, akiknek jól jön a belviszály. Az egyik a már említett szélsőjobbos csürhe, akik mindig is akkor tudtak nagyot kaszálni, ha a társadalom el volt bizonytalanodva. Ezt látjuk Németországban az AFD megerősödésével, Franciaországban Le Pen-el, és még sorolhatnám. Abban a pillanatban, hogy felerősödnek a társadalmi problémák és a belviszályok, megjelennek az harmadik utas “próféták”, az utca népe pedig csontig benyalja a végtelenül egyszerű “megoldási javaslataikat”. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy a szélsőjobb állna emögött, ők más módszerekkel dolgoznak.

Marad a másik csoport, akiket az első kommentemben említettem, a szélsőséges (jellemzően külföldi) iszlám szervezetek. Egyrészt a káosz mindig jól jön nekik, mert addig sem tud Európa az igazán fontos kérdésekkel foglalkozni, mint pl a terrorizmus elleni harc. Másrészt nem egy ilyen szervezet nemhogy nem titkolja, de egyenesen nyíltan beszél arról, hogy ki kell robbantani Nyugat-Európában egy polgárháborút a helyi muszlim és nem-muszlim lakosság között. Ezek a csoportok csak a nevükben muszlimok, kiragadnak és a felismerhetetlenségig kicsavarnak bizonyos részleteket az iszlámból, és megmérgezik vele azokat a muszlim fiatalokat, akiknek a hiányos vallási nevelésük miatt lövésük sincs a klasszikus iszlám tanokról, ellenben forr bennük a gyűlölet és az elkeseredés, mert esélyük sincs kitörni az elővárosi nyomorból.

júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:

Ja apropó… Bár nem állítom, hogy minden egyes zsidó szektában otthonosan mozgok, de hogy fősodratú zsidó felekezet nem állítja, hogy Jézus fattyú, Mária pedig parázna volt, abban biztos lehetsz. Az, hogy egyes tagok mit mondanak, vagy gondolnak, nem releváns, gondolom abban egyetértünk, hogy hülyék mindenhol vannak.

Persze értem én, mire utalsz, de itt hívnám fel a figyelmedet arra, hogy ugyanazt a hibát követed el, mint minden szélsőség. Kiragadsz részleteket egy olyan műből, amit nem ismersz, és messzemenő következtetéseket vonsz le egy olyan vallásról, amiről szintén lövésed sincs. Sem a kultúrális közegről, sem a belső működési mechanizmusokról, sem a vallási szövegek közötti relációról. Ember nines a földön, aki a Talmudot, mint összefüggő irodalmi alkotást szent iratnak tekintené. Az ortodoxok sem azért tanulják unos untiglan, mert szentnek tartanák, hanem azért, hogy megtanulják általa a rabbinikus logikát, plusz a tanulást önmagában értéknek tekintik. Vannak perspective részei a Talmudnak, amik fontosak a mindennapi vallásos élet szempontjából, ezeket nem véletlenül adják ki külön, saját névvel. Elárulok egy titkot, sem Jézus, sem Mária nem releváns a zsidó vallási életben.

júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál. Eddig te adtad a legértelmesebb választ, de sok mindennel nem értek egyet. Azt írod a kultúrharc nem érdeke az európai zsidóknak. A zsidók többsége Izraelben képzeli el az életét és az Izraeli vezetés is azt erőlteti hogy a zsidók térjenek vissza az ősi földjükre így még jól is jön nekik ha Európában nő a zsidóellenesség. Aztán, látjuk hogy Izrael folyamatosan terjeszkedik a muszlimok rovására, így alapvető érdekük hogy ezt úgy tüntessék fel mintha csak Izrael védekezne és a muszlimok az agresszorok. Ehhez remek eszköz a radikális iszlamisták akik az ilyen támadásokkal megutáltatják az iszlámot, a muszlimokat az európai közvéleménnyel. Az izraeli vezetés gyakran hasonlítja a palesztinokat az ilyen iszlamista szélsőségesekhez. Gondolják így elnézik a palesztinok ellen elkövetett háborús bűnöket.


Tehát összefoglalva szerintem két nyomós oka is van ami alapján zsidók lehetnek az ilyen támadások mögött.



Leírtad hogy szélsőséges iszlamista szervezetek felelősek szerinted, és hogy én skippeltem ezt. Nem látom az okát hogy külföldi muszlimoknak miért jó az hogy Európában meggyűlölik a muszlimokat? A polgárháború nevetséges. Európai országokban alig néhány százalék a muszlimok aránya. Semmiféle polgárháborús helyzet nem alakulhat ki így.


Ami a vallási oldalát illeti, tudom mit ír a Talmud Jézusról de itt nem erre gondoltam. Egy vallásos zsidó kénytelen Jézust fattyúnak tekinteni Máriát pedig paráznának. A másik lehetőség amit a muszlimok és a keresztények állítanak hogy Jézus emberi apa nélkül született csodás módon, nem opció egy zsidónak így kizárásos alapon marad az első.

júl. 22. 13:19
 60/104 anonim ***** válasza:

" A zsidók többsége Izraelben képzeli el az életét és az Izraeli vezetés is azt erőlteti hogy a zsidók térjenek vissza az ősi földjükre így még jól is jön nekik ha Európában nő a zsidóellenesség"

Már megint a kisujjadból szopsz adatokat, csak hogy gyűlölködhess? A zsidók száma a világban kb 15,7 millió, Izraelben csak 7,2 millió. Vagyis a többségük bizonyítottan nem Izraelben képzeli az életét, ráadásul a többségük pont az USA-ban és Európában él, vagyis nagyon is érdekük, hogy NE legyen ott semmilyen zsidóellenességm Vagyis már megint csak egy alaptalan hazugsággal próbáltál érvelni.

Mire jó ez neked? Egyrészt egy hamis mesevilágba ringatod magad, másrészt mivel ennyire egyszerűen cáfolhatóak az állításaid, még csak komolyan sem fog venni téged senki, aki csak egyetlen kommentet is olvasott tőled. Mégis mit remélsz ezzel elérni?

júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!