Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A baloldali rajongók mind...

A baloldali rajongók mind éljenzik a GMOs termékeket vagy esetleg tudják is, hogy mivel játszanak és akad köztük aki ellenzi?

Figyelt kérdés
2023. dec. 19. 20:40
 21/95 anonim ***** válasza:
0%
#20 Hol állítottam olyat, hogy biztosan veszélyesek a GMO élelmiszerek? Megint megy az érvek nélküli személyeskedés és szalmabábozás, ahogy ti marxisták mindig szoktátok.
2023. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy fogalmatok sincs a (tudományos) világ működéséről, ahogy a biológiáról és a kémiáról sem, így pedig értelmetlen ezekben a témakörökben vitatkozni, mert az alapvetésekkel sem vagytok tisztában.
2023. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
0%
#22 Akkor te, a biológia- és kémiaprofesszor akár fel is világosíthatnál engem, a tudatlan prolit, hogy miért is biztonságosak a GMO élelmiszerek. Mert eddig ezt senki nem tette meg ennél a kérdésnél (sem).
2023. dec. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
84%
Most írtam le, hogy nincs értelme ebben a témakörben vitatkozni, mert olyan alap a témakörök alaptudományait érintő alapvetésekkel sem vagytok tisztában, ha egyáltalán felmerül bennetek, hogy egy génmódosított növény elfogyasztása, pusztán annak génmódosított mivoltától, rátok hatással lehet, hogy azzal nincs min vitatkozni. Van egy rendszer, az működik valahogy. Nem tudod, hogyan működik, de meg vagy róla győződve, hogy árt Neked. Ezzel nincs mit csinálni, ne fogyassz GMO élelmiszert, de engedd meg másnak, hogy így tegyen! :)
2023. dec. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
0%
#24 Szóval fogalmad sincs, csak vakon bekajálsz mindent, szó szerint és átvitt értelemben egyaránt. Engem nem zavar, felőlem te nyugodtan ehetsz mérget 40 éves korodig, amikor feldobod a pacskert tőle. Csak nekem ne legyen kötelező.
2023. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
84%
Oké. Hogyan okoz rákot szerinted a génmódosított növény elfogyasztása?
2023. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
0%
#26 Nem tudom, de nem is állítottam olyat, hogy biztosan rákot okoz, csak te hazudtad ezt.
2023. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
84%
Nem hazudtam semmit. Szerinted, hogyan árt Neked a génmódosított növényből származó élelmiszer?
2023. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
0%

#28 Bárhogyan árthat. Nincs rá bizonyíték és nincs elég adat, hogy bebizonyítsuk vagy cáfoljuk. Mivel a boltban sem lehet tudni, hogy mi génmanipulált és mi nem, ezért még mi magunk sem tudjuk megfigyelni.

Nincs olyan faj a világon, aminek a géntérképével 100%-ig tisztában lennénk. Azt viszont tudjuk, hogy ugyanaz a génszakasz több tulajdonságot is befolyásolhat. Tehát ha úgy manipuláljuk az uborka génjeit, hogy finomabb legyen, azzal lehet, hogy akaratunkon kívül elérjük azt, hogy valamilyen mérget termeljen (most csak mondtam egy példát, de úgyis ebbe a konkrétumba fogsz belekötni). Amíg az ilyesmit nem tudjuk biztosan kizárni, illetve amíg legalább egy emberéletnyi időn át nem vizsgálják a GMO élelmiszerek élettani hatásait, addig kockázatos ilyeneket fogyasztani.

Ez utóbbira még mindig várom a cáfolatot.

2023. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogyan árthat. Ahogy a nem génmódosított növény is bárhogyan árthat, ezért vannak nagyon szigorú szabályok és ellenőrzési és minőségbiztosítási rendszer az élelmiszeriparban és ezért vizsgálják meg és hívják vissza azokat az élelmiszereket is a boltokból ahol utólag bebizonyosodik, hogy gond van velük (pl. valamivel fertőzöttek, vagy szennyezettek) és pont ezért derülne ki, ha pl. az uborka valamilyen mérget termelne az adott módosítástól.


Az ember éveszázadok óta génmódosít, csak a módszer változott, viszont ezzel párhuzamosan fejlődtek a fenti módszerek is, tudnánk róla ha ártana.

2023. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!