Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 44 októberében még volt...

44 októberében még volt esélyünk megnyerni a háborút?

Figyelt kérdés

2015. aug. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Az angol wiki szerint meg rendes, jól használható típus volt:


The type eventually matured into a usable design, but too late in the war to play an important role. It was built and used in some numbers, especially on the Eastern Front where its range was particularly useful. It is noted for its use in mass raids on Velikiye Luki in 1944, one of the few late-war heavy bombing efforts by the Luftwaffe. It saw considerably less use on the Western Front, although it played a role during the late-war Operation Steinbock, or "baby blitz", against the UK.


Értelmetlen, semmire nem vezető terrorbombázásokra használták a keleti fronton, rendes katonai célpontok helyett.



A Vaskalapácson, Normandián és a Me 262-esek sorozatgyártásán kívül még az Atlanti csatát vívhatták volna jobban, ott is nem az Enigma volt döntő jelentőségű, hanem a tengeralattjáró típus, a "tengeralattjárók", amikkel korábban támadták eredményesen a konvojokat, azok nem vérbeli, tenger alatt működő és ott támadó tengeralattjárók voltak, hanem fél-tengeralattjárók, melyek támadáskor felszínre jöttek és akkor lendültek akcióba. Ellenben a Wilhelm Bauer-ek mind a cirkálási, mind a támadási időt víz alatt, biztonságban tölthették, légzőcsövekkel is rendelkeztek, így a telepek újratöltésekor nem kellett felszínre jönniük, és 20 perc alatt töltötték újra a torpedóikat, ami nagy előrelépés volt a korábbi típusok 1 órájával szemben.


Nem csak a teherszállító hajókat támadhatták volna, hanem a kísérő meg egyéb rendes feladatra beosztott csatahajókat, és a Royal Navy csillaga gyorsan leáldozott volna.



Vagy Máltát is bevehették volna, és azután harcolhattak volna eredményesebben Észak-Afrikában, ha a Ju 87-esek és Hs 129-esek helyére "A-10"-eseket rendszeresítettek volna. Azok önmagukban, minden Me 262-es fedezet nélkül pusztíthatták volna a Máltát védő brit egységeket és foglalhatták volna el.



Összefoglalva, második felétől kezdve a győzelmet a következő képlettel vívhatták ki volna:


Légierőnél Me 262-esek, Ta 183-asok, Lippisch DM-1/P.13a-k, Junkers "A-10"-esek gyártása, a Ho 229-eseket elég lett volna később megkezdeni


Szárazföldi erőknél: StG 44, ZG 1229, Párduc I és II-esek, FG 1250


Haditengerészet: XXI osztályú tengeralattjárók


Hadműveleti téren:

Vaskalapács-hadművelet a Do 217-esekkel és He 177-esekkel, Máltát az "A-10"-esekkel. Viszont Málta elvesztése után próbálkoztak volna valamilyen partraszállással a szövetségesek ?

2015. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
56%

"A Heinkel He 177 sorozatgyártása 1942-ben vette kezdetét. A bevetések során azonban szembeötlőek voltak a gép hiányosságai: állandó motorproblémákkal küszködött és a gép vázának strapabírása is hagyott kívánnivalókat maga után. Ezeknek köszönhetően mindössze 13 bevetésre került sor, ezeknek során hét repülőgép semmisült meg.


A típus legnagyobb bevetése a Steinbock hadművelet idején volt, 1944 tavaszán, amikor összesen 46 repülőgép vett részt a hadműveletben. Legelső bevetésükkor 13 He 177 repülőgépet küldtek London bombázására, ebből egy már a felszállásnál megsérült, további nyolc darab volt kénytelen visszatérni a bázisra motorhiba miatt, a Londont elérő négy gép közül pedig egyet lelőttek a De Havilland Mosquito vadászbombázók, mindössze három gép teljesítette sikeresen a küldetést."


Málta: Afrikát is azért veszítették el a németek, mert nem tudtak normálisan utánpótlást szállítani az angol tengeri fölény miatt. Miért hiszed azt, hogy Máltát be tudták volna venni? Egy kib.szott erőd volt a tenger közepén. Ha elfoglalják, akkor sem tudták volna megtartani, mert egyszerűen kiéheztették volna az ott lévő német csapatokat és Észak-Afrikából utána Máltát foglalják el és folytatódik a történet ott, ahol abbamaradt. De még ha nem is veszik vissza Máltát és emiatt nem nyílik meg az olasz front, akkor mi lett volna? Alig kötött le német erőket ez a front, könnyen védhető volt és keskeny. Itt indult csiga hadművelet gúnynevű szenvedés ami a háború végéig tartott.

Egy kis anekdota: amikor a szövetségesek azt próbálták eladni Sztálinnak, hogy az olasz front, az ígért második front amit a szövetségesek nyitnak, akkor az orosz vezető elröhögte magát és rábökött egy véletlenszerű pontra a keleti front vonalát ábrázoló térképen: ezen az egy ponton több hadosztályt kötnek le a katonáim, mint ami az egész olasz fronton van.

2015. aug. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
90%

Angol wikipédiát nem olvasol ? Ott többet hoznak össze egy-egy második világháborús dologról, mint a magyaron.


"During operations on the Eastern Front in early 1944, often carried out in daylight at about 6,000 m (19,690 ft) or higher, losses were relatively light. The Soviet Air Force, equipped mainly for low-level interception and ground-attack roles, was able to do little to hinder the high-flying bombers."



Azt kihagytad, hogy Sztálingrádnál volt a 13 bevetés, ott próbálták hasznosítani teherszállítóként, utána rendelték vissza bombázásra.



De még a Do 217 K/M-ek is a 2000 km-es hatótávjukkal alkalmasak voltak, nem tudom hogy számolgattál-e Google Earth-ben, Kijev és Tula között jó 650 km a távolság, csak Nyizsnij Novgorodhoz kellettek a He 177-esek. A Do 217-esek is



"Málta"


Akkor meg azokat a csatarepülőket és tengeralattjárókat is bevetették volna a flotta ellen, és akkor tudták volna Máltán keresztül biztosítani az utánpótlást Észak-Afrikába, magukévá téve egész Észak-Afrikát, és utána mehettek volna Irak/Szaúd-Arábia felé, vagy a Kaukázus felé.



"nem fog egy tetves puska meg 2 tucat repülő háborút megfordítani... meg egyébként is milyen érv ez már megint ezredszerre?"


Nem akarok kötekedni, de minden történész / katonatiszt, akik erre a témára álltak rá, ill. vettek részt a világháborúban, miért "ragadtak be" ennél az "ilyen meg olyan repülővel és más fegyverrel többre mentünk volna" álláspontnál ?


Egy "felderíthetetlen" tengeralattjáró típus sorozatgyártásával nem értek volna el többet, mint az elavultakkal ? Pl. a XXI-esek gyártása helyett a régebbi, egyik hozzászólásban leírt durva hiányosságokkal küszködő tengeralattjárókat erőltették, pazarolták rá a nyersanyag - idő - energia hármast és koronázták ökörségekkel az egészet, mint pl. Flakvierling-eket szereltek rájuk. A XXI-esek is 1943-tól álltak rendelkezésre és teljes átállás helyett párhuzamosan gyártották a korábbi típusokkal, a korábbiak javára.



Vagy említettem az éjjellátó készülékeket, elsősorban a harckocsikra szerelt változatait, azokkal éjjel is harcolhattak volna a szovjetekkel, egyoldalú küzdelemben legyűrve őket, de gyalogosoknak is megfelelt volna a ZG 1229-es az Mkb 42 (H) / MP43 (StG44)-assal, ugyanis a városi harcoknál nemigen lőnek 200m-nél távolabbra.

2015. aug. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért nem küldte el böngésző a hozzászólás nagyon apró részét, így akart hangzani a mondat:


A Do 217-esek is 6-7000 m-en repülhettek, a szovjet elfogóvadászoktól védve, egyes változatok az éjszaka álcájakor is.

2015. aug. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
27%

Azt kell ignorálni, aki 2015-ben is elhiszi, hogy létezett olyan esemény, hogy "zsidó holokauszt". Nevetséges, komoly vitára sem érdemes, akinek annyi agya sincs, hogy ezt belássa. Még csak kutatás és bizonyíték sem kell hozzá, pusztán egyszerű logika - szerencsére akinek ez nem elég, annak bizonyítékok és cáfolatok tömkelege áll rendelkezésre.


Persze, mint mondtam, nem érdemes szót fecsérelni ilyen emberekre. El kell keserítsem őket, mert a Mikulás sem létezik... őt is elgázosították a gonosznácik.

2015. aug. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
70%

CM Kruger, de komolyan nem érted milyen veszettül szubjektív érv ez, hogy "miért nem vezettek be előbb egy fegyvert"? Hát azért mert nem tudták. Jó hogy nem a mérnökök hibája, hogy nem tervezték meg előbb, nevetséges egyéni képességekre hárítani a háború elvesztését, azzal meg nem is számolsz, hogy milyen következményei lettek volna annak, ha az erőltetett bevezetésük miatt leállnak a már bevált, tesztelt típusok gyártásával... és most egy olyan repülő mellett érvelsz, ami megint tökig világosan látszik minden forrásból, hogy egy repülő öngyújtó volt (most olvasta, hogy ez volt a beceneve), csak azért, mert papíron, elvileg, esetleg, talán, képes lett volna valamire, ami amúgy semmit sem módosított volna azon, hogy egy német katonára jutott vagy 5-6, 1 német tankra 3, egy német repülőre 3, egy német ágyúra 5 orosz. És akkor még ignoráltuk a briteket, jenkiket, meg úgy kb a fél világot.


Én inkább ehelyett valami olyan megmozdulást várnék, amihez nem kell sci-fi, meg nem 3 évvel előbb kell valamit feltalálni, tesztelni, gyártásba állítani. Mint például, hogy Hitler ráveszi a nálánál is 5x hülyébb Mussolinit, hogy ne álljon le tök fölöslegesen a jugókkal meg a görögökkel sz.rakodni pont a Barbarossa előtt és időben el lehessen kezdeni a támadást.

Vagy a japán vezetést valami szintén csoda folytán rávenni, hogy ne a haditengerészeti lobbinak engedjen, hanem a szárazföldi tábornokoknak és inkább az oroszok ellen forduljanak, ne az USA-t kezdjék el b..szkurálni a csendes-óceáni szigeteken. Ezzel mondjuk lehet, hogy amerikai hadüzenet sem lett volna a németek részéről.

Vagy egyszerűen nem megtámadni a SZU-t, egy téli felszerelés nélküli hadsereggel, azt képzelve, hogy tél előtt még megadják magukat. Vagy egyáltalán nem megtámadni az oroszokat. Semmilyen normális írás nem volt még arról, hogy lett volna bármiféle szovjet terv arra, hogy megtámadják a németeket. Én is olvastam már olyan baromságokat, hogy ők meg akarták támadni őket x év múlva, meg hogy az oroszok csapatai támadófelállásban voltak a határokon, azért voltak olyan sikeresek a németek (ez a két dolog ellent is mond egymásnak). Egyáltalán nem akarom Sztálin védelmembe venni, mert nagyobb f..sz mint Hitler, de itt nem ő volt az agresszor, távolról sem.

2015. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
78%

"olyan megmozdulást várnék"


A háború első szakaszából:


Oroszlánfóka-hadművelet

Wotan-hadművelet, mint a Barbarossa-hadművelet főcsapása


Atlanti csata

Szphinx-hadművelet

Kelet-hadművelet



Az atlanti csatánál leírtam, hogy az Enigma feltöréséig elég lett volna a Luftwaffe-nak és a Kriegsmarine-nak az érdemi együttműködése, és akkor térdre tudták volna kényszeríteni Nagy-Britanniát. Az atlanti csata sikeressége előfeltétele lett volna mind az Oroszlánfóka, mind a Szphinx, mind a Kelet hadműveleteknek.


Vagy esetleg amit írtál, a japánokat is bevonják a Szovjetunió ellen, ha Moszkva nem sikerül azonnal.



"ráveszi a nálánál is 5x hülyébb Mussolinit, hogy ne álljon le tök fölöslegesen a jugókkal meg a görögökkel sz.rakodni pont a Barbarossa előtt és időben el lehessen kezdeni a támadást"


Nem volt annyira elhibázott lépés, a görögöket is azért kellett letörni, hogy a britek ne támadhassák meg őket a Krokodil hasánál.


A "Végső győzelemig" könyvben Szeptember 9.-én kezdték meg a Wotan hadműveletet és november 13-án foglalták el Moszkvát. A zárókommentárnál a valósághoz visszakanyarodva nem Mussolini görög kalandját jelölik meg a vereség okaként, hanem hogy túl sokáig halogatták az egészet és szórakoztak hasznavehetetlen seregmegosztásokkal, átcsoportosításokkal, mint hogy tekintélyes erőket különítettek el a jelentéktelen Leningrádra (ott csak a Balti-tengeri flotta volt ill. az ipar 11%-a).



A felezőpont után a Vaskalapácsot és Normandiát kivéve minden máshol a csodafegyverekkel fordíthattak volna. Vaskalapácsnál maradjanak a Do 217-esek, azok a 4 komplexumból 3-at tudtak volna elintézni, ami nagy csapás lett volna a hadiiparra, 2/3-al lassult volna a termelés, a Tigrisekkel és Párducokkal Moszkva alá tudtak volna érni, továbbá Sztálingrádnál is elkövethettek volna valamit.


Normandia kivédése önmagában nem jelentett volna végső győzelmet, amint mondtad, ott voltak még a B-17/24-esek amik sikeresen bénították az ipart, azok mellé hozhattak volna B-29-eseket, amikkel végképp nem tudtak volna mit kezdeni, és próbálhattak volna még máshol is partra szállni, csak a Me 262-esek voltak felnőve a B-17-esekhez és B-24-esekhez, a B-29-esekhez meg már rendes nyilazott szárnyú Ta 183-asok, Me 262 HG-k és a deltaszárnyú Lippisch csodák kellettek volna.

2015. aug. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen szubjektív érv ez az "előbb kellett volna bevetni ezt a fegyvert" érv. Nem azt akartam kitalálni, hogy


"mérnököknek előbb kellett volna kitalálniuk a fegyvereket", hanem hogy volt egy csomó olyan fegyver, a felezőpontra, 1942-43-ra elérhetővé vált, már csak a gyártásukat kellett volna beindítani, rendszeresíteni mint az Mkb 42 (H) a ZG 1229 és ZF 4 irányzékokkal, a Me 262-es, vagy a Wilhelm Bauer-féle tengeralattjárók, de nem történt, mert Hitler nem adott rájuk akkor még engedélyt. Nem csak az én okoskodásom, hogy előbb kellett volna ezek gyártását elkezdeni, a katonatisztek is 1943-tól akarták sorozatgyártásban és szolgálatban látni a "Wunderwaffe"-kat.



Ezen fegyverek nélkül nemigen húzták volna még 1945-ig, nem megfelelő használatukkal legalább 45-ig bírták, megfelelő


használatukkal viszont 45 környékén vívhatták ki volna a végső győzelmüket.

2015. aug. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%
Jól látom, 68%-os egyik válaszát, a 41-es válaszom előttit miért törölték, mi volt vele a probléma ? Olyan szar, hogy olvasom vissza a válaszom, és nem látom, hogy mire is válaszoltam.
2015. aug. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy jó kérdés, hogy miért törölték, gondolom volt benne egy kipontozott nagyon csúnya szó, amit nem bír el az internet, mint például a h.ülye.


Egyébként sok "csodafegyver" előbbi bevezetése elnyújtotta volna a háborút vagy lehetőséget adott volna egy németek számára előnyös béke megkötésére, de sok ilyen fegyver hatása messze elmaradt a várttól. Például a V-1, V-2, de a sokat emlegetett tengeralattjáró háború meg a farkasfalka taktika is csak a háború elején volt igazán sikeres.


Bevallom férfiasan, arról sincs fogalma, hogy az oroszok az elektromos áramtermelésük mekkora részét termelték az esetleges német bombázók hatótávján belüli vízi erőművekben, de nem hiszem, hogy ez nagy arány lenne, nem hiszem el, hogy az áram döntő többségét nem hőerőművekben termelték. Meg amúgy is, a németek erőműveit, gyárait is folyamatosan támadták, bombázták, mégsem dőlt össze ettől egycsapásra az ország.


Azt meg tegyük hozzá, hogy egy katonatiszt távolról sem mérnök, gazdasági, termelési szakértő. Fogalma sincs róla, hogy milyen gyengeségei vannak egy prototípusnak, fingja sincs arról, hogy meddig tart átállítani a termelést egy másik típusra és hogy ez mekkora kiesést okozna a termelésben.


Szerintem úgysem győzzük meg egymást, én ha fejre állok sem látok semmilyen lehetőséget a Barbarossa vagy maximum a Sztálingrádi vereség után, ahol fordítani lehetett volna háborún.

2015. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!