Miért tartunk fenn egy méregdrága hadsereget, ha nem érne semmit?
A Magyar Honvédség még arra az időre sem lenne képes megvédeni az országot egy esetleges támadás esetén, amíg a NATO katonai gépezete beindulna - mondta a hvg.hu-nak Kovács Gyula. [link]
Minek tartunk fennt egy semmire sem használható hadsereget, ha 250 milliárdba kerül évente és nekünk ez a pénz is rengeteg ! Nagyon jól jönne másra : betegellátásra, korházaknak, áplóknak, oktatásra, kisvállalkozókra vagy közmunkásoknak. Ugysem lehetne csak 10x ennyiért feljavítani a legminimálisabb valódi védelemre képes haderővé, ami irreális anyagi vonzatot jelet, egébként a NATÓ úgyis megvéd. Miért nem építjük le ezt is? [link]
Ne válaszoljatok. Troll és azt várja hogy igazat adjatok neki mert nem bírja elviselni hogy nincs igaza.
Vannak ilyen emberek.
Elég válasz érkezett ne írjatok többet rá kérlek titeket!
Teljes mértékben eltorzultan tekintesz a Magyar Honvédségre - kérdező! A Honvédség az a kategória, amelynek tekintetében csak annyit tudok kívánni minden honfitársamnak, hogy addig örüljön, amíg "láthatatlan, dologtalan" tud maradni! Egy gépezetet kell elképzelni, amelyben a legutolsó "alátétnek" is meg van a szerepe, - nem lehet kivenni belőle alkatrészelet, csak korszerűsítés után kiváltani valamit, valamivel! A Magyar Honvédség messze menően nincs köszönő viszonyban a néha Magyar Néphadsereggel - és ez az a nem is apró részlet, amelyről sokan nem vagytok hajlandóak tudomást venni!
Korunk honvédsége nem egyoldalú feladatrendszerre van felkészítve, mint a Néphadsereg volt, - ezt úgy értem, hogy manapság sokkal szerteágazóbb feladatrendszernek kell megfeleltetni a szervezetet, mint anno. Sok változás állt be! A honvédségnek nem az éppen aktuális ideológia kiszolgálása a legfőbb feladata, - mint a Néphadseregé volt. A mai Honvédség kiveti magából az alkoholistákat - szemben a Néphadsereggel, amely az egyik államilag finanszírozott gyűjtőhelye, foglalkoztatója volt. A kor katonái olyan kényszerpálya mentén élik hétköznapjaikat, hogy a napi feladataik ellátásával párhuzamban rendszeres továbbképzéseken kell részt venniük és a megszerzett ismereteikről időről-időre számot is kell adniuk, - azzal szemben, hogy ha a Néphadseregben "lebetonoztad magad" valahova, akkor "nyugdíjas , biztos állásként" tekinthettél arra a beosztásra, amit sikerült elérned (amennyiben nem fogalmazódott meg benned a továbblépés igénye). A kor Honvédsége részt vállal az ország területi egységének, épségének megóvásából, de békefenntartói feladatokat is ellát ezzel párhuzamban úgy, ahogy terrorelhárítási feladatokra is felkészül, ill. katasztrófavédelmi feladatokra is felkészül. A Néphadsereg ennek csak a negyedére volt képes és arra is csak az ideológiai szerepkör mögé szorítva. Akár mi is a harcfeladata egy katonai alakulatnak, annak működtetésére háttércselekményekre van szükség. Tervezés, szervezés, végrehajtás... Jó, hogy nem kellene akkor "vízfej" a Honvédségnek, mint amekkora jelenleg is van, de ez már csak egy "magyar betegség" marad, - ezzel együtt érzékelhető, pozitív változások álltak be ezen a területen is, amelyek azonban még mindig nem elégségesek - szerintem - a mértéküket tekintve. A sokak által lebecsült, elfeledett, lenézett alakulatok nélkül a harcoló alakulatok csak "félkarú óriások" lehetnének, - hatékony tervezés, logisztika, híradás, felderítés, katonai egészségügy nélkül szó szerint igaz, hogy semmit nem érne a katonaság, - ezek a zálogai annak, hogy a lehető leginkább legyenek a végrehajtott feladatok (költség)hatékonyak. A közkatona az ellen nem sok mindent tud tenni, hogy az állami költségek elszámolásakor miként fognak a nyomtatók, de hidd el, mindenki megteszi nap mint nap azt - többségében, - amit csak megtehet az adott napon!
Egyértelmű, hogy lövésed nincs a mai Magyar Honvédség feladatairól, - kérdező!
Szövetségbeli kötelezettségeknek kell megfelelnie a szervezetnek.
Szerepkörénél fogva katonai képességekkel kell rendelkeznie.
Katasztrófa elhárítási feladatokból kell kivennie szükség esetén a részét.
Terrorveszély megelőzésben, elhárításban, az ilyen irányú cselekmények felszámolására tett intézkedések érvényesítésében kell részt vennie - összhangban a többi, feladat végrehajtásra vezényelt egyéb testületek megfelelő erőivel.
Az ország területi egységének, lakosságának külső, erőszakkal fellépő erőktől oltalmazása is a feladatai közé tartozik.
Sokan abban vélitek egy fegyveres testület "erejét" látni, ha a perc töredéke alatt képes megdobálni a szomszédos országok bármelyikét egy tucat terratonnás atommal, de tévedésben vagytok, mert a mi haderőnk nem támadó doktrina mentén működik - még akkor sem ha sokan ezt szeretnétek. -Az volna csak az igazán drága! A térség katonai erőinek tekintetében pedig semmivel sem vagyunk kevesebbek vagy többek egyik szomszédos országnál sem, - nagyjából egészségesnek mondható a térség katonai erőinek az egyensúlya és szerencsére egyik ország vezetése sem olyan forrófejű, hogy katonai jellegű fellépést fontolgasson a szomszédja ellen. Sok primitív ember azt gondolja, hogy az a katonai erő nem katonai erő, amely nem képes elfoglalni egyik percről a másikra a fél világot, de ez egy hatalmas butaság.
Gondoljatok erre is, amikor megjelenik a katonai helikopter egy árvízzel körbe kerített ház felett és kimenti a házak tetejéről az embereket, állatokat vagy megnyugtatja a fizikális jelenlétük egy település lakóit, amikor - nem ok nélkül - kirendelik a katonákat az utcára. De gondolhattok akkor is rájuk, amikor a semmiből kinő a semmi közepén egy tábori kórház, ahol emberek százait képesek beoltani emberi léptékkel nagyon rövid idő leforgása alatt - a szervezettségükből adódóan!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!