Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért tartunk fenn egy méregdr...

Miért tartunk fenn egy méregdrága hadsereget, ha nem érne semmit?

Figyelt kérdés

A Magyar Honvédség még arra az időre sem lenne képes megvédeni az országot egy esetleges támadás esetén, amíg a NATO katonai gépezete beindulna - mondta a hvg.hu-nak Kovács Gyula. [link]


Minek tartunk fennt egy semmire sem használható hadsereget, ha 250 milliárdba kerül évente és nekünk ez a pénz is rengeteg ! Nagyon jól jönne másra : betegellátásra, korházaknak, áplóknak, oktatásra, kisvállalkozókra vagy közmunkásoknak. Ugysem lehetne csak 10x ennyiért feljavítani a legminimálisabb valódi védelemre képes haderővé, ami irreális anyagi vonzatot jelet, egébként a NATÓ úgyis megvéd. Miért nem építjük le ezt is? [link]



2014. dec. 24. 08:16
 71/100 anonim ***** válasza:
63%

#70 Svájc azért lehet független és tojhat a világra mert ott vannak a bankok.


Svájcot még Hitler sem merte megtámadni, pedig ő még Sztálinnak is neki ment.

2017. okt. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy a mai honvédség semmilyen támadást se tudna visszaverni. Támadásra elsősorban a szomszédaink felől számíthatunk, ha valaha is úgy alakulna a történelmi helyzet, az ő hadseregeikkel pedig összemérhető színvonalú a mienk. A nagyobb nemzetek (oroszok, németek, franciák) fegyveres erőivel pedig nem reális dolog a magyar haderőt összehasonlítgatni ütőképesség dolgában, mert ha fel is fejlesztenénk a Honvédséget az ő szintjükre, már csak a létszámbeli különbségek miatt sem lehetnénk komoly ellenfelek. Románokkal, szlovákokkal stb. esetleg helyt tudnánk állni, a szerbekkel már nem biztos. Azért a honvédek hasznossága mellett elég erős érv, hogy az Európa felé áramló tömegeket ismét mi tartjuk fel, pont mint a török időkben. A különbség annyi, hogy most emiatt a "haladó" Nyugat egy része fújjol ránk emiatt. Azért szerencsére ott is vannak még akik képesek világosan gondolkodni.
2017. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim válasza:
100%

#71: Lehet, hogy valamit félreértek az üzeneted mondanivalójából, de ez miért releváns az én válaszommal? (#70)


#72: Ezen alapvetően szerintem nem kellene gondolkoznunk. Az lenne a leghasznosabb, hogy ha a szomszédainkkal sokkal komolyabb összefonódásaink lennének, szimbiózisban élnénk a Kárpát-medence népeivel és a seregeink legfeljebb "lovagi tornákon" mérnék össze a tudásukat! Az ellenségeinket ma nem egyenruhában kell keresni, hacsak nem nevezzük egyenruhának a bankárok, a spekulánsok és a politikusok öltönyeit!

2017. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
#72 vagyok:alapvetően egyetértek, azért figyelembe kell vennünk, hogy vannak arra utaló jelek, hogy a szomszédaink felől néha érkeznek olyan jelzések miszerint nem igazán tekintenek rokonszenvvel a magyarokra és sosem lehet tudni mikor kerül hatalomra olyan politikai erő ami hajlamos lehet az ellenszenvet ellenünk irányuló tettlegességben is kifejezni.
2017. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim válasza:
55%
#74: Az egész "ősi ellentét" a magyarok és a románok, a magyarok és a szerbek, vagy a magyarok és a szlovákok között szimpla nagyhatalmi érdek. A szabadságharcban harcoltak az oldalunkon szlovákok például. Be lettek oltva ellenünk és az érdek azóta is ugyanaz: Közép-Európában nincs szükség egy egységes és erős nagyhatalomra. A Kárpát-medence népei ha összefognának, akkor egy gazdaságilag és katonailag is viszonylag erős államot tudnának létrehozni. Ez nem lenne jó, hiszen akkor kire öntenék a nyugati országok a vacak termékeiket például? A kis ANTANT utódállamainak a küldetése - nagyhatalmi szempontok alapján - még mindig nem változott meg. Ezzel szemben egyébként szerintem a háború sem érdek.
2017. okt. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:

megint #72: igen közös a sorsunk a Kárpát medencében a többi néppel. De közülük sokan ezt nem ismerik fel, illetve egyes politikai erők tőkét kovácsolnak az ellenünk irányuló ellenszenvből ezért is kell ébernek lennünk. Ezen felül vannak rendezetlen dolgok, ha el is tekintünk attól, hogy hogyan bántak a magyarokkal miután megkapták a nagyhatalmaktól a belőlünk kiharapott területeket, nem tudunk szemet hunyni afelett hogy a mai napig gátolni próbálják pl. az anyanyelvi oktatást, ahogy most éppen az ukránok próbálják. De a szlovákok is megtiltották annak idején, hogy egy magyar orvos a magyar betegével az anyanyelvén beszélhessenek. Történt midez A.D. kb.

2005-ben az emberi jogokra oly érzékeny EU közepén. Szóval azt gondolom oda kell figyelni a szomszédokra ha jót akarunk magunknak.

2017. okt. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim válasza:
#76 Ez természetesen csak abban az esetben működne, ha lenne egy, a nemzet irányában maximálisan elkötelezett, nem kaftánosokból és cigányokból álló magyar kormányunk (a magyarországi kisebbségek megfelelő képviseletével és támogatásával - gondolok itt a svábokra például), valamint ugyebár 'egy méregdrága' és ütőképes hadseregünk, amivel nyomatékosítani lehetne az érveket. Nem konkrét háborúra gondolok, csak egy olyan joker kártyára a kezünkben, amivel az ellenfeleink számolnak.
2017. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 A kérdező kommentje:

A magam részéről megértem azt a szemléletet, hogy az erős hadsereg erős ország, de ez egy mítosz ! Ma már nem kell katonailag leigázni egy országot, hogy elvedd a pénzét. Elárulom, hogy ma is világháború van ; gazdaságilag hívják. Ha az adósság révén egy országot a rabszolgáddá teszed, ahogy velónk tették, akkor katonai megszállás nélkül fizetjük a kamatokkal együtt a hatalmas pénzeket a nyugatnak. Sőt a multijaik akik itt felvásárolták a rendszerváltás után a gyárakat, bezárták és itt terítik a szemét minúségű élelmiszereiket drágábban, mint náluk. Ezzel értelmét vesztette a katonai háború. Mit vinnének el innen a gettót?

Gyár az nincsen...


Ma a neoliberális hazai gazdaságpolitika lényege, hogy nem visszafizetni kell az adósságot, hanem szinten tartani. Ez azt jelenti, hogy azért mert X ország,magánbank egyszer kölcsönzött pénzt, arra a kamatokkal számítva örökre havi bevételt=megélhetést kapott. Gyakorlatilag te/mi tartjuk el ezeket a bankokat, azzal hogy nem rendes fizetést kapsz, hanem zsebpénzt.


Kell ide hadsereg ilyen drágán?

2017. nov. 30. 17:38
 79/100 anonim ***** válasza:

"Ugysem lehetne csak 10x ennyiért feljavítani a legminimálisabb valódi védelemre képes haderővé, ami irreális anyagi vonzatot jelet, egébként a NATÓ úgyis megvéd. Miért nem építjük le ezt is?"


Hü.lye, a NATO tagság egyben kötelezettséget is jelent a 2%-os hadikiadásra és saját védelmi erő fenntartására.

2018. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:
93%
Nem unod már Kérdező a folyamatos kiemelést? Egy RAKAT választ kaptál, és a legtöbb egyetértett abban, hogy egy minimumot teljesíteni kell a NATO tagságért. Mit vársz még ettől a kérdéstől?
2018. máj. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!