Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háborúra van szükség?

Háborúra van szükség?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy,mint 1914-ben mikor a szerbek kiprovokálták az első világháborút(persze háttér is volt-csak az ok kellett),most is ki lehetne provokálni egy háborút!

USA,Anglia,Németország,esetleg Franciaországgal szövetségben!

Most csendes háboru folyik az emberek ellen!Kéne a valódi,amely a végére pontot is tehetne a dologra!

A háboruk azt mutatták meg,hogy erőszakkal el lehet érni a célokat.Tehát háború és utána,majd a "szomszédainkal" is elbánnánk!


2011. jún. 20. 23:24
 81/105 anonim ***** válasza:
60%

A TÖBBI HOZZÁSZÓLÁSBAN IS ANNYI HÜLYESÉG VAN, MINT AZ ELSŐ OLDALON?


Amúgy a háború bármilyen kínos mindig elkerülhetetlenül része volt és lesz az emberi civilizációnak. Akár passzióból és erőfitógtásból lép valaki valaki háborúba min Vilmos Császár, de főleg akkor ha a balkáni státuszkó miatt a Monarchia vagy a teljes ellehetetlenülés miatt mint a németek a második világháborúba.

2011. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
jelen körülmények közt nem lehet háborút indítani, vagyis lehetne, de ahhoz egy nagyonzseniális politikusra volna szükség..
2011. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 anonim ***** válasza:
75%

"Amúgy a háború bármilyen kínos mindig elkerülhetetlenül része volt és lesz az emberi civilizációnak."

Ez nem igaz,mert csak a fejlettlen lények háborúznak, aki elér egy bizonyos fejlettségi szintet, az már nem bántja a másikat.

2011. jún. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem igaz,mert csak a fejlettlen lények háborúznak, aki elér egy bizonyos fejlettségi szintet, az már nem bántja a másikat."

Ezt a gyakran említett marhaságot tudná bárki bármivel igazolni?

Nem tudom, hogy miért nem tűnik fel senkinek sem, hogy a föld technikailag legfejlettebb, valamint a polgáraiknak legtöbb szabadságot, lehetőséget biztosító fejlett államok voltak azok, akik Irakot és Afganisztánt megszállták...

2011. jún. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 anonim ***** válasza:
54%

"Nem tudom, hogy miért nem tűnik fel senkinek sem, hogy a föld technikailag legfejlettebb,"

Másról beszélsz, attól hogy a technikai eszközök fejlettek, az emberiség még nem az. Én a belső fejlettségről beszélek, te meg anyagi fejlettségről. Hihetetlen, hogy ezt még magyarázni kell. Az meg hogy most vagyunk a legfejlettebbek erősen vitatott, pl: Piri Reis.


"valamint a polgáraiknak legtöbb szabadságot, lehetőséget biztosító fejlett államok voltak azok, akik Irakot és Afganisztánt megszállták..."

Az usához hasonlóan szerintem több ország is biztos ugyanakkora szabadságot, mondjuk Észak-Európában, vagy Ausztráliában, Új-Zélandon. Az Usa nem egy fejlett állam, technikailag lehet, de erkölcsileg, emberileg hátul kullog.

2011. jún. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/105 anonim ***** válasza:

A világ összes pontján volt már háború ahol volt elég népsűrűség hozzá és kulturális fejlettség. Ahol nem ott úgy nevezet törzsi háborúk kellet helyette beérni.

A háború egy civilizációs vívmány. És hogy milyen káros a hosszú béke, elég hozzá körbe nézni.

2011. jún. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
74%

"A világ összes pontján volt már háború ahol volt elég népsűrűség hozzá és kulturális fejlettség."

Ti miről beszéltek? Én a belső, szellemi fejlettségről, hogy jön ide a kultúrális fejlettség? Attól, mert valakinek gazdag a kultúrája még háborúzhat. Ennyire érthetetlen, hogy mit jelent belül fejlettnek lenni? Vagy ez nem nekem szólt?

2011. jún. 26. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 anonim ***** válasza:

Szerinted senki és semelyik kultúra nem volt belül fejlett?

Egyes legendák/elméletek szerint pusztultak már el ilyen civilizációk már nem egyszer külső támadás mait.

2011. jún. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 anonim ***** válasza:
46%

04:43

Én vagyok annyira fejlett, hogy tudom, háborúzni nem szabad, mást bántani nem szabad, mert következménye van. Az hogy milyen legendák vannak, hát bárki mondhat bármit. Az atlantisziak mind spirituális, mind technikai szinten fejlettek voltak, de erkölcsileg nem. Állítólag ők elkezdtek játszani az emberi fajjal, és több mindent módosítottak rajtak. De ők sem voltak belül fejlettek, ahogy mi sem, mert nem tiszteltjük a természet törvényeit, génmanipulálunk, klónozunk stb, amit nagyon nem lenne szabad. Háborúzunk, ők is háborúztak, ha jól tudom a lemúriaiakat is elűzték a Földről. Nézd Jézus sosem bántott senkit, az Isten, az Atya sosem bánt senkit, Buddha sosem bántott senkit.

2011. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 anonim ***** válasza:
43%
sokan elitélnek majd ,de erre a háborura szükségünk van ha ayt akkarjuk hogz a világ megmenekuljön,ay emberi civlizáció fent maradjon
2011. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!