Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háborúra van szükség?

Háborúra van szükség?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy,mint 1914-ben mikor a szerbek kiprovokálták az első világháborút(persze háttér is volt-csak az ok kellett),most is ki lehetne provokálni egy háborút!

USA,Anglia,Németország,esetleg Franciaországgal szövetségben!

Most csendes háboru folyik az emberek ellen!Kéne a valódi,amely a végére pontot is tehetne a dologra!

A háboruk azt mutatták meg,hogy erőszakkal el lehet érni a célokat.Tehát háború és utána,majd a "szomszédainkal" is elbánnánk!


2011. jún. 20. 23:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 Falko ***** válasza:
60%

Háborút ki lehet provokálni - nézd csak meg azt az okos grúzt, Szakasvillit. - Na ő tudott valamit, 5 nap alatt, még senki nem vesztette el az országa 1/3 részét egy ilyen "ügyesen" kiprovokált háborúban.


Egyébként a háború természetesen járható út, ha a célokhoz rendelkezésre áll a szükséges katonai erő. De az nekünk nincs.

Akiknek van -a nagyhatalmak- azok háborúzhatnak, míg a kis országok, ha van egy kis eszük megpróbálják magukat meghúzni a nemzetközi küzdőtéren, különben jön egy nagyhatalom és rálép az adott állam farkára. (Lásd Szaddam Husszein példáját.)


Esetleg, ha sikerülne erős szövetségest találnunk, aki megtud védeni minket attól, hogy a farkunkra lépjen a világcsendőrként egyre bravúrosabban ténykedő USA, akkor gondolkodhatnánk háborúban. Ilyen állam csak egy van, mármint akinek van ereje, hogy segítsen és érdekelté is lehetne tenni az ügyben: Oroszország.

(A németek nemzetközi katonai összehasonlításban -márcsak azért is, mert nem számítanak atomhatalomnak és nem állandó tagjai az ENSZ BT-nek- elenyészően gyengék.)

Szóval orosz szövetségben lehetne csak ilyesmin gondolkodni, addig is tessék szárazon tartani a puskaport :)

2011. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
70%
Te hülye kérdező, az nem jut eszedbe, hogy mi nem is akarunk háborút?
2011. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:
13%

"Másról beszélsz, attól hogy a technikai eszközök fejlettek, az emberiség még nem az. Én a belső fejlettségről beszélek, te meg anyagi fejlettségről. Hihetetlen, hogy ezt még magyarázni kell. Az meg hogy most vagyunk a legfejlettebbek erősen vitatott, pl: Piri Reis."

Tudsz mondani olyan civilizációkat, melyek ezen a fejlettségi szinten vannak?


"Az usához hasonlóan szerintem több ország is biztos ugyanakkora szabadságot, mondjuk Észak-Európában, vagy Ausztráliában, Új-Zélandon. Az Usa nem egy fejlett állam, technikailag lehet, de erkölcsileg, emberileg hátul kullog."

Ausztrália kb 1500, Új-Zéland 200, Norvégia és Svédország 500-500, Dánia pedig kb 700 katonát állomásoztat jelenleg Afganisztánban.

2011. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:
62%

Nehéz esetek vagytok.

"Tudsz mondani olyan civilizációkat, melyek ezen a fejlettségi szinten vannak?"

Nem tudom, hogyan értessem meg, hogy az aki bölcs, sosem háborúzik, maximum önvédelmet gyakorolhat, de támadni sosem támad, és mindig a békére törekszik.



"Ausztrália kb 1500, Új-Zéland 200, Norvégia és Svédország 500-500, Dánia pedig kb 700 katonát állomásoztat jelenleg Afganisztánban."

És? Nem mondtam, hogy nem, ha normálisan figyeltél volna a következőt mondtam a szabadságról:

"Az usához hasonlóan szerintem több ország is biztosít ugyanakkora szabadságot, mondjuk Észak-Európában, vagy Ausztráliában, Új-Zélandon."


Az aki háborúzni akar nézze meg ezt, és utána vigyorogjon, hogy milyen jó dolog:

http://www.youtube.com/watch?v=PiEvwmxLDGY

A kérdést feltevőt elküldeném Gázába 1 hónapra próbaidőre, és mindenkit aki írtani akarja a többi embert.

2011. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 A kérdező kommentje:

"Az aki háborúzni akar nézze meg ezt, és utána vigyorogjon, hogy milyen jó dolog:

http://www.youtube.com/watch?v=PiEvwmxLDGY

A kérdést feltevőt elküldeném Gázába 1 hónapra próbaidőre, és mindenkit aki írtani akarja a többi embert."


Mégsem rettentem meg!

2011. jún. 26. 19:40
 96/105 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ennek a kérdésnek a Humor kategóriában lenne a helye, annyira komolytalan.

Plusz legalább emelkedne az ottani színvonal. Rég vihogtam már ennyit, mint most a válaszokon! :-)

Persze azért az anyázást mindenképp mellőzni kellene, kulturáltan is lehet vitatkozni ugyebár...

2011. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, most komolyan, hány éves vagy? Tanultál már történelmet legalább alapszinten? Tudod, mit jelent a háború?

Nem ragozom, előttem már rengetegen leírták: halottak százezrei vagy milliói, holott egyetlen halálos áldozat is sok, és értelmetlen. - Tudod, okos emberek erre mondják, hogy egy háborúnak soha nincsenek nyertesei.


Éhezés, nyomor, pusztulás, rombolás, félelem, stb. Lehet, hogy te nem bánnád, mert nem tudod felfogni teljesen, de ha beszélnél erről csak a közvetlen környezetedben élőkkel, valószínűleg ugyanolyan alacsony lenne a támogatóid száma, mint az itt válaszolók között.


Még csak indokot sem hoztál fel, hogy miért gondolod a háborút szükségesnek. Mit jelent számodra a hazaszeretet? Az embereket? A szomszéd országok lakosai között ugyanúgy vannak mindenfélék, mint nálunk, nem jobbak és nem rosszabbak. A földet? Ugyanolyan szép tájak vannak mindenhol. Vagy mást? Ha pl. Komáromban a Duna partján legel egy kecske, az jó kecske, mert a miénk? És mi van, ha átsétál a hídon Komárno-ba, akkor már rossz kecske lesz belőle?


Lehet Petőfit idézgetni, de azért gondolj bele, ő egy más korban, más helyzetben élt. És nézz utána, mi történt és hogyan bántak vele nem sokkal a nagy lelkesedés után!


Egyébként tini koromban - sokakhoz hasonlóan - én is tele voltam lelkesedéssel, világmegváltó gondolatokkal, lázadással, elégedetlenséggel, stb. Ez az állapot egy bizonyos szintig természetes, de azért nem kell túlzásba vinni. Majd kinövöd. Mielőbbi jobbulást!


Ha pedig nem sikerül kinőni, mehetsz katonai iskolába, lehetsz hivatásos katona itt, Magyarországon is, ha már - mint írtad - nem akarsz külföldre menni.

2011. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
75%

Ó, és még egy, bár nagyon bátornak akarod mutatni magad, nem ijedtél meg az egyik válaszoló által belinkelt videótól...:


Nézd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=ygb6VrW8WZw


Szeretnél így élni, vagy azt, hogy a családod, barátaid, ismerőseid így éljenek? Folyamatos félelemben éveken, tudva, hogy szinte a szomszéd "faluból" bármikor jöhet a rakéta, és rendszeresen jön is? És ha megszólal a riasztás akár nappal, akár éjjel, 15 másodpercük lenne, hogy menedéket keressenek, bárhol is vannak?


Na, tényleg, tessék szíves lenni komolyan gondolkodni.

2011. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 A kérdező kommentje:

ma 20:16


Még mindig nem rémültem meg!

2011. jún. 26. 20:40
 100/105 anonim ***** válasza:
68%
De mi megijedtünk te f@sz, NEM AKARUNK HÁBORÚT!
2011. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!