Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háborúra van szükség?

Háborúra van szükség?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy,mint 1914-ben mikor a szerbek kiprovokálták az első világháborút(persze háttér is volt-csak az ok kellett),most is ki lehetne provokálni egy háborút!

USA,Anglia,Németország,esetleg Franciaországgal szövetségben!

Most csendes háboru folyik az emberek ellen!Kéne a valódi,amely a végére pontot is tehetne a dologra!

A háboruk azt mutatták meg,hogy erőszakkal el lehet érni a célokat.Tehát háború és utána,majd a "szomszédainkal" is elbánnánk!


2011. jún. 20. 23:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
81%
De tudod mit. Fogd az összes nemzeti érzelmű barátod és mennyetek megtámadni a szomszédokat. Csak meg ne lepődjetek, hogy a határ után 20 km-rel már komoly védelem vár.
2011. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 anonim ***** válasza:
88%

Könyörgöm, ha valami hülye Magyarországról beszél, vagy Petőfitől idéz, ne lássátok már bele a Jobbikot!

Egyébként, kedves kérdező, most én is eléggé ráérek, szóval kérlek írd le mire gondolsz pontosan, aztán majd megtárgyaljuk, hogy játsszuk ki egymás ellen a nagyhatalmakat, és ezzel tesszük Magyarországot az új egypólusú világ urává!

2011. jún. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/105 anonim ***** válasza:
87%

"Szerbeknek összesen: 38

Románoknak: 40

Ukránok: közel 300

Szlovákoknak: 19"

Tegyük hozzá, hogy a Gripen nagyságrendekkel korszerűbb a szomszédok által használt típusoknál, emiatt valójában az ukrán légierőn(akik valójában ennél valamivel kevesebb géppel rendelkeznek, ugyanis rengeteg gépet kivontak, mivel nem voltak képesek üzemeltetni őket) kívül tulajdonképpen az összes szomszédosnál erősebb.

Persze a helikopterek és a szárazföldi erőknél sajnos más a helyzet.


"Voltál te már háborúban? Kívánom hogy egyszer csöppenj bele egybe, mindjárt nem okoskodnál a monitor előtt annyit, hanem áldanád az eget hogy béke van..."

Bocs, hogy kötekedek, de ha te sem voltál háborúban, akkor szerintem nem igazán jogos tőle számon kérni.



A fő kérdésre visszatérve:

Értem, valóban kissé bosszantó, hogy a gazdasági/politikai/stb cselszövések nehezen átlthatóvá teszik, hogy ki és mégis mit akar, és talán valóban kevesebb gondolkodással, egyszerűbben meg lehetne érteni a jelenlegi helyzetet egy hagyományos háborúval.

De ez elég kevés egy háború kirobbantásához.

Ráadásul ez nem rajtunk múlik, a mi térségünk viszonylag stabil, vagy legalábbis azoknak, akik világháborúvál változtathatják a helyi háborút elég nehezen vonhatók be jelenleg egy, a környéken kitörő kisebb konfliktussal.

Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lesz sose háború. Előbb vagy utóbb lesz valami, mint mindíg nem az elkövetkező 1-2 évben, és talán még a következő évtized végén sem, dehát nem szabad elfelejteni, hogy gazdasági-kereskedelmi szempontból az első világháború kitörése sem volt sokkal kevésbé ártalmas, mint egy mai lenne, de mégis megtörtént.


Néhány dolgot még tisztázni kéne:

Jelenleg Magyarország számára egy háborút kirobbantani hülyeség lenne, hiszen abszolút nem vagyunk felkészülve rá.

Pontosan ugyan ez volt a helyzet az előző két világháború előtt is.

A másodiknál persze elsősorban a korábbi békeszerződés korlátozta a fegyverkezést, de az első előtt az 1911 -ig kormányon lévő ellenzéki koalíció szabotálta el folyamatosan a haderőfejlesztést.


"A katonai készültséget tekintve Ausztria-Magyarország az utolsó helyen kullogott (...) 1911 -ben a Monarchia 420 millió koronát költött védelmi kiadásokra, addig ugyanebben az évben Németország 1768 millió, Oroszország 1650 millió, Olaszország pedig 528 millió koronának megfelelő összeget fordított erre a célra." (Tisza István visszaemlékezése)


Jelenleg is ugyanígy megszívnánk, se pénzt, se figyelmet nem szakítunk rá, ezért valószínűleg legközelebb is élőerő feláldozásával kell pótolnunk a kiképzés és a felszerelés hiányát, ahogy azt már a történelem során máskor, másoktól is megtapasztalhattuk. Persze ezen lehet változtatni, de úgy látom, nem ebbe az irányba haladunk.

2011. jún. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 A kérdező kommentje:

"Jelenleg is ugyanígy megszívnánk, se pénzt, se figyelmet nem szakítunk rá, ezért valószínűleg legközelebb is élőerő feláldozásával kell pótolnunk a kiképzés és a felszerelés hiányát, ahogy azt már a történelem során máskor, másoktól is megtapasztalhattuk. Persze ezen lehet változtatni, de úgy látom, nem ebbe az irányba haladunk."


Tehát azt mondod,hogy gyakorlatilag ugyanolyan béna hozzáállásunk van ehhez a dologhoz,mint akkor és ez tükröződik a hozzászólók egy részében,akik "NATO tagok vagyunk,majd megvédenek minket"dumával jönnek ide!

2011. jún. 21. 01:43
 45/105 anonim ***** válasza:
86%

",akik "NATO tagok vagyunk,majd megvédenek minket"dumával jönnek ide!"


Ez pedig igaz, ha valaki megtámad minket (kivéve ha az egész NATO-t) a NATO megvéd bennünket. EZt hívják együttműködésnek. Ha viszont mi támadunk meg más NATO tagot akkor azt védik meg, minket meg megtámadnak.


Tehát ez nem úgy megy, hogy most megtámadom a szomszédot, mert úgy támadt kedvem.

2011. jún. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 anonim ***** válasza:
10%
Kövezzetek meg, de néha elgondolkodok azon hogy jó lenne már egy háború. Akkor legalább lenne munkahely és el lehetne tartani a családot!
2011. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 anonim ***** válasza:
96%

"Akkor legalább lenne munkahely és el lehetne tartani a családot!"


Most is van háború. Nyugat harcol az iszlám ellen. Azért szerintem Magyarország területére ne akarj, nem hinném hogy jó lenne, ha anyádat, lánytestvéredet, barátnődet, feleségedet végigkefélné valami csürhe, mint a 2. VH-ban.

Munkahely is csak addig lenne, amíg ide nem érne az ellenség. Aztán már mi sz opnánk.

2011. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 anonim ***** válasza:
79%

Kéedező te egy f@sz vagy. Mi értelme a háborúnak? Inkább szövetkezni kéne a szomszéd államokkal és közösen képviselni az érdekeinket a világ előtt. A háborúra szánt pénzt meg költsd inkább infrastruktúra, ipar stb. fejlesztésére, abból is sok munkahely lenne.

Mondcsak, annyira rossz a helyzeted és annyira elnyomva érzed magad? Nincs pénzed, ennivalód, hol laknod?

Ha van, akkor meg mi a francért akarsz háborút és minek rángatod bele az országot? Összefogni kéne az itteni népeknek. Ha az egész régió fejlődik, akkor a határon túli magyaroknak is jobb lesz, az hogy a határok hol húzódnak, csak részletkérdés. Őszinte legyek, nekem nem is kell nagymagyarország, minek? Én boldog vagyok kis magyarországon is.

2011. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 A kérdező kommentje:

"Őszinte legyek, nekem nem is kell nagymagyarország, minek? Én boldog vagyok kis magyarországon is."


Mert te egy béna fax vagy!

2011. jún. 21. 11:36
 50/105 anonim ***** válasza:
87%

Te meg nagyobb sz@rnak hiszed magad, mint amekkora vagy. Még szerencse, hogy nálad értelmesebbek vezetik ezt a szerencsétlen országot. Mert te rövid úton elérnéd, hogy a föld színéről is eltöröljenek minket.


Pedro

2011. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!