Mi értelme lenne véget vetni az ukrajnai-oroszországi háborúnak? Mi lehet Orbán és Trump célja ezzel?
# 29-es
Sztálin az pragmatista, populista, és opportyunista volt, a hatalom megtartása érdekében még a nagyorosz nacionalizmust / cári imperializmust is képes volt elővenni: szerinte már 800 éve is volt Oroszország, meg a közelmúltban élt cári orosz államférfiakat, és hadvezéreket is elővette, és rendelte el a filmek forgatását, a hadihajók, és kitüntetések elnevezését róluk, lásd A jégmezők lovagját, a Nahimov admirálist, és a Kutuzov / stb-érdemrendeket.
Nem csak Hitler volt antiszemita, hanem még Sztálin is.
A hitleri Németországban is voltak női katonák, nem a végórákban, hanem már 1940-ben is, nyilván nem harcoló beosztásban, meg idővel eszetlenül sorozták be a férfiakat a gyártósorok mellől, és kényszerültek hadiüzemekbe a nők.
Sztálin a háború alatt népszerűségfokozásból elővette az ortodoxiát is.
Igen, Sztálin opportunista volt, politikai számításból hozzá-hozzányúlt cári idők hőseihez és az orotodoxiához is (igazolandó az ortodox Balkánra való befolyás-kiterjesztést), de ettől még sem a nemzeti jelképek használata, sem az állam és egyház szoros összefonódása nem lesz JELLEGADÓ ismérve a sztálinizmusnak, a nemzeti nagytőkével való hűségalapú együttműködés hiányáról nem is beszélve.
Sztálin tehát nem volt fasiszta a Britt-féle 14 pontos kritériumrendszer szerint.
A Putyini rendszer fasiszta jellegét tagadod, Spender? Ha igen - van egy ilyen tippem - akkor milyen alapon? Mi hiányzik belőle szerinted ahhoz, hogy fasisztának lehessen nevezni?
Amúgy a fasizmus használata sem szerencsés, mert Mussolini az kezdő volt Hitlerhez, és Sztálinhoz képest, és mégis fasizmussal riogatnak ?
Én a cári imperializmust, akkor a szlavofíliát, és a sztálinizmus felé kikacsingatást látom a jelenlegi orosz politikánál. Ha Putyin 2008 előtt meghalt volna, vagy 2022 előtt, akkor is ilyen lenne az orosz politikai rendszer hozzáállása.
Oroszoknál amit látok, még az az, hogy a nőket továbbra is erőltetve propagálják, próbálják egyenjogúsítani, és hasonlókkal élni.
A Junarmijába is besorozzák a lányokat, akkor a kadétiskolán belül is van lányiskola, akkor nem harcoló, és biztonságosabb harcoló alakulatban is vannak nők, ugyanezt megcsinálták a szovjet korszakban is.
33:
Kikerülöd a választ.
Szerinted mi olyan jellemvonása van egy fasiszta társadalmi berendezkedésnek, ami a mai Putyini Oroszországból hiányzik?
A hadsereg szupremáciájával, vagyis a 4-es ponttal nem értek egyet. Az Orosz Hadsereg az elmúlt 30 évben ugyanúgy alulfinanszírozott volt, mint bármi más, ráadásként a korrupció melegágya. Nekem az Orosz Hadseregről 2022 előtt a korrupció / szabadrablás / MÉH-telep jutott eszembe, nem pedig az, hogy micsoda jól felszereltek, és jól költöttek.
Ha az Orosz Hadseregre valóban úgy költöttek volna, mint ahogy egy fasiszta diktatúrában szokás, akkor Ukrajna az 2 hét - 4 hét - 2 - 3 hónap alatt összeomlott volna, közben meg Oroszországban is csak a 4. helyen van az Orosz Hadsereg erősorrendileg, az első három helyen az Ukrán Hadsereg, a Wagner, meg a csecsenek vannak.
Az Orosz Hadsereg költségvetése a súlycsoportjához képest igen szegényes is.
Ami a katonákat illeti, az európai, fehér, és szláv oroszok körében nem valami vonzó a katonáskodás, ellenben a mongol etnikumú "oroszoknál" népszerű dolog, komplett zászlóaljakat tudnak kiállítani mongolokból, etnikai alapon.
A szexizmus vád, az 5-ös pont az hülyeség, és nem csak Oroszország kapcsán, hanem mindenhol. Az országok többségében a Kormány, az Országgyűlés, meg a vezető Kormányhivatalok azok férfi dominanciájúak, és nem akarok buta lenni, de ebben én nem látok semmi problémát. A homofóbia az országfüggetlen, Oroszországban régen az ortodoxia, majd a konzervativizmus, és végül a kommunizmus alapján gyakorolták. Napjainkban meg ennek a háromnak a több évszázados, és összegződött hatása van.
Angliában még a 60-as években is dúlt a homofóbia, durván, és közben ők szóltak meg másokat azért. Persze Alan Turing az 1954-ben halt meg, de attól még feketén - fehéren leszögezhető, hogy a Brit Kormány / akkori népszellem kergette halálba. Napjainkban névlegesen sok helyen eljutottak a melegházasságig, azonban még mindig küzdenek a saját országukban történő kirekesztés / gyűlölet / gondolatbűn ellen.
A médiát azt mindenhol igyekeznek a saját kormányuk, és politikájuk által leuralni, és szolgálatba állítani, ez nem orosz sajátosság. (6-os pont)
Ami a nemzetbiztonságot illeti, Oroszországban pont az FSZB, és társai azok a korrupció melegágyaivá váltak, nem pedig olyan hathatósággal működnek, mint az NKVD. (7-es pont)
A vallás az nem Putyin vívmánya, hanem a modern cári éra óta elválaszthatatlan dolog, pár évnyi bolsevik kitérés nem tudta kiírtani azt, amit a néplélek magáévá tett.
A korrupció sem orosz vívmány.
A látszatválasztás az meg általános, bármilyen diktatúrából következő dolog, Sztálin alatt is voltak látszatválasztások, és a választásokon szavaztak is rendre Sztálin ellen, azonban azok semmit nem értek.
#10
Mást is kellene nézned az M1-en kívül.
Ukrán Nagyhercegség előbb volt, az oroszok akkor még sehol sem voltak. A SZU -ba kényszerítették az Ukránokat 1922-ben. 1991-ben a SZU megszűnésével Ukrajna újra szuverén lett. Ezután kezdtek az oroszok területszerzésbe, cél a SZU területi újra kolonializálása.
Orbán és Trump csak a saját választási céljaikat nézik, valójában Ukrajna semmit sem számít nekik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!