Oroszországnak mi értelme stratégiai bombázókat üzemben tartani, ha még Ukrajna is simán le tudja őket lőni?
https://www.youtube.com/watch?v=FTK6prGKuzw
Ugye a háború kezdete óta jópár tucat vadászbombázót lelőttek az ukránok, ami sokkal gyorsabb, agilisebb és kisebb radarkeresztmetszetű, mint egy hatalmas bombázógép.
Arról nem is beszélve, hogy az ukrán légvédelem még az orosz cirkálóRAKÉTÁKAT is leszedi nemhogy a lassabb merevszárnyas gépeket.
Ugye a stratégiai bombázók a NATO elleni atomtámadásra lettek fejlesztve. Na annak mi értelme, ha még Ukrajna területére se mernek már jó ideje bemerészkedni (erről cikkek is jelentek meg) és inkább a hátországból indítanak cirkálórakétatámadásokat (amiket meg a légvédelem leszed).
Vagy csak pénisznövelésre jó az oroszoknak, hogy többszáz millió dollár locsolnak ezekre a használhatatlan gépekre?
Remélem tudod, ha a hír igaz, akkor nem az ukránok terítették le, legalábbis olyan értelemben, hogy technikailag, hírszerzésben a komplett NATO, Amerika stb mögötte áll, minden szükséges infót megkapnak.
Ez nem kis dolog.
Én is sikeres dolgozatot írok, ha tudom a kérdéseket.
#1
Igazad van, sokkal igazságosabb lenne ha hagynánk hegyre lőni az ukránokat.
Mi. Merthogy a NATO mi vagyunk én és te is a része vagyunk.
Magad is megválaszoltad. Az ellenséges légvédelemtől távolról indíthatnak rakétákat.
De ha az ellenségnek nincs fejlett légvédelme (pl. ISIS), akkor a célpont fölé repülve is bombázhatnak.
Stratégiai bombázót (max. "lopakodót") nem küldesz be légvédelemmel biztosított területre pont ezért. Az amcsik sem küldik olyan területre ahol veszteségük lehet (előbb felpuhítják a légvédelmet). Szóval a fordítottját is megkérdezhetnéd amerikai szemszögből.
A stratégiai bombázókat ma már nem nukleáris csapásmérés miatt tartják elsősorban fenn, hanem a nagy hatótávolság és nagy teherbírás, hosszú bevetési idő miatt. A légvédelemmel nem biztosított terület felett cirkálgatnak hosszú-hosszú ideig, hogy ahol szükség van rá, ott egyfajta meghosszabbított tüzérségként 50-100 kg-s JDAM-okat potyogtassanak.
Apró színes, a sivatagi vihar idején melyik repülőgéptípussal küzdötték le a legtöbb iraki harckocsit? Na tudja valaki? Megfejtés: F-111, a hasonló elv alapján, nagy teherbírás, hosszú bevetési idő (a terület felett cirkáltak Marverickekkel megrakodva).
# Kérdező
" Ugye a háború kezdete óta jópár tucat vadászbombázót lelőttek az ukránok, ami sokkal gyorsabb, agilisebb és kisebb radarkeresztmetszetű, mint egy hatalmas bombázógép. "
Itt eleve az a probléma, hogy teljesen félreértelmezed / nem érted a csatarepülő, a vadászbombázó, és a stratégiai bombázó szerepét, feladatkörét, és különbözőségét.
A csatarepülő a légvédelem hatósugarában és magasságában repül, azoknak magas lesz a veszteségük. A vadászbombázók normális körülmények között nem szenvednek veszteségeket, az oroszok hülyén alkalmazták azokat, azokból is elszenvedtek egypárat, azonban tanultak belőle.
A stratégiai bombázóra hogy jelentene veszélyt a légvédelem ?
" Arról nem is beszélve, hogy az ukrán légvédelem még az orosz cirkálóRAKÉTÁKAT is leszedi nemhogy a lassabb merevszárnyas gépeket.
Ami infó van az ukrán légvédelem sikereiről, az jellemzően csapatlégvédelmi siker, infravörös irányítású, rövid hatótávú légvédelmi rakétákkal helikopterek és csatarepülők ellen. A többit csak hozzáképzeled. De ha tudsz hiteles (!) forrást az SA-11-es Buk-okkal és Sz-300-asokkal elért lelövésekre, kontra a megsemmisült robotrepülőkre, harcászati rakétákra, és vadászbombázókra oszd meg. Akkor majd megvitatjuk hogy ez siker-e.
Továbbá az ukránok panaszkodnak, hogy a 70-es évekbeli H-22-es Burja robotrepülőt nem tudják lelőni, akkor a 80-as és 90-es évekli H-55-ös és 3M-54 Kalibr robotrepülők mivel lennének kezelhetőbbek ?
" Ugye a stratégiai bombázók a NATO elleni atomtámadásra lettek fejlesztve. Na annak mi értelme, ha még Ukrajna területére se mernek már jó ideje bemerészkedni (erről cikkek is jelentek meg) és inkább a hátországból indítanak cirkálórakétatámadásokat (amiket meg a légvédelem leszed). "
Olyan nincsen, hogy dedikált atombombázó. Ezek a bombázók feladatfüggően hordozhatnak
- 30 - 50 hagyományos töltetű bombát
- 10 - 15 robotrepülőt, még nukleáris robbanófejjel is
- és 8 nukleáris töltetű bombát
Az amerikai B-52-es Stratofortress, és az orosz Tu-95-ös Bear azok butabomba szórásra születtek. Az amerikaiak kipróbálták ezt a bevetési módot, súlyos veszteséggel járt, hullottak az ő gépeik, mint a legyek. A 80-as évekre elérhetővé váltak őnekik is a robotrepülők, és azóta a B-52-es az 15 robotrepülőt hordoz, és indít 3,000 km-es távról.
Akkor az amerikaiak is gyávák ?
A robotrepülők azok 1,000 km/h-val repülnek, 30 méter magasságban, csak és kizárólag lapos, sík, nyílt terepen van esélye a légvédelemnek, különben ezek simán átjutnak rajta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!