NATO vagy Oroszország győzne egy háborúban?
Nézzük is a NATO hagyományos fegyvereit:
A légierő gerincét az F-16A/B/C/D-k alkotják. Az F-16A/B-k elavultak, a C/D az, ami elfogadható, és okés vadász tulajdonságokkal bír.
Mellette még az EF Typhoon ami nagyszámú típus, vadászbombázónak tervezték, de végezetül a dedikált légifölény vadász feladatú F-15-ös Eagle-nél is jobb repülőt terveztek, lehet használni a légifölény kivívására.
Légvédelemnél a Patriot az elsődleges légvédelmi rakéta, sok változattal, de gyakorlatban nem teljesít valami jól.
Helikoptereknél az Eurocopter Tiger-ről mindent elmond, hogy AH-64-es Apache-ra cserélik :D
Harckocsiknál a Leopárd 2A4-es alkotja a NATO gerincét, egy túlértékelt, és könnyen leküzdhető harckocsi, az Strv 122-estől, és a Leó 2A5-östől kezdődően kezdték el érdemben orvosolni a tervezési hiányosságait.
A Leó 2A4-est nem lehet modernizálni A5 / A6 szintekre, hanem azokból teljesen újratervezett és újgyártású példány kell.
A csapatlégvédelemben, mint amilyen volt az M163-as, látványosan hiányt szenvednek. A Flakpanzer Gepard nehézkesen működtethető, drága, és nem is sikeres eszköz.
#81
Mi az, hogy "visszariadnak"?
Ezt így,tényként?
Történt valaha is egy direkt, all-in konfrontáció a NATO és Oroszország között? Nyilván nem.
Tehát ezt így tényként kijelenteni nem kicsit ostobaság.
Direkt nem, mert nem is lett volna értelmük, ki akart akkoriban egyáltalán világuralmat, de attól még a harmadik világban még legálisan próbálhatták ki egymás ellen a fegyvereiket, mint az arab-izraeli háborúk, Vietnám, és az irak - iráni háború.
Ezzel az ukrán háborúval viszont borult mint.
Lassan, de fogynak az ukránok orosz eredetű cuccai, nyugatiakkal pótolják azokat, meg nem lehet gyorstalpalót tartani az ukránoknak, és maguk az ukránok is fogynak, és onnantól, hogy majd a svéd eredetű Leó 2-esben svédek ülnek, akik Poltavánál harcászkodnak, az minek számít ?
A svéd kiképzők elmondták, hogy fél éves kiképzés kell a Leó 2-es jó hatásfokú kezeléséhez, mind a géphez, mind az egységes, sőt összfegyvernemi harcászathoz, erre az ukrán parancsnok benyögi, hogy nekik nincs idejük erre, 2 hetes gyorstalpaló, és alkalmasnak minősítés kell nekik.
Ha ukránokra bízzák a méregdrága haditechnikát, mi lesz ? Aknamezőre hajtanak, vagy árokba hajtanak, vagy egymással próbálják pároztatni a kettő harckocsit és minden amit elképzelhetünk ? Sőt olyan is volt, hogy az ukrán kiskatonák otthagyták a fasor mellett a teljesen ép Leó 2A6-ost, az oroszok örömére, bezsákmányolásra.
Az összes nyugati politikus a falig menően sőt azon túlmenően folyamatosan arról beszél, hogy mindent megér Ukrajna támogatása annak érdekében, hogy Ukrajna létezzen, csak ilyen kvalitású ukrán katonákkal hogy érik el a céjaikat ?
# 78
IDÉZLEK: "Az usa-nato légifölény szintén nem lenne hatásos.Az oroszok a valóban fontos stratégiai helyeket sz-400 és sz-500-as műhold- radar kombinációju légvédelmi elháritó rendszerekkel védi.Ezek keményen megritkitanák a támadó légiflottát rakétákat drónokat.Egyszerűen nem maradna annyi hogy levegőben dominálhassanak.Ja meg hát gyakorlott pilótákat sem könnyű pótolni.Ami most ukrajnában történik az egy lassú felmorzsoló taktika.Tagadhatatlan hogy eddig bármilyen haditechnikát küldött a nyugat mind roncsként végezte."
Teljesen téves, amit írsz. Sőt, esti mese.
Hiszen az orosz légvédelem az ukránok ósdi, 30-40 évvel ezelőtti haditechnikai színvonalon álló szu-25 és Mig-29 repülőgépeit sem tudta kiiktatni eddig.
Ráadásul Ukrajnának 100 db alatti harci repülőgép állománya van, és ezt a viszonylag kisszámú, ráadásul teljesen elavult légierőt sem tudta semlegesíteni az orosz légvédelem.
A NATO minimális mennyiségű korszerű fegyverzetet adott Ukrajnának.
A NATO összesen 40 db Leopard 2A4, 21 db Leopard2A6, és 14 db Challenger 2 tankot szállított le Ukrajnának.
AZAZ UKRAJNA KEMÉNY 75 DB MODERN TANKOT KAPOTT EDDIG! Oroszországnak ellenben minimum 1900 db tankja harcol Ukrajna területén.
# 82
Felsoroltad a NATO hagyományos fegyvereit.
Nézzük légierőt!
IDÉZLEK: "A légierő gerincét az F-16A/B/C/D-k alkotják. Az F-16A/B-k elavultak, a C/D az, ami elfogadható, és okés vadász tulajdonságokkal bír."
Ez így nem igaz.
Hiszen NATO és NATO-szövetséges országok 1000+ db 5. generációs F-22 és F-35 repülőgépet tartanak hadrendben.
Szintén 1300+ darab áll hadrendben az F-15 és F/A-18 típusokból.
A NATO és NATO szövetséges államok mind mennyiségileg, mind minőségileg elsöprő fölényben vannak az orosz légierővel szemben.
Az orosz légierő ukrajnai teljesítménye hervasztóan gyenge, Ukrajnában bebizonyosodott, hogy az orosz légierő csapásmérő képessége töredéke az USA légierejének.
Az orosz légierő nem képes olyan, több száz darab repülőgép koncentrált, egyidejű bevetésével végrehajtott stratégiai szintű légi hadviselésre, mint amilyet az USA hajtott végre 1991-ben és 2003-ban Irak ellen.
Az orosz légierő Ukrajna ellen csak kis kötelékekben (néhány géppár) végrehajtott, taktikai szintű, korlátozott légicsapásokra volt képes.
# 82
Nézzük a tankokat.
IDÉZLEK: "Harckocsiknál a Leopárd 2A4-es alkotja a NATO gerincét, egy túlértékelt, és könnyen leküzdhető harckocsi, az Strv 122-estől, és a Leó 2A5-östől kezdődően kezdték el érdemben orvosolni a tervezési hiányosságait."
Ez így megint nem igaz,
Hiszen éppen csak a NATO harckocsierők valódi gerincét, az USA 5500 db M1 Abrams tankját hagytad ki.
Ugyanis a NATO legnagyobb számban rendelkezésre álló tankja nem ám a Leopard 2-es, hanem az USA 5500 db M1 Abrams tankja.
# 82
Bocs, a légierő adatai tévesek voltak, ugyanis sokkal több van F-15 és F/A-18 típusokból.
USA REPÜLŐGÉP ÁLLOMÁNYA:
F-16: 1018 db
F-15: 1703 db
F/A-18: 1977 db
F-22: 195 db
F-35: 535 db
A USA harci helikopter állománya is impozáns:
AH-64 Apache: 726 db
AH-1 Cobra/Viper: 196 db
# 82
Az USA még tüzérség területén is fölényben van, hiszen az 1500 db, M142 HIMARS és M270 MLRS és amerikai önjáró rakéta sorozatvető tűzereje, impozáns hatótávolsága és pontossága összességében masszív fölényt biztosít.
"Az oroszok a valóban fontos stratégiai helyeket sz-400 és sz-500-as műhold- radar kombinációju légvédelmi elháritó rendszerekkel védi."
Ez csak a szokásos orosz propaganda. Az 500-as erősen fejlesztés alatt álló rendszer, a 400-asból pedig alig néhány üteg, néhány tucat rakétával létezik.
Amúgy a törökökök igencsak bánják, hogy az Sz-400-ast választották az F-35 helyett. Utólag kiderült, hogy a rakéta rendszer képességei finoman szólvan nem egyeznek a reklám anyagokkal.
India még időben visszatáncolt a Su-57 megvásárlásától: ahogy közelebb engedték őket a géphez, észrevették, a gép rendszereinek nagy része megegyeznek a Szu-27-el. Tehát a 80-as évek technikai színvonalát hozzák.
Mintha ma el akarnának adni neked egy karburátoros, dobfékes autót - természetesen 10 milláért!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!