Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek jobb lenne úgy...

Szerintetek jobb lenne úgy visszahozni a sorkatonaságot, hogy a nőket is besorozzák?

Figyelt kérdés
Izraelben ez a rendszer működik. Dél-Koreában nagy valószínűséggel szintén fog és pár évvel ezelőtt Japánban is így merült fel a sorkatonaság visszaállítása.

2021. dec. 31. 09:47
 51/93 anonim ***** válasza:
40%

#49-nek:


Persze. A Stasi is reklámozta amit csinált, és köztudomású volt hogy gyerekeket képeztek ki. Volt a faxt.


Csak a munkásőrségről ez utólag sem lett nyilvános mert nálunk nem volt igazi rendszerváltás, és a régi felelősök zöme maradt a helyén.

2022. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:

Ja és 84-es vagyok szóval.... De hát azért

So viel Unsinn, wie Sie hier zusammenstellen, ist ein Wunder, dass Sie noch am Leben sind, denn wenn Sie einen IQ weniger hätten, wären Sie eine Pflanze.

Но вы даже не можете это прочитать.🙂.


Csak azért írta németül mert magyarul inkább nem írom le (na meg mert jobban tudok úgy mint oroszul)

2022. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
27%

#52-nek:


Nem fogom még egyszer leírni, olvasd el a #48-as válaszom.


Azt hitted te mindent tudsz? XD


Kis naív ..

2022. jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
100%

53# ahhm többet mint te


Nagy naív😁


És megbocsáss de szerintem 4 év harckocsiző szolgálat és + 7 év a könnyű vegyes dandárba azon belül is a KMZ-be szerintem jobban értek a témához mint te

2022. jan. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
27%

XDXDXD


Az előző munkahelyemen egy nyugalmazott századossal dolgoztam, aki a nyugdíja mellett maszekolt. (nagy xarrágó volt)


Az elején ugyanígy röhögött mint te. Aztán telt-múlt az idő, sokat dumáltunk, és a végén elismerte hogy biztos hogy igazat mondok, annak ellenére hogy képtelen elhinni.

2022. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
27%

#49-nek:


'88-ban voltam Kisvaszaron, a munkásőrség 89-ben szűnt meg.


Tehát az idősek körét szűkítsük le azokra akik akkor már legalább 18 évesek voltak, és így aktív munkásőrök lehettek. Vagy azokra akik intézeti gyerekek voltak akkoriban, és elmúltak 12 évesek.


Mert a civileknek, de még a honvédségi tagoknak sem volt fogalmuk erről.


Tehát ha idős akkor legalább 51 éves, és munkásőr is volt, ha pedig fiatal, akkor legalább 45, és intézeti gyerek volt.


Szerintem qrvára szűk az a kör aki még él, a feltételeknek megfelel, és így utólag el is ismerné!

2022. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
70%
56# még jó hogy a szocializmusban nem volt honvédség nép hadsereg volt de mindegy
2022. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
62%

#57-nek:


A "csikók" szaladgáljanak a mezőn, és ne ugassanak bele az idősebbek beszédébe.



[link]


Egyébként pedig Kárpáti Ferenc vezérezredes volt a HONVÉDELMI miniszter.

2022. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
70%
58# romolusz altábornagy se beszél olyan lelkesen a néphadsereggről meg a munkásőrségről.
2022. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
39%

#59-nek:


Nekem ne hivatkozzál egy fidesz-bérenc véleményére "barátom".


Korom Ferenc nem véletlenül mondott le jóval idő előtt.


Korom Ferenc meglátása szerint a Magyar Honvédség előtt álló új feladatok más típusú vezetőt kívánnak.


Ő arra nem volt hajlandó, amit a honvédséggel terveznek

2022. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!