Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek jobb lenne úgy...

Szerintetek jobb lenne úgy visszahozni a sorkatonaságot, hogy a nőket is besorozzák?

Figyelt kérdés
Izraelben ez a rendszer működik. Dél-Koreában nagy valószínűséggel szintén fog és pár évvel ezelőtt Japánban is így merült fel a sorkatonaság visszaállítása.

2021. dec. 31. 09:47
 21/93 anonim ***** válasza:
81%
20-as: Igen, aki azt írja, hogy "jó lenne a mai páwa, ecsetfejű gyerekeknek, akik tanulnának ott egy kis tiszteletet", nos aki ilyet ír, az vagy maga is egy 50-es vagy 60-as alkoholista hájzsák, vagy ő is ilyen egyszálbélű valaki. Névtelenül és arc nélkül könnyű keménykedni, nos ők azt teszik. Legyen meg ez az örömük.
2021. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
88%
És az miért baj ha valaki festetthajú divatgyerek, miért kell belepofázni az életébe? Miért kellene megalázni megváltoztatni a sorkatonasággal?
2021. dec. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy az már rég baj ha a szülő a katonaságra akarja bízni a nevelést
2021. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
91%

#22 mert egyeseknek csak az a férfi, aki dohányzik, alkoholizál, veri a családját és minimálbérért dolgozik valami fizikai munkát egy életen át.

Ha valaki többet keres kényelmesebb munkával, mint ő, akkor az nem igazi munka.

2021. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
96%

Régen, amikor volt sorkatonaság, sem volt mindenki katona, az igazán nyüzügéket nem sorozták be, meg sok egyetemet végzett is megúszta, tudtommal majdnem mindegyik, talán volt idő, amikor belőlük is szemezgettek, de azokat legalább tisztnek képezték.

Nekem is volt már feleségem, gyermekem és még saját lakásom is, amikor 24 éves koromban berántottak. Akkor nagyon utáltam, de volt benne azért jó is, emlékszem türelmetlen voltam kivárni a gyüjtőliftet, mindig egy sprintben felszaladtam a kilencedikre, sosem liftezgettem, olyan jó lett az erőnlétem, amikor leszereltem.

Fiúk amúgy is szerettek minden időben fegyverekkel bánni, meg egy csomó mindent kipróbálni, a kezdeti pár hét után nem volt az olyan rossz, egy csomó minden szórakoztató volt, a sorkatonák lövöldöztek, robbantottak, dögnehéz gépjárműveket, harckocsikat vezethettek, meg hasonlók. Azt hamar megszokta mindenki, hogy magának kell beágyazni, meg felmosni a körletet és az alakzatban menetelést is, de még az elején is lehetett jókat röhögni, sokszor mulatságos volt a kiképzés és volt gyakran sikerélmény, megcsinálni rendesen a fegyverfogásokat, kivágni a vigyázzmenetet az ezredesnek és rendesen, előírás szerint jelenteni, egyszóval katonásan viselkedni, ahogy el is várták, ki lehetett a kosztot is bírni, speciel én a menetgyakorlatokat, meg a táborozást kifejezetten szerettem.

Én bizony szerettem volna mindent kipróbálni, talán egyedül légelhárító löveggel nem lőttem, de voltam FUG-ban (felderítő, úszó gépjármű), harckocsiban, még mobil lokátorállásban is és addig nem nyugodtam, amíg legalább egyszer egy löveget meg nem töltöttem és a boldogságom nem ismert határt, amikor megengedták, hogy én durrantsam el.

Na persze a rakétásokhoz, vagy a légierőhöz nem jutottam el, de egyszer még azt is láttam, hogyan hajtogatják az ejtőernyőket, szóval én remekül szórakoztam a sorkatonaság alatt, a fáradalmakat könnyedén elviseltem, a szivatáson, meg a durva bánásmódon csak nevettem, mert talán nem veszik sokan észre, a Honvédség lehetőség is, hogy olyanokat tegyél, amire különben sosem lenne alkalma az embernek.

2021. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
80%

"Amúgy az már rég baj ha a szülő a katonaságra akarja bízni a nevelést"


Sokan azt hiszik, hogy ott majd tiszteletre nevelik az embereket. Hát eddig ezt nem nagyon vettük észre. Az meg mitől tisztelet, hogy naponta többször is fényesre nyalod őrmestered hátsóját?

És azt is állítom, hogy aki sorkatona-tiszt vagy kiképző volt, annak örült a családja, hogy az ember bent volt a laktanyában és nekik meg nem kellett otthon elviselni az elmebeteg alkoholistát.

2021. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
18%

Miért kell ilyeneket írni, pláne ha sejtelmed sincs, valójában mi volt?

Nekünk teljesen normális tisztjeink voltak, egy volt csak piás, de az őrnagy létére csak szakaszparancsnok volt, az tényleg mindig be volt szívva, de jó fiú volt az öreg őrnagy, nem bántott az senkit, nem sok volt neki a nyugdíjig hátra, azért tűrték meg, mellesleg a századpk meg százados volt, vagyis felettesként alacsonyabb rangban volt, mint az őrnagy, a beosztottja.

Ez valami ostoba legenda, hogy a seregben mindenki csak ocsmány részeges barom volt, azért mégis sokkal veszélyesebb hely, mint bármilyen gyárüzem, lőfegyverekkel, robbanóanyagokkal kell bánni, emberekkel, akiknek nemegyszer töltött fegyver van a kezükben, harcra képezik ki a fiatalokat és te azt hiszed, hogy ezt lehet rend és fegyelem nélkül megtenni?

Mindenki kifejezetten tisztességes volt, nem is lehet másképpen egy hadsereget fenntartani, kizárt eset, ha jobban belegondolsz, magad is felfogod.

2021. dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim ***** válasza:
74%

"harcra képezik ki a fiatalokat és te azt hiszed, hogy ezt lehet rend és fegyelem nélkül megtenni?"


Ja, ahogy azt te elképzeled, a kommunista korszakban kb. semmi hasznosra nem képezték ki a fiatalokat, és rendet meg fegyelmet pláne nem tanultak. Ha nálatok nem így volt örülj neki, az én faterom meg ilyeneket mesélt, hogy a laktanyaparancsnok mattrészegen fetrengett a hányásában. Ezért biztosan megérte fenntartani az ilyen alkalmatlan alkeszok gyűjtőhelyének.

A mai profi hadsereg, a hivatásosok az teljesen más, de miért kell azt hinni, hogy a sorkatonaság is ilyen profi módon működne? Nem a mennyiség számít, hanem a minőség, attól még nem értékesebb valami, hogy minél többen részt vesznek benne.

2021. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
28%

"Ez valami ostoba legenda, hogy a seregben mindenki csak ocsmány részeges barom volt"


Másképp nem is lehetett elviselni azt a sok vadállat őrmestert, meg az értelmetlen szívatásokat, amik bent voltak. Szerinted mi értelme van fogkefével felmosni a folyosót? Mossa fel vele az, akinek hat anyja van! Tudod, aki kiadta ezeket az "utasításokat", neki kellett volna megcsinálni. Akkor mit szólt volna az állatja?


De beszéljünk akkor a tiszteletről. Ott mit lehetett tanulni ezen a téren? Te tanultál ott olyat? Vagy úgy gondolod, hogy a maiak nem ismernek semmiféle tiszteletet, de a katonaság által nagyon is megtanulnák?

Mert aki volt sorkatona, az szerintem egy fokkal sem különb attól, mint aki nem volt. Én nem voltam és nagyon örülök neki. És az ilyeneket nem tisztelem semennyire sem.

2021. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
0%

Mesélte!

Szerintem is mese volt, meg aztán szerinted a sorkatonákra épülő hadsereg nem profi?

Biztosíthatlak, hogy tökéletesen kezelték a harceszközöket és rend volt, meg fegyelem, a laktanyákban olyan ritka volt a részeg, mint a fehér holló és hadbíróság járt érte, ami szükséges is volt, a különlegesen veszélyes harceszközök miatt.

Mellesleg én éppen azt hallottam, hogy nagyot esett a mostani haderő színvonala, ami valószínűleg igaz, mivel alig költenek rá és az bizonyára hatással van mindenre, de ezt már nem állítom biztosra, mivel nincs kapcsolatom a katonasággal, mióta leszereltem és az régen történt.

2021. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!