Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért selejtezzük le a T-72-es...

Miért selejtezzük le a T-72-eseket és a Mig-eket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok túl kompetens a harcászatban, ezért nem is értem, hogy miért selejtezzük(tük) le a T-72-es tankjainkat meg a MIG-29 vadászgépeket.


Én értem, hogy elavultabb technika, (főleg a mostani Leopardokhoz képest), de egy tank akkor is tank, a vadászgép meg vadászgép.

Nem mindegy, hogy 44 tankkal rendelkezünk, vagy 100-al még ha gyengébb minőségűekkel is, amikor szinte minden környező ország rossz szemmel néz ránk történelmi okokból.

Nyilván irrevaláns példa, de például egy szlovák vagy román támadás esetén szerintem nem lenen mindegy, hogy 44 tankunk van, vagy 100, még ha kisebb harcértékkel rendelkeznek akkor sem.


Az új tankok mellett (az azok árához képest) minimális költségből fenn lehetett volna tartani a T-72-eseket, vagy legalább több gépből összerakni 40-50 életképeset.

Miért nem lehetett őket tárolni 1-1 raktárban és amikor jön a szükség elővenni őket? Régi orosz technika nem hiszem, hogy akkora karbantartásra lett volna szükség, hogy hadra foghatóak maradjanak.



2021. márc. 26. 17:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 Jeffrey Spender ***** válasza:
A NATO-ban egyedül a Németek vették komolyan a Mindenevő motor és a Multifunkciós tornyot, hogy a Leó 2-es tornyát a lőszerkészlet csökkenésével, de rögtönzött páncélvadászként a Leó 1-esekre és M48-as Patton-ökre is szereljék rá, és így szórakoztassák a T-80BV-ket, addig az Amerikaiak és az Oroszok hasonló példával élve az M1 Abrams + M60 Patton / T-72/90 és T-55-ös összeházasításokat műszaki ökörségeknek tekintik, Dedikált harckocsit akarnak, hagyományos megoldásokkal, mint a Toronyhátulos Lőszerrekesz, nem pedig az Alvázban tárolt lőszer és a Toronyhátulban levő Multifunkciós Hidraulika.
2021. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

Leopárd 2-esnél lehet csinálni, hogy


1. Leszereljük a Tornyát,


2. az Alvázból a Sofőr melletti Lőszerrekeszt meg kell szüntetni, a mérnökök pontosítsák, hogy Mi legyen a helyére,


3. Visszatérünk a Toronyhoz, felnyitjuk a Hátsó részét, Kivesszük belőle a Hidraulikát, és megcsináljuk egybefüggő lőszerrekesznek,


4. és az Elfekvőben levő Hidraulikát az Alvázban próbálják értelmesen újra elhelyezni,


és akkor kapunk egy Olyan elrendezésű harckocsit, amilyen az Abrams és a T-80UM2 Black Eagle / T-84 Oplot / T-72-120-as, Túlélőképességileg Egyforma az Öt, ezzel lennék Elégedett.


Költségileg Vállalnád-e ezt ?

2021. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
56%
Azt hogy mi saját erőből modernizáljunk 50-100db harckocsit, teljesen kizárt. Nincs meg hozzá a tudás, ipari háttér, és a kifejlesztéséhez a pénz se. Reaktív páncélzat kifejlesztése, aktív elhárítórendszerek, új tűzvezetés, ezekhez nagyon kevesek vagyunk. Esetleg az ABV védelmet, kommunikációt meg tudnánk világszínvonalon oldani, de ennyivel kifújt a történet. Ha mondjuk 2000 db-ot kéne korszerűsíteni talán rentábilis lenne. Eleve orosz technika a NATO-ban nekünk szóba se jöhet, még a törökök is kaptak-kapnak hideget meleget az Sz400 miatt. Az Abrams szerintem egy nagy túlhájpolt megalomán fos, ide semmiképp se való. Ráadásul az amik legfeljebb a gárdától levedlett fosokat adnák csak ide, mert azért annyira nem bíznak bennünk hogy csúcstechnikát ránk bíznák. Főleg úgy, hogy Putyin úgy járkál hozzánk mintha haza menne. Jó tank még a Dél-Koreai, de nálunk nincs hagyománya semmilyen ferdeszemű technikának, és túl messze is van egymástól a két ország. Ha mondjuk háború közepén hirtelen kéne egy hengerfej felújító készlet, a logisztika elég macerás lehetne. A Leo teljesen reális választás, ha már szinte minden német autót gyártunk itthon, miért ne gyárthatnánk a tankjaikat is. Annyit még az antantról, hogy lejött bárkinek is, hogy az egykori antant hatalmak kizárólag a kis-antantba szervezték ki az iparukat, míg a központi-hatalom Németország, az egykori szövetségeséhez, mihozzánk hozta a leányvállalatait.
2021. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az Abrams-nek kétféle Prototípusa volt.


- A Chrysler-féle Abrams Toronyhátulos lőszerrekeszt alkalmazott,

- A General Dynamics-féle Abrams meg Sofőr melletti lőszerrekeszt alkalmazott, mint a Leopárd 2-es,


és szerinted Melyik gyártó Prototípusát vették Sorozatgyártásba ?



Arra akarok Kilyukadni, hogy vannak Általános Elvek, amik szerint normálisan lenni, és lehet szembe is menni velük. A Leó 2-esnek is volt Toronyhátulos prototípusa, de a Németeknek nem az a fajta Leó 2-es variáns kellett, hanem a Hidraulikás, és utólag bizonyosodott meg, hogy Ökörséget választottak.


Valóban, Magyarország, Macedónia, Portugália és társai azok jelentéktelen kisországok a NATO térképén, a Németek önmagukat herélik ki, a Challenger is katasztrófa a maga módján, meg a Brit Seregszervezés, ilyenkor tényleg mindegy.

2021. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az Abrams-et ajánlották a Briteknek, hazai ipart védték ellene, a Franciáknak is, dettó, a Németeknek is, dettó, és a Svédek vették volna szívesen az Abrams-et, de igazad van, Nemzeti Gárdista levedlettet adtak volna, és amikor már M1A1 / A2-est is adtak volna, akkorra sértődöttségből Leó 2-est vettek.


A Kornet az Beüti mind az Abrams, mind a Leó 2-es frontját, csak a Leó 2-est szétveti, berobbantja a sofőr melletti lőszerrekesze, az Abrams-nél nincs ott tárolva az éghető anyag, a sofőr jóeséllyel menthetetlen, de a Pk - Töltőkezelő enyhén kábultan ki tudják rángatni a Lövegirányzót, más a 0 / 4-es arány, és más a 3 / 4-es túlélési arány.



Valóban, az Abrams az ezeréves T-55-ösöket és szénné butított exportverziós T-72-es utánzatokat lövöldözött halomra, de akkor is Felépítésileg nem mindegy, hogy lehet-e Ammorackelni.

2021. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
55%
Az Abramsnak kerámia többszörös szendvics-kompozit a páncélzata, és szerintem a neutronvédelem miatt van benne több réteg. Arra lett kifejlesztve, hogy az első generációs RPG ellen védje a személyzetet. Irakban is amikor megküldték RPG-vel a tornyot, az ijedségen kívül más kár nemigen lett. Aztán megküldték az RPG-vel a lánctalpat, és tuti páncélzat ide-vagy oda, szégyen szemre el kellett hagyni a harckocsit és fel kellett robbantani. Aztán jöttek az erősebb tandem fejes RPG-k, az már átütötte a kompozitot. Erre jött az aktív páncélzat, amire jöttek az egyre rafináltabb robbanófejek. A probléma az, hogy egy új harckocsit kb 10 évbe kerül kifejleszteni csilliárdokért, és a csere is évtizedekben mérhető, egy új robbanófejet egy meglévő antitank rakéta platformra rábiggyeszteni meg pár hónap. A védelemben jövő mindenképp az intelligens ellen rakéta rendszerek lesznek, amik még a páncélzat közelébe sem engedik a páncéltörő fejet. Ezeket a rendszereket meg egy PSZH-ra is fel lehet majd rakni, legfeljebb a tűzerő miatt lesz érdemes harckocsit tartani. A 120 mm mégis több és messzebb mint egy gépágyú.
2021. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

solarGyula:


Én nem a Páncélzat összetételéről beszélek, hanem az Általános felépítésről.


A Túlélőképesség az két dolgon múlik, egyik persze a Páncélzat, másik meg a Lőszerrekesz pozícionálása.


Páncélzatilag az Abrams, a Leó 2-es és a T-64-es egyenértékűek, ebben most nem megyek bele, de van anyagom, és csak a Lőszerrekesz, amiben lehet Jó és Rossz megoldásokat venni, és ezen Értetlenkedünk, de Miért ?



Alvázba / Sofőr mellé pozícionálni Lőszerrekeszt az égbekiáltó ökörség, ezért utasították el a General Dynamics-féle prototípust, és lett Chrysler-féle Abrams.


Leó 2-esnél viszont szándékosan szembe mentek a józan elvekkel.


A T-64-es meg egy olyan korszakban született, amikor ATGM-ek nem voltak, és az M60-as Patton meg képtelen volt beütni, és 1994-ben akarták Újratervezni.


[link]


[link]


[link]


[link]



Más példával, nem tudom mit nem lehet érteni, a Merkava az egy Túlfejlesztett, 1945 - 1962-es Centurion elfajzott továbbfejlesztése, ahhoz való Papír páncélzattal, Nulla Kompozit, de a Harckocsi Farában, Hátul van a lőszerrekesze, az Orrmotorja le fog égni, a Sofőr súlyosan sérül, de a többi tag túléli, és a Lőszer meg Szeparálva van.


Mibe kerülne egy olyan Leó 2-es, aminél Nem az lenne a szempont, hogy a Tornyát szereljék rá a Kivénhedt modellekre is, hanem hogy Normálisan legyen a Lőszerhordozó ?

2021. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen értem mit mondasz, de valós háborús harctéri körülmények közt, a harckocsiját elhagyó személyzetnek nem nagyok a túlélési esélyei. A mostani hibrid harcokban, amikor mondjuk négy palesztin megküld egy merkavát három kilométerről egy kornettel és utána elszalad, jól jöhet ha ki tudunk mászni az égő harckocsiból, de alapvetően nem az ilyen hadviselésre tervezték őket. Ezek a nagy vasak még a hidegháború szülöttjei, legalábbis egyenesági leszármazottjaik, ahol is arra tervezték őket hogy erős és folyamatos ellenséges tűz alatt kell tevékenykedniük, és egyszerre nagy számban. Ott ahol a városok másodpercek hamvadnak el az atomtól, nem nagyon számít az emberélet, egy harckocsi egység átlagos túlélési idejét percekben számolták a stratégák a hidegháborúban. Most a lőszerelhelyezést tekinthetjük előnytelennek, de amikor a BMP legnagyobb hibájának az elemzők a hátsóajtókba integrált kiegészítő üzemanyagtartályát tekintették, nem is gondoltak arra, hogy ezeket a járműveket nem arra készítették hogy a hátulját lássa az ellenség. Különben a BMP-nél egyszerű volt a megoldás, mert homokkal töltötték fel a hátsó ajtót, és mindjárt nem lett olyan sérülékeny hátulról. Én még mindig amondó vagyok, hogy a dróntechnika előbb-utóbb lenullázza a harckocsikat ezért nem is akarnak nagyon újakat tervezni, csak a régieket vakolják újra, meg amíg tudják, telepakolják mindenféle aktív elhárítórendszerrel. Ha egy Hellfire telibe trafál egy harckocsit, akkor úgy is mindegy hol tárolják a lőszert, mert úgy szét baxa az egész harckocsit mint kézigránát a fabódét.
2021. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az Atomfegyverkezés az az USA Önkényes Opciója volt Sokáig, a T-64-es és a rajta alapuló T-80-asok és T-72 / 90-esek azok Csúcstechnológiás harckocsiknak lettek tervezve, hogy egy Hagyományos tankrohammal is megnyerhető legyen a háború, ne pedig hogy a T-54 / 55-ösök és az M60-as Patton-ök sárbirkózást rendezzenek, és a taktikai atommal oldják fel a helyzetet.


A T-54 / 55 öntött és hengerelt homogén acél vegyesen, és a T-64-es volt teljesen újító a Tömör, de Többrétegű és Kompozit páncélzatával.



Nézzük a harckocsi páncélzatát.


A teknő felső ívének páncélzata:



- T-64/R/A: 80+105+20 (acél,textolit,acél)


- T-64B: 30+80+105+20 (HHS acél,acél,textolit,acél)


- T-64BV: 60+35+30+35+45 (acél,textolit,acél,textolit,acél) + reaktív páncél



A torony páncélzat hasonlóan változott. Az eredetiben műanyag bélés volt, ez után jött az ipari zafír (korund) és végül az ultraporcelán. Majd a BV-nél erre is a reaktív páncél. Közben vagy 5 tonnát hízott a harckocsi.


A textolit laminált üveg, üvegszál háló és bakelit kompozitja.


Ez abban az időben extrém vastagnak számított, és az ERA-val beborítás az már csak hab a tortán, és a Kopoltyúzása is.



Ez a Páncélzat Súlymegtakarítás mellett Immunis volt a HEAT - HESH lőszerekre, és az APCBC lőszert Ideálisan 500, de inkább 1,000 méterig fogta meg, fordítva az Amerikai Csúcsharckocsi, az M60A1 Patton az egy Homogén acélos harckocsi, azt 2,000 méterről szegényített urániumos penetrátorral egyoldalúan kilőtte volna a T-64A.


Az Oroszok nem Hasraütésszerűen tervezgették, 1962-ben sikerült valódi M60-as Patton-öket beszerezniük, és az alapján tervezték és 1971-ben állt érdemleges rendszerbe a T-64A.


Ilyen arányok mellett a NATO úgy nyüszített volna, hogy rossz lett volna hallani, és Ők kényszerültek volna a Taktikai Atomaknazárra, amit Clyde Lee Conrad elárult.



Az Oroszok az M1A1 Abrams / Leopárd 2A0 megjelenésével a T-72B / T-80B / T-80U / T-90A harckocsikat fejlesztgették, megvalósultan illetve Prototípus stádiumban, és az Armata is 1984-es tervezés, ami az Államcsőd miatt jegelve lett, az Atomfegyver inkább az Anyaföld elleni ragadozástól vette el az ellenség kedvét.


És a Szu-27-es Flanker-rel, az F-15-ös Eagle megfelelőjével 12 évet sikerült késniük, és a Gigaprojekttekkel mint az Uljanovszk rep hordozó és társai Csődbe mentek.

2021. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
54%
A ruszkik letettek a világhódító terveikről, vagyis inkább megszűnt az az ideológiai kényszer ami ezt forszírozta. Lássuk be, minek is mennének külföldre, amikor jószerivel a saját országukat sem lakták be, és jó ha a természeti kincseiknek a feléről tudnak. Vannak 160 milliónyian egy akkora területen ahol vígan elélne 1 milliárd, és annyi ásványkincsük van és természeti erőforrásuk hogy évezredekig elég lesz nekik. Igazából csak védekezni szeretnének, de még ahhoz is gyengék egy NATO ellen. Nem maradt nekik más, mint az elrettentés, de azt nagyon gyorsan meg kellett oldaniuk, mert nem véletlenül pakolták őket körbe Aegis rendszerekkel. 160 millió ember nem képes dacolni másfél milliárddal egy elhúzódó háborúban, ezért a korlátozott védelmi kiadásokat egy-két olyan fegyvernemre kellett koncentrálni amelyek a legjobb "ár-érték" aránnyal bírtak. 1-2 anyahajó? Minek, az USA egyből ráakaszkodna a tengeralattjáróival, árnyékként követnék, és egy konfliktus esetén percek alatt elsüllyesztenék, Légierő? Sajna ha még F22-es kaliberű gépeket is tudnának harcrendben tartani, egyszerűen a NATO többszörös túlerejével nem bírnának. Hagyományos fegyverzet? Csak arra jó hogy minél tovább elhúzódjon a konfliktus, és az egy védekező országnak, főleg ha nem számíthat senkitől segítségre, egyedül, nem kecsegtet túl jó kilátásokkal. Marad amiben mindig is jók voltak, és van is belőle néhány meglepetés fejlesztés a fiókban a hidegháború végéről. Csak le kell porolni a terveket, átdolgozni a mai technikai színvonalra, kicserélni a csöves erősítőt fet-esre, a tíz kilós trafós tápot fél kilós kapcsolóüzeműre, a 100 kilós lúgos aksit 5 kilós lítiumra, meg hasonlók, aztán jöhet a nagy durranás egy-két új megtorló nukleáris fegyver képében. Van Aegis rendszeretek, akkor majd megyünk a poseidonnal víz alatt olyan mélyen, olyan sebességgel hogy a torpedók is elszégyellik magukat korlátlan hatótávú nukleáris meghajtással, 100 MT hatóerővel. Nem kell belőle több százat rendszerben tartani, elég belőle tíz darab és garantáltan 100 évig lakhatatlan lesz a keleti-nyugati part, és mellékesen 100 mérföld mélységben mindent megsemmisít a szökőár. Van még hiperszonikus robotrepülőnk is nukleáris fejjel, amihez kevés a ballisztikus rakéták elleni Aegis, úgyhogy bekaphatja mindenki. Aztán rágyúrunk az IBCM-ekre is, a sátántól már úgy is összecsinálta magát annak idején mindenki, kicsit feljavítjuk a rendszert és megint mindenkinek becsúszik a sport szelet tőle. A ruszkik nem hülyék, és jól tudják, az a jó az atomban, hogy nem kell tízezerszámra tartani mint a hagyományos fegyverzetet, elég belőle pár tucat, de az frankón kivédhetetlen legyen, és mindjárt nem baszakodik senki a medvével.
2021. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!