Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nektek sem szimpatikusak a...

Nektek sem szimpatikusak a közterület felügyelők?

Figyelt kérdés

Itt egy videó a módszerüktől:

[link]

Az egész eljárás egy erőszakos diktatúrára emlékeztet. Egy rendes országban az ilyeneknek kemény, országépítő fizikai munkát adnának, nem közterület felügyelőit. Akkor lenne rend.


2015. máj. 3. 07:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 A kérdező kommentje:
Attól hogy elrettentenek minden bliccelőt, attól még nem fognak megszűnni a milliárdos túlszámlázások amivel a magáncégek állami megbízásokat végeznek. Épp ellenkezőleg, amig mi a közönséges bliccelőkkel vagyunk elfoglalva, addig ők odafenn milliárdokat talicskáznak ki a mi adóforintjainkból. Megtehetik, mivel a polgárok egymás hajának tépésével vannak elfoglalva a metróban mert egyik nem vett jegyet. Aztán mikor öreg korában az ellenőr visszatekint életére, már ha megéri a rossz életkörülmények miatt, akkor rájön hogy a vele azonos társadalmi osztályba tartozó sorstársait püfölte ahelyett hogy azért tett volna hogy megszűnjön a korrupció. És akkor a gyerekeinek és unokáinak országa lett volna. De így azt fogja mondani mint minden haldokló a halálos ágyán: Ha meghalok fiam, menj Németországba, mert ezt az országot elcsesztük.
2015. máj. 3. 17:31
 52/82 anonim ***** válasza:
100%

"Attól hogy elrettentenek minden bliccelőt, attól még nem fognak megszűnni a milliárdos túlszámlázások amivel a magáncégek állami megbízásokat végeznek."


Köszönjük! Ez egy klasszikus kórképe a magyar társadalomnak! A mindenki lop, akkor lophatok én is mentalitás! Csak az nem esik le, hogyha "alul" nem teszünk rendet, akkor a büdös életbe nem fogja senki sem elvárni, hogy fent rend legyen, mert akkor onnantól kezdve cinkostárs az illető, amíg erény, meg derék dolog minél nagyobb összeget elsíbolni a közösből, -ez pont az ilyen bliccelés szintjén kezdődik, aztán jön az adó meg áfacsalás-, na addig nem fog hová fejlődni az ország!


Ezt a süket proletárlelkületes dumát arról, hogy fogjunk össze meg tartsd meg magadnak!

2015. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha a gyilkosokat lefejeznétek, akkor egy (állítólag) kötekedő bliccelőt péppé verni szerintem enyhe cselekedet. Ha valóban megütött egy nőt, akkor jöhet hozzám is egy pofonért.
2015. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező már nem tudom eldönteni, hogy csak trollkodsz-e vagy, hogy ilyen menthetetlenül hülye vagy.
2015. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, amikor mi biztonsági őrök voltunk a..."


De a közteresek nem biztonsági őrök. Annál több, közfeladatot ellátó személynek minősülnek, így ha "meglökik " őket bűncselekmény. És jóval nagyobb a jogukörük

2015. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ez vagy fogyatékos, vagy a világ legnagyobb prolija.
2015. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez a kettő talán fedi is egymást... mindegy.
2015. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 A kérdező kommentje:

Felőlem akkor püföljétek egymást, ha megláttok valakit bliccelni jelentsétek is fel, stb.

Csak az a probléma ami például a bronzbika feltalálása esetében is történt. Akkor is büszkén odament az uralkodóhoz a feltalálója azzal, hogy ez egy igazán brutális kivégzőeszköz a saját pór fajtájának kivégzéséhez. Erre azt mondta az uralkodó, hogy oké, akkor próbáljuk is ki, tegyétek bele a feltalálót és ahogy javasolta, gyújtsatok alá a bronzbikának és hallgassuk meg az üvöltését hogy tényleg olyan jó-e ahogy a feltaláló mondta hogy így kell bánni a pór néppel. Majd a feltalálót kivégezték saját találmányában.

Valaha Ausztriában véletlenül szabályt sértettem, tilosba hajtottam. Majd a rendőrök udvariasan megmutatták a kivezető utat és büntetés nélkül kellemes utat kívántak. Később beszélgettünk erről a Burgenlandban élő ismerősömmel aki magyar származású és ott rendőr. Azt mondta hogy nem azért engedtek el mert szimpatikus lettem volna és nem is azért mert külföldi voltam. Hanem azért mert nem vájják ki a saját osztályukba tartozó sorstársuk szemét. Mert azzal azt tennék mint ha a saját családtagjukét vájnák ki vagy önmagukét. És persze büntetés nélkül is mindig betartom azóta ott a szabályokat. Mert én sem vájom ki az ő szemüket, tehát nem kaptam vérszemet miszerint akkor máskor is bármit elkövethetek. Vagyis épp ellenkezőleg, ha engem megtiszteltek e nemes gesztussal akkor tartozom nekik legalább annyival hogy soha többé nem szabálytalankodom. De szerintem a BKV utazás terén viszont elég sok honfitársam érzi úgy hogy jó lenne jól megszívatni az ellenőröket és a BKV-t. Ezért meg is teszik. Még akkor is ha néha úgy járnak ahogy a videón. Sőt, annál inkább.

2015. máj. 3. 19:31
 59/82 anonim ***** válasza:
31%
Oké asszem csak trollkodik.
2015. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 A kérdező kommentje:

Van egy középosztályba tartozó ismerősöm, aki mások elmondása szerint is mindig bliccel. Pedig lenne miből jegyet vennie. Egyszer mesélték hogy egyik valamelyik tömegközlekedési eszközön kiszerelte az ülést maj úgy kidobta az ablakon hogy azt sem nézte meg előtte hogy hova esik az utcán. Csodálkozva érdeklődtem hogy mi volt mindennek az értelme, miért tette. Az illető azt mondta hogy azért tette mert az ellenőröknek annyi esze van hogy vele sem bántak megfelelően. És lehetősége adódott rá akkor miért ne vágna vissza.

Talán el kellene gondolkodni ezen, meg azon is hogy miért rongálják olyan gyakran a tömegközlekedési eszközöket. Ismétlem, nem proli volt az illető hanem aki bátrabb, aki jó körülmények közt él.

2015. máj. 3. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!