Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nektek sem szimpatikusak a...

Nektek sem szimpatikusak a közterület felügyelők?

Figyelt kérdés

Itt egy videó a módszerüktől:

[link]

Az egész eljárás egy erőszakos diktatúrára emlékeztet. Egy rendes országban az ilyeneknek kemény, országépítő fizikai munkát adnának, nem közterület felügyelőit. Akkor lenne rend.


2015. máj. 3. 07:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
74%
Nekem sem. A bliccelőkkel (vagy akinek van jegye, de nem szimpatikus nekik) úgy viselkednek, mint a nácik a zsidókkal, az utcán viszont semmi nyoma, hogy dolgoznának. Ez különösen télen látszik, Pesten még soha egyetlen utcát nem láttam, ahonnan el lett volna takarítva a hó.
2015. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
73%

Egy rendes országban nem csak az okozat, hanem az azt kiváltó ok ismeretében hozunk véleményt.


Egy rendes országban nem jelent anyagi gondot a mindennapi közlekedés.


Egy rendes országban csak azok bliccelnek, akiknél ez a fenti gond fennáll. Nem tudom pesti vagy-e - én igen - de tudod, errefelé sokan azért teszik meg, mert megtehetik. Afféle betyárvirtus.


Egy rendes országban nem kell bevonni a karhatalmat a jegyellenőrzésbe, mert az emberek jogkövető magatartása ezt szükségtelenné teszi.


(Budapesten, évente 80-120 közötti ellenőrt vernek meg, a kb. 400-ból, csak ez - ki tudja miért - sosem kapott akkora publicitást, mint az az évi 8-10 (elég az 4-5-nek is...) eset,amikor utast ért támadás (persze ok nélkül...), amit mindig nagy dobra vernek.)


Egy rendes országban hasonló esetben nem töketlenkednek ennyi ideig, a rendőrség perceken belül a helyszínre ér és intézkedik.

Mielőtt bárki videózni kezdene, már valamelyik kapitányságon csücsülne a delikvens.

Mert ki ne találjuk, hogy a közteresek csak úgy belekötnek még az élőfába is. Minden ok nélkül... Na persze!


Egy rendes országban az a bilincs nem dísznek van.


Kíváncsi lennék, ha Londonban megpróbálnék bliccelni, majd ha lebuknék és még nekem állna feljebb, milyen eljárás alá vonnának? Pláne, ha még ezen eljárás ellen is ágálnék...


(Használati utasítás: Lepontozni a kis piros kézzel lehet!)

2015. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg sokkal gyakrabban kéne a bliccelőkkel így bánni, még néhány ilyen eset és akkor a többségi társadalom is belátná, hogy a bliccelés az a lopás egyik formája! Én személy szerint a notórius bliccelőket 72 órára le is csuknám, aztán gondolkodjon azon, hogy mennyire tökös gyerek! Ha egy bolti szarkát be lehet vinni ennyi időre, egy bliccelő is megérdemelné!

Eddig nem voltak szimpatikusak, még pár ilyen akció és ki is köszörülik a csorbát!

2015. máj. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
76%
Bliccelők is ugyanolyan csalók mint a politikusaink, csak kicsiben.
2015. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 A kérdező kommentje:

2-es, ha már így megtetszett az általad ismételgetett mondatkezdés, folytatom:

Egy rendes országban nem áll körül négy ellenőr egy ijedtségtől sírógörcsöt kapott kislányt, aki csak az ijedtségtől nem találta a bérletét. Szerencsére kapcsoltam és elkezdtem kiabálni hogy jegy nélkül utazom. Persze volt jegyem, és miután engem álltak körül, az egyik izomagyú még megkérdezte hogy minek kiabáltam azt hogy nincs jegyem mikor teljesen rendben van. Mert még arra sem jött rá. Amúgy még én is megijedtem tőlük mert egyiken alig volt szabad bőrfelület a sok tetkótól és testékszertől, egy másik meg úgy nézett mint aki gyilkolni akar. Nem találok szavakat.

2015. máj. 3. 08:24
 6/82 anonim ***** válasza:
75%

Vágod, hogy az egy 50es farok volt akit körbeálltak, fellengzős köcsög volt


Minden nap járok tömegközlekedési eszközzel, és én örülnék, ha több rendész lenne rajtuk, főleg mikor berajzanak a bidámbidámok, és ordibálnak, köpködnek.


Ha nem állt volna ellen akkor nem fogták volna le a palit

2015. máj. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:

"Vágod, hogy az egy 50es farok volt akit körbeálltak..."

A videót én is láttam. De az említett kislány nem egy "50-es farok volt", mégis úgy állták körbe mint ha ő lenne Bin Láden.

Ahogy az 1. válaszban is elhangzott ötletadásként, a hóeltakarítás és csúszásmentesítés munkálataira is ki kellene vezényelni minden közterület felügyelőt. Hátha a munka tényleg nemesít. Persze ugyanazért a bérért és semmi plusz.

2015. máj. 3. 08:40
 8/82 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos, nem tudom, mi az igazság ebben a videóban. Hogy történt az egész? Ha elejétől kezdve láttam volna, akkor tudtam volna tenni valamit.

Az ilyen embereket (?) látva sokszor teszem fel magamnak a kérdést:

-amikor még nem közterületesként dolgoztak, velük is ugyanígy bántak átlagemberként?

-milyen gyerekkoruk lehetett


Nekem van egy ismerősöm, aki ellenőrként dolgozik. Őt is felháborította az ilyesfajta bánásmód. Ő soha nem bánt senkit és mindig rendesen, igazságosan végzi a munkáját. Egyszer egy kollégájával felszálltak a villamosra. Az egyik turistának volt jegytömbje, de nem kezelte a jegyet, mert nem tudta, hogy működik a hagyományos, piros lyukasztó. A kolléga meg akarta büntetni, de az ismerősöm nem engedte. Megmutatta, hogy működik. A turista elképedt ezen, mert ilyet még nem látott. Említette, hogy 2 napja van itt és csak a sárga jegylyukasztókat látta, amiknek a használatát ismerte.

2015. máj. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
70%

Itt egy videó, amin semmit nem látni az előzményekről, de te osztod az észt.

Gondolom nem úgy nézett ki a dolog, hogy nem volt jegye és akkor rögtön falhoz vágták, hanem szokás szerint elkezdett pattogni, előjött a "majd én megmutatom" meg a "szabadsaágharcos vagyok, majd én most jól beintek a BKV-nek, mert nem veszek jegyet", csak hát nem jött be.

Elmondanám neked, külföldön, ha nem veszel jegyet és pattogsz, ugyan így lecsavarnak(de ha neked jó abban a tudatban élni, hogy ha pattogsz akkor még egy kávéra is meghívnak, hát legyen)

2015. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:

Itt írnak a videó előzményeiről. Háthogy a férfi rátámadt vagy meglökte, de van egy gyanúm hogy a férfi maximum csak csúnyán nézhetett. Vagy látott már valaki megtámadott közterület felügyelőt? Mert én sem vettem észre hogy például az említett kislány rájuk támadt volna.

[link]

2015. máj. 3. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!