Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nektek sem szimpatikusak a...

Nektek sem szimpatikusak a közterület felügyelők?

Figyelt kérdés

Itt egy videó a módszerüktől:

[link]

Az egész eljárás egy erőszakos diktatúrára emlékeztet. Egy rendes országban az ilyeneknek kemény, országépítő fizikai munkát adnának, nem közterület felügyelőit. Akkor lenne rend.


2015. máj. 3. 07:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
77%

Kész vicc ez az egész. Nevetséges, hogy páran még a bliccelőből akarnak itt mártírt csinálni, a közteresek meg nem jódolgukban csinálták ezt a műsort. Talán ha nem kezdett volna el üvöltözni ez az idióta meg nem kezdte volna el lökdösni az ellenőrt illetve nem próbált volna elmenekülni akkor talán nem nyomják a falhoz. Valaki mondja már el akik meg akarják itt lincselni a köztereseket, hogy mégis, hogyen lehetett volna ott tartani ezt a férfit aki el akart menni ha nem így.


Érdekes engem még nem rángattak le a villamosról és nem is térdelt egy "kopasz teletetovált kissebségikomplexusos vadállat" a tarkómra amiért nem volt jegyem. Az egy dolog, hogy emberünk úgy döntött,hogy szarik mindenre és mindenkire majd ő megmutatja a köcsög bkv-nak, hogy ki a jani de, hogy még neki álljon feljebb mikor elkapják? És még ott szitkozódik, hogy "milyen ország ez bas***meg" ..

Azokról már ne is beszéljünk akiknek fingjuk nem volt az egészről de azért odamentek hőbörögni, hogy jajj szegény idős úr biztos épp az igazolványát akjarat átadni de akkor falhoz vágátk.


Pont az ilyen kihaénnem idióták ellen kéne így fellépni és akkor talán rájönnének, hogy nem attól lesz faszagyerek ha bliccel minden alkalommal.


A kislányról meg csak annyit, hogy ki tudja, hogy igaz-e a sztori? És ha igaz is akkor is ezernyi variáció van. Lehet, hogy tényleg csak vígasztalták, lehet, hogy tényleg pont pár bunkót fogott ki, az is lehet, hogy otthon hagyta a jegyét és csak a pániktól kezdett sírni, hogy fizethetik a szülei a büntetést, ami miatta van.


Akkor bezzeg senki nincs felháborodva amikor a sok gazdag hülyegyerek akinek ott virít a kezében az iphone bérlet nélkül utazik egész évben, vagy leugrik a buszról ha jön az ellenőr, úgy látszik az rendben van, hogy az ő részét is (amit nevetve ki tuda fizetni a legtöbbje) a tisztességes emberek fizetik, akik nem attól lesznek valakik, hogy ők olyan kemények, hogy jegy nélkül is mernek utazni meg vissza mernek szólni az ellenőrnek.


Aki meg a hangoskodó cigányokkal jön, te se kockáztatnád a testi épséged havi 150.000 forintért amikor ketten vagytok a kollegáddal és letéved egy ilyen 10 fős but agresszív horda.

2015. máj. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
63%
A köztereseknél viszonylag új "módi" a kényszerítő eszközök alkalmazása. Le a kalappal előttük, hogy precedens értékkel próbálnak fellépni, hogy ez legyen az elterjedt. Talán a többi közteres is kihasználja a lehetőségeit, amit ki is kell. Talán kevesebb lesz a bliccelő meg nem fognak lökdösődni.
2015. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem ment oda segíteni nekik, azért látták, hogy nem ártatlan
2015. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:

"...hogyen lehetett volna ott tartani ezt a férfit aki el akart menni ha nem így."

Egyetemi éveim alatt én is voltam biztonsági őr, hisz valamiből élni kellett meg tanulni is. De a gyár tulajdonosa és a biztonsági cég igazgatója már az elején tartott nekünk egy előadást, miszerint minket nem azért alkalmaznak hogy zaklassuk vagy motozzuk a dolgozókat, hanem mert valami munkahyelteremtő jogszabály miatt a gyárnak megéri, stb. És ha valamelyik őrt fölényeskedésen érik vagy panaszt hallanak a dolgozóktól, az jobb ha önként sétál ki a kapun és a felmondását postázzák, különben páros lábbal rúgják ki de úgy hogy hazáig repül. Mert a gyár nem fog megbukni ha XY ellop két csavart, ő dolgozott meg érte, vigye.

Ennek ellenére mégis akadt a kollégák közt ahogy a főnök mondta "turbóscseléd", aki csak azért is gondolkodás nélkül túllőtt a célon. Persze saját szememmel láttam mikor ki is sétált a kapun, tehát kirúgták. Illetve hallottam a főnök szavait hozzá. Ahogy azt is tapasztaltam hogy előtte a kirúgott kolléga velünk is lekezelő volt.

A fenti idézethez visszatérve, ha nem tudnák megakadályozni hogy elmenjen akkor lelövik??? Tudod te hogy mekkora értéket loptak ki a dolgozók naponta az általunk "őrzött" gyárból és a mai napig jól fizető munkahelyeket biztosít az embereknek és milliós havi jövedelmeket a vezetőinek, tehát mégis működik?

A BKV ennyire szegény lenne hogy az a pár száz Ft-os jegytől megbukna? Mennyi a főnökök fizetése ott? Talán minimálbér?

2015. máj. 3. 13:00
 35/82 anonim ***** válasza:
77%

"Egyetemi éveim alatt én is voltam biztonsági őr, hisz valamiből élni kellett meg tanulni is. De a gyár tulajdonosa és a biztonsági cég igazgatója már az elején tartott nekünk egy előadást, miszerint minket nem azért alkalmaznak hogy zaklassuk vagy motozzuk a dolgozókat, hanem mert valami munkahyelteremtő jogszabály miatt a gyárnak megéri, stb. És ha valamelyik őrt fölényeskedésen érik vagy panaszt hallanak a dolgozóktól, az jobb ha önként sétál ki a kapun és a felmondását postázzák, különben páros lábbal rúgják ki de úgy hogy hazáig repül. Mert a gyár nem fog megbukni ha XY ellop két csavart, ő dolgozott meg érte, vigye.

Ennek ellenére mégis akadt a kollégák közt ahogy a főnök mondta "turbóscseléd", aki csak azért is gondolkodás nélkül túllőtt a célon. Persze saját szememmel láttam mikor ki is sétált a kapun, tehát kirúgták. Illetve hallottam a főnök szavait hozzá. Ahogy azt is tapasztaltam hogy előtte a kirúgott kolléga velünk is lekezelő volt."


Ez tök jó. Másik 4040352 gyárban meg azért vannak biztonsági őrök, mert képes lenne az ott dolgozók fele részegen bemenni és az utolsó kavicsig mindent ellopni a gyárból.


"A fenti idézethez visszatérve, ha nem tudnák megakadályozni hogy elmenjen akkor lelövik???"


Nem, nincs pisztolyuk. Sajnos.


"Tudod te hogy mekkora értéket loptak ki a dolgozók naponta az általunk "őrzött" gyárból és a mai napig jól fizető munkahelyeket biztosít az embereknek és milliós havi jövedelmeket a vezetőinek, tehát mégis működik?"


A magyar gyárak fele a csőd szélén táncikál, ami meg nem, az meg multi és úgy vágnak ki a bús fenébe, ha elemelsz egy anyacsavart, hogy hazáig le nem ér a földig a lábad.


"A BKV ennyire szegény lenne hogy az a pár száz Ft-os jegytől megbukna? Mennyi a főnökök fizetése ott? Talán minimálbér?"


Ja, egy darab pár száz forintos jegytől nem bukna meg. De minden egyes buszon van 8 ilyen. Amúgy a BKV-t is évente menti meg a csődtől az állami hitel. Úgyhogy igen, rohadtul számít a pár száz forintos jegybevétel. Az ott dolgozók nem ingyen melóznak és a buszokba a gázolaj sincs ingyen.

2015. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
82%

Bliccelni akart, lebukott, aztán még neki állt feljebb és valószínűleg még meg is ütötte (vagy lökte) az egyik közterületist (ami valószínű, elnézve a vehemenciáját). Teljesen helyénvalón jártak el.


Ha lebuksz, befogod és várod a bírságod. Velem is fordult már elő, hogy akkor találtak be, mikor pont nem volt bérletem. Érdekes módon nem "támadtak rám", talán, mert volt annyi eszem, hogy ne nekem álljon feljebb.


Szép a (hihetetlen) kislányos meséd kérdező.

Viszont mondjak egy sokkal jellemzőbb helyzetet? Például azt, hogy a kiabáló, közrendet zavaró cigányok vannak a tömegközlekedési eszközökön. Akkor pedig sírnak az emberek, hogy hol vannak a rendőrök meg közterület felügyelők. Ezért örülnék, ha még többen lennének. Ha van eszed és használod is lesz semmi bajod.


"A BKV ennyire szegény lenne hogy az a pár száz Ft-os jegytől megbukna?"

Tudod itt nem EGY jegyről van szó, hanem, hogyha azt az egy valakit nem büntetik meg, akkor egyre többen nem fognak jegyet vagy bérletet venni. Gondolom ismered azt a szólást, hogy "Sok kicsi sokra megy".


Engem továbbra is inkább az a mocskos szájú cigány idegesít aki feltöltötte a videót, minthogy a munkájukat végző emberek.

2015. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 A kérdező kommentje:

"Engem továbbra is inkább az a mocskos szájú cigány idegesít aki feltöltötte a videót..."

Miért idegesít? Azért mert feltöltötte? Ha a közterület felügyelők és számos utas annyira úgy gondolják hogy jól jártak el, akkor mi kifogás az ellen hogy az egész világ lássa ezt a kimagasló teljesítményt? Videó nélkül mindenki azt gondolná hogy az egész csak kamu. Ahogy az említett kislányos esetről is azt gondolta néhány hozzászóló. Áhh persze, csak vígasztalták szegényt. Ráadásul úgy amitől még én is megijedtem. Lehet hogy mégsem jól kapcsoltam akkor és arról az esetről meg nekem kellett volna készítenem és feltöltenem egy videót.

2015. máj. 3. 13:50
 38/82 anonim ***** válasza:
100%
Nem az idegesít, hogy feltöltötte, hanem, hogy úgy beszél, mint egy útszéli, miközben van vagy 13...
2015. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
65%

Írd már le légszíves, hogy melyik volt az a gyár ahol neked kifejezetten megtiltották, hogy rászólj valakira ha lop mert kirúgnak. Ez pont illik a kislányos hülyeség mellé, ugyanolyan hihetetlen ez is. És valószínűleg ez az ember pedig nem 300 forinttal rövidítette meg a bkv-t hanem sokkal többel, valahogy ezután a kultúrált reakció után nem nézném ki belőle, hogy mindig bérletet vesz.


A bkv-nak meg nem ez a 300 forint fáj. Ha csak a budapestiek 10%-a (ami édes kevés) vagyis kb 200.000 ember nem veszi meg a 10.000-es bérletet havonta az már akkor is 2 milliárd forint havonta, és 24 évente, az azért nem is olyan kevés, remélem belátod. Személyes kedvencem amikor az ilyen állítása szerint azért nem vesz jegyet, mert szar a bkv, lerobban, koszos stb., de amíg elblicceli a költésgeket addig nem is arra fogják klteni a maradék pénzt, hogy az ilyen idióták luxus körülmények között utazzanak ingyen.


Visszatérve az esethez, szerinted mit kellett volna csinálni? Ezeknek az embereknek ez munkájuk, hogy figyeljenek a bliccelőkre, jól tették amit tettek, azt a rikácsoló cigánylányt meg én is arcon törtöltem volna, gondolom ő se szokott se jegyet se bérletet venni, azért volt így felháborodva.


Az a gyáros regény amit írtál meg mindent megválaszolt, csak azt nem ,hogy hogyan kellett volna a helyszínen tartani a menekülni próbáló embert ha nem így, válaszolj már légyszíves ha így fel vagy háborodva.

2015. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
19%
Jo hogy feltoltottek ezzel is bizonyitva hogy a bliccelo agressziv volt
2015. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!