Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?
Erről van szó:
Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?
Nem volt reagálás a remanenciára.
Őszintén szólva, anélkül nehzen képzelem el a működést.
Ha az nincs a lejtő kaputól távolabbi része nem is játszik szerepet a mozgatásban.
Ami érdeks volt még, ha nem acélgolyókat alkalmazott, hanem mágnes golyót, akkor sem működött. Nem egy gyorsan forgó motor, emiatt nagy erők nem lehettek a hajtásban.
Ha tényleg a remanencia hajtotta, akkor az egyedüli járható út az acélgolyók cseréje olyan gyenge mágnesekre, mint amennyi remanencia maradhatott az acélgolyókban.
Estleg a meglévő kialakításba beiktatni valahova egy olyan polaritású gyenge mágnest, ami lemágnesezi minden körben a golyókat a megfelelő szintre. (nem nulla remanenciára!)
Idegen1,a link már nem elérhető.De nagyjából emlékszem rá miről is vitatkoztak.Sőt az illető (talán maga Gőz L.) tett is fel videót a működéséről,de azt már nem találom.Egyébként akkor azon vitatkoztak nagyban,hogy az nem e csak egy nyomatékváltó.De mint láthatod Neo már reagált is (hiszen ő a nagy mágnesmotoros)
Egyébként Neo jól látod,de ha emlékszel rá dnasun annak idején (Kfórum) ki is tárgyalta emzóval (még egy pdf-et is közreadtak)azt a témát,hogy az a motor inkább remanencia motor.Tehát semmi szögsebességes összeadódós ingyombingyom nincs itt.
És azért volt olyan nehezen beindítható (sokat kellett állítgatni előtte), mert az állítgatások alatt valamelyest felmágneseződhettek az acél golyók. Később, meg túlmágneseződhettek.
Tehát, reprodukálni is nehéz egy ilyen motort.
Mindenesetre, megérné megépíteni és megoldani a remanencia szabályozását.
Két mágnest azonos polaritással oldalról könnyebb összetolni mint axiálisan.
Vagyis Fy >> Fx.
Idézet a Gőz László-féle mágnesmotor szabadalmi leírásból:
"Felismertük, hogy két mágneses dipólus azonos pólusainak (mindkettő északi, vagy mindkettő déli pólusának) egymáshoz képesti mozgatása nagyságrenddel nagyobb erőt igényel, ha a dipólusokat dipóltengelyük irányában közelítjük egymáshoz, mint ha a dipóltengelyükre merőlegesen tennénk azt. Az azonos pólusok közti kisebb erőellenállás már akkor is megfigyelhető, ha a két mágneses pólust a dipóltengelyekkel szöget bezáróan (transzverzálisan) mozgatjuk egymáshoz képest.
Felismertük továbbá, hogy a kétféle mozgatási irány közti erőkülönbség felhasználható mechanikai energia kinyerésére, illetve a mechanikai energia átalakításával tetszőleges, különösen elektromos energia kinyerésére. Ha a mágneses dipólusok azonos pólusait a kis erőt igénylő transzverzális (merőleges) irányban közelítjük egymáshoz, és lehetővé tesszük, hogy a fellépő mágneses taszító erő a dipólusokat a dipóltengelyük (vagy megközelítően a mágnes dipóltengelyük) mentén eltaszítsa egymástól, akkor a dipóltengely mentén a mágneses térerő lényegesen (akár tízszer) nagyobb munkát végez, mint ami a dipólusok transzverzális (merőleges) közelítéséhez szükséges. A mágneses térerő által végzett mechanikai munkát például ismert áramfejlesztő generátor segítségével átalakíthatjuk, és abból elektromos energiát állíthatunk elő."
Naudin egyik oldalán is olvashatunk erről a jelenségről:
The Two Magnets Push-Pull Experiment
Valószínű ez a magyarázata a "Magnetic Rail Gun" működésének is:
Ez ilyen egyszerű?Akkor rajta hát kísérletezők!Oldalról kisebb erővel tudod betolni a mágnest és nagyobb erőt hoz létre szemben.
Félmilliárdos támogatásról ugyan lemaradtál,de van otthon biztos szekrénymágnesed.(:(
Egyébként itt simán meg tudnánk oldani problémáikat, de minek adjunk ingyen ötletet azoknak, akik nem akarják a segítségünket igénybe venni.
Még az ingyen pénzt is sajnálják!...
Persze, ezáltal ezt a topicot is bedugíthatják, mert bármilyen ötlet (ami itt elhangzana), azonnali pénzt jelentene számukra.
Én, legalább is ideges lennék akkor, ha meg lenne a lóvé, de nem juthatnék hozzá, mert nem működik a motorom.
Az impulzus üzemű motorok többletenergiáját célszerű mechanikus helyett villamos paraméterekkel kifejezni. Méghozzá áramok összegzésével.
A Fénykapun megjelent NeoGen dinamó leírásában említik is ezt:
"Amikor a Q1 és Q2 KI van kapcsolva, akkor a vezérlő tekercsek le vannak kapcsolva a táp pozitív sarkáról és mind az önindukciós áram, mind pedig a rotor mágnesei által indukált áram egyenirányítás után visszajut az akkumulátor bemenetére."
A Fénykapu jelenleg nem elérhető de "Ingyen Energia Mega Könyv" címmel letölthető pdf formátumban innen:
Energia: W = ½L·(I1+I2)², ahol
I1 = az önindukciós áram
I2 = a rotor mágnesei által indukált áram
A mágnes távolodásakor történik a tekercs kikapcsolása. A távolodás közben van mozgási indukcióval keletkező áram és a kikapcsolás miatt van önindukciós áram is.
---
Idegen.1 vonalban vagy? Említetted hogy te készítettél Müller generátort.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!