Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért esik sok nőnek nehezére...

Miért esik sok nőnek nehezére a házimunka?

Figyelt kérdés
Annyi kérdést olvasok ilyen téren.. ma is legalább két ilyen volt. Mi olyan nagy szám benne, hogy sok nő nem tudja elvégezni baba mellett és arra várnak, hogy majd a férj?
2017. szept. 4. 15:27
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
80%

2-3 perc a teregetés? Ha kimosok 2 kabátot, akkor. Vagy tényleg nagyon szuper vagy :-)


Mi semmit nem csinálunk hétvégén (nyilván a konyhát nem hagyjuk dzsuvásan, söprés, felmosás belefér) mert úgy nőttünk fel mind a ektten hogy a hétvége a takarításé. Nem, a hétvége a családé.


De egy példa: a jogosítvány megszerzése sokaknak gondot okoz, én mindenből átmentem elsőre protekció és boríték nélkül. Ettől nem leszek több és nem játszom meg az értetlent hogy másnak miért nem megy :-)

2017. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Ha sok ruha van, öt. De akkor se nagy szám..
2017. szept. 4. 17:40
 23/59 A kérdező kommentje:
Nem azt nem értem, hogy nem megy. Azt írják nincs idejük. Pedig egy pici baba sokat alszik.
2017. szept. 4. 17:41
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az volt, hogy mi a nagy szám benne.....


Na mindegy.


Ha az idő a kérdés: a gyerekek nem egyformák. Az "első perctől alszik magától a kiságyban egy hang nélkül" gyerektől a "csakanyakezében, akkor is csak 30 percet egyhuzamban" gyerekig széles a skála.

2017. szept. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
88%
Ezer ember, ezer élethelyzet. En is jól -bírtam az éjszakázást egy darabig. Aztán egy éjjel éppenhogy beleraktam a kiságyba a gyereket, mentem a saját ágyunkhoz es összeestem. Persze pont a femkeretre, jól összevertem a térdem. Hála istennek, hogy nem volt a kezemben már a fiunk. Csináltattunk vérképet, minden franko, vérnyomással sem volt gond. Aztán valami furcsa kezdődött. Eltűnt a tejem, majd a mellem, hajam csomókban hullott, és elkezdtem menstruálni. Csakhogy nem maradt abba hetekig, hónapokig. Kiderült, hogy az állandó éjszakázás, kevés alvás úgy megborította a testemet, hogy az agyalapi mirigyem leállt. Szigorú alvás, pihenés és szepen lassan helyrejöttem. Mostoha anyósom szerint csak lusta voltam ellátni a háztartást. Szerencsére a férjem nem így gondolta, felmérte, hogy milyen veszelyes helyzet ez. Lehez mártírkodni. Folytathattam volna en is a majd én mindent megcsinálok dolgot. Maximum belehaltam volna. De legalább úgy emlékezhetett volna rám a fiunk, hogy dolgos asszony voltam.
2017. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Igazat adok Neked annyiban, h egy átlagos baba mellett sokminden belefér. Nálunk viszont a második baba nem átlagos, a 3 éves nagytesó miatt pedig ha bármit szeretnék csinálni, általában előtte meg kell teremtenem a feltételeit annak, h csinálhassam...és ezzel szépen el is ment a rá szánható időm...
2017. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:

Jézus Máriám. Mennyi az a kevés alvás??

Én 10-kor alszok, 3-kor kelek aztán 6.30-kor. Ne értsetek félre, tényleg nem provokálni akarok. Sokszor egészséges, fiatal anyák panaszkodnak itt a gyiken. Hogy baba mellett nincs idő.. nem inkább néha igény nincs takarításra mert jobb pihenni, mikor a gyerek?

Én úgy csinálom, hogy egyik alvásánál mosás-teregetés-hajtogatás, másiknál pihi. És így felváltva csinálom a kettőt. Nem az a bajom, hogyha nyűgös, ölbebaba egy gyerek, hanem azzal, hogy úgy csinálnak páran mintha a világot megváltanák azzal, hogy ki tudnak takarítani mikor a férj otthon van. Most is volt egy kérdés, hogy anyuka szoptatott és megkérte a férjét, hogy tegye be a szennyest a gépbe. A férj betette, megkérdezte, hogy óhajt-e még valamit, erre megsértődött, hogy ő szoptat és mindent ő csinál. Holott nem értem, ha két ember ügyel a rendre, mi olyan nagy szám benne.

2017. szept. 4. 18:10
 28/59 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy fontos a pihenés, a gyerkőc alszik, én is pihenek, de aludni nem tudok nappal.
2017. szept. 4. 18:13
 29/59 anonim ***** válasza:
89%
Hát szerintem neked meg másnak se legyen bajod semmivel! Mi a jó franc közöd van hozzá, hogy más mit hogyan csinál? 4 oldal óta vereted magad, hogy mekkora szuperanya vagy, na ez az ami idegesítő. Az én lányom iszonyat nyugis, bármit meg tudok mellette csinálni, mégsem hájpolom itt magam, hogy nem kell nekem a segítség. Tudod miért? Mert van olyan akinek a babája semmit nem alszik, folyton ringatni, hordozni kell, anyuka pedig összeesik a fáradtságtól. Na olyankor mi van? Ő a szaranya, vagy végre felfogod, hogy minden helyzet, csecsemő és anyuka más?
2017. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:
Még mindig nem verem. Csak az idő és igény között van különbség..de mindegy úgy látom itt nem lehet normálisan beszélgetni. Tisztában vagyok vele, hogy minden csecsemő más csak olyan alap dologról van szó ami gyerek nélkül is 2-3 óra..mert w rendet könnyebb fenntartani. De aki magára vette, sajnálom.
2017. szept. 4. 19:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!